Mutfak Dekorasyonu Ceyizimi hazirliyoruz. Yardiminiza ihtiyacim var :)

Siz bu listede yer alan ihtiyaclar icin ne kadar bütce ayirirdiniz/ayirdiniz?

• ... - 2.000 tl

OY: 1 4,5%
  • 2.000 tl - 3.000 tl

OY: 3 13,6%
  • 3.000 tl - 4.000 tl

OY: 5 22,7%
  • 4.000 tl - 5.000 tl

OY: 4 18,2%
  • 5.000 tl - ...

OY: 9 40,9%

• Ankete Katılan
    22

blueskyyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2016
84
22
Merhaba kizlar,

Hayirlisiyla yarim yila dugunum olacak. Mutfak icin herhangi birsey almadim. Aileme cok yuk olmak istemiyorum. Ama ceyiz bu sonucta en ucuza da kacamam. Fiyat performans acisindan karli alisverisler yapmak istiyorum. Bernardo, karaca, kutahya, esse vb. magazalara bu aralar kac kez gidip geldim. Cok kararsizim tabii. Beraber hazirlayalim ve ben aldiklarimi bu mesaj uzerinde(yanlarina + - koyarak) guncelleyeyim diyorum. Siz de indirim acisindan bu aylarda mi almaliyim yoksa ilerleyen aylarda(kis mevsiminde, kisa dogru ya da) daha da indirime girer mi, cunku sonucta bayagi para vericez ve sonradan indirime girerse uzulurum herkes gibi...

Liste (buyuk parcalar):

• Misafir için 12 kişilik yemek takımı +
  • 12 kişilik çatal-kaşık-bıçak takımı +
  • Gündelik için 6 kişilik yemek takımı +
  • 6 kişilik kahvaltı takımı +
  • 6 kişilik çatal-kaşık-bıçak takımı -
  • Tencere seti (18 parca set + günlük kullanim icin) +
  • Blender seti +
  • Tost makinesi +
  • Cay makinesi -
  • Utu +
  • Sac kurutma makinesi -
  • Banyo seti +
Herkesin butcesi gelirine gore olacak biliyorum ama yine de ufak bir anket yapmak istedim :)

Ben
12 kisilik yemek takimi
12 kisilik catal bicak seti
6 kisilik kahvalti takimi
7 parca granit tencere seti
nin yer aldigi "karaca ring evlilik paketi"ni dusundum. Fiyat 1800 tl (kirik parca garantisi, paslanmaya karsi garanti vs mevcut, degisim mumkun)

18 parcalik celik tencere seti ariyorum fakat fiyatlar cok pahali geldi bana... Soyle 500tl etrafinda dolasan bir set ariyorum. Onerilerinize acigim..

Blender seti, tost makinesi, cay makinesi icin de yine max 500tl olacak birseyler ariyorum.

Yani ben bu kismi 2500 - 3000 tl ye alabilmek niyetindeyim.
Yardimlariniza cok ihtiyacim var, gelin halledelim su isi el birligiyle :KK25:

Guncelleme :

1. alisveris: (~2700tl)

Neler dusunuyordum neler almisim kendimi tutamayip buraya da yazalim :KK70:

-> Kutahya porselen 12 kisilik yemek takimi
-> Kutahya porselen 12 kisilik catal kasik bicak
-> Kutahya porselen 6 kisilik yemek takimi
-> Korkmaz 18 parca celik tencere seti
-> Taç kahvalti takimi

Bunlarin hepsini almis bulunmaktayimmmm :KK49::KK73:

2. alisveris: (~100tl)

-> Emsan Greystone 1801 Tost Makinesi

3. alisveris: (~600tl)

-> Gülsan Dide Güveç Set 6 Parça Çelik Tencere Seti (55tl)
-> Tefal Masterblend Activflow Pro 700 W Blender Seti (200tl)
-> Selim Charming Polyester Banyo Seti Somon (140tl)
-> TEFAL Ultimate Fv9513 2600w Otomatik Kapanmalı Buharlı Ütü (200tl)

Son düzenleme:
ben takımımı bernardodan almıştım komple ceyiz zseti .yemek takımı ,kahvaltı takımı ,tencere seti ,düdüklü, cezve takımı, çatal bıçak takımı 2100 lira civarı birşeydi.

ama misafir için alınan yemek takımı kadar saçma birşey yokmuş gerçekten :KK70:

+ tüm elektronik ev aletlerimi de aynı anda aldım media markttan oda 900 lira tuttu ( süpürge hariç )

Sizlerden uzun süredir evli olan birisi olarak önerim, misafiri boşverin.
İçinize sinen şeyleri alın ve kullanın.

