Mutfak Dekorasyonu Çeyiz Seti

Nurhafsa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2017
416
675
Merhabalar,
Kafamın karışık olduğu bir konuyu danışmak istiyorum. Bu yaz düğünüm olacak nasipse ve çeyiz hazırlığına daha yeni başlıyorum. Mutfak eşyalarını set olarak mı almalıyım ayrı ayrı mı? Çelikte Korkmaz, aryıldız deniyor. Porselende Kütahya, porland. Ayrı ayrı alırsam daha masraflı olacak . Set alırsam da bir ürünü iyi çıkarken diğeri kötü çıkabilir. Set olursa Korkmaz’a daha yakın gibiyim. Bu konuda öneri ve tecrübelerinize ihtiyacım var özetle

Merhabalar,
Kafamın karışık olduğu bir konuyu danışmak istiyorum. Bu yaz düğünüm olacak nasipse ve çeyiz hazırlığına daha yeni başlıyorum. Mutfak eşyalarını set olarak mı almalıyım ayrı ayrı mı? Çelikte Korkmaz, aryıldız deniyor. Porselende Kütahya, porland. Ayrı ayrı alırsam daha masraflı olacak . Set alırsam da bir ürünü iyi çıkarken diğeri kötü çıkabilir. Set olursa Korkmaz’a daha yakın gibiyim. Bu konuda öneri ve tecrübelerinize ihtiyacım var özetle

Tencereyi set olarak alınız.Eksik parçalarını ayrı olarak tamamlarsınız.Ama tencerede ben Korkmaz önermem mesela.Açıkcası yeni kullanmaya başladığım bir marka olmasına rağmen memnun kalmadım çelik tenceresindende,granit tavasındanda.

Yemek takımında ise kütahyada,porlandda oldukça iyi iki marka onları gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.İkisi arasında porlandın avantajı takım olarak aldıktan sonra aynı serinin devamlılığının olması.Mesela büyük salata,servis tabakları genelde takımlarda yetersiz olduğundan sayılarını arttırabilirsiniz.Yada yemek takımınızı istediğiniz sayılarda kendiniz oluşturabilirsiniz..

Cevabınız için teşekkür ederim . Tencerede ne önerirsiniz peki? Aryıldıza mı baksam o zaman? Ya da hisar? Anladığım kadarıyla çeyiz paketlerini önermiyorsunuz, yemek takımı, tencere, çatal bıçak takımı şeklindeki toplu setleri yani değil mi?

Benim her şeyim korkmaz set olarak almıştım 4 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntı çekmedim çok memnunum

Bence tabaklari toplu set seklinde almayin bir suru gereksiz ivir ziviri var. Yani cogunluk cevremdekiler kullanmiyor.
Duz b model , beyaz renk alirdim bir de. Her seyle sik oluyor. Masa ortusuyle kahvalyi yada aksam yemegine uyum sagliyor. Blender setinide ayri almani oneririm .

Blender setini ayrı almayı düşünüyorum. Kahvaltı takımı almak gerekir değil mi? 6 kişilik takımlar, daha fazla kişi gelse problem olacak sanki.
Yemek takımında o zaman 6şar kişilik 2 parçadan kendim set yapmamı öneriyorsunuz
Teşekkür ediyorum ayrıca cevaplarınız için

Cevabınız için teşekkür ederim . Tencerede ne önerirsiniz peki? Aryıldıza mı baksam o zaman? Ya da hisar? Anladığım kadarıyla çeyiz paketlerini önermiyorsunuz, yemek takımı, tencere, çatal bıçak takımı şeklindeki toplu setleri yani değil mi?

Benim bir önceki çeliklerim esse markasının essenso serisiydi ve oldukça memnundum.Korkmazdan memnun kalmamamın sebebi daha ilk kullandığımda oluşan tencere içi lekelenmeler ve her ne pişirirsem pişireyim dibine tutması.Düdüklü tenceresinde belirtilen sürede pişirmeme rağmen ki diğer düdüklü tencere sürelerine göre oldukça uzun bir türlü pişirmiyor.Granitinde ise daha başlangıçta soyulmalar oldu.Bernardonun granitlerini kullanıyorum ondan memnunum..

