Çene Estetiği Çene törpületme hakkında

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

amon-ra

Guru
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2007
267
12
arkadaşlar aranızda çenesini törpületen var mı varsa fiyatları ne kdr şartları neler vs anlatırmıCADIARZU

benim çenemde kemikli ve çıkık biraz aslında bende biraz törpületmek isterdim belki ilerde bu konuda bilgisi olan yokmu yahu :)

Aynen bende çenemi törpületmek ve burun ucumu yaptırmak istiyorum. Ama fiyat hakkında çene ameliyatında hiçbir fikrim yok

çene törpületmektemi varmışşşşş inanmıyorum..:1shok::1shok::nasıl yapılyorki bu..fisfisfis

ben de çene büyütme ameliyatı olmak istiyorum gerçi sizinkinden farklı ama 2500 ytl demişti doktor

canım neden çeneni büyütmek istiyorsun ki? ince ise sorun yok bence.. benim cenem biraz köşeli ama yinede bu tarz bi ameliyeta asla cesaret edemem..

benim bildiğim çene ameliyatları çok zorlu geçiyor kızlar.hem ameliyat uzun sürüyormuş hemde ameliyat sonrası istirahat.arkadaşım olacak yazın.bır türlu caydıramadım.... :kızgın:

merhaba bayanlar.ben 2 yıl önce çene ameliyatı oldum.alt çenem üst çenemden daha öndeydi.sakıp sabancı gbi.üst çenemi ileri aldılar ve alt çenemi de törpülediler.şuan gayet dügün.çok memnunum yaptırdığım için çünkü insanın pskolojisini gerçekten etkileyen bi durum.suratım gerçekten olumlu anlamda çok deiştiçüst çenemi öne aldıkları için ister istemez burnumda biraz kalktı tadından yenmez oldu:p amaaaaa bu işin pembe kısmı malesef. tam 5 saat sürdü ameliyat çıktıktan sonra kafanız iki katına çıkıyor ilk 2 3 hafta da bayaa inmesine rağmen tamamen oturması 6 ayı buluyor. ameliyattan çıktıktan sonra alt ve üst çenenizi birbirine bağlıyorlar ve daha çnceden çekilmiş bir diş boşluğuyla 2 ay boyunca pipet yardımıyla sadece sıvı şeylerle beslenebliyorsunuz.meyve suyu çorba v.s açlıktan ağladığımı blyorum hey gdi günler...buarada bnm dişlermde tel de vardı. ama kesnlkle eğer bariz bir bozukluk varsa çenenizde o zorlukları çekmeye değer!

merhaba bayanlar.ben 2 yıl önce çene ameliyatı oldum.alt çenem üst çenemden daha öndeydi.sakıp sabancı gbi.üst çenemi ileri aldılar ve alt çenemi de törpülediler.şuan gayet dügün.çok memnunum yaptırdığım için çünkü insanın pskolojisini gerçekten etkileyen bi durum.suratım gerçekten olumlu anlamda çok deiştiçüst çenemi öne aldıkları için ister istemez burnumda biraz kalktı tadından yenmez oldu:p amaaaaa bu işin pembe kısmı malesef. tam 5 saat sürdü ameliyat çıktıktan sonra kafanız iki katına çıkıyor ilk 2 3 hafta da bayaa inmesine rağmen tamamen oturması 6 ayı buluyor. ameliyattan çıktıktan sonra alt ve üst çenenizi birbirine bağlıyorlar ve daha çnceden çekilmiş bir diş boşluğuyla 2 ay boyunca pipet yardımıyla sadece sıvı şeylerle beslenebliyorsunuz.meyve suyu çorba v.s açlıktan ağladığımı blyorum hey gdi günler...buarada bnm dişlermde tel de vardı. ama kesnlkle eğer bariz bir bozukluk varsa çenenizde o zorlukları çekmeye değer!
arkadaşım merhaba. ben de bu ameliyattan olacağım (üst çene öne, alt çene geriye) şu an ortodontik tedavim sürüyor.senin alt çene için ameliyat gerekmiyor muydu? ameliyat yerine törpüleme mi yaptılar yani orasını anlayamadım.
ameliyatı nerde ve kime oldun acaba? ameliyat olalı 2 yıl olmuş, herhangi bir hissizlik uyuşukluk kaldı mı çenende? çeneyi bağladılar derken; alt ve üst dişler arasına birşey yerleştirip, telleri aralarından geçirerek çeneleri bu şekilde kilitlediler mi yani? mümkünse öncesi ve sonrası fotoğrafını ekleyebilir misin?

