Çikolata kisti olup hamile kalanlar umut olur musunuz banada ?

Merhaba. 29 yaşındayım.Benimde sol yumurtalıkta 3 cm çikolata kistim var. 6 ay denedikten sonra şuan 6,5 haftalık hamileyim.
Kistim Kasık ağrısı vs de yapıyordu. İnternette okuduklarımdan ben de bebeğim olmayacağına tüp bebek tedavisi göreceğime kendimi inandırmıştım. Oysaki kendiliğinden oldu.
İnsan internette umut verecek şeyler duymak istiyor. Genelse herkes sıkıntısını yaZıyor sonrasında unutuyor..
doktor bana “birçok kadın bu kistle yaşıyor hatta farkında bile değil, doğuma engel diyemeyiz” demişti.
Rabbim herkese en hayırlı zamanda naaip etsin anneliği🙏🏻
Canım birde belirtilerini yazar mısın mesela adet sancısı çektin mi hamile olduğunu öğrendiğinde falan onu merak ediyorum

Canım birde belirtilerini yazar mısın mesela adet sancısı çektin mi hamile olduğunu öğrendiğinde falan onu merak ediyorum
Öyle ektra bir sancım olmadı ama hafif kasık ağrılarım oluyor hala. Üstüne görme dedikleri lekelenmelerim oldu. Hatta adet zannettim 3 günün sonunda bitince gebelik testi yaptım. Benim yazma amacım bu kisti olanların tüp bebeğe yönlendirilmesi. Benim umudum yoktu kendimi tüp bebek tedavisine bile hazırlamıştım psikolojik olarak ama kendiliğinden oldu🙏🏻

Sen bana şu an bi iyi geldin ki Allah razı olsun senden mutlu ettin beni umut doldum yine olmazları olduran Allahım inşallah bizlere de nasip eder senin de bebeğini kucağına almayı nasip etsin inşallah kardeşim 🥰 bir seneyi geçti benim işte bakalım inşallah tedaviye gerek kalmadan Rabbım bana da nasip eder çok istiyorum hayırlısı ile inşallah olur 🤗🤲 bana da en son gittiğimde doktor kendiliğinden olur ama biraz zaman ister dedi onu da Allah bilir 🤲
Ne mutlu bana. Rabbim tez zamanda hayırla sağlıkla nasip etsin size de. yumurtlama testlerini kullandım ben 100lü almıştım hatta. Zamanlama o günler vs çok önemli. Bir de sık ilişki… belki de kaçırıyorsunuz bazı aylar. Çikolata kistine bağlanıyor doktora gidince de… sevgiler…

Öyle ektra bir sancım olmadı ama hafif kasık ağrılarım oluyor hala. Üstüne görme dedikleri lekelenmelerim oldu. Hatta adet zannettim 3 günün sonunda bitince gebelik testi yaptım. Benim yazma amacım bu kisti olanların tüp bebeğe yönlendirilmesi. Benim umudum yoktu kendimi tüp bebek tedavisine bile hazırlamıştım psikolojik olarak ama kendiliğinden oldu🙏🏻
Canım merhaba üstüne görmede kanın rengi nasıldı acaba?

Arkadaşlar merhaba 25 yaşındayım evleneli 5 ay oluyor 4.5 cm çapında çikolata kistim var bebek sahibi olmak istiyorum herkes gibi bende ama bu illet kist buna engel oluyo sanırım kisti olup doğal yolla hamile kalanlariniz var mı ? Ben doktora gittim bütün testlerim yapıldı tek taraflı kist olduğunu söyledi hormonlar testler de bi sorun yok yalnızca bu kist var doktor 6 ay içinde kendiliğinden olmazsa tedavi yöntemlerine başlarız dedi hayırlısı bakalım cevap verirseniz sevinirim 🙏😒😍
Çikolata kisti ameliyat ı oldum ıkı yumurtalıkdanda aldırdım ameliyat dan cıkınca tuplerım ın kapalı oldugunu ögrendım dogru tup bebege tonlendırıldım
Tup bebek hemen basladım lanet kist tekrar cıktı hamile kaldım uzun protokolle ama kalbi durdu kurtaj oldum
Tup bebek ımkanım kalmayınca dogal yoldan tuplerı acmayı arastırdım tabı kistim bana kaldı tekrar ameliyat olmaksa ıstemedım cunku yumurta rezervim bayagı dusmustu
Hacamat sülük duydum ve hemen basladım doktor takıbınde kasıklarıma hem hacamat hem suluk yaptırdım son ıkı seansa da rahîm içine sülük attırdım ve cıkolata kisti den tamamen kurtuldum bir daha hiç çıkmadı hamdolsun
Daha sonra tüplerim acıldı şişli echomarda rahîm fılmıyle
Bir yıl sonra dogal yoldan gebe kaldım
Ve kızım suan 5aylık🥰🤗🤲

merhaba arkadaşlar. ben de de iki adet çikolata kisti var. biri 4,5 cm biri 2 cm. iki taraflı
aynı zamanda polikistikoverım var. dr bize engel olanı çikolata kisti eğil polikistik olman dedi. ve tüp bebek ile hamile kaldım. ikizlere :) çok şükür. Şuan 4 aya az kaldık. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. çikolata kisti biraz zorlayabiliyor ama engel değil demişti dr um. ve doğumda nasip olursa sezeryanla alacak kistleri.
Tüplerinizde sorun var mıydı?

X