Christian_louboutin' in de ameliyat oldu:))

Atlatmana sevimdim. Belirtiler nasıl oluyor peki. Bizde de bir komplikasyon gelişirse. aklımızda bulunsun.

Sag gögsümde ara ara batma tarzında agrılarla başlamıştı.Sonra kızarıklık oldu,şişmeye başladı..Ateşim çıktı o gece,sonra agrılar dayanılmaz boyuta geldi..Bütün gece sabaha kadar inledim o derece agrı oldu ve gögsüm şişti,sag kolumu hareket ettiremiyordum kocaman olmuştı :KK50:
Sabah derhal doktoruma gittik tabi,ameliyattaydı..Acil ameliyattan çıktı baktı ve yatış için hazırlamalarını söyledi..Ameliyattan sonra kendimi kuş gibi hafiflemiş hissettim.Sanki o agrıları ben yaşamamıştım..
Böyle işte :KK31:

Sag gögsümde ara ara batma tarzında agrılarla başlamıştı.Sonra kızarıklık oldu,şişmeye başladı..Ateşim çıktı o gece,sonra agrılar dayanılmaz boyuta geldi..Bütün gece sabaha kadar inledim o derece agrı oldu ve gögsüm şişti,sag kolumu hareket ettiremiyordum kocaman olmuştı :KK50:
Sabah derhal doktoruma gittik tabi,ameliyattaydı..Acil ameliyattan çıktı baktı ve yatış için hazırlamalarını söyledi..Ameliyattan sonra kendimi kuş gibi hafiflemiş hissettim.Sanki o agrıları ben yaşamamıştım..
Böyle işte :KK31:

O zaman bişey olursa belirtiler baya yoğun oluyor. Saol tatlım bilgilendirdiğin için iyiki çözümlü birşeymiş. Bazı komplikasyonlarda protezleri çıkartıyorlarmış.

O zaman bişey olursa belirtiler baya yoğun oluyor. Saol tatlım bilgilendirdiğin için iyiki çözümlü birşeymiş. Bazı komplikasyonlarda protezleri çıkartıyorlarmış.

Evet canım,bu komplikasyon vücudun proteze karşı verdigi bir tepki..Kendini vücuda giren yabancı maddeye karşı korumaya alıyor,tepki veriyor ve o yabancı maddenin etrafında bir zar oluşturuyor.Bu zar şişiyor,içi sıvı doluyor aynı yanıkta olduğu gibi içi su doluyor..
Benim vücut fazla tepki vermiş.Dogum kontrolü için Spiral taktırdıgım zamanda böyle olmuştu.Masadan kalkamamıştım ağrıdan ve kanamadan..İki üç gün zor dayandım en sonunda çıkarttirmıştım..

Allah'tan alıştılar artık :)) Gül gibi geçinin gidiyorlar :)) Protezin varlığı bile belli degil o derece yani Maşallah :nazar::KK34:
Protezin çıkarıldığı durumlar enfeksiyon oluyor..Bu ameliyatta enfeksiyon riski olduğu zaman protez mecburen çıkarılıyor.Yoksa iyileşme durumu olmuyor malesef Allah korusun..6 Ay kadar sonra protezin tekrar takılma durumu oluyor ama..

Son düzenleme:
Canım resimlerini gördüm, nasıl sevindim anlatamam çok güzel olmuş :) Geçmiş olsun tekrar...
Senin pek ağrın sızın olmamıştı onu biliyorum, umarım benim de öyle olur acaip korkuyorum :KK43: Acı çekmekten değil biliyorsun, iş konusu :KK43:

Teşekkür ederim canım benim. Allahın izniyle hiçbişeycik olmasın. Evet benim çok rahat geçmişti sonrası güzel düşün güzel olsun herşey. Doktorun süper bir doktor hemde çok ilgili daha önce kendisiyle görüşmüştüm .kendini onun ellerine bırak :) 3 günede toparlanırsın inşallah. Aslında 5 gün izin alabilsen çok daha iyi olur neden biliyor musun o ilk hafta hep uyukluyosun sanki bi ameliyat yorgunluğu oluyo yni en azından bende öle olmuştu. Verdikleri ağır antibiyotikler mi yaptı yoksa narkozun etkisimiydi bilmiyorum. Çok uyukluyodum kedi gibi kafamı koyduğum köşede uyuyodum. Keşke 5 gün en azından dinlenebilseydin.

