Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

çeyizine makyaj ürünleri temizleme jelleri vs hangilerinden aldınız ?
çeyiz olarak almadım kendim sürekli yedekli aldığım için çeyiz niyetine kendiminkilerini koydum temizle jeli tonik olarak la roche posay kullaniyorum makyaj malzemelerim çok çeşitli rimel olarak flormar fondöten olarak golden rose
allık olarakta the halkın paleti vardı ama genel olarak kullandıgım markalar maybelline,flormar,golden rose,the balm

Ne güzel bir topiğin varmış sou:KK200:
Benim ve kardeşimin henüz küçükte olsa kızlarımız var.
Kızım henüz 15 yaşında fakat ben şimdiden çeyizine birşeyler almak istiyorum.
Annem babam da biz küçükken birkaç parça almışlardı,kullanırken anıyoruz,babam bunu aldığında 11 yaşında filandık diye:)
Güncel olsa iyi olan yemek takımı vs dışında nevresim,günlük kullanacağı klasik tencere,çatal kaşık vs alsam olur değil mi?Babam bir iş gezisinden nevresim takımı almıştı bize,annem mutfak eşyası filan,kullanırken duygulanıyoruz,kızımın da böyle duyguları yaşamasını istiyorum:)
Merhabalar,
Tesekkur ederim, evet guzel bir topik oldu, uzun zamandir var aslinda bu, ilk ceyizimi aldiktan sonra diger ceyiz arayisi olan kisilerin gostermis oldugu ilgi dogrultusunda bende ceyiz topigimin daha cok bilgi paylasimi haline gelmesini istedim. Iyi de oldu bakarsan, hem bilgilendirmek benim hosuma gidiyor, hem de ceyiz alisverisi yapanlar icin iyi bir referans olmus oluyoir.

Tabii bence de alinabilir, ama onlari saklamak mesele bir de bu boyutunu dusunmek gerek.
Eger tasinma derdiniz cok olmuyorsa, mulkunuz kendinize aitse, alin derim.
Zaten hersey her gecen gun zamlaniyor, bugun aldiginiz birseyi, bir ay sonra cok daha yuksek fiyatlara goruyorsunuz.
Alimlarda bu sekilde, celik tencere ve porselen tavsiye edebilirim.
Daha rahat bir bilgisayara gecis yaptigimda bu konuda size daha saglikli bilgi veriyor olacagim.

Bim a101 gibi yerlerde satılan hisar tencereler ve çaydanlıklar hakkında yorumların var mı,,aynı ya da yakın kalitede diyebilirmiyiz,evime günlük olarak düşünüyorum bunlardano_O

Ben Bim e gelen kucuk tencerelere ve tavalara bayiliyorum.
Chef's markasi sanirim, evimde bu markanin 2-3 tenceresi ve minik tavasi mevcut.
Ufak seyler isitmak, kalan yemekleri veya corbalari kaldirmak icin gercekten cok kullanisli oluyorlar ve gercekten saglamlar. Bu markayi kullandigim ve bildigim icin tavsiye ederim.

Hisar urun mu gelmis? Bundan hic haberim olmadi olsaydi bende alirdim.
Cunku Hisar celik konusunda gayet basarili markalarin basinda geliyor.
Zaten diger yazilarimda bunlardan bahsetmistim.
Eger denk gelirseniz alin tabii ki, ben olsam alir kullanirim.
Fakat buradan yazdiklarimdan anlasilacagi kadari ile aldigim hersey dayanikli ve uzun omurlu oldugundan elimde bir suru var zaten artik almak icin cok birseye ihtiyacim oldugu soylenemez.

