Bahçe Bakımı ve Çiçekler Çiçeğimin aniden solması

sekersizfistikezmesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2018
1.200
5.586
Merhaba hanımlar,

Çiçek bakımı konusunda hiçbir fikrim yok. Saksılarda hediye çiçekler almaya başlayınca biraz araştırmaya başlamıştım ki cuma iş yerinden giderken gayet normal görünen çiçeğimi bu sabah işe gelince https://hizliresim.com/ADQdnQ böyle buldum. :KK43: Daha türünün ne olduğunu, nasıl bakmam gerektiğini dahi öğrenememiştim.

Sizce kurtarılabilir mi? Ne yapmam lazım?

Şimdiden teşekkür ederim.

merhaba,
Cyclamen(Siklamen) çiçeği bitkiniz,havasız sıcak ortamı sevmez.Yani evde veya ısıtma sistemli kapalı bir ortamda mutsuz olur..Gün aşırı su ister,sıcak istemez,havadar ve aydınlık ortam sever.Toprağı tam kurumadan çiçekleri boynunu bükerbükmez sulamalısınız.

merhaba,
Cyclamen(Siklamen) çiçeği bitkiniz,havasız sıcak ortamı sevmez.Yani evde veya ısıtma sistemli kapalı bir ortamda mutsuz olur..Gün aşırı su ister,sıcak istemez,havadar ve aydınlık ortam sever.Toprağı tam kurumadan çiçekleri boynunu bükerbükmez sulamalısınız.

Çok teşekkür ederim cevabınız için. :KK25:

Çiçek bayilmis toprağı eseleyin soğanları vardır onları bir filanin içinde saklayın ve Eylül ayında Ekim yapin..Yapilan en büyük ve ilk hata Cicekciden gelen çiçeklerin saksi de toprak değişimi yapılmaması ve aynı Toprak saksı içinde verim beklemek buna ek olarak yanlış ışık alan yere koymak toprak hala nemliyken sulamak ve hiç hava girmeyen yerde fotosentez yapmasini beklemek..

X