Aile Planlaması Çikolata kisti, gebelik ve kahverengi akıntı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Ayrk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2021
250
108
32
Arkadaşlar merhaba ben 8 yıl önce cikolata kisti ameliyatı oldum, doktorum o zamanlar yumurtalık rezervimin gayet iyi olduğunu söylemişti şimdi 29 yaşındayım ve çocuk istiyorum kendisi ile görüştüğümde 6 ay doğal yolla gebe kalamazsan o zaman gelirsin demişti bu ikinci ayım bir kaç ay yoğun ara kanama yaşadım son iki aydır baya azaldı fakat bugün su gibi akıntı geldi çikolata kisti olup yumurtalama dönemlerinde bu akıntıları yaşayıp hamile kalanlar var mı ?

NOT : Yoğun kanama olan dönemde soğan kürü uyguladım 4 ay ve şuan da c life macun kullanıyorum.

Merhaba,
Benimde ara kanamalar ve kahve akıntılarım oluyor, reglden önce ve sonra bir kaç gün sürüyor bu. 4 ay normal yolla gebeliği denedim ama bir tüpüm sıvı ile doluymuş. Endo hastasıyım 9 sene önce bende ameliyat oldum ve AMH 0.34 şuanda. Tüp bebek tedavisine başladım embriyo oluşursa dondurulacak, sonra tüpün açılması veya alınması için ameliyat olcam.

Merhaba,
Benimde ara kanamalar ve kahve akıntılarım oluyor, reglden önce ve sonra bir kaç gün sürüyor bu. 4 ay normal yolla gebeliği denedim ama bir tüpüm sıvı ile doluymuş. Endo hastasıyım 9 sene önce bende ameliyat oldum ve AMH 0.34 şuanda. Tüp bebek tedavisine başladım embriyo oluşursa dondurulacak, sonra tüpün açılması veya alınması için ameliyat olcam.
Çok geçmiş olsun şuan bende doğal yolla deniyorum 3. aydayım Doktorum altı ay olmazsa gel dedi şuan yumurtlama dönemindeyim ve çatlama oldu bu ay maxijuno kullanıyorum onun etkisi mi bilmiyorum ama adet oluyor gibi kahverengi akıntı yaşıyorum. Doktorlar yumurtlama döneminde 5-6 gün süren bu kanamaya normal diyorlar. Hakkımızda hayırlısı olsun. İnşallah sizde bir an önce yavrunuzu kucağınıza alırsınız :)

Çok geçmiş olsun şuan bende doğal yolla deniyorum 3. aydayım Doktorum altı ay olmazsa gel dedi şuan yumurtlama dönemindeyim ve çatlama oldu bu ay maxijuno kullanıyorum onun etkisi mi bilmiyorum ama adet oluyor gibi kahverengi akıntı yaşıyorum. Doktorlar yumurtlama döneminde 5-6 gün süren bu kanamaya normal diyorlar. Hakkımızda hayırlısı olsun. İnşallah sizde bir an önce yavrunuzu kucağınıza alırsınız :)
Çok teşekkür ederim,inşallah sizde alırsınız. Sizinki aşılama mı oluyor? Rahim filmi çektirdiniz mi? Ben de 6 ay bekleyecektim ama çok sancım oluyordu rahim filmi çektirince anladım. Kahve akıntılara çözüm bulamadım benim bi ayın yarısı öyle geçiyor.

Çok teşekkür ederim,inşallah sizde alırsınız. Sizinki aşılama mı oluyor? Rahim filmi çektirdiniz mi? Ben de 6 ay bekleyecektim ama çok sancım oluyordu rahim filmi çektirince anladım. Kahve akıntılara çözüm bulamadım benim bi ayın yarısı öyle geçiyor.
Ben daha aşılama yaptırmadım. Doktorum ile görüştüğüm de altı ay dene olmazsa öyle gel dedi şuan altı aylik süre içerisindeyim. Ona da sorduğumda yumurtlama döneminde bu tarz lekelenmeler normal diyor. Kullandığım vitamin etkisiyle mi bilmiyorum bu ay her zamanki gibi olmadı akıntı tamda yumurtlama gunlerindeyim bekleyeceğim artık :)

Benim kaç aydır baya azalmıştı bu ay garip bir şey oldu dediğim gibi eğer gebelik olmazsa bende iki ay sonra rahim filmi çektirmeye gideceğim

Doktor akıntılar için mi verdi bunları ben D3K2 kullanıyorum folikasit ve çinko

Yumurta kalitesini arttırmak için kullanıyorum maxijuno içeriğinde D3, FOLAT ve ÇİNKO var ayrıyetten onları ayrı almıyorum bu yüzden.

Doktor mu önermişti bu tarz takviyelerden emin olamıyorum hiç.

Merhaba bende endo hastasıyım. İnşallah bebeğiniz olur. Ben yeni ameliyat oldum 6 ay gebelik düşünme dedi doktorum. Açık ameliyat oldum kistim çok büyüktü ve patlamıştı. Sonrasında 6 ay normal yolla dene dediler banada. Ama daha başlamadan o kadar ümitsizliğe kapıldım ki. Keske daha önceden bilseydim böyle bir rahatsızlıgım oldugunu. Bebek isini hic ertelemezdim

Merhaba bende endo hastasıyım. İnşallah bebeğiniz olur. Ben yeni ameliyat oldum 6 ay gebelik düşünme dedi doktorum. Açık ameliyat oldum kistim çok büyüktü ve patlamıştı. Sonrasında 6 ay normal yolla dene dediler banada. Ama daha başlamadan o kadar ümitsizliğe kapıldım ki. Keske daha önceden bilseydim böyle bir rahatsızlıgım oldugunu. Bebek isini hic ertelemezdim
Sakın umitsizlige kapılmayın bu hastalık ile doğal yolla gebe kalan bir çok kişi var. Biz elimizden ne geliyorsa yapacağız gerisi Allah'a kalmış. İnanıyorum ki kazanan biz olacağız sizde moralinizi yüksek tutun bir gün buradan bizlerde duyaracagiz :)

Sakın umitsizlige kapılmayın bu hastalık ile doğal yolla gebe kalan bir çok kişi var. Biz elimizden ne geliyorsa yapacağız gerisi Allah'a kalmış. İnanıyorum ki kazanan biz olacağız sizde moralinizi yüksek tutun bir gün buradan bizlerde duyaracagiz :)
İnşallah tek duam bu çok teşekkür ederim. Rabbim hiçbirimizin kucağını boş bırakmasın inşallah 🙏

İnşallah tek duam bu çok teşekkür ederim. Rabbim hiçbirimizin kucağını boş bırakmasın inşallah 🙏
Amin. Çift taraflı kistle hamile kalmış veya kist boyutu büyük olan bir çok kişi duydum. Yumurtalık kalitesini arttırmak için vitaminler kullanıyorum hayırlııs olsun :)

Endometriozis Dayanışma Grubu
ilk teşhiş aldığımda Ca125 600 lerdeydi sonra 50 lere düştü ama 10 senedir hiç baktırmadım.

X