Bir diger hususta, A101 ve Bim e bazen cok iyi elektronik urunler geliyor.
Misal cayci ve kahve makinalari gibi.
Ben bir filtre kahve makinasini yanlis hatirlamiyorsam 70-80 TL civarinda almistim ve uzun zamandir kullaniyorum herhangi bir sorun cikartmadi ve islevinde hic bir sorun yasamadim.
Daha sonra ayni makinadan anneme ihtiyac oldu ve internetten ayni urunu 150 TL ye aldik. Bendekini begendigi ve kullanimini bildigi icin aynisindan istedi zaten piyasada da en uygun olan bu urundu, farkli bir marka alsaydi daha cok para vermis olacakti.
Bu sekilde urunleri de takip edebilirsiniz, nacizane fikrim.

Merhaba canim nasilsin :KK200: is guc evlilik coluk cocuk derken buralari baya bosladik

Bende sizlere kocaman bir merhaba verdikten sonra ortadan kaybolmusum sanirim.
Is hayatini birakip ev hayatina adapte olmam, bilgisayardan uzaklasmama neden oldu.
Zaten su korona gunleri olmayaydi sanirim yine bilgisayar basina gecmezdim.
2 erkek cocuk ile ugrasmak kolay olmuyor, hem onlarin ihtiyaclari hem evin isleri derken kosusturmaca bitmiyor haliyle.
Bilgisayarda bir isim vardi, hazir elime almisken su kayip sifremi de cozeyim dedim.
Aslina bakarsaniz sifremi bile unutmusum anlayacaginiz.:oops:

Teşekkür ederim :) aslında tam cevap alamadım, %100 pamuk aldım ama pamuk saten almadığıma pişman oldum der miyim merak ediyorum. Begendigim bir model var ama pamuk saten değil, siz de yazmışsınız bir zaman sonra hepsi aynı gözünüze aynı gelecek diye. O yüzden alıp almamak konusunda kararsizim.

Size cevap verdim mi vermedim mi hatirlayamadim bir turlu.
Diyecegim tek sey, neyi ve nasil begeniyorsaniz alin derim.
Pamuk saten Sarev'in Fittet Carsafli bir (lastik carsaf) nevresim takimi vardi bende, severek tabiri caizse tepe tepe kullandim.
Fakat zamanla pamuk saten garip bir doku halini aliyor, yikandikca utulendikce (ben nevresim takimlarini da utuledigim icin) ve zaman gectikce pek begenmemeye basladim diyebilirim, fakat kaliteli cikti. Renklerinde solma olmadi, fitted carsafinin biraz lastikleri esnedi ama cok sorun yaratmadi benim icin, yatagi iyi kavrayip tutuyordu o anlamda da sorun yasamadim.

Ben simdilerde daha cok utuye gelen, utu cok istemeyen nevresimleri tavsiye ediyorum, artik hemen hemen her markanin bu sekilde urunu var. En iyi utuye gelen ve utu istemeyen urunler ise Ozdilek markasinda var, onlara da bakmanizi tavsiye ederim, eger tavsiyemde gec kalmamissam :)

Finish kullanma. Benim catal bicaklarimi cizer gibi oldu su lekelesi de kurumama ile.alakali kapagini acma hemen makinanin. Bir de benimde makinam arkadasin makinasi gibi o.sekilde diziyorum ama su lekesi dedigim sebeplerden olabilir

Bulasik deterjaninin cok konu ile etkisi yok aslinda, marka olarak kastim.
Tur olarak etkisi var.
Eger leke birakmamasini ve cizilmemesini istiyorsaniz, tablet degil sivi deterjan kullanmaniz gerekiyor.
Ben ilk yillarda ozellikle misafir takimlarim icin devamli olarak sivi kullaniyordum.
Tablet deterjanlari da sadece gunluk bulasiklarim icin kullaniyordum.

Bunun sebeplerini daha once bu konu altinda belirttim ama yine de hatirlatma olsun.
Tablet deterjanlar yapi itibari ile deniz kumu icerir, porselenleri ve celikleri de cizer.
Karaca dan tabak takimimi aldigimda satisi yapan kisi bu konuda beni uyarmisti.
Tabaklarinizin ve catal bicak takimlarinizin uzun omurlu olmasi acisindan bunu tavsiye ediyoruz demisti.

