Çıkmazdayım..

nur020717

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2023
14
14
29
Merhaba kızlar, ben 6 yıllık evliyim. Büyük mücadeleler sonucu evlendik aramızda hep mesafeler vardı, eşim annesini doğumunda kaybetmiş üvey anne, babası hep pürüz yarattılar vs zor bir hayatı olmuş eşimin.. evlendik çok şükür ama bizi bekleyen farklı imtihanlr varmış Rabbimden gelen başımız üstüne dedik, azospermi gerçeği ile tanıştık eşim Bir süre tedavi oldu ve tüp bebek deneyebilir hale geldik. Geçtiğimiz sene bir deneme yaptık bebeğimizin kalbi durdu kaybettik zor zamanlar atlattık ama ne yaşarsak yaşayalım birbirimizin elini hiç bırakmadık.. gel gelelim bir süre geçti üstünden eşim bir oyun oynamaya başladı ama nasıl bir oynamak. Gece gündüz bu yüzden çok kavga ettim sonrasında terapistm önerisiyle serbest bıraktım bir süre sonunda bıraktı kendisi.
Çok fevri bir kişiliği var öncesinde de öyleydi ama son zamanlarda iyice arttı hatta terapiye başlattım. Ki 6 yıldır herşeyiyle ilgilenirim tüm tedavi süreçleri yemesi içmesi, kendimce anne eksikliği hissetmesi beni çok yaraladığı için böyle davranıyorum muhtemelen, geç farkettim yanlış yaptım ama olan olmuştu bile.
Bir süre önce sigarayı bırakmak istediğini söyledi kii yıllardır istediğim ve mücadele ettiğim bir konuydu bıraktm istediğinde bıraksın diye bir süredir.. bu kez kendisi talep etti mora terapi diye bir tedavi buldum ve eşimi götürdüm.. 2 seans aldı ve bıraktı sanırım 1 ay falan oldu. Az önce maç izlerken ben yatak odasında dizi izliyordum gol oldu ve odaya geldi beni öpmek için(fanatik bir adam yıllardır böyle maç izlerken gol olunca gelip beni öper) . Bir anda sigara kokusu aldım, dedim ki sigara mı içtin hayır diyor asla saçmalama. Koku öyle yoğun ki ama çok belli içmiş, kalktım balkona geldim cam balkonun dışında yanan bir sigara var.. öyle hayal kırıklığına uğradım kii.. yalan söylüyormuş bende seviniyorm bıraktı diye hala ne kadar sinirlenrse sinirlensn alttan alıyorum bu süreci atlatalm sigara içemediği için sinirli diye.. şok oldum. Ve şuan kendime üzülüyorum benim tanıdığım evlendiğim adam bu muydu diye sanki bambaşka biri var karşımda, beni kandırmaya çalışması çok yaraladı çok kırıldım .. ben şuan ne yapayım nasıl davranayım şaştım kaldım kızlar...

Merhaba kızlar, ben 6 yıllık evliyim. Büyük mücadeleler sonucu evlendik aramızda hep mesafeler vardı, eşim annesini doğumunda kaybetmiş üvey anne, babası hep pürüz yarattılar vs zor bir hayatı olmuş eşimin.. evlendik çok şükür ama bizi bekleyen farklı imtihanlr varmış Rabbimden gelen başımız üstüne dedik, azospermi gerçeği ile tanıştık eşim Bir süre tedavi oldu ve tüp bebek deneyebilir hale geldik. Geçtiğimiz sene bir deneme yaptık bebeğimizin kalbi durdu kaybettik zor zamanlar atlattık ama ne yaşarsak yaşayalım birbirimizin elini hiç bırakmadık.. gel gelelim bir süre geçti üstünden eşim bir oyun oynamaya başladı ama nasıl bir oynamak. Gece gündüz bu yüzden çok kavga ettim sonrasında terapistm önerisiyle serbest bıraktım bir süre sonunda bıraktı kendisi.
Çok fevri bir kişiliği var öncesinde de öyleydi ama son zamanlarda iyice arttı hatta terapiye başlattım. Ki 6 yıldır herşeyiyle ilgilenirim tüm tedavi süreçleri yemesi içmesi, kendimce anne eksikliği hissetmesi beni çok yaraladığı için böyle davranıyorum muhtemelen, geç farkettim yanlış yaptım ama olan olmuştu bile.
Bir süre önce sigarayı bırakmak istediğini söyledi kii yıllardır istediğim ve mücadele ettiğim bir konuydu bıraktm istediğinde bıraksın diye bir süredir.. bu kez kendisi talep etti mora terapi diye bir tedavi buldum ve eşimi götürdüm.. 2 seans aldı ve bıraktı sanırım 1 ay falan oldu. Az önce maç izlerken ben yatak odasında dizi izliyordum gol oldu ve odaya geldi beni öpmek için(fanatik bir adam yıllardır böyle maç izlerken gol olunca gelip beni öper) . Bir anda sigara kokusu aldım, dedim ki sigara mı içtin hayır diyor asla saçmalama. Koku öyle yoğun ki ama çok belli içmiş, kalktım balkona geldim cam balkonun dışında yanan bir sigara var.. öyle hayal kırıklığına uğradım kii.. yalan söylüyormuş bende seviniyorm bıraktı diye hala ne kadar sinirlenrse sinirlensn alttan alıyorum bu süreci atlatalm sigara içemediği için sinirli diye.. şok oldum. Ve şuan kendime üzülüyorum benim tanıdığım evlendiğim adam bu muydu diye sanki bambaşka biri var karşımda, beni kandırmaya çalışması çok yaraladı çok kırıldım .. ben şuan ne yapayım nasıl davranayım şaştım kaldım kızlar...

