çeyiz alışverişi-tencere

xozg

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2024
16
-38
25
merhabaaaa
çeyiz alışverişi yapıyorum fakat kafam çok karıştı çatal-bıçak takımı hisar mı aryıldız mı jumbo mu :KK70:
devam ediyorum tencere için tefal (tak-çıkar kulp) tencere seti mi zwilling marka bir tencere seti mi(araştırdıkça batıyorum sürekli daha iyisi çıkıyor az evvelde bu zwilling markasına rastladım alman malıymış mafoldukkk yaa öneriii helppp

merhabaaaa
çeyiz alışverişi yapıyorum fakat kafam çok karıştı çatal-bıçak takımı hisar mı aryıldız mı jumbo mu :KK70:
devam ediyorum tencere için tefal (tak-çıkar kulp) tencere seti mi zwilling marka bir tencere seti mi(araştırdıkça batıyorum sürekli daha iyisi çıkıyor az evvelde bu zwilling markasına rastladım alman malıymış mafoldukkk yaa öneriii helppp
Zwilling kettle kullanan varsa beni de aydınlatsın piliizzzzzz

merhabaaaa
Para varsa Jumbo, yoksa da marka hiç önemli değil. Nehir bile olabilir. Artık hepsi kaliteli oluyor zaten. Tefal’den memnunum. Bir düdüklü, bir de tava var bende.

merhabaaaa
Bende karaca biodiamond power serisi var bu küçük normal kulplu olan. Bizim aşirete hergün yemek yapıorum benim anam agaldı tenceler sapasağlam

ben tefal aldım tak çıkar olanlardan 5x galiba bir de zwiling seramik 2li tava aldım başka tencere almadım. düdüklü de yeni çıkan elektrikli olanlardan düşünüyorum. çatal kaşık jumbo aldım

ben tefal aldım tak çıkar olanlardan 5x galiba bir de zwiling seramik 2li tava aldım başka tencere almadım. düdüklü de yeni çıkan elektrikli olanlardan düşünüyorum. çatal kaşık jumbo aldım
bugün bir mağazada tefal sordum adam bu 1x-2x çok önemli değil yeni tip ocak kullanmayacaksan dedi sen ne düşünüyorsun ben araştırdım bu x'lerin artması kaliteli olduğu anlamına mı geliyor

bugün bir mağazada tefal sordum adam bu 1x-2x çok önemli değil yeni tip ocak kullanmayacaksan dedi sen ne düşünüyorsun ben araştırdım bu x'lerin artması kaliteli olduğu anlamına mı geliyor birde zwillingden memnun musun değer mi o kadar para vermeye

bugün bir mağazada tefal sordum adam bu 1x-2x çok önemli değil yeni tip ocak kullanmayacaksan dedi sen ne düşünüyorsun ben araştırdım bu x'lerin artması kaliteli olduğu anlamına mı geliyor
ben 1 yıl önce falam aldım direkt mağazadan bana da satıcı bunlar şuan indirimde internette 2x olanla aynı fiyata çok iyi mutlaka al 6 kere titanyum kaplama vs dediği için 5 bin tlye almıştım 6xmiş şimdi baktım ama şuan alıyor olsam 20 bin verip alır mıydım bilmiyorum. zwiling tava seti yapışmaz olduğu için çok güzel. evde genelde nasıl tencere kullanıyoruz ona bakmak lazım. bir de tefal kulp takma yeri metal ya tencereyi çiziyor arkadaşım aldı o yüzden biliyorum.

zwiling konusuna gelince ben de henüz evli değilim kullanmadım ama bir iki kere denedim gerçekten yapışmıyo ve tavada pilav da yaptım denemek için et sote de. yani tefal setinde derin tencere vs de var ama onlar gerekli mi bilmiyorum. bizim evdeki çelik tencerelerin altı kalın ama ben mağazaya gittiğim zaman görüyorum çoğu tencerenin altı ipincecik emsan evdekiler emsana gidiyorum ince.

ben de bunu almak çok istiyorum elektrikli düdüklü... tencere olarak tekrar fikir vereyim atıyorum zwiling aldınız çelik tencere 2 tane de tefal tava alınca sorun çözülür tefal alırsanız da ekstra çelik tencereye gerek kalmaz 2 tane de tenceresi var çünkü. ben tavaları teyzeme hediye aldırdım önceden tavaları aldırmış olsaydım gidip tefalden tencere almazdım sanırım çünkü onlarla sulu yemek yapmak vs zor geliyor bana ama kullanan herkes çok memnun. ben alışmışım klâsik tencerelere

Eklentiler

• images (7).jpeg
    images (7).jpeg
    18,8 KB · Görüntüleme: 26
X