Bahçe Bakımı ve Çiçekler Çiçek Sevenlerin Buluşma Mekanı

Benim spati ler de çok mutlu ama açmadılar :))
Çok güzel görünüyor çiçeğiniz,
Diğer çiçeği sizden önce bir kere foto olarak gördüm ilginç ve güzel bi çiçek adı ve bakımı nasıl acaba ?
Çiçeklerim 157 . Sayfada şeflerayı eklediğimde henüz saçaklanması için sudaymış ve ne güzelki şimdi yeni yapraklarını veriyo büyüyo kızım :KK66:

Menekşeme bi çözüm bulalım lütfen daha öncede yazmıştım menekşemin alt yaprakları böyle oluyor 2 menekşem böyle alttaki böyle olan yaprakları kırıyorum yeni yapraklardada oluyor aslında çok sağlıklı duruyor yeni çiçek tomurcukları açmaya başladı ama bu yapraklara bi çözüm bulamıyorum.toprak mi değişmeliyim ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz lutfen

Eklentiler

• IMG_20170326_140625.jpg
    IMG_20170326_140625.jpg
    58,6 KB · Görüntüleme: 92
Merhabalar bende de çok şükür tavanı delen bi mum çiçeği var :)) saçma sapan şeylerle tutturdum duvara yaslanmış halde siz o düzeneği kendiniz mi hazırladınız Nasıl nerden alabilirim ??
Teşekkür ederim beğendiğiniz için
Mum çiçeğim duvara tırmandı baş edemeyince böyle çözüm buldum kendimce ,yaşadığım yerde sanayi bölgesinde keresteci ler den aldım boylarını ben tarif ettim kestirdim ,evde çivi ile ben tutturdum

Teşekkür ederim beğendiğiniz için
Mum çiçeğim duvara tırmandı baş edemeyince böyle çözüm buldum kendimce ,yaşadığım yerde sanayi bölgesinde keresteci ler den aldım boylarını ben tarif ettim kestirdim ,evde çivi ile ben tutturdum
Benimki de 4koldan büyüyor 2si tavanı deldi :))
Teşekkür ederim keresteci aramaya başlayayım hihi :))

Menekşeme bi çözüm bulalım lütfen daha öncede yazmıştım menekşemin alt yaprakları böyle oluyor 2 menekşem böyle alttaki böyle olan yaprakları kırıyorum yeni yapraklardada oluyor aslında çok sağlıklı duruyor yeni çiçek tomurcukları açmaya başladı ama bu yapraklara bi çözüm bulamıyorum.toprak mi değişmeliyim ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz lutfen
Merhaba
Sanki fazla sudanmış gibi geldi en azından büyük ihtimalle hastalığı yok gibi

merhaba..
bişey sormak istiyorum sizlere..çiçek toprağı almak istiyorum ama bu şok marketlerde veya a101 de satılan topraklar nasıl sizce? kullanan var mı? fiyat çok ucuz olunca emin olamadım da...yardımcı olursanız çok sevinirim..:KK64:

merhaba..
bişey sormak istiyorum sizlere..çiçek toprağı almak istiyorum ama bu şok marketlerde veya a101 de satılan topraklar nasıl sizce? kullanan var mı? fiyat çok ucuz olunca emin olamadım da...yardımcı olursanız çok sevinirim..:KK64:
Geçen yıl da bu yılda marketten aldım ben A101 den. Normal bahçedeki toprakla karıştırırak kullandım direk kullanmadım.

merhaba..
Merhaba,
O marketlerdeki toprakları görmedim ama ben de bikaç kere bir milyoncu tarzı yerlerden farklı markalar aldım hepsi de farklı firmalar olmasına rağmen bi bahçeden toplanıp poşetlere tıkıştırılmış gibilerdi ben sürekli koçtaş tan alıyorum orada v...e markalı bir torf var onu kullanıyorum hatta orada perlit te satılıyor bazı çiçeklerin toprağına gerekiyor.

Arkadaşlar çiçek yetiştirmek kadar güzel bişey yok vede en güzel bağımlılık bu olsa gerek insanın çoçalttıkça çoğaltası aldıkça alası geliyo ama çokda ucuz sayılmaz çiçekler halbu ki bir çoğu dalından çoğalıyor elimizde ki fazla çiçekleri dibinden çoğalıp filizleyenleri birbirimizle değiş tokuş yapmaya ne dersiniz belki sizin aradığınız bende benimki sizdedir bende aleo vere _ mor ve yeşil lahana_ çilek _kasım patı _ buz çiçeği _ aşkın gözyaşları çiçeği var var mı bu çiçeklerle değiş tokuş yapmak isteyen?

merabaaaalar

uzun zamandır çiçeksever fakat bakımından çok anlamayan biri olarak uzun zamandır çabalıyorum
çiçeklerime bakmak onları güzelleştirmek için
çk mutluyum

X