doktorlar çene ucu törpüsü için son derece basit falan diyorlar, 1 hafta içinde normal hayata dönülür diyorlar ama benim görüştüğüm doktor 1 ay kadar askı gibi bişi kullanam gerekebilceğini söylemişti. üstelik yapılacak işlem çeneyi geri veya ileri alma da değil sadece ucu törpülenecek. bir de ağızdan yapılacağı için ağız yara olucak, dikişler olucak, uzun süre ıvıyla beslenilecek vs.. neresi kolay anlamadım bu ameliyatın bu durumda

kızlar bende törpületmeyi düşünüyorum ama bir yanda da çok korkuyorum yaptıran var mı acaba ?

doktorlar çene ucu törpüsü için son derece basit falan diyorlar, 1 hafta içinde normal hayata dönülür diyorlar ama benim görüştüğüm doktor 1 ay kadar askı gibi bişi kullanam gerekebilceğini söylemişti. üstelik yapılacak işlem çeneyi geri veya ileri alma da değil sadece ucu törpülenecek. bir de ağızdan yapılacağı için ağız yara olucak, dikişler olucak, uzun süre ıvıyla beslenilecek vs.. neresi kolay anlamadım bu ameliyatın bu durumda

Canım bende düşünüyorum ama baya zor gözüküyor. Benimde istediğim çok az törpülensin. O kadar. fiyatlardn haberin var mı?

Canım bende düşünüyorum ama baya zor gözüküyor. Benimde istediğim çok az törpülensin. O kadar. fiyatlardn haberin var mı?

cnm benimde istedigim ufak bir topulume işlemi sanırsam fiyatı 2000-3000 civarı ...seninle birlikte araştıralım cnm yerimseniben

Of yinede çokmuş ya. Hem ben cidden iyi bir doktor olsun istiyorum. İst.daki Barış bey yapıyomudur acaba. Yani korkuyorum orantısız bişey çıkarsa felaket olur. Hatta ben burunla birlikte istiyorum. Burnumun ucunu da hafif düzelttiricem.
Yani aslında çok zor ameliyatlar değil ama sonrası çok mu meşakatli olur bilemedim. Keşke 1 haftada iyileşsek.
Parayı bulduğum gibi yaptırırım. Sıvıyla beslenmeyde razıyım:)

Canım biraz geç gördüm kusura bakma... fiyatlar değişiyo ben 2 doktorla görüştüm ankarada biri 1500 tl biri 3000 tl fiyat verdi.

Of yinede çokmuş ya. Hem ben cidden iyi bir doktor olsun istiyorum. ıst.daki Barış bey yapıyomudur acaba. Yani korkuyorum orantısız bişey çıkarsa felaket olur. Hatta ben burunla birlikte istiyorum. Burnumun ucunu da hafif düzelttiricem.
Yani aslında çok zor ameliyatlar değil ama sonrası çok mu meşakatli olur bilemedim. Keşke 1 haftada iyileşsek.
Parayı bulduğum gibi yaptırırım. Sıvıyla beslenmeyde razıyım:)
bende iyi bir doktor olsun istiyorum bilmiyorumkismile çene ucu törpülemede en iyi doktor hangisi ki ?
cnm çene ameliyatlarında sıvı ile beslenme oluyor diye biliyorum çene ucu törpülemede öyle değil

Canım biraz geç gördüm kusura bakma... fiyatlar değişiyo ben 2 doktorla görüştüm ankarada biri 1500 tl biri 3000 tl fiyat verdi.

cnm hangi doktorlarla görüştün eger sakıncası yoksa özelden yazabilir misin ? görüstügün doktorlar ameliyat hakkında neler dediler ufak bir bilgi verebilir misin opuyorumnanaktan

founda cım galiba senin dedigin gibi sıvı ile besleme oluyor bilmiyorumkismile

kızlar okuyun şu yazıyı boshayallersmile

http://www.cenecerrahisi.gen.tr/cene.ucu.estetigi.html

Çene ucu estetiği ameliyatlarına genel olarak Genioplasti ameliyatları adı verilmektedir. Kesi ağız içinden yapıldığı için yüzde herhangi bir iz kalmamaktadır. Ameliyat dikişleri kendiliğinden eriyen dikişler olduğu için dikiş alınmasına gerek olmaz. Çene ucu estetiği ( genioplasti ) ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve normal şartlarda yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir. Hasta bir gün hastanede kaldıktan sonra evine taburcu edilir. Ağrı genellikle azdır ve ağrı kesici kullanmakla iyi tolere edilir. Ağız ve çenedeki şişlikler ortalama 1 hafta da iyileşmektedir. Ağız içindeki kesiler iyileşene kadar yaklaşık 6-7 gün sıvı gıdalar ile beslenmek yeterlidir. çene ucu estetiği ( genioplasti ) olan kişilerde ameliyattan sonra geçici de olsa, alt ve üst dişlerin birbirine bağlanmasına gerek yoktur.

alıntıdır

Livcim demek ki çok zor bi ameliyat değilmiş...Düşünebilirim. Ama ben burunla düşündüğüm için güvenebileceğim bir doktor arayışındayım.

Sen buldun mu herhangi bir isim???

X