Lakin ben evleneli olmus 8 sene, misafir takimim da gunluk takimim da (kasik catal bicaktan bahsediyorum) Hisar marka.
Tencere takimlarimda oyle (esse marka olan bir kactane var ve bilimum baska markalarda) gun sonunda hepsi ciziliyor bir sekilde.
O yuzden cok takilmamanizi tavsiye ederim, hayat onlarin cizikleri ile de guzel :KK24:

Benimde bambum kesme tahtam 2 ye ayrılmıştı bende gittim 15 20 tl lik bir tahta aldim o da kirilmadi ancak cokta kaliteli degil simdi yeni bir tane aldim muhtemelen bu tahtayla da yollarimiz yakinda ayrilcak kayin agacindan uretilen gormustum onu almayi planlıyorum zeytinyagiyla ovuluyormus zaman zaman bakimi icin. Sizin suan denedigniz cam sanirim onu kullandiktan sonra tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim benimde aklim cok gitti geldi o renklicam kesme tahtasına yuksek isili urunleri de tasiyabiliyormus bulasik mak da giriyormus. Kesme tahtasi da benim kankamdir. Ancak bambum sinifta kaldi.

Bambu, cam, tahta, melamin...
Hepsini denemis biri olarak biri digerinden beter, en sagliklisi da ahsap olanlar diyerek konuyu noktalamak isterim acikcasi.
Eskidikce yenilemek lazim, cok pahali urunler almak yerine daha uygun urunler alip bir kac zaman (dayandigi noktaya kadar) kullanip yerine yenisini almakta fayda var.
Mecburen boyle oluyor.

CAm tecrubeme gelince. Cam gercekten saglikli.
Elimde hala almis oldugum cam kesme tahtasi duruyor.
Ancak bir tahta kesme tahtasi gibi degil malesef.
Daha bir zorluyor insani, cunku baze meyve, sebzeler kayiyor uzerinden keserken bu da tehlike yaratiyor.
Ben dekoratif olarak kullaniyorum diyebilirim artik o cam kesme tahtami.

Alttakini ben de beğeniyorum açıkcası sadece porselen değil de seramikse eğer o kısmını düşünmek lazım günlük kullanım için.Eğer porselense hiç düşünmezdim.

Seramik konusunda neden bu kadar kati fikirli oldugumuzu dusundum gecende.
Porselen daha kaliteli daha ince ve zarif duruyor buna lafim yok.
Lakin bana pasabahceden hediye edilen bir seramik pasta takimi vardi, hic kullanmadigim ve sonunda onu da ortaliga cikarttim ve kullanmaya basladim ve birsey fark ettim ki onlarin da goruntusu ve hissiyati farkli.
Esim bile begendi bunlar ne kadar degisikmis diye.

Bence seramikte de artik guzel modeller var ve daha kullanisli hale getirildiler.
Bir dahaki gunluk yemek takimimi mesela seramik almayi dusunuyorum.
Kutahya ve Keramika markalari bu anlamda zaten cok genis urun yelpazesi sunuyorlar.
Maksat fikir olsun, goz gezdirin derim.

kızlar elektrik süpürgesi ve ütü önerisi yapabilir misiniz? bu ikisini hala almadım ben:KK43:((((

Bu konuda da genis bilgiyi onceki sayfalarda bulabilirsiniz.
Benim elektrikli supurkem Philipsti ve yillarca cok memnun kalarak kullandim, fakat yenisini almam icab etti.
Her gun evi supuren biri olarak, 8 sene iyi bile dayandi bana.
Ikinci aldigim supurge Elektrolux.
Bir philips degil, ancak ihtiyaclarimi ziyadesi ile karsiliyor.
2000 tl ye aldim, gecen aylarda.
Gayet memnunum.

