Çene Estetiği çenemden ameliyat oldum.asimetri ve ilerdelikden dolayı

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

çene ameliyatı

• doktor tavsiyesi

OY: 6 75,0%
  • nasıl işlemler olduğu

OY: 4 50,0%

• Ankete Katılan
    8

pandii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2014
8
3
31
Çenemin ileride olmasını çocukken tel tedavisi ile düzelttiğimizi düşünüyorduk.alt dişlerim gerideydi ama çenem sivriydi ve hafif ilerdeydi . Ayrıca yüzümde asimetrilik vardı.ve moralim çok bozuluyordu.çocukluğumdan beri tek isteğim bu ameliyattı. Yaş geldi çattı öncesinde tel tedavisi uygulandı boncuk tellerden taktım bi süre.hazır olduğumda ise ameliyatımı oldum.kötü düşüncem hep şu yöndeydi ya olmazsa! Ya kötü olursa! Ama şöyle bi gerçek var 21 yaşındayım ve en az40 yaşıma kadar yaşasam bile o 20 yılda ki mutsuzluğum mu? Yoksa 1 ay 2 ay çekeceğim acı mı. Kuzularr ben oldum ameliyatımı. Sıvıyla besleniyorsunuz 1 ay.2.ayda hafif yumuşak( pırasa, ıspanak, kumpir gibi) gıdalarla beslendim ve geçti bile.. çok mutluyummm. Benim doktorum Mehmet Emin MAVİLİ. Bu çene ameliyatını türkiyede ilk başlatan doktor.olmuşken bileninde olun. Ankarada hacettepede doktorluk yapıyo.ekstradan arjantin caddesinde muayenanesi var.isteyenler ve araştırmak isteyenler gözüm kapalı tavsiyemdir

geçmiş olsun, ilk hangi branştan doktora gittin? önce ameliyatını yapan doktora mı gittin yoksa ortodontiste mi?

İlk ortodondik tedavi gördüm.ve sonrasında ameliyat için plastik cerrahi doktoruyla görüştüm çene için.o ortodontiylr ortak bi süre tedavi görüldü.tellersiz ameliyat olmuyor çünkü.teller takıldı tedavi bitti doktorlar hazırsın amliyata dendi.dişlerin bir seviyeye gelmesi için ortodontik tedavi gördüm.hacettepede damla şahbazoğlu.çokkk memnun kaldım.sonrasında ise emin hoca amelşyatı yaptı kendisi yüz plastik cerrahisinde proftur.

merhaba arkadaşlar.1 ay önce çene ameliyatı oldum doktorumla birçok çene ameliyatında birlikte çalışmışve korkan biri olarak birde ben hasta koltuğuna yattım abartıya kaçmadan size bu süreci anlatmak isterim.her ne kadar dokturumu tanısam,güvensem de ameliyat kararını almam kolay olmadı hocam sağolsun bu süreçte cesaretlenmemde çok katkısı olmuştur .benim esas problemim eklem ağrılarım ,beslenme zorluğu ve yüzümde son zamanlarda oluşan asimetriydi şuan da eser yok asimetriden, abartısız tanımakta zorlananlar dahi oldu :)gelelim tedavi kısmına ;cerrahi öncesinde 1yıl kadar birsüre ortodontik tedavi gördüm ki bu süre' kişiden kişiye değişmekte'.1 yılın sonunda dişlerim ameliyata hazır konuma geldi ve cerrahi süreç başladı .ameliyat kısmında anlatılcak bir şey yok mışım mışıl uyuyorsun sonrasına geçelim direk :) yapılan cerrahi işlem ile üst çene kemiğim öne ,alt çene kemiğim sola ve geriye alındı.ameliyat sonrası en büyük sıkıntı yüzünüzde oluşan şişlik olacaktır kaybolmasıda zaman alıyor. abartıldığı kadar ağrılı sıkıntılı bir süreç değil arkadaşlar ben 3.günü ayaklandım gayet iyiydim.ilk 2 gün ağrı ,gerginlik ve mide bulantısı şikayetleriniz olacaktır.onun dışındaki sıkıntınız ;açlık, sıvılardan bıkkınlık ve normal yemek yeme alışkanlığına olan özlem olcaktır.özetle şunu söyleyebilirim asla abartıldığı kadar zor bir süreç değil ki sonuçlarını gördükce herbir adımda iyi ki diyerek devam ediceksiniz.en büyük şansım hocamdır .işinde karakterin de sağlam duruşu olan ve her sorumu yanıtlayan aklımda bir soru işareti dahi kalmasına müsade etmeyen güleryüzlü ,enerjik hocam :) (doktorum hacettepe üniversitesinde plastik ve rekonstrüktif cerrahi anabilim dalında)

