Çıkmazdayım artık:( evlatlarım için yardım fikir istiyorum lütfen

sadecebirumuttu

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2023
223
204
33
Arkadaşlar tekrardan merhaba. Daha öncede konu açmıştım güzel dualarda yorumlarda bulunmuştunuz iyi gelmiştiniz. Benim yine sıkıntılarım var. Neredeyse 1 aydır iyice çıkmazda hissediyorum kendimi çok kötüyüm
Bilmeyen arkadaşlar için öncelik eski durumu kısaca özetleyeyim. Ikıncı doğumumdan sonrasında gecırdıgım trafık kazası yüzünden engelli kalmıştım. Sonrasında bu durumda eşimden yaşadığım şiddet yüzünden boşanmıştım.
Yaşadıklarım zamanla geçmek yerine iyice ağır gelmeye başladı artık. Herşey üst üste geliyor sanki

Birde kendi yaşadıklarım yetmiyormuş gibi, geçen sene babam hem bana hem ablama 100 bin tl para verdi. Sonrasında ben onları bırıkım olması açısından altın aldım. Ablamla normalde yedıgımız ıctıgımız ayrı gitmez. Hayattaki tek sırdaşım can yoldaşım dedıgım insandı.
Neyse araba alacağını söyledi. Benden paramı istedi. 1 sene içinde de geri altın olarak vereceğini söylemişti.
Vermez olsaydım.
Bi laf varya baban olsa güvenme. Ne kadar doğruymuş meğer bunu ablam çok iyi yaşattı bana 1 sene geçti vermedi. Sonrasında kocasının babasındanda borç istemişler 200 bin tl. Arabayı tekrar yükseltmışler. Ben bunu ogrenınce Tabiki sinir oldum ve bende akülü sandalye alacaktım kendime. Neyse ablamdan paramı istedim bi tanıdık bulduk. 1500 tl taksitle sandalyemi alacaktım. Sen öde taksiti dedim.
Bana mesaj atmış “benım borç ödediğimi bildiğin halde benden paranı istiyorsun. Kimseye güvenmemem gerektiğini öğrettin bana. Altın ne kadar oldu haberin var mı ”
Şok oldum gerçekten hiç beklemezdim teşekkür edeceği yere paramı istediğim için laf duydum bide ogünden beridir asla aramıyor. Normalde hergun mutlaka arar dertleşirdik. Bi ablam var derdim oda sırtımdan vurdu hiçkimsem yok ne bir arkadaşım ne biri zaten durumumdan dolayı evden de çıkamıyorum artık psıkolojım tamamen bitti gücüm kalmadı hiçbir şeye keşke o kazada ölseydim bile diyorum iki güvendiğim insan ablam ve eşim böylelikle hayatımdan tamamen çıktılar kimsem kalmadı
Eski eşime nokta kadar içimde sevgi yok asla ama yaptıklarını halen daha hazmedemiyorum. Bende unutamayacağım bir travma yarattı yaptıklarıyla ama ona hiçbirşey olmadı. Canım çok yanıyor. Neden hep iyiler kaybediyor ne yapabılırım bu çıkmazdan kurtulmak istiyorum artık. Evlatlarıma verimli olamıyorum. Hem bedensel olarak hemde ruhsal açıdan artık boşluktayım resmen hayata karşı hiçbir hevesim yok. Beynim durmuş gibi. evlatlarıma çok üzülüyorum sırf onlar için iyi olmak istiyorum ama gücüm tükendi. Aldığım darbeler çok ağır kurban olduğum evlatlarımın başında dimdik durmak istiyorum ama herkes sırtımdan bıçaklıyor bi dertleştiğim ablam vardı. kimsem kalmadı artık
Daha öncesinde ilaç kullanmıştım ama verim alamadım. Varsa Ankara’da onerebılecegınız memnun kaldığınız psıkıyatrı doktoru tavsıyeside alabılırım. Dualarınıza da talıbım yine

Önceliklr çok geçmiş olsun , çok üzüldüm duruma. Ablanız büyük ayıp etmiş bu devirde ablaya da güvenmeyeceksek kime güvenicez. Bence paranızın peşini bırakmayın babanıza annenize anlatın durumu. Parayı vermiyorsa en azından akülü sandalyeninkini ödesin.
Üst üste kırıcı, yıpratıcı şeyler yaşamışsınız İnşallah bu süreçten daha da güçlü çıkarsınız. Altın almayı biliyor altının artması sizin suçunuz mu sanki .

