Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

Ne güzel bir topiğin varmış sou:KK200:
Benim ve kardeşimin henüz küçükte olsa kızlarımız var.
Kızım henüz 15 yaşında fakat ben şimdiden çeyizine birşeyler almak istiyorum.
Annem babam da biz küçükken birkaç parça almışlardı,kullanırken anıyoruz,babam bunu aldığında 11 yaşında filandık diye:)
Güncel olsa iyi olan yemek takımı vs dışında nevresim,günlük kullanacağı klasik tencere,çatal kaşık vs alsam olur değil mi?Babam bir iş gezisinden nevresim takımı almıştı bize,annem mutfak eşyası filan,kullanırken duygulanıyoruz,kızımın da böyle duyguları yaşamasını istiyorum:)

Merhaba, tesekkur ederim, umarim sayfanin sana da faydasi dokunur... :KK34:

Bende korkmaz hakkinda hem iyi hem kotu yorumlar aldim desem yeridir. Ama biraz tartisilir bir konu bana sorarsan, hele ki evlenip ev hanimi olduktan sonra birseyleri insan daha iyi idrak ediyor. Urunler kalite anlamindan elbette cok onemli, dayanikli olmalari ve celigin kalitesi muhim. Fakat olay sadece burada bitmiyor, biraz kisinin kullanimina da bagli bir durum soz konusu. Herkes ayni sekil ve ayni hassasiyetle esyalarini kullanmayabiiliyor. Tabii bu ayri bir nokta... :KK9:

Sen ne kadardir tencerelerini kullaniyorsun? Veya daha yeni mi aldin?

Korkmaz bildigim kadari ile urunlerini Turkiye`de degil Cin`de yaptiriyor.
Bu acidan biraz tedirginim. Artik o kadar cok sey Cin`de uretiliyor ki (Jumbo dahil) artik kalite anlaminda nedirler ne derecededirler bilemiyorum. Ancak sahsen kullanilip urunlere tam manasiyla yorum yapilabilir diye dusunuyorum.

Diger yandan bende korkmaz`in tost makinasi, kahve makinasi ve demlikli kettle`i mevcut. Demlikli kettle`ini tavsiye etmem (cay demlemek acisindan, yoksa kettle gorevini gayet iyi goruyor, fakat cay soguyor ve hic lezzettli olmuyor, o yuzden sadece kettle olarak kullaniyorum kendisini). Demlikli kettle`in eksilerini bir kenara atarsak eger, hepsini bir senedir kullaniyorum (asagi yukari) herhangi bir sorun yasamadim. Gayet memnunum. Korkmaz`in evimde sadece bu urunleri mevcut, bunlara bakaraktan fena olmadiklarini soyleyebilirim... :KK34:

Kendime Korkmaz alir miyim/miydim diye sorarsan eger, elimdeki butce ile orantili olarak biraz daha bekler, paramin uzerini tamamlayarak Hisar alirim. Zaten benim tencere takimlarim hisar ve cok memnunum, omur boyu da garantisi oldugu icin gonlum rahat. Herkese de tavsiye ederim... :KK9:
Bim a101 gibi yerlerde satılan hisar tencereler ve çaydanlıklar hakkında yorumların var mı,,aynı ya da yakın kalitede diyebilirmiyiz,evime günlük olarak düşünüyorum bunlardano_O

Aldıklarınızı güle güle kullanın inşallah. Bone China tavsiye ederim misafir için ama kare tavsiye etmem. Bundan onceki yazılarımda bu konuda düşünce ve tecrübelerimi paylasmistim.

Tencereler konusuna gelince, çelik tencere olmazsa olmaz zaten. Muhakkak bir takım edinmelisin ama alırken tencere büyüklüklerine dikkat etmende fayda var. Büyük olabiliyor bazı tencereler. Kullanılmayip atıl kalabiliyor.

Teflon, seramik, granit veya döküm konusuna gelince. Seramik kullandım uzun ömürlü değil malesef. 1-2 seneye kalmadan tencerenin ağzı burnu yamulur. Tavsiyem granit, bana hediye geldi ve o vesile ile tanıştım granit ile. Pilav dan ana yemeklere şahane oluyor ve dayanıklı ama dikkat edilmesi gereken elde yikmak gerekiyor. Temizliği de kolay.

Döküm Tencere kesinlikle tavsiye ederim. Fakat 1 adet almanız yeterli olur. Döküm tencereler hem ağır hem de çok sık kullanım alanları yok. Eğer ben gurmeyim diyorsanız o ayrı tabii. Et yemekleri ve baklagiller döküm tencerede enfes olur. Güveçte yapılmış gibi.

Kısaca sen düşündüğün gibi ihtiyacın oldukça almalısın bu tencerelerı. Takım almanà gerek yok. Neticede ilk zamanlar çok yoğun yemek trafiğin olmaz.

