Tatlı Tarifi Çikolatalı Sufle-Resimli

Barcman

PR UZMANI
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
10.363
31
Bizim ailecek çok sevdiğimiz bir tatlıdır hazırlaması kolaydır ama sıcak yenildiği için yemeğe yakın bir zamanda hazırlanmalıdır yanında pudra şekeri , dondurma yada kremayla ikram edilmelidir

margarini eritin, yumurtaların sarısını ve akını ayırın çikolatayı rendeleyin yada rondodan geçirin fırına dayanıklı sufle kaplarınızı yağlayıp içine toz şeker serpin ayırdığınız sarıları iyice karıştırın yumurtanın akının içine bir fiske tuz koyup mikserle kar haline gelene kadar çırpın

Yarım su bardağı kakao
1 bardak süt
1,5 çorba kaşığı margarin
3 çorba kaşığı un
4 tane yumurta
1 paket bitter çikolata
1 vanilya
1 tutam tuz

dondurmayla ikram edilecekse 1 bardak kremayla ikram edilecekse 1,5 bardak toz şeker
pudra şekeri

dondurma yada vanilya

eritiğiniz yağın içine unu koyun ve un sararana kadar karıştırarak kavurun sütü azar azar una yedirip toz şeker, kakao, vanilya , çikolatayı ekleyin kaynamaya başlayınca yumurta sarılarınıda ekleyin 2 dakika sonra tencereyi ocaktan alın kar haline getirdiğiniz yumurta aklarınıda ekleyip karıştırın ve sufle kaplarına koyun ( 3 kişilktir)

ısıtılmış 245 derecli fırında 20 dakika pişirin fırından çıkınca üsatüne pudra şekeri serpin afiyet olsun

çooook güzel görünüyoor barçman hanım ellerinize sağlııık. hemde tarifide kolay. ama benim sufle kabım yoook. neskafe fincanlarıyla yapsak fırında çatlarmı kiii. ocak üzerinde dayanıyor ama fırına dayanabilirmi acaba?

çooook güzel görünüyoor barçman hanım ellerinize sağlııık. hemde tarifide kolay. ama benim sufle kabım yoook. neskafe fincanlarıyla yapsak fırında çatlarmı kiii. ocak üzerinde dayanıyor ama fırına dayanabilirmi acaba?

canım fırına dayanıklı herhangi bir kapda olur ama nescafe fincanın dayanırmı bilemiyorum

anladıııım teşekkür ederim. deneyipte görmek isterdim ama hem fırınıma kıyamam hemde emeğiime.

wawwwwwww süper görünüyor ellerinize sağlık
denemek isterim bunuda

oy oyy oyyy ablacım napmışın sen yaa
ben bayılırım sufleye,hamileyken aşerdiğim nadir şeylerdendir
seninki de harika görünüyor
ellerine sağlık

oy oyy oyyy ablacım napmışın sen yaa
ben bayılırım sufleye,hamileyken aşerdiğim nadir şeylerdendir
seninki de harika görünüyor
ellerine sağlık
ne zaman canın çekerse bana gel ablam ben sana hemencecik yaparım sufle ustasıyımdırŞeniz

bu aralar sufle yapmak istiyodum zaten tarifiniz iyi denk geldi cokacimcoook denicem inş yakın bi zamanda:icecream: teşekkürler tarif için a.s.

ellerine emegine saglik hamarat hatunsun masallah görüntü nefis tadini bilemicem söyle bilemicem cukulatayi pek sevmiyorumda:eek:
ellerin dert görmesin masallah:nazar:a.s.

cok güzel görünüyorlar cukolatali falan bayilirim mutlaka deniycemcokacimcoook
ellerine emegine saglik canimkaydirigubbakcemile3a.s.

benim gibi bi çikolata canavarına yapmamalıydın ablacım
elceğizine sağlıkkkkka.s.

X