cildi bebek gibi pürüzsüz olanlar var mı ? Bakım mı yoksa genetik mi

sayeste

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2010
219
6
arkadaşlar ben 32 yaşındayım 2 tane çocuğum var hamilelikten dolayı lekeler var cildimde ne kullandıysam tamamen geçmedi.Aynaya bakmak istemiyorum valla çok canım sıkılıyor cildi bebek gibi olan bayanları görünce çok imreniyorum keşke benim cildim de böyle olsaydı diye iç geçiriyorum özgüvenim yok bu yüzden düğüne falan gitmek istemiyorum ..cildi çok güzel olanlar bu genetik mi yoksa ne kullanmak gerekiyor bana yardım edin lütfen çok ama çok üzülüyorum ya

yüzümdeki kırışıklıkları , kırmızı ve siyah benleri saymazsan,bebek gibi parlayan ve yumuşacık bi yüzüm var.benimki genetik diye düşünüyorum ama 2 ablamdan biri bebek gibi cilde,diğeri gayet bozuk bi cilde sahip..

ben hayatımda hiç sigara içmedim,her zaman bol su içtim,yazın güneş gözlüksüz ve güneş kremsiz sokağa çıkmadım.her banyo sonrası cildime nemlendirici sürdüm.ağır makyaj düğünler hariç asla ve asla yapmadım gerçi sevmemde.günlük makyajım,rimel,göz kalemi,allık ve rujdur,asla makyajla yatmadım cildimi,suyla yada gül suyu ile temizlerim.son 1 senedirde eczaneden aldığım salyangöz özlü cilt maskesini yapıyorum.

bu arada sabah otobüste 2 senedir görmediğim bi tanıdığı görüm abla hiç deişmemişsin halen bebek gibisin dedi:KK1::KK1:

bu arada bende 33 yaşındayım 2 doğum yaptım..

Son düzenleme:
ayni dertten muzdaribim
kendimi cok severim ve cok guvenirim cokta begenirim
ama dogumdan sonra mutasyon gibi birsey oldu
aynaya mecbur kalmadikca bakmiyorum
hayatimda hicbir kadini kiskanmadim ama sadece cildi bebek gibi olanlari cok feci kiskaniyorum :KK43:

Cildim şu an gayet pürüzsüz ve kalın deriliyim bacaklarım yüzüm hiçbir yerimde damarlı varisli görüntü yoktur.Genetik mi bilmiyorum ama sanırım öyle anneannem ve annemin göz çevreleri tenleri bebek gibi..Annem 56 yaşında olmasına rağmen..Bizde slavlık var biraz lazım zaten rusluk da karışmış araya herhalde ondan:44: Ergenlik dönemimde de sivilce problemim çok olmadı oldu tabi ama daha çok beyaz komedonlarla uğraştım şu anda da yok geçti şükürler olsn:KK34:

Son düzenleme:
26 yaşındayım yüzümde hiç bir sivilce,siyah leke,kırışıklık yada çil benzeri hiçbirşey yok aynı şeyler annem içinde geçerli ne annem nede ben yüzümüze hiç krem kullanmadık annem de kırışıklık falan yok yaşıda genç yaşlarda genetikte olabilir bazen kullanılan kremler cildi bozar diye biliyorum.

sadece doğum lekelerinden şikayetçisiniz galiba. ondan önce cildiniz nasıldı?

bence cilt güzelliğinin en önemli sebebi, cilt tipiniz. cilt tipinize uygun bir bakım yaparsanız, cilde zararı olan etkenlere karşı önlem alırsanız, cildinizi olabileceği en güzel hale getirirsiniz.
bazı kadınların doğumdan sonra(bazen de ergenlikte) bir sürü çatlakla doluyor vücudu, kiminde ise tek bir çatlak bile olmuyor. cilt yapısı ile alakalı, bakımla sorunları azaltabiliyorsunuz sadece.

