Çeyiz yerlestirmek için temizlik hizmeti alma

Adigesibel

Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2020
69
75
38
Hanımlar merhabalar tecrübeli bayanlar tavsiye ve tecrubelerinizi paylaşırsaniz sevinirim hemen konuya geleyim
Nişanlım muğlada ben kayseri de muğla gelini olucam inşallah 😊😊 ceyizim gitti biz arkasından gider evi yerlestiririz sanıyordum bu arada eşimin kendi evi ve içinde yaşıyor su an hali hazırda bir düzeni var yani ama nişanlım siz yorulmayin temizlik şirketiyle görüşelim annemde yanlarında olsun sende görüntülü arayarak yardımcı olursun çeyizi açıp yerlestirsinler dedi açıkçası kimseye söylemedim ama benim de tercihim bu yöndeydi
Bu durumu annemlere söyleyince şimdi sürekli kız kardeşimle annemle kavga ediyoruz olmaz bizim gitmemiz lazım diye sen olmadan yerleşmez diye belliki karşı tarafda belki yıllardır kadın eliyle temizlenmemis eve girmemizi istemiyor yada 4 5 kişi 2+1 evde bir hafta kalmamizi istemiyor yada başka sebepler uzun oldu ama yardımcı olursanız sevinirim

Birde ben gitsem bile zaten yaşanan bir evde hiç birşey iki günde istediğim gibi olmayacak hepsi temizlenince sonrasinda kendim yavaş yavaş istediğim gibi yerlestiririm diye düşünüyorum ama herkes van sen yanlış yapıyorsun değerini düşünüyorsun diyor kafam allak bullak oldu 😢

Acikcasi ben ceyizimi baskasi yerlestirsin istemezdim. Temizlik icin yardim alirsiniz 2 gunde dip bucak temizlerler siz de bir yandan yerlestirirsiniz. Hayirli olsun simdiden 😇
Çok teşekkür ediyorum evet yerlestirmek için benimde hayallerim vardı şunu şöyle yaparım bunu buraya koyarım diye ama karşı taraf bu şekilde deyince yorulmak da işime gelmedi ama 4 kisiye alacakları bilet fiyatı sanki ağır geldi bende su an çalışmadığım için kimseye birşey diyemiyorum

Aileniz kendi bilet ücretini neden karsilamiyor. Onlarin oglu evleniyorsa ailenizin de kizi evleniyor. Dugun zamani herseyi erkek tarafina yikmak biraz adaletsiz geliyor bana acikcasi.

Bu konuda gerçekten haklısınız ama bu nisan süresinde benim harcamalarim 50 bin rahat olmuşken erkek tarafı 25 binlik bir eşya alıp bunu da çok harcadım deyince artık bende kendimi geri çektim ki bilen varsa kayseri de saçma sapan düğün adetlerine rahat bir ev parası gider biz pandemiyi fırsat bilip en minimum düzeyde harcama yapmaya çalıştık borç yapmadık hiç ama bazen sanki cimri biriyle evlenmek üzere oldugumu düşünmeye başlayıp nikah tarihini planladigimizin bir ay sonrasına aldım tekrar düşünmek için

Bu konuda gerçekten haklısınız ama bu nisan süresinde benim harcamalarim 50 bin rahat olmuşken erkek tarafı 25 binlik bir eşya alıp bunu da çok harcadım deyince artık bende kendimi geri çektim ki bilen varsa kayseri de saçma sapan düğün adetlerine rahat bir ev parası gider biz pandemiyi fırsat bilip en minimum düzeyde harcama yapmaya çalıştık borç yapmadık hiç ama bazen sanki cimri biriyle evlenmek üzere oldugumu düşünmeye başlayıp nikah tarihini planladigimizin bir ay sonrasına aldım tekrar düşünmek için
50 bin neye harcadiniz merak ettim 🤔

50 bin neye harcadiniz merak ettim 🤔
Beyaz eşyalar ceyizde eksik kalan bir kaç parça ve özellikle damat bohçası için istenen marka ve pahalı ürünler benim nisan bohcam borç yapmayalım diye min. Düzeyde 5500 tuttu damat bohçası 15.000 oda makbule geçmedi bir pantolon eksik diye

Birde ben gitsem bile zaten yaşanan bir evde hiç birşey iki günde istediğim gibi olmayacak hepsi temizlenince sonrasinda kendim yavaş yavaş istediğim gibi yerlestiririm diye düşünüyorum ama herkes van sen yanlış yapıyorsun değerini düşünüyorsun diyor kafam allak bullak oldu 😢
Temizlikçi temizler siz de yerleştirip en kötü 1 gece kalır dönersiniz. Hem temizlik hem ceyiz yerleştirme mümkünatı yok aynı günde olmaz... koliler açılıyor, mutfaktan tut da wcye kadar herşey heryere gidip geliyor devamlı bitiminde resmen 2 kez süpürge 2 kez vileda tutulmuştu. Bir De benim de eşim evde 4 ay öncesinden yaşamaya başlamıştı ben önceden her ne kadar toparlamaya calıssam da erkekler özellikle benim eşim gibi olan kısım cok dagınıksa ceyiz sonrası bile eve geldigimde şok olmuştum. Ne zamanki eve girdim abartmıyorum non-stop 1 ay düzenleme toplamayla geçti. Çeyiz evet yerleşmişti ama mutfağım küçücük bi eşya almak dert vs hep kendi düzenime göre oynamak durumunda kaldım. Şimdi bile istemediğim bir sürü ıvır zıvır var yavas yavas elden cıkaracağım hamilelikten sonra. Yani anlayacağınız sizin de gitmeniz şart temizlikci temizliğini yapar çekilir kenara o ev çeyiz anında öyle döküntü oluyor ki aynı gün cok zorlanırsınız

Konuyu duzenleseniz keske mesele ceyiz yerleştirmek degil bilet parasi anladigim kadariyla

O iş öyle olmaz. Siz gitmeden önce dip bucak güzelce temizlesin. Sonrasında siz ve anneniz gidip yerleştirilir.

Beyaz eşyalar ceyizde eksik kalan bir kaç parça ve özellikle damat bohçası için istenen marka ve pahalı ürünler benim nisan bohcam borç yapmayalım diye min. Düzeyde 5500 tuttu damat bohçası 15.000 oda makbule geçmedi bir pantolon eksik diye

İyi de bu kişiyle hayat birleştirmek mantıklı mı

X