Utu konusunda, Braun tavsiye etmiyorum.
Philips yine o konuda gayet basarili.
Kendi kullanim tipinize gore bir cok modelinden secim yapabilirsiniz.

Merhabalar,
Tesekkur ederim, evet guzel bir topik oldu, uzun zamandir var aslinda bu, ilk ceyizimi aldiktan sonra diger ceyiz arayisi olan kisilerin gostermis oldugu ilgi dogrultusunda bende ceyiz topigimin daha cok bilgi paylasimi haline gelmesini istedim. Iyi de oldu bakarsan, hem bilgilendirmek benim hosuma gidiyor, hem de ceyiz alisverisi yapanlar icin iyi bir referans olmus oluyoir.

Tabii bence de alinabilir, ama onlari saklamak mesele bir de bu boyutunu dusunmek gerek.
Eger tasinma derdiniz cok olmuyorsa, mulkunuz kendinize aitse, alin derim.
Zaten hersey her gecen gun zamlaniyor, bugun aldiginiz birseyi, bir ay sonra cok daha yuksek fiyatlara goruyorsunuz.
Alimlarda bu sekilde, celik tencere ve porselen tavsiye edebilirim.
Daha rahat bir bilgisayara gecis yaptigimda bu konuda size daha saglikli bilgi veriyor olacagim.
Merhaba Sou,seni tekrar gordugume sevindim:KK200:
Evet birseyler almaya basladim ben de,tasinma derdim sukur yok,evim de genis,koyacak yerim oldukca genis.Arti cati arasini da degerlendirebilirim.
Su yasadigimiz gunler beni kendi kendime hakli cikardi.
Dunyanin hali belli olmaz derdim,olur olmaz alamayiz derdim.
Bakin bugunlerde ne cok issiz kalan oldu.
Sen ceyiz derdindemisin diyecekler de olabilir ama bugunler de elbet gececek,hayat devam edecek.
2 takim 6 kisilik yemek takimi aldim ayni desenden,cok ta begendim.Kizima 12 kisilik takim niyetiyle.
Screenshot_2020-04-04-22-57-06.png

Ileride kizim baska birsey isterse ya da daha iyi imkanlarim olursa onu gunluk olarak cocuklara birer takim veririm diye dusundum.
Fiyatlarda oyle degisiyor ki gercekten ,bunun bir takimi nette 350 yi gecen bile var,ben bir dukkanin son urunlerini takimi 180tlden aldim,2 yil once alsam da olurmus yani,alinmis alinmistir:)

Ben Bim e gelen kucuk tencerelere ve tavalara bayiliyorum.
Chef's markasi sanirim, evimde bu markanin 2-3 tenceresi ve minik tavasi mevcut.
Ufak seyler isitmak, kalan yemekleri veya corbalari kaldirmak icin gercekten cok kullanisli oluyorlar ve gercekten saglamlar. Bu markayi kullandigim ve bildigim icin tavsiye ederim.

Hisar urun mu gelmis? Bundan hic haberim olmadi olsaydi bende alirdim.
Cunku Hisar celik konusunda gayet basarili markalarin basinda geliyor.
Zaten diger yazilarimda bunlardan bahsetmistim.
Eger denk gelirseniz alin tabii ki, ben olsam alir kullanirim.
Fakat buradan yazdiklarimdan anlasilacagi kadari ile aldigim hersey dayanikli ve uzun omurlu oldugundan elimde bir suru var zaten artik almak icin cok birseye ihtiyacim oldugu soylenemez.

