Çift Rahim - Uterus Bikornis, Unikollis Anomalisi

Normal yoldan gebe kalabilir miyim?

• evet

OY: 12 66,7%
  • hayır

OY: 0 0,0%
  • aşılama

OY: 0 0,0%
  • tüp bebek

OY: 5 27,8%
  • uzun tedavi süreci

OY: 3 16,7%

• Ankete Katılan
    18
Merhaba arkadaşa sormuşsun ama bende seni biraz olsun ümitlendirmek için yazıyorum.Ben de doguştan yarim rahimliyim hiç ümidim yoktu hamile kalabilicegime bile inanamiyodum ama şukür korktuğum gibi olmadı tabi kolay da oldu diyemiycem hamileliğimin 2.ayindan beri çoğunlukla yatıyorum ama sonlara geldik şükür sen bol bol dinlen doktorunun dediklerine uy stres yapma gerisi geliyo
Çok teşekkür ederim cevabiniz için, Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Sizin de kanamaniz olmuş muydu?

Çok teşekkür ederim cevabiniz için, Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Sizin de kanamaniz olmuş muydu?
Malesef hem kanama hem de lekelenme ama en fazla lekelenme oldu geçen aya kadar da devam etti ara ara

Benimde son muayenemde hamile kalmama engel bir durum yok 8. Ayim hala bebiş için uğraşıyorum çift rahim yada septum dediler ayırımı için laparoskopi septum ise histereskopi öneriyorlar araştırmalarıma göre hamile kalmaya engel bir durum değil önemli olan gebelik süreci o yüzden herhangi bir operasyon düşünmüyorum umarım sağlıcakla bebeğini kucağına alırsın canım sıkı takip iyi bir doktor bul kendine bu rahim problemi olup doğum yapan bir sürü insan var rahim anomalilerinde normal gebeliğe en yakın sorunsuz geçebilen bu yapı bozukluguymus iyi düşün iyi olsun
Merhaba bende de perde varmış 2 kez hamile kaldım ama maalesef düşük yaptım kalbi durdu ama doktorlar perdeyle alakalı değil dediler ameliyat için çok kararsızım siz ne aşamadasınız

Kızlar uterus bıkornis olupta kacıncı ayınızda hamıle kaldınız ben 9 ay oldu halen gebelık olusmadı engelmj acaba cıft boynuzlu rahım bu konuda ıyı bır doktoramı gıtmem lazım acaba yoksa bıraz daha beklemem mı lazım cok uzuluyorum ya hamıle kalamazsam

Benimde rahim yapım kesinleşti uterus bikornis yani bariz çift rahimlisin dedi doktor iki rahmin boyutunda gebelige elverişli görünüyor büyük dedi büyük ihtimal düşük olmaz ama erken doğum acısından yakından takip etmeliyiz dedi sorun suki ben hamile kalamadım bend3 ve eşim de şu ana kadar hormonel bir sıkıntı bulamadılar son olarak yumurta takibi yapmaya karar verdi doktor ilaçsız olarak progesteron istedi pazartesi günü ovulasyon oldu progesteron a göre yumurtlamayı değerlendirecek eğer bir sorun varsa yumurtlama tedavisi yoksa ve buna rağmen hamilelik oluşmazsa aşılama önerdi şimdi pazartesi günü progesteron baktiracagim 10 ve uzerinde bir değer bekliyor doktor 10. Ayim benim hamile kalamadım
Merhaba merak ettim
Hamile
Kaldiniz mi ayni sorun bende de var 9 aydir hamile
Kalamadim
Doktor yumurta takibi yapacak olmasa asilama olmasa tup bebege kadar gidiyor

Kızlar uterus bıkornis olupta kacıncı ayınızda hamıle kaldınız ben 9 ay oldu halen gebelık olusmadı engelmj acaba cıft boynuzlu rahım bu konuda ıyı bır doktoramı gıtmem lazım acaba yoksa bıraz daha beklemem mı lazım cok uzuluyorum ya hamıle kalamazsam
Merhaba ben unicollis bicollis rahimliyim. 3 gebelik geçirdim 2. Gebeligimden bir oğlum var. 3. Gebeligim boş gebelikte. Her gebeligimde de korunmayı bıraktıktan sonra 4 5 ay içinde gebe kaldim

Benimde uterus bikollis unucollisim vardı ayrıca bende vajina ve rahim ağzında cift durumdaydı çok şükür teklestirildi fakat korkularım var rahim ağzı cift durumda varmı benim gibi rahim ağzında cift olan kızlar

Merhaba;
15 Temmuz tarihinde çift rahim olduğumu öğrendim. Sonrasında çok fazla araştırma yaptım. Doktor İlaçlı MR istedi bugünde çektirdim ve sonuçları elime aldım. rahim filmi HSG değil MR istedi.

Raporumda;
Bulgular; Mesane dolu normal. Konturu düzgün, duvar kalınlığı normal sınırlardadır. Uterus bikornis, unikollis anomalisi mevcuttur. Uterus büyüklüğü,parankim sinyal intensite dağılımı tabiidir. Her iki adneksial alanda patoloji izlenmemektedir.
Rektosigmoid kolon ve rektum tabiidir. Pararektal yağlı alan, iskiyorektal fossalar açıktır. Pelvis içinde ve ingunial bölgede patolojik boyut ve ya konfigürasyon da LAP izlenmemiştir. Kesit planına giren kas, kemik, diğre yumuşak doku oluşumlarının morfoloji ve sinyal intensite dağılımı tabiidir.

Sanuç;
UTERUSTA BİKORNİS, UNİKOLLİS ANOMALİSİ

olarak rapor verdiler. Araştırdım ameliyat olmadan gebe kalabilirmişim. Düşük riski ve erken doğum oluyormuş. Bu şekilde gebe kalan var mı? Aşılama filan gerektirir mi ?
Canim soyle soylim ben adanadyim benim yengem evledikten 3 ay sonra gebe kaldi bol gamzelo yegenim dogdu. Sonra yengem marsada kontrola giti. O kadar ozelde kontrol yapilan dogumu avrupa hastanesinde oldu hatta gununde sezeryanla. Neyse cift rahimliymis yengem allahim esirgesin oglumdan sonra birde kiz dogurdu normal hemde ilac filan kulanmadan. Yani allah yuzune baksin sans isi diyorlar ama yengemde hic sikinti olmadi iki evladindada. 🙏

Arkadaşlar ben de çift rahimliyim 2 yıldır evliyim, hiç bir jinekolojik muayenede anlaşılmamıştı ocak ayında rahim filmi çektirince orda gördü doktorum, benimkide uterus bicornis. Doktorum hamile kalmaya engel değil dedi ama 2 yıldır korunmadığım halde çocuk sahibi olamadık. Üstelik 1 aşılama da yaptırdım tutmadı Burdan da çok okudum çift rahimli hamileleri, çevreden de çok duydum ama insan ister istemez bir umutsuzluğa kapılıyor
Bicornus benimde tek tüp kapalı diğer rahim işlevsiz tek böbrek bende kalamadım hiçbir şekilde hamile sadece sağdan şansım var oda zaten olmadı üstüne pco var sizin tüp bebek tutmama sebebi neydi yani rahimden dolayımı

X