ben cilt derken, yüz ve vücudu bir bütün olarak ele alıyorum. sürekli bebek gibi bir cilde sahip olan tanıdığım yok. zamanla, gebelikle deforme oluyor ister istemez...

yüzünüzdeki lekeler için dr a gidin, ilaçla veya lazerle bir çözümü vardır mutlaka. sizi rahatsız ediyorsa, çözüm yoluna gidin..

canım benim anneminde, teyzeleriminde yüzü pürüssüzdür..
benim de öyle... fondoten pudra falan hiç kulanmadım bu zamana kadar...
zaten minyon tipliyim.. kısacası bizim taraf genetik...
doktora falan göründün mü canım...

bence genetik değil bizim ailede sivilceki yok benden başka mesela.ama ne takıyosun önemli olan yüz hatların sivilce vs geçer yüzün genel olarak güzelse kimse cildi çok çirkin demez.gel gör ki cildin bebek gibi pürüzsüz olsun ama yüzün çirkin olsun kimsede maşallah cildide ne güzelmiş çok güzel kadın demez.önemli olan hatlar gerisini boşver.

Kimyasal peeling işlemleri cildin yenilenmesini, renginin açmasını, lekelerin azalıp yok olmasını sağlar. Ayda 1 kez, güvendiğiniz bir yerde cilt bakımı yaptırın. Ankara'da 10 tl'ye bile muhteşem cilt bakım işlemleri yapıyorlar, şehir fırsatlarını kovalayarak çok uygun fiyata defalarca cilt bakımı yaptırdım ben.

Ayrıca evde cildin gözeneklerine daha iyi ulaşan aletler kullanabilirsiniz. Clarisonic mia'yı araştırın. Bunu uygulayarak yüz temizlerseniz, arkasından iyice temizlenmiş cildinize süreceğiniz her krem daha iyi emilecektir. Hatta bakım maskeleriniz (c vitaminli aspirin maskesi gibi) bu temizlik sonrası uygulayın.

Bir de Missha bb var, doğuda cilt lekelerini giderici tedavi kremi olarak piyasaya sürülmüştü ama uzak doğulu hatunların cildinde mucizeler yarattığı için kozmetik ürünü olarak kullanılıyor şimdi. Onu da günde 1 kez kullanıp akşamları cildinizi güzelce yıkayarak çıkartın.

Son olarak güneş kremi kullanmayı ve su içmeyi unutmayın.

Annecğim,anneanneciğimde ergenlik dönemlerinde hiç sivilce çıkmamış,lakin bende çıktı.Anneannem güzel kadındır bembeyaz teni mavi gözleri,ama annem çok benzemesede onunda cildi çok güzel.Umudum var yani hala:KK52: Ama 2/3 sivilce çıkar beyazım ve göze batıyor haliyle,kıl dönmeleride cabası deneme tahtası gibioldugumu düşünüyorum bazem ama geçiyor yavaş yavaaaş.Allahım başka dert vermesin,maddi durumun müsaitse estetisyenler hallediyor bu durumu.:KK34:

kızlar benim cildim de sorunluydu üstelik anneminki bebek gibi olmasına rağmen ben sivilceden yüzmün üstüne dahi yatamazdım. ama sonra kaysı yağını ve sabunu kullanmaya başadım hala da sabun kullanırım cildim düzeldi ve yaz kış hergün güneş kremi sürerim özellikle ersağ denen bi ürün var onun güneş kremi harika cildim pamuk gibi oluyo hem de korunuyo üzerine sadece bi pudra geçsem porselen makyaj gibi oluyo tavsiye ederim

Cildim şu an gayet pürüzsüz ve kalın deriliyim bacaklarım yüzüm hiçbir yerimde damarlı varisli görüntü yoktur.Genetik mi bilmiyorum ama sanırım öyle anneannem ve annemin göz çevreleri tenleri bebek gibi..Annem 56 yaşında olmasına rağmen..Bizde slavlık var biraz lazım zaten rusluk da karışmış araya herhalde ondan:44: Ergenlik dönemimde de sivilce problemim çok olmadı oldu tabi ama daha çok beyaz komedonlarla uğraştım şu anda da yok geçti şükürler olsn:KK34:

Canım benim de soy ağacım belli olmasa da slavlık var galiba ama onlar hepsi baby face mi olur? Ben de biraz öyleyim ama sivilce deposu kuzenlerim de bol. Bence bu genetik ve şans işi. Bakım yapmam ben üstelik yine de cildim güzeldir.