Bir diger hususta, A101 ve Bim e bazen cok iyi elektronik urunler geliyor.
Misal cayci ve kahve makinalari gibi.
Ben bir filtre kahve makinasini yanlis hatirlamiyorsam 70-80 TL civarinda almistim ve uzun zamandir kullaniyorum herhangi bir sorun cikartmadi ve islevinde hic bir sorun yasamadim.
Daha sonra ayni makinadan anneme ihtiyac oldu ve internetten ayni urunu 150 TL ye aldik. Bendekini begendigi ve kullanimini bildigi icin aynisindan istedi zaten piyasada da en uygun olan bu urundu, farkli bir marka alsaydi daha cok para vermis olacakti.
Bu sekilde urunleri de takip edebilirsiniz, nacizane fikrim.
Evet bime caydanlik ve tencere takimi geldi 3lu.
Tencereler 16 20 ve 24 cm olculerde tam ideal.
Evimde kullanmak icin aldim,kullanmadim daha.Fiyatlari da ultra uygundu.Secici oluptakip edilirse guzel parcalar oluyor gercekten.
O chefs tencereler bir harika,onceden hic kale almazdim fakat bir sahanini cift aldim,mukemmel kalin taban,arti dolaba kolaycacik sigiyor bayildim:KK200:

Merhaba Sou,seni tekrar gordugume sevindim:KK200:
Evet birseyler almaya basladim ben de,tasinma derdim sukur yok,evim de genis,koyacak yerim oldukca genis.Arti cati arasini da degerlendirebilirim.
Su yasadigimiz gunler beni kendi kendime hakli cikardi.
Dunyanin hali belli olmaz derdim,olur olmaz alamayiz derdim.
Bakin bugunlerde ne cok issiz kalan oldu.
Sen ceyiz derdindemisin diyecekler de olabilir ama bugunler de elbet gececek,hayat devam edecek.
2 takim 6 kisilik yemek takimi aldim ayni desenden,cok ta begendim.Kizima 12 kisilik takim niyetiyle.Eki Görüntüle 2614496

Ileride kizim baska birsey isterse ya da daha iyi imkanlarim olursa onu gunluk olarak cocuklara birer takim veririm diye dusundum.
Fiyatlarda oyle degisiyor ki gercekten ,bunun bir takimi nette 350 yi gecen bile var,ben bir dukkanin son urunlerini takimi 180tlden aldim,2 yil once alsam da olurmus yani,alinmis alinmistir:)
Kesinlikle katiliyorum.
Alinmis alinmistir gercekten.
Evet gun gectikce urunler degisiyor, farkli modeller yeni urunler cikiyor.
Ancak tencere ve tabak takimlarinda ve bardak takimlarinda en fazla ne degisebilir ki?
Yapismazlar vardi simdi granitler var, onlar daha rovasta, veya eskiden daha kaba modeller olabiliyordu simdi daha minyon gorunumlu modeller var, daha modern gorunumlu.
Tavsiyem tencere takimi da alin ama cok abartmadan, daha gunluk kullanabilecegi seyler alabilirsiniz.
Bardak takimi da alabilirsiniz gunluk kullanabilecegi sekilde.

Benim de 2 oglum var daha cok kucukler, ama ev kendi evim olsa inanin bende baslardim ufak ufak almaya.
Insallah ilerde kendi evim oldugunda bende ayni sekilde ufaktan birseyler alip koymaya baslarim diye dusunuyorum.
Kismet artik.

Evet bime caydanlik ve tencere takimi geldi 3lu.
Tencereler 16 20 ve 24 cm olculerde tam ideal.
Evimde kullanmak icin aldim,kullanmadim daha.Fiyatlari da ultra uygundu.Secici oluptakip edilirse guzel parcalar oluyor gercekten.
O chefs tencereler bir harika,onceden hic kale almazdim fakat bir sahanini cift aldim,mukemmel kalin taban,arti dolaba kolaycacik sigiyor bayildim:KK200:

Bende cok begeniyorum onlari ama dedigim gibi o kadar cok seyim var ki, ne alacak ne de koyacak yerim var aslinda.
Bundan sonra cocuklar icin birseyler alip koymak lazim.

