Çene Estetiği Çenemdeki asimetri hakkinda yardım(resimli)

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

Milenayy

Hayat kısa,anılar uzun.
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2015
628
282
28
Arkadaslar cenemin sag tarafi soluna gore daha duz. Sol taraf daha kemikli boğumlu. Nasil ikisini esitleyebilirim? Bu konuda tecrubesi olan var mi? Cok kafama takiyorum gercekten. :KK43:

Son düzenleme:
Canım çenen gayet iyi duruyor, fotoğraflarda problem göremedim
Kuzum nasil anlatsam ki ... Boyle bir taraf daha kemikli ve bombeli. Vesikalik resmim var bundan 3 sene oncesinin resmi. onu eklicem simdi. Orda daha bi belli oluyo. Ozamandan beri fakli. Sag taraf daha ince kemikliyken sol tarafin kemigi daha kalın. Sanki disim sismis gibi duruyo.Acaba cenem yanlis mi gelisti bir cozumi var midir :KK43:

Eklentiler

• IMG-20180527-WA0017.jpg
    IMG-20180527-WA0017.jpg
    25,7 KB · Görüntüleme: 931
A evet bu fotoğrafta sol tarafın biraz büyük olduğu belli oluyor. Bunu çene cerrahları ve çene konusunda uzmanlaşmış estetik cerrahlar düzeltebiliyor diye biliyorum.

A evet bu fotoğrafta sol tarafın biraz büyük olduğu belli oluyor. Bunu çene cerrahları ve çene konusunda uzmanlaşmış estetik cerrahlar düzeltebiliyor diye biliyorum.
Umarim agrisiz bir cozumu vardir :KK43: cunku cok kafama takiyorum artik. Zayifim biraz yuzum kilo alsa belki biraz duzelir dedim 4-5 kilo aldim ama yok her halukarda belli oluyo. Bir ara arkadasm şey demisti,çene ameliyatlarinda kırıp bastan yapiyolar cok agir falan demisti bende korktum gidemedim doktora :KK43:

Evet çeneyi kırmak değil de kesip tekrar yapıyorlar. Ancak asimetri çok fazla değilse sol tarada yağ enjeksiyonu ile ağrısız halledilebileceğini düşünüyorum. Yandan nasıl

Evet çeneyi kırmak değil de kesip tekrar yapıyorlar. Ancak asimetri çok fazla değilse sol tarada yağ enjeksiyonu ile ağrısız halledilebileceğini düşünüyorum. Yandan nasıl
Yandan çenem eşit duruyor önde vs. değil ama tabiki bombeli olan taraf biraz daha iri. Umarim dedigin yontem bana uygulanabilir. İki taraf esit olsunda artik nasil olursa olsun. Takinti yaptim

Evet çene törpüleme var, benim de kesme dediğim o işte. Ama bu ağrısız acısız değil tam tersi epeyce ağrılı acılı diye biliyorum. Deniz Akkayanın yaptırdığı estetiklerden biri, öncesi sonrasına internetten bakanilirsin. Ama sol tarafın büyüklüğü sizi eahatsız etmiyorsa sağ tarafa yağ enjeksiyonu da yapılabilir bence. Ağız ve dişlerde açma kapamada asimetri var mı yoksa sadece çene ucunda mı?

Evet çene törpüleme var, benim de kesme dediğim o işte. Ama bu ağrısız acısız değil tam tersi epeyce ağrılı acılı diye biliyorum. Deniz Akkayanın yaptırdığı estetiklerden biri, öncesi sonrasına internetten bakanilirsin. Ama sol tarafın büyüklüğü sizi eahatsız etmiyorsa sağ tarafa yağ enjeksiyonu da yapılabilir bence. Ağız ve dişlerde açma kapamada asimetri var mı yoksa sadece çene ucunda mı?
Dislerde acma kapamada problem yok sadece çenemde asimetri var. Aslinda torpuleme olsa daha iyi olur sol taraf genis duruyor sert bir ifade katiyor diger tarafta oyle olursa hos olmaz gibi... Bu ameliyati ben iyice arastirayım en iyisi. Acili olsada dayanmak zorundayim...