Adam maç günü, bir tane sigara içmiş, senin tavrından endişe ettiği için o an içmediğini söylemiş, sen hayal kırıklığına uğrayıp konu açmışsın. Sigarayı bırakma sürecinde böyle kaçamaklar olabilir, birde sigara içmeyi bırakmak aşırı zor, bıçak gibi kesmesini beklemek doğru değil.

Adama karşı çok kontrolcü bir halin var.

Siz eş değil anne olmuşsunuz. Getirdim götürdüm yaptırdım ettirdim... bu tavır hiç hoş değil.

Belki kendinden dolayı çocuğu olmuyor diye üzülüyordur bırakamıyorsun o yüzden hem maç günü bir tane içmiş bence çok büyütülecek bir şey değil yalan söylemesi kötü olmuş onu da neden yalan söyledin bak burda izmarit var sen kendin bilirsin bırakmak istersen bırakırsın zaten diyin o yapar bence. Zaten siz bırak deseniz bile bırakmak istemezse bırakmaz yalan söylemeye devam eder

Siz roleri karistirdiginizi zaten farkindasiniz. En büyük hataniz bir kadin olarak anne rolüne bürünmeniz olur. Sigarayi uzun süre icenler hemen pat diye birakamiyor. Nadir iciyorsa bu iyi bir baslangic. Size yalan söylemesine sasirmadim. Beni de annem bir kere sigara icerken yakaladi "Allah seni kahretmesin...sende mi?!" Dedi. Elimde sigara inkar edemedim tabi. Ama bende neticede biraktim. Esinizi belli bir kivama getirmeye calisiyorsunuz, ama bu asıl onun görevi. Problemleri varsa o terapi alacak, o ilgilenecek yoksa siz yiprana yiprana gidersiniz

Fazla baskın ve dominant bir karaktersiniz, fazla üstüne gitmeyin yoksa ters teper.Yalan söylemesi hiç hoş değil tabi ki ama sanki sizin baskılarınızdan dolayı söylemiş gibi geldi.Öyle bir yazmışsınız ki, sanki dünya başınıza yıkılmış gibi.Yapmayın bunu, siz onun annesi değil, eşisiniz.

Acaba sigara konusunda baskı yaptığınız için size yalan söylemiş olabilir mi

Sen annesi değil karısısın, önce karısı gibi davran
Sigara konusuna birşey demiyorum ama herşeyi niye bu kadar alttan alıyorsun?
Bence birazda eşin terapi alsın böylelikle belki seni o çıkmazdan kurtarır

Yalan söylemesi hoş değil ama fazla büyütmüşsünüz bence. Sigarayı bırakmaya çalışanlarda böyle durumlar olabiliyor. Tepkinizden korktuğu için yalan söylemiş belli ki

Not: Umarım bir an önce annelik duygusunu tadarsınız.

Heebirinizin fikri çok kıymetli.. bana açtığınız o pencerelerden bakmak beni sakinleştirdi, sağolun.. aşırı duygusal bir yapım var ve evet kontrolcü Bir insanım bir süredir terapiyle yenmeye çalışıyorum ama maalesef çok zorluyor beni. Eşimi çok seviyorum ve günde kendime kaç kez anne değil eşisin diye hatırlatıyorum bir bilseniz..

Sigara konusunda yine onu kendi haline bırakın. Siz gerekeni yapmışsınız, terapi almasını sağlamışsınız daha yapabileceğiniz bir şey yok ve yapmayın zaten çünkü sigara bırakmak kararı da süreci de kişisel bir karar ve süreçtir. Siz istediniz diye bırakamaz. Kaçamak yaptıysa o kendisini ilgilendirir. Sizden gizli içmesi bir yerde iyi çünkü böylelikle daha az içer dolayısıyla içiyorsan iç gel yanımda iç moduna da girmeyin ama "bana yalan söyledi" felan diye de kendi kendinizi yemeyin çünkü sigara öyle lanet bir şey ki başka şeye benzemez, insan bir sigara için en sevdiciğine yalan söyler "(ben de yaptım biliyorum . Yani iyi ki kumarı ya da başka bağımlılığı yok. Bağımlılıktan kurtulmak gerçekten zordur.

sigarayı hali hazırda uğraşarak bırakamamış biri olarak siz ne kadar bu konuda baskı vs yaparsanız karşınızdaki kişi de sigarayı o kadar çoğaltacaktır

X