Meme ve burun ameliyatı gibi ameliyat düşünenler fikir edinmek istiyorsanız tv8 seda dayan da esteeworld den Fatih pekerin yerine gelen Tamer Şakrak çıkmış. Önbilgi edinmek istiyorsanız konuşma yapıyor.

Teşekkür ederim canım benim. Allahın izniyle hiçbişeycik olmasın. Evet benim çok rahat geçmişti sonrası güzel düşün güzel olsun herşey. Doktorun süper bir doktor hemde çok ilgili daha önce kendisiyle görüşmüştüm .kendini onun ellerine bırak :) 3 günede toparlanırsın inşallah. Aslında 5 gün izin alabilsen çok daha iyi olur neden biliyor musun o ilk hafta hep uyukluyosun sanki bi ameliyat yorgunluğu oluyo yni en azından bende öle olmuştu. Verdikleri ağır antibiyotikler mi yaptı yoksa narkozun etkisimiydi bilmiyorum. Çok uyukluyodum kedi gibi kafamı koyduğum köşede uyuyodum. Keşke 5 gün en azından dinlenebilseydin.

Evet,bende ameliyattan sonraki ilk bir hafta sürekli uyuyordum :KK31: Gece nası uyuyacağım diyeiyordum ama sürekli uyuyordum :))

Narkozdan ve kullanılan yüksek doz antibiyotik ve agrı kesicilerden sanırım..Vücut ameliyatta kullanılan narkotik ilaçları hemen vücuttan atamıyor tabi..

bende aranıza yeni katıldım aslında sürekli takip ediyorum sizleri zaten bunun sonucunda cesaret bulup ameliyat olmaya karar verdim mayısta inş.christian çok geçmiş olsun ne güzel istegine kavuşmusun Allah bütün isteyenlere nasip etsin bende dahil :)

Ya herkes çok beğenmiş çoookk merak ettim.. Böyle başarılı vakaları duyunca iyice gaza geliyorum.. Pazartesi Atay Atabey ile görüşmem var.. Eklersen çok sevinirim

bende aranıza yeni katıldım aslında sürekli takip ediyorum sizleri zaten bunun sonucunda cesaret bulup ameliyat olmaya karar verdim mayısta inş.christian çok geçmiş olsun ne güzel istegine kavuşmusun Allah bütün isteyenlere nasip etsin bende dahil :)

İnşallah sende en yakın zamanda hayırlısıyla ameliyatını olursun. Ben hep diyorum olmayı çok istedim oldum Allah utandırmasın. İnsanın dışarda kimse bilmese bile yürüyüşü bile değişiyormuş . Artık daha dik yürüyorum .

Çok teşekkür ederim canım. Oralara da bakıcam.
Bana küçük bir protez takılacak ve kas zar altı olacağı için drene gerek olmayacak muhtemelen dedi. 3.gün işe başlayabileceğimi söyledi... Burada okudum yorumlardan sonra kafam karıştı biraz ama Naci Bey'e güveniyorum sonuçta! :)
Dua edin benim için...:2:

kas zarı tekniği ile çok çabuk toparlarsın. özellikle ilk hafta kollarını zorlamazsın, ters bir hareket yapmazsın. 1 ay ağır şeyler kaldırma.
ben de naci bey'e ikinci kez ameliyat oldum. dual plandı ilk ameliyatım. ikinci ameliyatımda kas zarı tekniğini uyguladı. (kaslarım çok güçlü olduğu ve bana sıkıntı yaşattığı için)
ilk ameliyatımda hareket kısıtlılığım vardı. (hem memesiz hem de fizyolojik yapısı değişik biri olarak iki tür üzüldüm...)
bu ameliyatta çok daha rahat toparlandım. bir ay geride kaldı bile.
aklına takılan olursa sor yine. seni yeni farkettim bu arada.

