Mutfak Dekorasyonu Çeyizi takım olarak almak mı yoksa tek tek seçerek almak mi?

churchill

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2018
36
9
31
Kızlar merhaba. Çeyiz alışverişi yapmaya başlicam sürekli araştırıyotum ama bir türlü karar veremedim. Sizce çeyiz paketimi aliyim yoksa seçerek tek tek mi? Tek tek alırsam daha mi pahalı ve zor olur ? Siz nasıl yaptınız ? Paket alırsam karaca diye düşünmüştüm ama baya olumsuz yorum gördüm kararsız kaldım..deneyimli olanlar fikir verebilir mi ?

paket sanki daha ucuza gelir. indirimleri takip etmek de fayda var. bi de sırf çeyiz diye 160 parça yemek takımı vs gibi şeyler almak çok mantıksız. az ve öz yeterlidir.

Merhaba,
ben de çeyiz alışverişine başladım. granit tencere, günlük yemek takımı ve kahvaltı takımını daha önce indirimlerden almıştık. o sebeple eksikleri tamamlamak için paket halinde almadım, uygun fiyatları takip ederek her şeyi farklı yerden aldım.
çelik tencere setini Gülsan markanın çeyiz seti olarak aldım, içinde 4 boy çelik tencere, düdüklü tencere, çaydanlık ve cezve takımı var, outletten 850 TL'ya aldım.
misafir yemek takımını Kütahya Porselen'den 1.189 TL'ya aldım.
çatal bıçak takımını da emsan'dan 450 TL'ya aldım.
bence paketlerde gereksiz çok parça oluyor, araştırıp tek tek uyguna getirilebilir.

paket sanki daha ucuza gelir. indirimleri takip etmek de fayda var. bi de sırf çeyiz diye 160 parça yemek takımı vs gibi şeyler almak çok mantıksız. az ve öz yeterlidir.
Evet paket daha ucuza geliyor gibi gözüküyor ama sanki gereksiz parçalar var gibi geldi bana bilemedim. Mesela kahvaltı takımı olması :110:

Merhaba,
ben de çeyiz alışverişine başladım. granit tencere, günlük yemek takımı ve kahvaltı takımını daha önce indirimlerden almıştık. o sebeple eksikleri tamamlamak için paket halinde almadım, uygun fiyatları takip ederek her şeyi farklı yerden aldım.
çelik tencere setini Gülsan markanın çeyiz seti olarak aldım, içinde 4 boy çelik tencere, düdüklü tencere, çaydanlık ve cezve takımı var, outletten 850 TL'ya aldım.
misafir yemek takımını Kütahya Porselen'den 1.189 TL'ya aldım.
çatal bıçak takımını da emsan'dan 450 TL'ya aldım.
bence paketlerde gereksiz çok parça oluyor, araştırıp tek tek uyguna getirilebilir.
Öncelikle hayırlı olsun:)Fiyatlar uygunmuş gerçekten. Sanırım bende tek tek uygun fiyatlı olanlardan seçip alıcam dediğiniz gibi paket olunca gereksiz parça çok oluyor.

Biz paket yerine tek tek aldık. Süslü, gösterişli olmasına değil kullanışlı ve kaliteli olmasına göre aldık. Az ama kaliteli mutfak ürünlerimiz var..

Yemek takımımız ise 6 kişilik 3 set toplam 18 kişilik sade şık bir model..

Yine çok sade çatal kaşık takımımın var ( bulaşık makinesi kullanacağımız için 2 set aldık hisar ve nehir marka)

Kahvaltı takımı vb almadık.. Buralardan kıstıgımız bütce ile silit düdüklü, 2 tane amt tencere, 2 tefal tava aldık..

Çelik tencerelerimiz emsan aragon model.. Tek anneleri dinlediğimiz ve pişman olduğumuz parça :) kaliteli olsalar da iç içe geçmiyorlar..

Kahvaltı takımı, kalitesiz kanserojen madde içeren kaplamalı-granit ürünler almadık. Evlerin mutfakları maalesef çok büyük değil ve alınan birçokşey kullanılmıyor.. Biz ortalama çeyiz seti maliyetine kullanım ve saglık açısından güzel ürünler aldık.. :)

X