Benim çatal bıçak setim mesela Jumbo. En sonunda misafir bizden değerli mi dedim ve günlük kullanıyorum artık. Zaten makinede yıkanıyor çizilme derdi yok. Gelen misafire de onları veriyorum, kendimiz de onları kullanıyoruz.

Misafire göre eve çöp kutusu bile almayın.

Merhaba kizlar,

Hayirlisiyla yarim yila dugunum olacak. Mutfak icin herhangi birsey almadim. Aileme cok yuk olmak istemiyorum. Ama ceyiz bu sonucta en ucuza da kacamam. Fiyat performans acisindan karli alisverisler yapmak istiyorum. Bernardo, karaca, kutahya, esse vb. magazalara bu aralar kac kez gidip geldim. Cok kararsizim tabii. Beraber hazirlayalim ve ben aldiklarimi bu mesaj uzerinde(yanlarina + - koyarak) guncelleyeyim diyorum. Siz de indirim acisindan bu aylarda mi almaliyim yoksa ilerleyen aylarda(kis mevsiminde, kisa dogru ya da) daha da indirime girer mi, cunku sonucta bayagi para vericez ve sonradan indirime girerse uzulurum herkes gibi...

Liste (buyuk parcalar):

• Misafir için 12 kişilik yemek takımı -
  • 12 kişilik çatal-kaşık-bıçak takımı -
  • Gündelik için 6 kişilik yemek takımı -
  • 6 kişilik kahvaltı takımı -
  • Tencere seti -
  • Blender seti -
  • Tost makinesi -
  • Cay makinesi -
Herkesin butcesi gelirine gore olacak biliyorum ama yine de ufak bir anket yapmak istedim :)

Ben
12 kisilik yemek takimi
nin yer aldigi "karaca ring evlilik paketi"ni dusundum. Fiyat 1800 tl (kirik parca garantisi, paslanmaya karsi garanti vs mevcut, degisim mumkun)

18 parcalik celik tencere seti ariyorum fakat fiyatlar cok pahali geldi bana... Soyle 500tl etrafinda dolasan bir set ariyorum. Onerilerinize acigim..

Blender seti, tost makinesi, cay makinesi icin de yine max 500tl olacak birseyler ariyorum.

Merhaba benim düğünüm hayırlısıyla inşallah ocak ayında ve kendi aldigimi söyleyeyim
Tost makinesi korkmaz ın granit 295 tl
Yemek catali+yemek kaşığı+tatlı kaşığı+tatlı catali+çay kaşığı 165 tl intel çelikin
Şık baharatlık 65 tl
Çaydanlık intel in 76 tl
3 lü tencere seti intelin 105 tl

Blender seti fakir versa 150 tl
Grundig tost makinası 140 tl
Çay seti 150 ( ama çayını pek beğenmediğim için bir kere kullandım ) gereksiz oldu benim için.

Aileler bayramda görmeye gezmeye kiz evine geliyirlarya bana geldiklerinde 2 adet uyku seti, nevresim, çarşaf, kahve fincanı takımı, borcam kahvaltı seti, çay bardağı takımı, tencere takımı, namazla felan geldi

Oncelikle hepinize tesekkur ederim cevaplariniz icin :KK24:

ben takımımı bernardodan almıştım komple ceyiz zseti .yemek takımı ,kahvaltı takımı ,tencere seti ,düdüklü, cezve takımı, çatal bıçak takımı 2100 lira civarı birşeydi.