kas zarı tekniği ile çok çabuk toparlarsın. özellikle ilk hafta kollarını zorlamazsın, ters bir hareket yapmazsın. 1 ay ağır şeyler kaldırma.
ben de naci bey'e ikinci kez ameliyat oldum. dual plandı ilk ameliyatım. ikinci ameliyatımda kas zarı tekniğini uyguladı. (kaslarım çok güçlü olduğu ve bana sıkıntı yaşattığı için)
ilk ameliyatımda hareket kısıtlılığım vardı. (hem memesiz hem de fizyolojik yapısı değişik biri olarak iki tür üzüldüm...)
bu ameliyatta çok daha rahat toparlandım. bir ay geride kaldı bile.
aklına takılan olursa sor yine. seni yeni farkettim bu arada.

Yaprak'cım çok teşekkür ederim yorumların için.İçime su serptin...
Korkum acı çekmek diil, bana doğum sancıları bile vız geldi! Korkum işyerindeki arkadaşların farketmesi en çok :)ş başı yaptığımda belli olmaması...
Umarım göz açıp kapayıncaya kadar geçer ve atlatırım. Çok az kaldı ameliyatıma :)

Kızlar cumartesi kendi doktoruma gittim . Sol göğsümün altında açtığı cepte ufak bşr kapanma olduğunu söyledi . Sporcu sütuenini çok cekmişsin bası yapmış dedi. Eliyle protezi dışardan müdahele yaparak tekrar açma yaptı. 1 hafta sütyen kullanma dedi. Halbuki tamer hoca sıkmıştı benim sütyenin askılarını sonuna kadar sıkı kullan dedi ama orda söylemedim evet ben yaptım bilemedim Fatih hocam dedim. Şimdi sereserpe dolanıyorum.:) sağa solafa yatabilirsin istediğin herşeyi yapabilirsin artık dedi.dün gece ilk defa deliksiz uyku çektim. Bu durumafa şaştım kaldım valla.

slmmm:KK3:resimler harika:nazar:çok güzel olmuşlar güle güle kullan ....kontrole gidince olanları anlayamadım çekmeden kastettiğin nedir?senin açından birsıkıntı varmı yada dışarıdan görülen geçmiş olsun umarım ciddi birşey değildir:KK3:

Dışarıdan gözüken birşey yoktu elle muayenede farketti sütyen askılarını sonuna kadar mı çektin sen aşağıdan sütyen bası yapmış solgöğsündeki protezi yukarıda tutmuş açtığım cebin alt kısmı kapanmaya başlamış dedi. Eliyle protezi oynata oynata açtı canım biraz yandı bi gece orası baya acıdı. Şimdi rahatım sütyen bir hafta takma dedi açılsın orası diye. Aslında askıları başka bir doktor çekmişti kontrole gittiğimde sütueni böle sıkı kullanıcaksın demişti. Bende kendi doktoruma demedim ben kendim bilemedim çektim sütyen askılarını sonuna kadar dedim .
Konumu başından okuyanlar bilir doktorum ben ameyat olduktan bir hafta sonra muayenehane açtığı için ayrılmış. Benide bilgilendirmediler bir hafta sonra kontrole gittiğimde başka bir doktorla katşılaştım o yaptı kontrolümü o gün sıktı askılarımı sonuna kadar. Sonra kendi doktoruma gittim cumartesi o gün dedi bana sen askılarını çekmişsin galiba diye. Amma uzun anlatmışım :))

X