Tatlı Tarifi Çilekli Cheesecake-Pınar Süt Sponsorluğunda

Dilaraginosss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2014
3.767
3.482
Herkese merhaba:KK28: bir kaç yarışma aradan sonra kolları sıvadım baştan söyleyeyim iddialı değilim :rolleyes: bu tarifi sabah yapmaya başladım yalnız internet problemi yüzünden baya bir uğraş verdikten sonra hazırlayabildim ayrıca ben bunlarla uğraşırken sanırım pişti de olmuşuz arkadaşıma sevgiler gönderiyorum burdan :KK37: Katılan tüm hanımlara başarılar dilerim :KK74:
Öncelikle sponsorum PINAR... :cool:
Kurulduğu yıl olan 1973 tarihinden bu yana tüketicilerinin kaliteli tercihi olan ve gıda sektöründe liderliğini sürdüren PINAR, süt, et, su ürün gamında farklı tüketici ihtiyaçlarını karşılayan ürünlerle çok geniş ürün yelpazesine sahip bir markadır. Dünya trendlerini yakından takip eden PINAR, birçok ürün gamında liderliğini sürdürmektedir. PINAR gıda sektöründe Türkiye’yi ilklerle tanıştırmıştır.
Pınarı güvenle tüketiyorum ayrıca bu tarifimde labne peyniri ve sütünü kullandım.. miss gibi :KK36:

IMG_4238.JPG

:KK71: ÇİLEKLİ CHESEECAKE:KK68::KK68::KK68:

IMG_4227.JPG

Tarifimiz 3 aşamadan oluşuyor ve sabır gerektiriyo :KK47:

MALZEMELER :

> Tabanı İçin ;
bir kase petibör bisküvi
bir kase bebe bisküvi
2 yemek kaşığı kakao
100 gram margarin ( ben teremyağ gurme kullandım çok beğeniyorun )
yarım çay bardağından biraz fazla süt

IMG_4190.JPG

İlk olarak bisküvileri blendırdan geçirelim , tereyağını bir cezvede eritelim.. bisküvilere kakaoyu sütü yağı ekleyip yoğuralım. ardından kelepçeli kalıbın alt kısmına yağlı kağıt serelim ve kelepçeleri sıkalım ; bu bisküvili karışımı kabımıza iyice bastırarak yayalım ve buzdolabına atalım.

IMG_4230.JPG

Vee

IMG_4231.JPG
>iç kreması için ;

500 gr labne
1,5 su bardağı toz şeker
5 yemek kaşığı un
1 su bardağından biraz az süt
2 yemek kaşığı nişasta
1 paket vanilin

IMG_4202.JPG

Labne , süt ve şeker ilk olarak çırpılır. makina kullanmanıza gerek yok elle daha iyi oluyo.. yumurtalar eklenip çırpmaya devam edilir..

IMG_4232.JPG

Nişasta yarım su bardağı soğuk su ile açılarak karışıma eklenir..en son vanilya eklenen krema harcı dolabtan çıkardığımız bisküvi tabanı üzerine yayılır..

IMG_4234.JPG

Yalnız dolaptan çıkardığımız kelepçeli kalıbın altına almnym folyo sıkıştıralım . çünkü cheseecake pişirirken kreması çatlamasın diye alt tabanında su olan fırın tepsisinde pişirilir bu önemli püf nokta için folyo ila kaplıyoruz.

IMG_4235.JPG

İlk 15 dk. 200 derecede sonraki 15 dakikada 150 derecede pişiriyoruz. fırını kapattıktan sonra kalıba hiç dokunmayalım ve yarım saat fırında bekletelim.. kreması katılaşan keki dolaba tekrar kaldıralım ve son aşamaya geçelim:21::21::21:

> Üst sosu için ;
7 - 8 adet çilek
1 su bardağı su
5 yemek kaşığı şeker
2 yemek kaşığı nişasta ( su ile açılmış )
1 paket vanilya

IMG_4215.JPG

Doğradığımız çilekleri su ve toz şekerle karıştırıp bekletelim ... yaklaşık 1 saat bekleyen bu karışımı ocağa alalım su ile açılan nişastayı ekleyip kaynayana kadar pişirelim. kaynayan sosa bir paket vanilyayı ekleyip ocaktan alalım . ılındıktan sonra sosu da kalıbımıza yerleştirelim... veeee

IMG_4236.JPG

IMG_4237.JPG

:21:
IMG_4225.JPG

Servis yaparken alt katmandaki yağlı kağıt kolaylık sağlıyor fakat yinede dikkatli olun altta kalmasın :KK23:

Umarım beğenilmiştir.