Ayrıca evde cildin gözeneklerine daha iyi ulaşan aletler kullanabilirsiniz. Clarisonic mia'yı araştırın. Bunu uygulayarak yüz temizlerseniz, arkasından iyice temizlenmiş cildinize süreceğiniz her krem daha iyi emilecektir. .

Clarisonic türkiyede satılıyor mu? aylardır arıyorum

yüzümdeki kırışıklıkları , kırmızı ve siyah benleri saymazsan,bebek gibi parlayan ve yumuşacık bi yüzüm var.benimki genetik diye düşünüyorum ama 2 ablamdan biri bebek gibi cilde,diğeri gayet bozuk bi cilde sahip..

ben hayatımda hiç sigara içmedim,her zaman bol su içtim,yazın güneş gözlüksüz ve güneş kremsiz sokağa çıkmadım.her banyo sonrası cildime nemlendirici sürdüm.ağır makyaj düğünler hariç asla ve asla yapmadım gerçi sevmemde.günlük makyajım,rimel,göz kalemi,allık ve rujdur,asla makyajla yatmadım cildimi,suyla yada gül suyu ile temizlerim.son 1 senedirde eczaneden aldığım salyangöz özlü cilt maskesini yapıyorum.

bu arada sabah otobüste 2 senedir görmediğim bi tanıdığı görüm abla hiç deişmemişsin halen bebek gibisin dedi:KK1::KK1:

bu arada bende 33 yaşındayım 2 doğum yaptım..

of be bu nasıl bi kendini övmektir,bi an hiç durmuyacagınızı sandım..

Evetttt genetik nerdeyse 24 yasindayim aannemde kardesimde ve bende gunesten kaynakli cilt lekeleri var .. Gunesten uzak kalinca hafiflio ama hic gecmiyor.. Hic ilac denemedim ama avonun anew urunu subat ayi katologunda bir serum var onu duzenli olarak dene derim. Bende alicam ddenicem leke icin ilk kremim olcak. Sivilce vs sorunum yok bebek gibi cildm ama o lekelerr ... Canim dert etmeee fondotenle kapat gitsin niye ozguven eksikligi yasiosun. Ben fondotenle kapatiorm millet hayran. Kalio cildime bi bilseler altindaki lekeleri :)))

Kesinlikle genetik faktör çok önemli.

Ama kimyasal peeling işlemlerini uygulatıp bebek gibi cilde kavuşan bir ünlü var.
O da Megan Fox. Başka ünlüler de vardır belki, bilemiyorum.

Eski
meganfox2.jpg

celebrities-acne-famous-acne-megan-fox.jpg

Kimyasal işlem sonrası.
megan_fox_729-420x0.jpg

megan%20fox%2003dec12%2008.jpg

Son düzenleme:
ne kadar iyi beslenseniz cildinize baksanızda genetik olarak cilt yapınız kötüyse arzu ettiğiniz cilde ulaşamazsınız (makyaj hariç) ,tüm bakımlar bir yere kadardır. fakat siz sadece lekelerden şikayetçiyseniz çaresi olmayan bir şey değil.expigment tüm dermatologların önerdiği bir ürün .yani teorikde bu artı sabırlı olmak .

Son düzenleme:
kızlar hamilelik kadınları güzelleştirmiyomu bu leke hamileykenmi oluyo yoksa doğumdan sonra emzirme döneminde falanmı,bu arada slavlık bende de var gürcüyüm ama sivilcem siyah noktam hep oldu, rahatsız edici boyutta değil şu an makyajıda severim napalım bizde bebek surat olmayıverelim :)

X