Bana sorarsaniz ceyizdeki cogu sey gereksiz, inanin keske birkac parca birseyle yetinilse. Ama illa iki tarafta cepleri bosaltacak, varolan adetleri es gecmek mumkun olmuyor :KK43:. Ona benzer bir paketi magazada incelemistim de bernardonun tencere setinden memnun musunuz, bir de az gelmedi mi o, ayrica yine tencere aldiniz mi?

+ tüm elektronik ev aletlerimi de aynı anda aldım media markttan oda 900 lira tuttu ( süpürge hariç )
biraz pahali geldi bana bu 900tl, icinde tam olarak neler vardi ogrenebilir miyim, ve markalarini da

Sizlerden uzun süredir evli olan birisi olarak önerim, misafiri boşverin.
İçinize sinen şeyleri alın ve kullanın.

Benim çatal bıçak setim mesela Jumbo. En sonunda misafir bizden değerli mi dedim ve günlük kullanıyorum artık. Zaten makinede yıkanıyor çizilme derdi yok. Gelen misafire de onları veriyorum, kendimiz de onları kullanıyoruz.

Misafire göre eve çöp kutusu bile almayın.
Galiba ben de 12 kisiligi kullanirim, zaten turlu turlu garantileri var. Sorun olursa da degisim yapsinlar.
Dogrusu jumbo markasini da ceyiz arastirmalarinda tanidim, pek bir bilgim yok. Simdi sitesine baktim da 2000 tl lerde 12 kisilikler, gule gule iyi gunlerde kullanin ama sanirim benim onu alma imkanim hic yok :KK55:. Daha uygun onerilere acigim ama :KK33:

Merhaba benim düğünüm hayırlısıyla inşallah ocak ayında ve kendi aldigimi söyleyeyim
Tost makinesi korkmaz ın granit 295 tl
Yemek catali+yemek kaşığı+tatlı kaşığı+tatlı catali+çay kaşığı 165 tl intel çelikin
Şık baharatlık 65 tl
Çaydanlık intel in 76 tl
3 lü tencere seti intelin 105 tl
Pembe olanlara bayildim ben de :KK37: . O pembe korkmaz setini tamamlasam ne guzel olurdu :21:
Inter celik, yeni bir magaza daha ogrendim desenize. Buranin guzelligi de bu iste Hoppa. Cok uygun fiyata almissiniz catal bicak setini ,tencere setini de uyguna almissiniz. garanti durumlari nasil? Gule gule kullanin Hoppa

Blender seti fakir versa 150 tl
Grundig tost makinası 140 tl
Çay seti 150 ( ama çayını pek beğenmediğim için bir kere kullandım ) gereksiz oldu benim için.
Tost makinesi nasil peki memnun musunuz?

Aileler bayramda görmeye gezmeye kiz evine geliyirlarya bana geldiklerinde 2 adet uyku seti, nevresim, çarşaf, kahve fincanı takımı, borcam kahvaltı seti, çay bardağı takımı, tencere takımı, namazla felan geldi

Biz iki aileden de farkli bir sehirde olacagiz. Bilmiyorum adetler nasil olur ama bana biz onlara gideriz gibi geliyor. Bize gelseler bile bu kadar dusunceli olabileceklerini sanmiyorum malesef...

Oncelikle hepinize tesekkur ederim cevaplariniz icin :KK24:

Bana sorarsaniz ceyizdeki cogu sey gereksiz, inanin keske birkac parca birseyle yetinilse. Ama illa iki tarafta cepleri bosaltacak, varolan adetleri es gecmek mumkun olmuyor :KK43:. Ona benzer bir paketi magazada incelemistim de bernardonun tencere setinden memnun musunuz, bir de az gelmedi mi o, ayrica yine tencere aldiniz mi?