AFİYET BAL ŞEKER OLSUN :kk77::nazar::KK68::KK68::KK68::KK68:

IMG_4226.JPG

PINAR SÜT

Çocuklarınız için güvenebileceğiniz süt Pınar Süt'tür. Siz Pınar Süt'e güvenin, tıpkı çocuklarınızın size güvendiği gibi...

Besinsel olarak mükemmel bir gıda olan süt özellikle protein, vitamin ve mineraller içerir. Kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşmasının temel taşı olan kalsiyumun ana kaynağıdır.

Sütün daha fazla kişiye ulaşması ve hijyenik şartlarda ömrünün uzatılması için Türkiye'de ilk kez UHT teknolojinisini Pınar Süt kullanmıştır. UHT (ultra ısıl işlem), sütün ömrünü günden aylara çıkartan teknolojidir. Pınar yıllardır, süt ve süt ürünlerini bu ileri teknoloji ile ilk günkü lezzeti ve tazeliğinde tüketicisine ulaştırmak için çalışıyor.

Pınar Süt, en kaliteli sütleri sizler için Anadolu'nun modern çiftliklerinden, uzman veterinerler kontrolünde en taze haliyle toplar:

Çiftliklerinden özenle toplanan sütler, toplama ve soğutma merkezlerinde soğutulur. Özel tankerlerle soğuk zincir korunarak fabrikamıza ulaştırılır. Fabrikamıza ulaştığında, Pınar Süt'ün modern süt alım laboratuvarlarında, deneyimli laboratuvar personeliyle, AOAC, FDA ve TSE tarafından onaylı methodlarla her tanker gözünde farklı analizler yapılır. Pınar Süt standartlarına uygun sütler kabul edilir ve fabrika çiğ süt silolarına alınır. Yine her bir çiğ süt silosunda farklı analizler yapılır ve hemen ardından standardizasyon, pastörizasyon ve soğutma işlemleri uygulanır. Pastörizasyon ve soğutma sonrası ara depolama yapılan sütler, Pınar Süt'ün modern laboratuvarlarında, deneyimli laboratuvar personeliyle, AOAC, FDA ve TSE tarafından onaylı methodlarla analiz yapılır ve kontrol altında tutulur. Artık süt, UHT işlemi ve sonrasında aseptik paketleme için hazırdır.

Pınar Süt, sütü ilk tazeliğini, besin değerlerini ve vitaminlerini kaybettirmeden, en ileri teknolojiye sahip üretim tesislerinde, içinde hiç hava kalmayacak şekilde paketler:

Süt UHT teknolojisiyle, 135-150 derecede 2-6 saniye tutularak içinde bulunan ve sütün bozulmasına neden olabilecek, hastalık yapabilecek tüm mikroorganizmalardan arındırılır ve aseptik olarak ambalajlanır.

Aseptik özel ambalajı sayesinde, hava, ışık, nem gibi dış etkenlerin süte ulaşması engellenir ve süt ilk tazeliğini, besin değerlerini ve vitaminlerini kaybetmez. Sonuç olarak, sütün raf ömrü süresince oda sıcaklığında tazeliğini koruması sağlanır. Pınar Süt, paketleme sırasında ve sonrasında, Pınar Süt'ün modern laboratuvarlarında, deneyimli Pınar personeli ve uzmanları tarafından, AOAC, FDA ve TSE onaylı methodlarla analiz edilir ve güvenle satışa sunulur.

Pınar Süt hiçbir katkı maddesi içermez; uygulanan yüksek teknoloji ve özel paketleme sistemi sayesinde uzun ömürlü ve %100 doğaldır.

Pınar sütteki yağ oranı rakiplerinkinden ve TSE'de verilen standardın üzerindedir; dolayısıyla kalitesini ve uzmanlığını lezzetiyle destekler.

Uzman kadrosuyla her aşamada toplam 132 kez kontrol edilen Pınar Süt, soğutmadan saklanabilir ve depolanabilir.

Homojenize edildiğinden yağı üzerinde birikmez.

Her kutuda aynı lezzeti bulabileceğiniz, içmeye doyamayacağınız en lezzetli süt Pınar Süt ile nice sağlıklı nesillere...

Son düzenleyen: Moderatör:
X