Son düzenleyen: Moderatör:
Gecmis olsun bu amelyat toplam ne kadar fiyat olarak bilgi werirsen ck sewinirim tekrar gecms olsn

Her iki çenede uygulama yapıldığı için estetik uygulamaya girmiyor devlet ameliyat ücretini karşılıyor zaten.eksta olarak hoca ücreti var net olarak bilmiyorum nekadar çünkü ben ödemedim çok uçuk rakamlar olmadığını biliyorum.ortodontik tedavi ise ortalama malzeme ücreti 2.000 bulacaktır artı 2.250 kadar da ortodontik tedavi ücreti heriki tedavimi de ünw hastanesinde (devlet) oldum

Benim sorunum yan cene genis we kemikli goruntu acisindan hos dil we agzimi kapattigim zaman ust ve alt dis birbirini karsilamio alt cenem geride ust cenem onde bu durumda estetik olmam mi gerkio yoksa dewlet karsilar mi

ortodontik ölçümler ve tedavi sonrası netleşen bir durum bu o yüzden bir yorumda bulunmak doğru değil .bazen tek eklemde ki hareket yeterli gelirken bazen olmuyor buda ölçümlerle netleşiyor malesef

Anliorum bu durmda ortodondik cene cerrahisiylemi gorusmeliyim yoksa plastik cerrahlami cok soru sordum umarim kismiosundur tsk ederm bilgi icin

yok ne demek çok doğal ön araştırma yapman .bu çok değişken bir durum ben çene cerrahisini öneririm ama ben plastik cerrahına ameliyat oldum .kendi cerrahımı tanıdığım için seçimim kolay oldu.

Tsk ederim.dewlette bir tane cene cerrahisi doktoru buldum ilk onunla gorusmeliyim sanirim gerekirse beni yonlendirecektir ya ama benim dislerim cok duzgun yamukluk egrilik yok inci gibi ama agzimi kapattigim an dislerim birbirini karsilamio alt cene geride.ust daha onde yan cenem cok genis ucgen we kemikli kucultmek istiorum walla cok tskler bilgilerin icin

Benimde dişlerim inci gibiydi tedaviye başladığım da hatta hemen ameliyat olurum diye düşünüyordum ama öyle olmuyormuş :) bende de tam tersi durum vardı pişman olmazsın bugüne kadar olmadığım için pişmanım .rica ederim

Dis alakali bir durum dil yani ceneden kaynaklanio nasil memnunmusun peki bende ck istiorum olmak.yuzun degistimi

yok değil.ben çok memnunum dişlerim ilk defa üst üste geliyor dudaklar yanaklar burun yüz hatlarım her birinde bir değişiklik oluştu .yüz ifadem değişti resmen ki çevremden çok olumlu tepkiler alıyorum

Dido_1989bana yardımcı olursan çok sevinirim seninle aynı sıkıntıları yaşıyırum ameliyat olcam ama nasıl ulaşırım özeli muayenesi varmı lüften cvp

Son düzenleyen: Moderatör:
Çenemin ileride olmasını çocukken tel tedavisi ile düzelttiğimizi düşünüyorduk.alt dişlerim gerideydi ama çenem sivriydi ve hafif ilerdeydi . Ayrıca yüzümde asimetrilik vardı.ve moralim çok bozuluyordu.çocukluğumdan beri tek isteğim bu ameliyattı. Yaş geldi çattı öncesinde tel tedavisi uygulandı boncuk tellerden taktım bi süre.hazır olduğumda ise ameliyatımı oldum.kötü düşüncem hep şu yöndeydi ya olmazsa! Ya kötü olursa! Ama şöyle bi gerçek var 21 yaşındayım ve en az40 yaşıma kadar yaşasam bile o 20 yılda ki mutsuzluğum mu? Yoksa 1 ay 2 ay çekeceğim acı mı. Kuzularr ben oldum ameliyatımı. Sıvıyla besleniyorsunuz 1 ay.2.ayda hafif yumuşak( pırasa, ıspanak, kumpir gibi) gıdalarla beslendim ve geçti bile.. çok mutluyummm. Benim doktorum Mehmet Emin MAVİLİ. Bu çene ameliyatını türkiyede ilk başlatan doktor.olmuşken bileninde olun. Ankarada hacettepede doktorluk yapıyo.ekstradan arjantin caddesinde muayenanesi var.isteyenler ve araştırmak isteyenler gözüm kapalı tavsiyemdir
Pandı ameliyat öncesi ve sonrası resmini atabilirmisinnrica etsem

X