almama ihtimaliniz varsa esgeçin derim. evleneli kaç ay oldu bir kere kullanmadım o takımı. günlük takımım yetti .
tencerelerden memnunum güzel. çaydanlıkla takımlar zaten. bi çaydanlığın kulpu aşırı ısınıyo.el değemiyorum. ama tencerelerde sıkıntım yok. 2 kişiyiz zaten yetmiycek birşey yok. ayriyetten küçük tencereler aldım a101den falan 10 liraya 5 lira minik minik ki onlar takımın tenceresinden daha çok kullanılıyor emin olabilrisin :KK70:

almama ihtimaliniz varsa esgeçin derim. evleneli kaç ay oldu bir kere kullanmadım o takımı. günlük takımım yetti .
tencerelerden memnunum güzel. çaydanlıkla takımlar zaten. bi çaydanlığın kulpu aşırı ısınıyo.el değemiyorum. ama tencerelerde sıkıntım yok. 2 kişiyiz zaten yetmiycek birşey yok. ayriyetten küçük tencereler aldım a101den falan 10 liraya 5 lira minik minik ki onlar takımın tenceresinden daha çok kullanılıyor emin olabilrisin :KK70:
O mini minnaciklar dimi ya, ben de onlari bayagi kullanacagima eminim :KK49:. Peki bernardodan set almak yerine ayri ayri daha uyguna alma gibi bir dusuncem var, sizce hayal mi :KK58:.

O mini minnaciklar dimi ya, ben de onlari bayagi kullanacagima eminim :KK49:. Peki bernardodan set almak yerine ayri ayri daha uyguna alma gibi bir dusuncem var, sizce hayal mi :KK58:.

bence değil. ben bunları elırken benden bir ay sonra evlenecek arkadaşım yemek takımı almadı. herşeyini ayrı ayrı aldı. tabaklarını tane usülü aldı. o şekilde düzdü mutfağını durumu yoktu ama onun o yüzden bu yöntemle aldı bir yerlerden kısa kısa.ya sonuçta sen kullanıcaksın. annen der illaki öyle olur mu diye.karşı taraf ne der bi çeyiz almamışlar der diye düşünebiilr ama olay sizde bitiyor. siz kullanıcaksınız ve 2 kişisiniz. benim günlük takımın düz desensiz bembeyaz bir takım. ve inanır mısın aldığım o yaldızlı yemek takımından daha şık duruyor. peçetelerle şık amerikan servileriyle gayet güzel kombinleyebilirsin :)

blueskyyy blueskyyy ben zaten Jumbo alın diye yazmadım, yanlış anlaşılmak istemem.

Dünya kadar para veriyoruz, neden elalem sürsün sefasını demek istedim. Hani ne alırsanız alın, misafirlik olarak beklemesin kenarda köşede. Tadını siz çıkarın demek istedim.

bence değil. ben bunları elırken benden bir ay sonra evlenecek arkadaşım yemek takımı almadı. herşeyini ayrı ayrı aldı. tabaklarını tane usülü aldı.
Tane usulu degil de ornegin 2 tane 6 kisilik yemek takimi almak (kayik vs eksikse o da alinir) gibisinden. Ay kafam cok karisik, cok zor bu isler :KK72:

blueskyyy blueskyyy ben zaten Jumbo alın diye yazmadım, yanlış anlaşılmak istemem.

Dünya kadar para veriyoruz, neden elalem sürsün sefasını demek istedim. Hani ne alırsanız alın, misafirlik olarak beklemesin kenarda köşede. Tadını siz çıkarın demek istedim.
Yerden goge kadar hakkiniz var, katiliyorum :KK52:

cidden çok zor ama güzel zamanlar birşeyler aldıkça bir eksik daha gitti diye o yaşadığın mutluluk :KK70: <3
ama mutfak için aşırı para harcanıyor. ıvır zıvır çok şey var

cidden çok zor ama güzel zamanlar birşeyler aldıkça bir eksik daha gitti diye o yaşadığın mutluluk :KK70: <3
ama mutfak için aşırı para harcanıyor. ıvır zıvır çok şey var
Cok alisverisle de arasi olan biri degilim ama ogrenicem, dayanicam :KK33: cunku buna degecegine inaniyorum :KK68:

bu surecte, o kadar guzel anladim ki neden kiz tarafina mutfagin verildigini, hayal edemiyorum diger turlu erkek nasil altindan kalkardi bu detaylarin :-)

Merhaba kizlar,

Liste (buyuk parcalar):