Benimde sag tarafim sola gore dolgundu. Ama cok belli olmuyordu. Sol tarafima felc inmisti o zamandan beri sol zayif kaldi simdi felc gecti tabi. Balik hapiyla kilo aldim. Biraz farki kapattim neredeyse hic belli olmuyor. Kilo alinca gecmiyorsa zayif olan ceneye dolgu dusunebilirsiniz. Torpuletmek acili bir islem sanki. Cok iyi arastirin

aynı durum bende de var.baskaları abartıyorsun dese de sizin anladığınızı ve dert ettiğinizi anlayabiliyorum.
kilo almak care degıl cunku benım yüzüm kilolu yınede cok farkedıyorum.
dişlerim çarpık cocukluktan beri tel taktırmam gerekıyordu ihmal ettim diye de etkisi vardır benım.

Dislerde acma kapamada problem yok sadece çenemde asimetri var. Aslinda torpuleme olsa daha iyi olur sol taraf genis duruyor sert bir ifade katiyor diger tarafta oyle olursa hos olmaz gibi... Bu ameliyati ben iyice arastirayım en iyisi. Acili olsada dayanmak zorundayim...
Merhaba arkadaşım. Aynı sorun bende de var. Bunun adı tek taraflı kas büyemesi. Tiptaki adı masseter hipertrofisi. Bunu botokslâ düzeltiyorlar. Bi araştır istersen. Bana ortodontist önermişti.

Merhaba arkadaşım. Aynı sorun bende de var. Bunun adı tek taraflı kas büyemesi. Tiptaki adı masseter hipertrofisi. Bunu botokslâ düzeltiyorlar. Bi araştır istersen. Bana ortodontist önermişti.
Çok teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için araştırcam botoks islemini. Henüz doktora da gidemedim bir burun ameliyatı gecirdim ancak iylesir iylesmez cenemi tedavi ettiricem:)

Milenay bence hiç elleme çene bu Allah esirgesin düzeltecem diye başka sorun çıkar,
Korkardım ben :)
Dolgu tarzı birşey olabilir ama belki.

Milenay bence hiç elleme çene bu Allah esirgesin düzeltecem diye başka sorun çıkar,
Korkardım ben :)
Dolgu tarzı birşey olabilir ama belki.
Tweety kuzum biraz kilo aldım sanki düzeldi gibi ama yinede hala var,eskisi kadar dikkat çekmiyor ama yinede gözüme batıyor. Bende korkuyorum ne yalan söyleyeyim burun ameliyatindan sonra bir de bu bilmiyorum yaani,ama araştırdım botoks uygulaması acısız ve çok kısa bir islemmis. Etkisi 7-14 gün içinde belli oluyormuş. İşlemden 1-2 ay sonra da tekrar yaptırmaya gidince kalıcılasiyormuş.
Yani düşündüm de bı yaptirsam beğenmezsem 2. Seansa da gitmem. Ama eğer düzelirse çoook iyi olur benim içinnn:)

Tweety kuzum biraz kilo aldım sanki düzeldi gibi ama yinede hala var,eskisi kadar dikkat çekmiyor ama yinede gözüme batıyor. Bende korkuyorum ne yalan söyleyeyim burun ameliyatindan sonra bir de bu bilmiyorum yaani,ama araştırdım botoks uygulaması acısız ve çok kısa bir islemmis. Etkisi 7-14 gün içinde belli oluyormuş. İşlemden 1-2 ay sonra da tekrar yaptırmaya gidince kalıcılasiyormuş.
Yani düşündüm de bı yaptirsam beğenmezsem 2. Seansa da gitmem. Ama eğer düzelirse çoook iyi olur benim içinnn:)
İnşallah istedigin gibi olur.
Benimde çenem biraz geride gibi ama korkarım ben ellemem :)

Ben burundan sonra dudak dolgusu da yaptiracaktim. Şimdi diyorum ki aman allah korusun, estetik müdahelelerin yanından bile geçmem artık: )

Milenayy sakın dokundurtma çenene.. Aşırı göze batan birşey yokk..Botoks bile yaptırma,vücudunun botoksa ne tepki vereceğini bilmiyorsun. Yeni burnundan sonra hiç belli bile olmuyo çenendeki asimetri. Gerçekten bakk teselli olsun diye demiyorum.
Benim de dudaklarım ince kaldı burundan sonra,bir de alnim çıkık görünmeye başladı ama artık kendimi olduğum gibi sevmemin en doğru karar olduğu kanısına vardım. Gerçekten kendimizi olduğu gibi sevmeliyiz ve kabullenmeliyiz,bir günümüzün bile ağrılı,acılı ve sıkıntılı geçmesi hayatımızda bir eksiklik ve kayıp bence.
Valla bana çok şey öğretti bu burun ameliyatı :KK36::confused:

X