Çikolata kisti ve bebek sahibi olmak

Sansperisimhck

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2021
22
10
Merhabalar, Şubat ayında 8,7 cm büyüklüğünde çikolata kisti teşhisi ile ameliyat oldum . Ameliyat sonrası bir ay visanne kullandım doktorum 3 cm bir kistim daha olduğunu ve bunun takibini regl döneminde yapacağını söyledi. Nisan ayının başında gittiğimde kist kalmadığını söyledi fakat nisan aynın son haftası kontrole gittiğimde 4 cm yeni bir kistim olduğunu söyledi herhangi bi tedavi uygulamadan Mayıs regl dönemimi bekliceğimizi bunu vücudumun yaptığını söyledi Mayıs ayı regl olmadım Geciktiğimin 3. Gününde kan testi yaptırdım hamile değilim yarın tekrar kontrole gideceğim toplamda reglim 1 hafta gecikmiş olacak hamile miyim yoksa başka bir sorun mu var benzer durum yaşayan var mı

Merhabalar, Şubat ayında 8,7 cm büyüklüğünde çikolata kisti teşhisi ile ameliyat oldum . Ameliyat sonrası bir ay visanne kullandım doktorum 3 cm bir kistim daha olduğunu ve bunun takibini regl döneminde yapacağını söyledi. Nisan ayının başında gittiğimde kist kalmadığını söyledi fakat nisan aynın son haftası kontrole gittiğimde 4 cm yeni bir kistim olduğunu söyledi herhangi bi tedavi uygulamadan Mayıs regl dönemimi bekliceğimizi bunu vücudumun yaptığını söyledi Mayıs ayı regl olmadım Geciktiğimin 3. Gününde kan testi yaptırdım hamile değilim yarın tekrar kontrole gideceğim toplamda reglim 1 hafta gecikmiş olacak hamile miyim yoksa başka bir sorun mu var benzer durum yaşayan var mı
Ameliyat kimse önermiyor bn de o yüzden olmaktan korkuyorum açıkçası bn de kist var dendi

Ameliyat kimse önermiyor bn de o yüzden olmaktan korkuyorum açıkçası bn de kist var dendi
Bana kesinlikle ameliyat olmalısın kist bebek Sahibi olmanı engelleyecek kadar büyük demişti doktor regl dönemim düzene girdi 2 aydır düzenli başka bir doktora daha gittim ameliyat sonrası hiçbir problemim olmadığını önümüzdeki 6 aylık süreçte normal yollarla gebe kalamazsam rahim filmi vb detaylı muayene olmam gerektiğini söyledi süreç uzun ve stresli kistlerim yenilemeden sağlıkla bebek sahibi olmayı beklemekten başka yol kalmadı

Kistiniz 5 cm den küçük ise ameliyat olmayın ameliyattan sonra gittiğim 3. Doktor geçen hafta rahim filmi çekildim muayene sırasında ameliyattan dolayı sağ yumurtalığımın küçüldüğünü söyledi doktor ameliyat ne kadar profesyonel yapılsa da yumurta rezervleri zarar görüyor Dedi film sonucum temiz hiçbir problem yok Kan Ve hormon değerlerim de normal eşimde bende sağlıklıyız tam 1 yıldır bu süreci yaşıyorum tez zamanda sağlıkla çocuk sahibi olmayı beklemekten başka çarem kalmadı

X