Ceyizini hayırlısı ile kullanmani dilerim. Umarım tavsiyelerim fayda sağlar.:KK68:
Şimdilerde demode olsa da yine de yazmak istedim.
5 yıl kadar önce taç marka seramik tencere almıştım,klasik kırmızı beyaz olandan.
Çok memnunum hiç bozulmadı,çizilmedi♡
Şimdi aynı tencerenin büyük boyunu almak istiyorum,geçen gün 62 tlye gördüm bir mağazada.

Fazlasıyla kafa karışıklığımı giderdiniz :KK200:
Lizbon cezve takimini alma derim ben aldim kuyrugu sarı olanindan 3lu aynisi 99 tlydi hatta hepsinin kulbu çıktı yerinden ve çöpe attim. Aynı sekilde hisarin granit tencere setini de aldim 2 tane tencere saglam tava da saglam bitanesin kulbu düştü verdim garanti kapsaminda diye yaptilar guya eve geldim pilav yapcaktim hala oynuuo yerinden ve düştü o tencereyi de kullanamiyorum cezveyi hani su zuccaciyelerde olanlar var ya paslanmaz çelik onlardan al bence canim.ben aldim tas gibi 16 aydir kullaniyorum hisari 4 ay kullandim kullanmadim.cop oldu

Evet bu makine daha yeni model. Acaba çatal kaşık setinizin markası nedir belki o da etkilidir. Bu arada çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
Finish kullanma. Benim catal bicaklarimi cizer gibi oldu su lekelesi de kurumama ile.alakali kapagini acma hemen makinanin. Bir de benimde makinam arkadasin makinasi gibi o.sekilde diziyorum ama su lekesi dedigim sebeplerden olabilir

Bambu konusuna gelince.

Aslında bambu suya dayanıklı malzemedir, yapısı gereği.
Ama benim sınavım bambu ile de iyi geçmedi... :-)

Evliliğim boyunca 3 adet bambu kesme tahtası eskittim.
Nasıl yaptın demeyin.

Aşağıdaki şekilde 3 adet (eskidikçe ve yerlerinden ayrıldıkça satın aldım yani ortalama bir tanesi 2 sene dayandı diyebiliriz)
kesme tahtası aldım farklı zamanlarda.
İlk aldığım ürün buydu, hem markasından hem de ürünün kalınlığından dolayı nasıl parçalandı hayret ettim.
Eki Görüntüle 2262191

Dedim tamam o zaman bende bir sorun var, bir de şunu deneyelim diyerek yeni aldım.
Bu arada belirteyim, kesme tahtası üzerinde satır, et dövmek vs. gibi vurucu işlemler uygulamadım hiç.
Sadece sebze doğramak ve bazen parça et / tavuk dilimlemek için kullandığım bir ürün.
Ama her gün elimde olan bir ürün, mutfağımın olmazsa olmazıdır kesme tahtası.

Eki Görüntüle 2262194

Bu ürün de parçalanınca bir başka kesme tahtası aldım.
O da parçalandı malesef ki.

Ve nihayetinde aşağıdaki kesme tahtalarını alıp, sanırım duruma son noktayı koydum.
2 adet bir küçük bir orta boy aldım.
Eki Görüntüle 2262196
Şimdilik memnunum bakalım bu kaç sene dayanacak.

Bambu servis kaşıkları bu kesme tahtası tecrübesinden sonra almak istemedim.
Kullanan olmadığı için etrafımda o konuda pek yorum sahibi değilim.

az çok kullanıcı yorumlarından incelediğim kadarıyla (arda göz atıyorum haliyle) çok memnun kalınmıyor.
Zamanla kıymıklaşabiliyor, cilalarından dolayı renklerinde aşırı solukluk oluşabiliyor.
Hassas davranılmasına rağmen ilk alındığı andaki görüntüyü kaybedebiliyor şeklinde yorumlar okudum.

Ama tabii bambu konusunda beni en çok endişelendirecek şey şu olurdu mesela, eğer kıymıklanma oluyorsa, yemeğin içine kaçarsa? Yemeği yiyen herhangi birinin boğazına gidip takılırsa vs....
Fazla takıntı sağlığa zarar diyeyim, ancak kulağınızda da bulunsun... :KK66:

Benimde bambum kesme tahtam 2 ye ayrılmıştı bende gittim 15 20 tl lik bir tahta aldim o da kirilmadi ancak cokta kaliteli degil simdi yeni bir tane aldim muhtemelen bu tahtayla da yollarimiz yakinda ayrilcak kayin agacindan uretilen gormustum onu almayi planlıyorum zeytinyagiyla ovuluyormus zaman zaman bakimi icin. Sizin suan denedigniz cam sanirim onu kullandiktan sonra tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim benimde aklim cok gitti geldi o renklicam kesme tahtasına yuksek isili urunleri de tasiyabiliyormus bulasik mak da giriyormus. Kesme tahtasi da benim kankamdir. Ancak bambum sinifta kaldi.

