Popüler Konu Cilt bakım rutinlerim

Rutine bunu ekledim akşam nem versin diye :21:

Eklentiler

• IMG_20230110_223337.jpg
    IMG_20230110_223337.jpg
    111,7 KB · Görüntüleme: 34
Benim cildim de genelde Kore kremleri ile anlaşıyor özellikle Mizon en sevdiğim :KK36:
Benim de en sevdiğim markaların başında daha önce iki Farklı salyangoz özü kremini kullandım kahverengi ve siyah kavanozlarda olanlar. Bunlar da şu an elimdekiler 😀

Mor olan dibinde artık bitti sayılır yapısını çok sevdim tam yazlık bir kremdi yaz boyunca kullandım ama kolajenin dışarıdan sürülmesinin pek bir esprisi yok molekülü büyük olduğu için o yüzden tekrar almam

Peptid ampül kremi şahane çok güzel nem veriyor yapısına aşığım ama malesef arka arkaya kullanırsam sivilce yapıyor arada derede destek amaçlı kullanıyorum bazen de eşim kullanıyor

All in one ise sanırım 5. Tüpüm falan mutlaka bulunur dolabımda 🥹🫶🏻💙
0468C85B-911A-4EEC-8491-6A58417E4027.jpeg

Selamlaar bende geldim🤭 uzun süreli tedavi süreci sonrasında hamilelik erken doğum o bu şu derken artık yalnızca yüzümü yıkar oldum geçenlerde bi gaza gelip vichy temizleme jeli ve doğuştan diyebileceğim gozalti morluklarım için la Roche Posay aldım öyle de kaldım yani aslında nereden başlayıp nasıl hangi sırada ilerlemem gerekiyor onları bilemiyorum artık kendime bakmak istiyorum hiç dermatologa filan da gidemiyorum bebeğim prematüre bırakamıyorum vaktim de olmuyor zaten onun kontrollerine gidip gelmekten bana vakit kalmiyor. Bende sizden fikir almaya geldim yagli ve akneli cildim var kimler yağlı ciltliyse özellikle onların kullandıklarını takip etmek istiyorum ürün önerisi yardımcı olurmusunuz bana da🤗

Selamlaar bende geldim🤭 uzun süreli tedavi süreci sonrasında hamilelik erken doğum o bu şu derken artık yalnızca yüzümü yıkar oldum geçenlerde bi gaza gelip vichy temizleme jeli ve doğuştan diyebileceğim gozalti morluklarım için la Roche Posay aldım öyle de kaldım yani aslında nereden başlayıp nasıl hangi sırada ilerlemem gerekiyor onları bilemiyorum artık kendime bakmak istiyorum hiç dermatologa filan da gidemiyorum bebeğim prematüre bırakamıyorum vaktim de olmuyor zaten onun kontrollerine gidip gelmekten bana vakit kalmiyor. Bende sizden fikir almaya geldim yagli ve akneli cildim var kimler yağlı ciltliyse özellikle onların kullandıklarını takip etmek istiyorum ürün önerisi yardımcı olurmusunuz bana da🤗
Hgniz aramıza yeniden

Benim de en sevdiğim markaların başında daha önce iki Farklı salyangoz özü kremini kullandım kahverengi ve siyah kavanozlarda olanlar. Bunlar da şu an elimdekiler 😀

Mor olan dibinde artık bitti sayılır yapısını çok sevdim tam yazlık bir kremdi yaz boyunca kullandım ama kolajenin dışarıdan sürülmesinin pek bir esprisi yok molekülü büyük olduğu için o yüzden tekrar almam

Peptid ampül kremi şahane çok güzel nem veriyor yapısına aşığım ama malesef arka arkaya kullanırsam sivilce yapıyor arada derede destek amaçlı kullanıyorum bazen de eşim kullanıyor

All in one ise sanırım 5. Tüpüm falan mutlaka bulunur dolabımda 🥹🫶🏻💙
Eki Görüntüle 3189761
Kavanozda ki tüm kremlerini denedim hepsinin yapısı çok güzel. Şuan radarım da Placenta Ampoule Cream var, göz kremini de favorilerime ekledim :KK66:

Kızlar bn bir müddet yağ bazlı temizleyici kullansam sadece sabahları da kullanmasam temizleyici olurmu onarıcı krem sürerim nemlendirici falan Kova hatunu Kova hatunu noegthy noegthy B bensimo Kirmizi krizantem Kirmizi krizantem S Skinkeyrlover Atart Atart yesa yesa Bearhug Bearhug
Sabahları ben ayrıca kullanmıyorum yıkama jeli falan genelde, bazen göz solüsyonun kalanını dağıtıyorum sadece yabancı ve ünlü bir dermatolog andrea suarez di yanılmıyorsam eğer, sabahları jellerle yıkamayın yüzünüzü hiç gerek yok sadece suyla temizleyin diyordu. O zamandan beri bıraktım sabahları köpük jel falan kullanmayı normalde kışın çok gerilen pul pul olan cildim bu sene daha iyi 🤞
Yağ bazlı temizleyici derken çift aşamalı temizliğin ilk adımında kullanılan yağları kast ediyorsan sanırım onu arkadan köpük ya da jel temizleyici ile arındırmak gerekiyordur tek aşamada bırakmak gözeneklerin tıkanmasına sebebiyet verebilir gibi geldi.
Dermatologla görüşüp en azından akşam için cildinin şimdiki durumuna uygun bir temizleyici seçmen ve sabahları da temizleme adımını atlaman daha iyi olabilir bir de arkadaşlar da demiş zaten cildin bu dönemdeyken rutinin çok sade çok baz olmalı ama mutlaka bir uzman kontrolü ile ilerle bazen doğru yapmaya çalışırken cildin daha çok tepki vermesine neden oluyoruz maalesef

Hoş geldiniz :)

Kızlar bn bir müddet yağ bazlı temizleyici kullansam sadece sabahları da kullanmasam temizleyici olurmu onarıcı krem sürerim nemlendirici falan Kova hatunu Kova hatunu noegthy noegthy B bensimo Kirmizi krizantem Kirmizi krizantem S Skinkeyrlover Atart Atart yesa yesa Bearhug Bearhug
Beni çok kez etiketledin ama ben kendi adıma önceki topikte de söyleyeceğimden farklı şeyler söylemeyeceğim.Cilt topigine yazan hiç kimse bı doktor,dermotolog değil. Herkes kendince, kendine iyi gelen ürünleri paylaştı, öneri sundu. Randevu almak çok zor değildir. Ben olsam arayış içine girip cildime iyi gelen/ gelmeyen içerikleri tespit edip kafa patlacagima birkaç ürün parasını ayırıp birez bütçemi zorlayıp iyi bir doktora giderim. Belki vitaminler belki hormonal değişiklikler, eksikler ters etki yapıyor. Ve ürünler içerik olarak örneğin arbutin ise bunun formülasyonu, kullanılan hammadenin kalitesi de değişiyor. Eser miktarda içine konan bı içerik bile fark ettirebilir.

Sözün özü bence hepsini bırak git bı yere verdiği şeyleri düzenli kullan. Toplandığında az , öz ürünle devam et en basic şekliyle. Ve ağırlıklı bilinen dermo kozmetik markalarında seç sonrasında belki bı tık fazla verirsin ama vaadeni yerine getirir. Dermoskin gibi, laroche, Bioderma gibi . Aklıma ilk gelenler.

Güneş kremi, Leke varsa arbutin, niasinamide,su bazlı temizleyici ve güzel bı nemlendirici yeter temelde macera aramaya gerek yok

Öncelikle hoşgeldin canım öncelikle karma ciltler için olan temizleme jeli (markası önemli değil)
C vitamini serumu
Gözaltlarına için cafeinli gözaltı serumu (c vitamini ve gözaltı serumu için the purest solutions)öneririm kullanıyorum çok memnunum güneş kremi için uva uvb içeren güneş koruması önemli ve karma ciltler için olan nemlendirici krem

Kavanozda ki tüm kremlerini denedim hepsinin yapısı çok güzel. Şuan radarım da Placenta Ampoule Cream var, göz kremini de favorilerime ekledim :KK66:
Placenta ve peptid ampül arasında kalıp peptid olanı seçmiştim ben de ☺️ placenta da aklım kaldı hatta sonradan keşke onu alsaydım dedim ama en azından eşim memnun peptid olandan onun kısmetiymiş 😀
Alırsanız yorumlarınızı beklerim placenta için 🥰

S sebbo Nacific fresh herb temizleme köpüğünden çok memnunum ben içinde calendula gibi sakinleştirici yatıştırıcı içerikler var germeyen kurutmayan bariyer güçlendirici içerikle desteklenmiş bir temizleyici 🫶🏻 heimish cosrx cosmed gibi bir sürü marka kullandım açık ara hepsinden iyi geldi cildime
Onu takip ettiğim biri de çok beğeniyordu. Benim de wishlistimde🙃

X