Kullanıp memnun kalan vardır belki ama benim için hayal kırıklığı oldu Korkmaz...
Aslında çeyiz paketleri oldukça avantajlı oluyor lakin pek seçim yapma şansınız olmuyor.Onların belirlediği bir kaç modelle oluşturmak durumundasınız.Eğer setin içeriği hoşunuza gittiyse alabilirsiniz aslında.

Korkmaz’ın hangi çelik tencere serisiydi acaba? Eğer korkmazdan alacak olursam ona dikkat edeyim en azından☺️

Ben de ceyiz paketlerine bir turlu ısınamamıştım O yuzden her seyi ayri ayri sectim Tabi secim sureci baya zor oluyor cesit bol olunca
Tencerelerim korkmaz Bi de ta annemin eskiden aldigi bi tencere seti var onu daha acmadim bile BMS markasi Korkmazlar simdilik iyi sorun yok Bi arkadasim karacanin tencerelerinden memnun degilim demisti aklinizda olsun

Yemek takimi 12 kisilik olan kutahya porselen, kendi fabrikasından almistim Bunu belirtme sebebim yasadigim yerdeki zuccaciye ile arasinda fiyat olarak bir ucurum vardi Onun disinda yine Porland.ın fabrikasından aldigim pasta cay seti var Karaca.dan kahvalti seti almistim Hepsi de iyi
Catal bicak setini misafir icin aryıldız, gunluk olani nehir aldim

Ben ceyiz isini cok geniz bir zamana yaymistim Hep indirim takip ettim Hediye ceki vs kampanyalardan yararlanirdim Ama set alsam daha ucuza mi gelirdi hic bilmiyorum

Çelik tencerede kesinlikle Karaca’yı önermiyorum. Henüz kullanmadım ama benimki de Karaca. Annem evde kullanıyo, memnun değiliz. Çok fazla çeyiz videosu izliyorum. Hatta kendim de çekmeye başladım. Karaca çelikler vloglarda da çok eleştiriliyo.En iyisi korkmaz diye duymuştum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru tercih yapmışsınız.İyi günlerde, ağız tadıyla kullanın.

Son düzenleyen: Moderatör:
ÇEyizlerimi paylaştığım bir kanalım var. İZleyip diğer konular hakkında da fikir edinebilirsiniz.

Benim çeyiz setim karaca her şey tamam çeyiz seti özellikle çelik tencerelerimden ve fine pearl yemek takımından acayip memnunum elektroniklerindede memnun kalmadığım hiçbi şey olmadı gayet güzel çalışıyorlar ek olarak şimdi bide bio diamond pro alıcam ondamda kuzenim aldı bayılmş çok övdü bakalım

Merhabalar,
Merhaba canım hayırlısı olsun.. Şahsi fikrim tencerede Korkmaz tavada Tefal’den şaşma.. çay takımlarında Sandro Moreno diye bir marka var inanılmaz şık ve kaliteli bence her kızın 1 çay takımı bu şekilde olmalı misafirlik.. tercih seçim bütçe senin.. kolay gelsin 👍🏻😀

Merhabalar,
Uzun zamandır araştırıyorum bu konuları. Hem model görünüş hem fiyat hem de çevremde duyduğum olumlu yorumlar neticesinde gittim emsandan çeyiz seti aldım. Oldukça uyguna geldi bana ve modeller gerçekten şahane. 12 kişilik yemek takımı, 12 kişilik çatal bıçak takımı, çelik tencere seti ki içinde çaydanlığından cezvelerine düdüklü süne kadar var, kahvaltı takımı toplam 3300 tuttu o da taksitli aldığım için. Peşin alsam 2800 dü. Geçen gün de gittim günlük yemek takımı aldım ordan 300 TL ye.

Merhabalar,
Çelikte aryıldız kullaniyorum memnunum tavada tefal kullanıyorum tercih meselesi fiyatta önemli tabi ama porselen olarak hemen hemen her markanın ürünü var takımını kendin yapmak istiyorsan tabi ki porland hmhome mudo tarzı yerlerden yapabilirsin ama fiyat daha pahalı olur çeyiz setlerinde daha ucuza alabilirsin.Zevkine ve bütçene kalmış bir durum mesela bende kutahya porselenin günlük kullandığım tabağı vardı kenardan çatladı ortasi komple çatladı sonra bernardonun bir kaseside ayni şekil kenardan kırıldı o yuzden tabakta o bu kalitelidir diyemeyeceğim her sekil kırılıyor.

X