Bahçe Bakımı ve Çiçekler Çiçeklerim

Düzene oturttuysan kıyamam bozmaya :)) kendimden biliyorum çook zorr :)
Önceden 3/3:30 arası yatıp
12/1 arası uyanıyordum. Şimdi bu saatlerde yatıp her sabah zorla da olsa 10 civarı kalkıyorum :)
Çalışmayınca öyle malesef.
Keşke biraz daha erken kalkabilsem

Önceden 3/3:30 arası yatıp
12/1 arası uyanıyordum. Şimdi bu saatlerde yatıp her sabah zorla da olsa 10 civarı kalkıyorum :)
Çalışmayınca öyle malesef.
Keşke biraz daha erken kalkabilsem
7de yatıp 11 de kalkıyorum işim varsa 10 da da kalkıyorum ama hiç uyumamam lazım ki o akşam makul saatte yatayım aah ah :)) erken kalkmayı özlememe gerek te yok sabah yattığım için :))

7de yatıp 11 de kalkıyorum işim varsa 10 da da kalkıyorum ama hiç uyumamam lazım ki o akşam makul saatte yatayım aah ah :)) erken kalkmayı özlememe gerek te yok sabah yattığım için :))
Yok yahu olmuyor öyle ben denedim :) akşam yine uyku gelmiyor.
Bazen 8 olmadan kalktığım oluyor. Ama aksam tık yok.
Ama çalışırken harikaydı.
10:30 gibi yatağa geçerdim.Burda takılırdım. 1 saat kadar sonra uyurdum misler gibi. Ve çok daha sağlıklı ya , inan insan hissediyor.sabahları alarmım çalmadan kendim kalkıyordum.

Yok yahu olmuyor öyle ben denedim :) akşam yine uyku gelmiyor.
Bazen 8 olmadan kalktığım oluyor. Ama aksam tık yok.
Ama çalışırken harikaydı.
10:30 gibi yatağa geçerdim.Burda takılırdım. 1 saat kadar sonra uyurdum misler gibi. Ve çok daha sağlıklı ya , inan insan hissediyor.sabahları alarmım çalmadan kendim kalkıyordum.
Ben nerdeyse 7/24 çalıştığım için aman gece de bana kalsın günüm uzasın hissiyle 2 lerde yatar 7 de kalkardım :))
Bu kadar abartma sebebim eve hırsız girdi ben evdeyken ardından da üst kata girdi yakın zamanda şimdi bayağı bi önlem aldık ama ben daha düzelemedim

Ben nerdeyse 7/24 çalıştığım için aman gece de bana kalsın günüm uzasın hissiyle 2 lerde yatar 7 de kalkardım :))
Bu kadar abartma sebebim eve hırsız girdi ben evdeyken ardından da üst kata girdi yakın zamanda şimdi bayağı bi önlem aldık ama ben daha düzelemedim
:KK47::KK47: Duymasam iyi olur:olamaz:
Çok geçmiş olsun

S sn0wdr0p hoşgeldin çiçeğin yoksa da selam yazarsın arada :) zamanla da bi bakmışsın evin bahçeye dönmüş :))
Hosbuldum. :))

Tek tük cicegimsilerim var. Ama ben daha çok istiyorum. Şimdi çocuklar küçük gerçi. Biraz daha vaktim var tam olarak ilgilenebilmem için.
Yüz artı birden siyah lale aldım geçen. Açmak üzere bakalım nasil olacak. Çiçeği açınca fotoğraf koyayım ben de. :KK66:

Benim de iki tane vardı, bir önceki evde dondular ilgilenememiştim :KK43:
Çok üzüldüm:KK43: orkideler soğuğu hiç seve maalesef ve hiç dayanıklı değiller soğuğa
lingen lingen hoşgeldin merhaba :)

Orkide konusunda teoriler pratiğime pek fayda etmiyor çünkü nemli ortamı sağlayamadım ben :))
4 orkidem var biri mutlu değil diğerleri de beni kırmıyo eh işte :) ama en eskisi 4 aylık yeni alışıyolar
Hani öyle çiçeklerle teşekkür edip yerini çok sevmiş çok mutlu da değiller
Salonun ortasına onlar için kettle bile getirmiştim bi ara :) merkezi sistem kaloriferli ve heryerde su olmasına rağmen içerdeki hava kuru

Sen de nasıl baktığını deneyimlerini yazarsan çok sevinirim

Sevgiler

Orkideler hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim, çok seviyorum ama bakamazsam diye cesaret edemiyorum:KK43:

Benim bildiklerim bu kadar ben de arkadaşlardan bekliyorum fikirler lingen lingen arkadaşımızın 9/10 orkidesi varmış onun gelip tecrübelerini aktarmasını bekliyorum heyecanla :))
Öncelikle şunu soyliyim orkidelere kesinlikle çok su vermeyin nemi sever ama suyu sevmez, saksıdaki karışım kurumadan vermeyin, ben kışın ayda bir iyice suluyorum bırakıyorum, yazın da en erken iki haftada bir... Ama turkiyede bu süreyi yarıya indirebilirsiniz aşırı sıcaklardan dolayı.. . Direk güneş ışığından mutlaka koruyun, ışık alsın ama güneş ışığına maruz kalmasın.. orkideler için en mükemmel ortam mutfak, extra bisey yapmadan nemini sağlamış oluyorsunuz benim mutfak direk güneş almaz ama aşırı aydınlıktır cicilerimin neredeyse hepsi de mutfak caminin önünde:) en genci bir bucuk yasinda:) diğerleri üç dört senelik bi tanesi de bebekti yeni büyüyor:)
Iki tanesini kvnin elinden kurtardım ölmüşlerdi şimdi yine hayata tutunuyorlar:KK70:
Ben şeffaf saksı üzerine porselen saksı kullanıyorum, toprağın üstünde kalan bikac kök yeterli, yaprak diplerine şu degdirmeyin çürüme yapıyor, orkidelerin en mükemmel sulama saati öğlen, öğlen sulayın, akşam sulamak orkideyi mahveder... bu arada oturma odamda da iki orkidem var extra nem sağlamakla ugrasmadigim hâlde çiçekleniyorlar:)
Yalnız bazı seneler orkide çiçek vermeyebilir dinlenme süreleri oluyor aklınızda bulunsun:)

Ama alınmayacak gibi değiller ki:))

Bir soru benim kayınpeder her bitki için kullanır, bitkilere bit, böcek geldiğinde sulandırılmış arapsabunu sıkmak yeterli midir?
Kayınpederim, Gül'den domates fidesine her bitki için bu metodu uyguluyor.
Benim güllerimi yiyen böcükler vardı kullan bak kaçar onlar demişti.
Doğru söylemiş:)
Kati arap sabununu suyla karıştırıp sıkacaksın.. Direk sıvı olan arap sabunu olmuyo ama...

Işte benim bebelerim:)
Screenshot_20170328-093114.png

Screenshot_20170328-093114.png
Screenshot_20170328-093206.png
Screenshot_20170328-093246.png
Screenshot_20170328-093315.png
Screenshot_20170328-093343.png
Screenshot_20170328-093406.png
Screenshot_20170328-093434.png
Screenshot_20170328-093616.png
20170328_093741.png