Ablanız ve eşi çok terbiyesiz, kötü kalpli insanlar. Elinizde kanıt varsa gidin dava edin, alın hakkınızı. Anne babanız ablanızın bu yaptığı hırsızlığa ne diyorlar? Bu hem sizin hem çocuklarınızın hakkını çalmak.

Çok teşekkür ederim amin inşallah çok saolun bende bırakmayı düşünmüyorum. Babamlarında haberi oldu durumu olsa öder falan dedi bekliyorum öder inşallah diye düşünüyorum ama yaptığı nankörlük çok ağrıma gitti

Çok teşekkür ederim bende artık sildim ablamı asla görüşmeyi düşünmüyorum. Asla beklemezdim durumum olmadığını biliyor ihtıyacım olduğunu biliyor bide üstüne tavır aldı benimle konuşmuyor

Defolsun gitsin. Ama o parayı alın kavgayla da olsa. Allah ıslah etsin ne diyeyim. Hiç üzülmeyin bizler buradayız. Bunaldikca yazın.

Defolsun gitsin. Ama o parayı alın kavgayla da olsa. Allah ıslah etsin ne diyeyim. Hiç üzülmeyin bizler buradayız. Bunaldikca yazın.
Allah razı olsun çok teşekkürler ederm sizler iyiki varsınız sabah sabah okadar bunaldım ki yine ağlama krizlerim tutuyor yazmak istedim yine buraya Allah dizinde gönlünüze göre versin inşallah

Insan borcu varken ödemeden nasil model yükseltme işine yeni borç ile girer aklım almıyor.
Bunlar gibiler cok yasayacak cok.
Bizim gibi saflar da erkenden ölüp gidecek kahirdan.

Elden gelene el iste diyorsun da kardeşin yaptığı daha çok zoruna gider insanın.
Cok üzüldüm.
Umarim tez vakitte hatasını anlar da alır gönlünüzü.
Bazı dertlerin dermanı aynı kişide oluyor ne yazık ki..

Evet okadar büyük acı geldiki bi ablam vardı hayatımda can yoldaşım sanmışım okadar zoruma gitti ki yaptığı ağlıyorum devamlı yaptığı şey zoruma gittiği için
Kardeş kardeşi bıçaklamis geri dönmüş sarılmış demişler . Eminim yakında pişman olacaktır zaten vicdanen de rahat değildir bence aileniz konuşsa ablayla ve kocasıyla

Ablan berbat birisi engelli birisinin akülü araba alması mı önemli yoksa onun keyfi için aldığı araba mı, size tavsiyem gerekirse dava edin ve alın paranızı, böyle abla olmaz olsun...

Ahh Allah kolaylık versin . Ablanizin eşi durumu biliyor mu? Ben olsam eşine söylerdim yetmedi eşinin ailesine söylerdim . Bu ne vicdansızlık.
Var böyleleri malesef
Devletten yardım alıyor musunuz? Engelli haklarımızın tümünü kullanin

Ağlayanin mali gülene yar olmaz kardeşi bu durumdayken bir abla nasıl rahatla kasıla kasıla biner o arabaya sefa sürer şaşkınlıkla okudum
İnanırmısınız bende ablamdan hiç beklemezdim hayır borç istemedim bişey istemedim kendi paramı istedim sonrasında attığı mesaj ile kendimi sorguladım acaba bende mı sorun gerçekten yanlış mı yaptım acaba borcu varken paramı istedim diye ama sonrasında düşündüm herkesin borcunu öderken ödüyor benim borcumu isteyince neden ben suçlu oldum bunu hiç beklemezdim çok zoruma gitti hepsini öde bile dememişken bile

Yaziklar olsun ablaniza. Altinin bu kadar yukselmesi sizin probleminiz degil, altin borcu almadan dusunecekti. Ama bence alirken de zaten babam verdi kardesime parayi diye geri odemeyi hic dusunmedigine eminim.

Kardesinin akulu arabaya ihtiyaci varken araba modeli yukselten ablanin vicdani yoktur. Size tavsiyem lutfen araba ihtiyacinizi ertelemeyin, Muge Anli'dan rica edin, gonderirler. Ablaniza da borc verdiginize dair bir dekont vs varsa yasal islem baslatin. Olmaz olsun boyle abla zaten. Bari paranizi kurtarin.

Amin cümlemizin. Fizik tedavi nasıl gidiyor peki gelişme var mı?
Ayaklarımla kalmıştı en son biraz daha iyiyim değnek yardımıyla falanda yürüyebiliyorum eskisinden iyiyim ama bilmiyorum ki okadar umutsuzluğa düştü ki beynim ondan bile umudum yok biliyormusunuz biraz burada yanlış yapıyorum sanırım kendimi veremiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…