• Misafir için 12 kişilik yemek takımı -
  • 12 kişilik çatal-kaşık-bıçak takımı -
  • Gündelik için 6 kişilik yemek takımı -
  • 6 kişilik kahvaltı takımı -
  • Tencere seti -
  • Blender seti -
  • Tost makinesi -
  • Cay makinesi -

Ben
12 kisilik yemek takimi

Canim intel de o sirada %25 indirim vardı o yuzden böyle indirim de aldım ☺☺

merhaba kullanmaya başladınız mı çeyiz için mi aldınız? bende dün bernardo dan almaya niyetlendim ama forumlarda kötü yorumlar okudum hep. ürünler eksik geliyormuş, kırık ürünler ok uzun sürede değiştirmiyorlarmış , yok desenler atıyromuş felan. siz memnun musunuz?

merhaba kullanmaya başladınız mı çeyiz için mi aldınız? bende dün bernardo dan almaya niyetlendim ama forumlarda kötü yorumlar okudum hep. ürünler eksik geliyormuş, kırık ürünler ok uzun sürede değiştirmiyorlarmış , yok desenler atıyromuş felan. siz memnun musunuz?

merhaba, ürün eksik verildi bana da şu şekilde oldu, mağazada ürün pazarlanırken (ankamall avm ) çatal bıçak seti için ballandıra ballandıra anlattılar kutusunun içinde yada sandık da deniyor her neyse işte . aldıktan sonra o kutu gönderilmedi. gidip istedik eksik diye o paralı 50 tl dediler sinirlendik bizde. bize öyle pazarlamadınız diye. vermediler inatla. bizde iade ediyoruz aldığımız herşeyi işlem başlatın deyince kutuyu paşa paşa verdiler.

ikinci sıkıntım çelik tencere , cezveler ve çaydanlık sapları
http://www.bernardo.com.tr/silver-celik-tencere-seti-p1025963?gclid=CO_w3bnr1M4CFaYy0wodRt0Mmw

ısıyı iletiyor ve tutamıyorum bazen.

çaydanlık,
http://www.evmanya.com/urun/197995-korkmaz-a101-provita-caydanlik-takimi
bu modelden ve dışı o kadar çok kir tutuyor ki çıkmıyor da. sinir oldum.

diğer tencere seti,
http://www.bernardo.com.tr/rosa-tencere-seti-p1029904
bu üründen memnunun hiç sıkıntım olmadı.

yemek takımını ve çatal bıçak takımını hiç kullanmadım. çayiz diye alınmış boşa ürünlerden biri :KK70:

almak isterseniz yine de alın tabi ama çok da önermiyorum. hem görselliğe hem de indirim zamanına denk geldiğim için fiyata kanıp aldım.

mağaza aşırı ilgili aldıktan sonra yüzüne bile bakmıyor.

Kahvaltı takımını çok gereksiz buluyorum o yüzden almadım. Onun yerine kapaklı saklama kaplarindan alacağım kahvaltiliklar için. Yemek takımının tatlı tabaklarini kullanırım.
Çeyiz seti olarak almayın bence, tabi eğer tüm parçaları begenmediyseniz. O setlerde çok gereksiz parçalar da oluyor.
Granit tencerelere pek sıcak bakmıyorum. Eskinin teflonu gibi şimdi de moda granit. Bence o da çok gereksiz. Döküm ve çelikten şaşmayın.
Hemen kullanmayacağınız şeyleri de şimdi almayın. Zamanla alırsınız. Sonra modası geçiyor, daha iyisi çıkıyor, zevkiniz değişiyor vs. Almış bulunuyorsunuz ama. Çeyiz diye eksiksiz olmak zorunda değil. Temel şeyleri, yani gerçekten gerekli olan şeyleri alın yeter bence.
Ben 12 kişilik yemek takımımı 2 günlük alarak yaptım. Çorba tenceresi eksik bir tek o da olmasın yani kim kullanıyor ki? Bayilarak ve içime sinerek aldım. Çok da ucuza geldi.
Son olarak Karaca yı pek onermiyorlar. Kalite olarak hepsi aşağı yukarı aynıdır bence ama önemli olan satış sonrası destek. Buna dikkat edin, Karaca da sorun yasaniyormus.
Kolay gelsin.

Son düzenleme:
X