Benim gunluk tabak takimim canimi SIKIYOR biraz, kenarlarinda catlamalar oldu bazilarinin ve bazi parcalari da eksik.
Kullanilamayacak kadar eksilmesine bakiyorum, sonra belki bir gunluk takim yenilemesi yaparim.
Misafir takimim dersen oylece duruyor valla, vitrin susu olarak, arada kullaniyoruz iste.
Hele su zamanda ne gelen ne de giden olunca iyice dolap bekcisi kivamindalar...

Kesinlikle katiliyorum.
Alinmis alinmistir gercekten.
Evet gun gectikce urunler degisiyor, farkli modeller yeni urunler cikiyor.
Ancak tencere ve tabak takimlarinda ve bardak takimlarinda en fazla ne degisebilir ki?
Yapismazlar vardi simdi granitler var, onlar daha rovasta, veya eskiden daha kaba modeller olabiliyordu simdi daha minyon gorunumlu modeller var, daha modern gorunumlu.
Tavsiyem tencere takimi da alin ama cok abartmadan, daha gunluk kullanabilecegi seyler alabilirsiniz.
Bardak takimi da alabilirsiniz gunluk kullanabilecegi sekilde.

Benim de 2 oglum var daha cok kucukler, ama ev kendi evim olsa inanin bende baslardim ufak ufak almaya.
Insallah ilerde kendi evim oldugunda bende ayni sekilde ufaktan birseyler alip koymaya baslarim diye dusunuyorum.
Kismet artik.
Onu da aldim bir ay kadar önce Sou.
Screenshot_2020-04-06-13-34-38.png

Kahramanlar celik cok eski bir markadir bildigim kadariyla,ondan bir avm markette elde son kalan setmis,20 tl kapora biraktim,ertesi gun gittim aldim:)
480tl,tabanlari o kadar kalin ve guzel ki.
Kucugu buyugu cok yeterli olculer.
Kizimda benim gibi sadeci,boyle endustriyel tarzi begeniyoruz.
Cok haklisin,her gun bir tencere cinsi cikiyor.Fakat celik tahtindan hic inmeyecek,yillardir oldugu gibi.
Simdi titanyum var,yarin baska biri...
Biz ana kalemleri alalim da teferruat ve guncelleri daha kolay aliriz sirasi gelince.
Simdi ckb seti bakiyorum,hatta karar da verdim,su karisiklik bir durulsun,alacagim insallah.
Konunu basindan alarak okumaya basladim,uzun yillar olmus acali fakat hala cok guncel,bravo vallahi:)
Yemek tabaklarin neden oyle oldu ki?Kareydi di mi,makinanin pervanesi carpiyor desem farkederdin.
Benim ceyizimdeki kutahya porselen,gunluk kullanmadimda. yine de bir sey olacak gibi degil,ama normal porselen,bone filan degildi.
Gunluk 24 parca cok guzeller var,edinirsin bir takim.
Screenshot_2020-04-06-14-04-59.png

Bu ayakli bardaklardan 12li aldim,su bardagi da bakinayim evet haklisin.
Aslinda ceyiz seti olarak daha uyguna geliyor,zaten sen de yazmissin fakat boyle tek tek almak hem secicilik firsati veriyor,hem de beni zorlamiyor,kart kullanmiyoruz cunki.

Eklentiler

• Screenshot_2020-04-06-13-57-38.png
    Screenshot_2020-04-06-13-57-38.png
    278,3 KB · Görüntüleme: 36
Seramik konusunda neden bu kadar kati fikirli oldugumuzu dusundum gecende.
Porselen daha kaliteli daha ince ve zarif duruyor buna lafim yok.
Lakin bana pasabahceden hediye edilen bir seramik pasta takimi vardi, hic kullanmadigim ve sonunda onu da ortaliga cikarttim ve kullanmaya basladim ve birsey fark ettim ki onlarin da goruntusu ve hissiyati farkli.
Esim bile begendi bunlar ne kadar degisikmis diye.

