Lekeler, Çiller Çil bir hastalık mıdır?

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Cevrimhici

Şampiyon Belli 2. Kim?
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2006
4.664
229
41
Çiller derinin koyu renkli noktalarıdır. Bu renk koyuluğuna “aşırı-pigmentlenme” anlamına gelen hiperpigmentasyon denir. Çil bir hastalık değildir. Çillerin çokluğu ya da azlığı doğuştan gelen genetik bir özellik olup bazı kimselerde güneşe maruz kalınmasıyla çiller daha belirginleşirler.

Kozmetik olarak çillerin renginin açılması bazı ilaçlarla mümkündür. Özellikle etken madde olarak hidrokinon türevleri pigmentasyonun azaltılmasında kullanılmaktadır.

Çil ilacı bir kutu krem ve bir kutu tozdan oluşur. Kullanılacağı zaman bu iki madde karıştırılarak çillerin üzerine sürülür. Karıştırma işlemi parmak ucunda rahatlıkla yapılabilir.

Günde bir defa akşamları çillerin üzerine sürülür.

Nadiren duyarlı kişilerde herhangi bir cilt ilacının kullanımında ortaya çıkabilecek lokal kızarıklık ve şişkinlik meydana gelebilir. Hamileler kullanmamalıdır
 

BENXOXZBEN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2006
9
0
ASLA ÇİL İÇİN KULLANILAN İLAÇLARI GÜNDÜZ SÜRÜP DISARIYA ÇIKMAYIN .ARKADASIN BELİRTTIĞI GİBİ GECELERI SÜRÜLMELİ.AYRICA ÇILLER İNSANA SEVİMLİLİK VERYOR BENCE..:bigrazz:
 

zeyyneep

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2009
245
6
Benimde yüzümde çillerim var ama gördümki onlardan kurtulmak mümkün değil. Üzülerek söylüyorum ama öyle. Boşuna uğraşmayın. Çok paralar harcamayın. Çünkü ilk plaj sefanızda koşa koşa size geri döneceklerdir :)
 

hadibakem

oğlum bırakma anneni
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
5.613
12
41
buğünlerde depresyondamıyım ne
çillerim bile bana batmaya başladı
lise yıllarımda hiç istemezdim çillerimi
buğünlerdede öyleyim çillerim bana batıyor resmen.
 

eymen123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2009
3
0
41
arkadaşlar annemın çil sorunu yıllardır var. yüzünün her yerınde çil mevcut yazın günestedaha da artıyor bildiğiniz denenmıd bır ılaç var mı..
 
X