Sandviç - Kanepeler Çikolata soslu pankek ve kahvaltı sofram -Torku süt sponsoluğunda

nuryolu

Naber kiz sinsi !
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2011
10.135
17.426
Merhabalar arkadaşlar Kahvaltı sofralarında bu kadar ısrarcı olup katılmamak olmazdı ama dimi Şükür kavuşturana

Çikolata soslu pankek

2 yumurta
2 su bardağı süt
2 yemek kaşığı sıvıyağ
1 tepeleme yemek kaşığı pudra şekeri
1 tatlı kaşığı toz şeker
1 çay kaşığı tuz
1 paket kabartma tozu
3 su bardağı un (yumurtanın boyuna göre 3 buçuk bardağa çıkabilir)

Üzeri için
Eritilmiş çikolata veya nutella (isteğe bağlı reçel, pekmez v.s olarak da değiştirilebilinir)

Önce yumurta ve pudra şekerini kabarana kadar çırpıp diğer malzemeleri de ekleyip homojen bi harç elde ediyoruz,
15 dk dinlendirdiğimiz hamurumuzu önceden ısıtılış ve hafif yağlanmış tavada ister minik minik ,ister tava boyutunda döküp üzeri göz göz olunca çevirip çift taraflı pişiriyoruz. soğuduktan sonra üzerini istediğimiz bi sos ile tatlandırıp servise hazır hale getiriyoruz Afiyet olsunnn

Sunum

Yarışmaya katılan tüm arkadaşlarıma şimdiden başarılar diliyorum

Yorum yapmadan geçemediim ellerinize kollarına sağlık çok güzel görünüyor herşey :)) Bir de dikkat ettim bu sofra 2 kişilik maşallahhh

Yaaaa ben pankek yapicidimmm.
Kizż ne cabukkbasarilarrr

Kız sabah sabah yapılır mı bu ya
Kahvaltı yapan var yapamayan var ağzımdan sular aka aka nehir oldu salonda

Ellerine sağlık canım

Yarışmaya katılanlara başarılar

Maşşallahhhhh

Ellerinize sağlık hepsi süper ötesi duruyor şu hamaratlıktan birazcık da bana göndersen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…