Bence seramikte de artik guzel modeller var ve daha kullanisli hale getirildiler.
Bir dahaki gunluk yemek takimimi mesela seramik almayi dusunuyorum.
Kutahya ve Keramika markalari bu anlamda zaten cok genis urun yelpazesi sunuyorlar.
Maksat fikir olsun, goz gezdirin derim.

Aslında ben de tasarım olarak seramikleri daha çok beğeniyorum hatta yıl geçti üzerinden aldığım nano cream kütahya seramik (Nano Ceram 24 Parça Yemek Seti 89030 )yemek takımı üzerine bir model beğenemedim hala açık ara en sevdiğim tabaklar o seriye ait.Ama yorumlarda hep bir kaç kere kullandıktan sonra kenarlarında kırılmalar olduğunu söyleyenleri görünce hevesim kaçmıştı.O yorumlardan sonra beğenmediğim halde çini desenli porselen serisiyle değiştirmek istedim ama fiyat farkı olur dedikleri için vazgeçtim.Şuan yorumunuzla mutlu oldum.

Bende çeyizim için 12 kişilik yemek takımı 6 kişilik normal kullanmalik istiyorum 6 kişiliklerde uygun fiyatlar var fakat 12 kişilikler çok pahalı uygun önerebileceğiniz bir yer site yada marka züccaciye var mı internetten 1500 2000 lira 12 kışlık için veremem bana çok pahalı geliyor

Bende çeyizim için 12 kişilik yemek takımı 6 kişilik normal kullanmalik istiyorum 6 kişiliklerde uygun fiyatlar var fakat 12 kişilikler çok pahalı uygun önerebileceğiniz bir yer site yada marka züccaciye var mı internetten 1500 2000 lira 12 kışlık için veremem bana çok pahalı geliyor
12 kişilik takım almayın. 6 +6 kişilik 2 takım alırsınız. Onlara cok hos servis tabakları kombin edersiniz. Ayrıca bim marketlere gecen haftalarda istediğiniz tarzda ürünler gelmişti. Onları da takip edebilirsiniz vaktiniz varsa. En uygun 12 kişilik takımlar yazdım google 2 3 tane 600 ile 1000 TL arasında takım gördüm. Onlara da bakabilirsiniz.Sarıbulut. Com a bakmakta yarar var.

Çelik urunlerde korkmazdan şaşmayin. Tekstilde taçtan şaşmayin. Porselende porland çok güzel. Bardaklarinizi çoook yüksek paralar verip icecekten mesrubat bardagina çay bardağına kadar ayni desende su takimlarindan almak yerine madam cocoda kristal kadeh ve ayni desense su bardaklari var. Bir su takimi ile kiyaslarsaniz 10da biri fiyata gelir bahsettigim su takimlarini bir ara 1000 tl civari görmüştüm. bu sekilde set oluşturun. Kirilirsa takim bozulmaz yenisini alırsınız. Bambu bir sey almayin su gördüğünde ayriliyor.

Aslında ben de tasarım olarak seramikleri daha çok beğeniyorum hatta yıl geçti üzerinden aldığım nano cream kütahya seramik (Nano Ceram 24 Parça Yemek Seti 89030 )yemek takımı üzerine bir model beğenemedim hala açık ara en sevdiğim tabaklar o seriye ait.Ama yorumlarda hep bir kaç kere kullandıktan sonra kenarlarında kırılmalar olduğunu söyleyenleri görünce hevesim kaçmıştı.O yorumlardan sonra beğenmediğim halde çini desenli porselen serisiyle değiştirmek istedim ama fiyat farkı olur dedikleri için vazgeçtim.Şuan yorumunuzla mutlu oldum.
Seramikler ciziliyor zamanla benim makarna tabaklarim seramik dibi çizik çizik

X