Evet bu makine daha yeni model. Acaba çatal kaşık setinizin markası nedir belki o da etkilidir. Bu arada çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
Bende hisar marka kullaniyorum 18 10 paslanmaz çelik 6 kisilikten 2 adet aldım 12 lik yaptim gunluk kullaniyorum. Sorun yasamadim. Bide ayri 12 kisilik var onu karistirmayim altin sarisi vs misafir icin.

Finish kullanma. Benim catal bicaklarimi cizer gibi oldu su lekelesi de kurumama ile.alakali kapagini acma hemen makinanin. Bir de benimde makinam arkadasin makinasi gibi o.sekilde diziyorum ama su lekesi dedigim sebeplerden olabilir
Teşekkür ederim. Zaten burda cevap aldıktan sonra makinemin kurutma işlemini tam olarak yapmadığını farkettim. Bakalım bundan sonra inşallah su lekesi olmaz kaşık çatallarım.

Lizbon cezve takimini alma derim ben aldim kuyrugu sarı olanindan 3lu aynisi 99 tlydi hatta hepsinin kulbu çıktı yerinden ve çöpe attim. Aynı sekilde hisarin granit tencere setini de aldim 2 tane tencere saglam tava da saglam bitanesin kulbu düştü verdim garanti kapsaminda diye yaptilar guya eve geldim pilav yapcaktim hala oynuuo yerinden ve düştü o tencereyi de kullanamiyorum cezveyi hani su zuccaciyelerde olanlar var ya paslanmaz çelik onlardan al bence canim.ben aldim tas gibi 16 aydir kullaniyorum hisari 4 ay kullandim kullanmadim.cop oldu
Teşekkür ederim tavsiyeniz icin bana aslında yanlış cezve geldi Mercury hani çelik saplı olanlardan.lizbonun ağız bölgesi sorun yarattı mı peki akıtma konusunda? Tüm seti hisardan almış bulundum kampanya var diye maalesef.tencerelerim de Milano çelik olanlar dan.caydanlik da Uranüs aldım ama eve Milano geldi yine yanlışlıkla.Belki onlarla ilgili de tecrübeniz vardır diye yazıyorum.

fırın ve mikrodalga fırın alacağım ama ne alsam bilemedim.

öneriniz var mı?

bütçem ikisi için 800 filan

2289580
Misafirler için bu 6+6 kişilik kahveengi

gunluk için de bu olmaz mı fikirleeriniz. . 6+6

Eklentiler

• acr-antik-24-prc-porselen-yemek-takimi_3395.jpg
    acr-antik-24-prc-porselen-yemek-takimi_3395.jpg
    128,7 KB · Görüntüleme: 96
Eki Görüntüle 2289580 Misafirler için bu 6+6 kişilik kahveengi

gunluk için de bu olmaz mı fikirleeriniz. . 6+6

Alttakini ben de beğeniyorum açıkcası sadece porselen değil de seramikse eğer o kısmını düşünmek lazım günlük kullanım için.Eğer porselense hiç düşünmezdim.

kızlar elektrik süpürgesi ve ütü önerisi yapabilir misiniz? bu ikisini hala almadım ben:KK43:((((

kızlar elektrik süpürgesi ve ütü önerisi yapabilir misiniz? bu ikisini hala almadım ben:KK43:((((
bunu aldım ben yorumları iyiydi. mağazada da denemiştim. ama henüz açıp kullanmadım.

bu hediye gelmişti, temizlik yaparken bunu kullanıyorum şu an. diğerine ihtiyaç duymadım hiç ince halıları vs kaldıracak kadar güçlü. kalın halıda henüz denemedim. ama bence her eve bir dik süpürge lazım.

ütü konusunda bilgim yok o da hediye gelmişti kullanamadım daha.

Teşekkür ederim öncelikle :) neden set önermiyorsunuz acaba?
Rica ederim, kullanmıyor genelde insanlar, set görsel olarak cazip geliyor. O yüzden öle söledim. Mutfakta Bi sef bıcagı, Bi turna bıcak Bi de soyma bıcagı iş görür aslında. Ama ben ekmekleri dilim dilim kesicem derseniz set alın tabi ama iyi bir set alın =) zwilling bütcenize cok gelirse penguenin de setleri var. Ya da pirgeye bakabilirsiniz.

çeyizine makyaj ürünleri temizleme jelleri vs hangilerinden aldınız ?

X