Cildi içerden beslemek

Vücut kitle indeksim düşük benim, yıllardır doktor önerisiyle coenzim ve multivitamin takviye kullanıyorum. Hem cildime hem saçlarıma çok iyi geliyor.

Doğal hindistan cevizi yağıni hem salatalara hem saça hem de yüzüme sürerek kullanıyorum. Doğadaki en doğal nemlendirici. Diğer ürünler kimyasal yüklü. Ayrıca kolojen olması açısından bamya tohumu çayı içiniz ya da tohumu bir gece önceden ıslatarak sabah aç karnına yutunuz

Hangisini kullanıyorsunuz acaba?

bu arada benim de cildim kötü, ve gerçekten beslenmeyle çok alakası var maalesef. En son doktor bana Akdeniz tipi beslenme ve yağlılardan uzak durmamı önerdi.

Ayrıca resveratol diye bi antioksidan varmış onu araştırıyorum. Hem kolajken hem de resveratol kullanmak istiyorum ama markaları konusunda kararsızım siz duydunuz mu hiç iyi markalar?

Dermatog bana demir eksikliğinin de ciltte kuruluk yaptığını söylemişti. Benimki ondanmış. Kan değerlerinize baktırmadınızsa baktırın.

Marka veremem burdan ama hem cildi saçı tırnağı besleyen hem yaşlanmayı geciktiren kolajen, biotin, çinko, c vitamini takviyeleri var. İçilen formları tercih et demişti benim doktorum toz halini yani. Çünkü haplara sığdırmak zormus kolajeni. Büyük molekül falan bisiler demişti. Haplardakiler yetersiz. Shake versiyonunu kullanıyorum ben çok memnunum. Enerji de veriyor bana. Kalorisi de az

Bugün aynı moddayız bugün buz kabına pirinç suyu koyup dondurdum ve her gece yatmadan yüzüme uygulayıp uyuyacam vitamin takviyesi alın ,bol su ve detoks suyu için . Her sabah yada her öğünde bolca yeşillik yiyin

Sabah limonlu su içmek
Akşam gül suyu ile tonik
Sonrasında parmak ucu ile azıcık hindistan cevizi yağı
Vücut için Nivea Q10 sıkılaştırıcı ve nemlendirici
Benim formülüm bu kadar :)

Merhaba içeriden kollajen takviyesi organik veya toz hap şeklinde yapabilirsiniz. Temiz beslenmeye geçebilirsiniz. Birde ben asit ve serum kullanıyorum . Salisilik asit içeren, retinol tarzı ürünler ile ciltte iyi sonuç alırsınız. La roche posay medik8 vs içeriği saf ürünler tercih edebilirsiniz . YouTube da burtegram diye bir sayfa var oradan inceleyip en doğru kararı verebilirsiniz. Ama en basitinden düzenli olarak yüzü temizlemek nemlendirici ve mutlaka güneş kremi kullanmanızı öneririm. 29 yaşındayım gerçekten en etkili ürünler içeriğinde asit barındıran ürünler . Dilerim faydalı olmuştur .

Cilt probleminizi belirtmemissiniz. Kuru,yagli,lekeli nasil bir cildiniz var bilmiyorum fakat ben kendi yaptiklarimi paylasayim. Hasimato hastasiyim bu nedenle cildim kuru. Kilo sorunum yok ondan bolca zeytinyagi tuketirim ama çiğ olacak,yemeklere çok yağ koymam. Bol su icmek önemli cilde cok faydasi var. Gunduz ve gece hyaluronik asitli nemlendirici serum kullaniyorum.ustune yaslanma karsiti nemlendirici krem. Gece mutlaka nemlendirici gece kremi. Bu arada cildimi sabun bazli temizleyicilerle, makyajimi makyaj temizleyici ile temizlemem. Mikrofiber makyaj ve yüz temizleyici eldivenler var onlardan kullaniyorum. Bu arada toz kolajen kullanmaya basladim bakalim yararini gorecek miyim haber ederim

Hem içerden hem de dışardan beslemek önemli

cilt onarımı ve bakımı için Otofaji tavsiye ederim. aşağıya link ekliyorum belki bakmak istersiniz. Ayrıca ilk öğünden önce aç karnına zeytin yağı, yemeklerde sağlıklı yağ ve kolajen niyetine de bol bol hayvansal yağlardan oluşmuş ev çorbaları. Kelle paça veya içinde kuyruk yağı bulunan şehriyesiz pirinçsiz çorbalar.

Şimdi doktordan geliyorum aynı konudan muzdariptim bende.kan değerlerim 400lerde olması gerekirken 100 küsürlerdeymiş.ki takviye vitamin kullanıyorum normalde.iğne ve hap tedavisine başlıyorum yarın.kan ölçümü yaptırman en iyisi

Ben 30 yaşımdan beri kahve telvesi limon ve zeytinyaği karışımı kullanıyorum haftanın 3 günu. onca hastalığım geçirmeme rağmen cildim hala parlak ve tertemiz. Sabahları detoks suyu içiyorum kalkınca aç karnına limon suyu limonun içindeki madde cildi parlatır yorgun görünümünü azaltır..arkadaşlarda söylemiş bol su günde 1.5 litre yaz kış.saglikli beslenme de çok önemli.guzellik içten başlar. İster zayıf olsun ister kilolu sağlıklı beslenme biçimi duzelttildigi an cildinde değişikliği görürsünüz. Evde yapılabilecek ilk giriste anlattığım ufak dokunuslarla cildiniz kendini yeniler. Bazen yeşil çay la temizliyorum cildimi yenilemesi için. Göz torbalarını böyle yoketmistim düzenli 30 yaşımdan beri yapıyorum. 46 yaşımın içindeyim Allah'a şükür hiç kırışıklık yaşamadım pasparlaktir. cilt analizinde 25 yaşında bir genç kız cildi çıktı söylemesi ayıp. Beni tanımayan insanla benim 4y yaşında olduguma kimse inanmıyor inandiramiyorum

Mutlaka destek takviyelere bak tabi ama özellikle bu dönemde su içmeyi de ihmal etmeyin. Vücudun su ihtiyacı karşılanmadıkça ilave takviyeler de fayda etmiyor çünkü

Kolajen tableti gunde kac tane aliyorsunuz? Yurtdisindayim, uzerinde gunde 6 adet yaziyor, emin olamadim cok mu diye

İki taraflı da beslemek gerek, tek taraflı olduğunda kısa süreli etki görürsünüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…