Popüler Konu Cilt bakım rutinlerim

selennn

Evli mutlu ve çocuklu
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Ocak 2011
6.171
15.647
39
Evet kızlar hepimiz cildimiz için farklı rutinler uyguluyoruz.ben de kendi cildim ile ilgili rutinlerimi buradan paylaşmak istiyorum..
T bölgesi değil ama sadece burnum yağlanıyor diğer yerler normal..

Benim yaptığım rutinlerim ise;
Hafta da 1 kere burnuma c vitaminli ve ya sıkılaştırıcı özellikli olan kil maskesi yapıyorum

Hafta da 2 en fazla 3 kere organik bal sürüyorum tüm yüzüme (nemlendirmek için)

Hafta da 1 kez the purest solutionsun %5 lik aha bha sını kullanıyorum

Hafta da 2 kere the purest solutionsun aha bha %10 aha %2 bha serumunu kullanıyorum

Diğer kalan günlerde ise doa kozmetik 0.025 retinal krem kullanıyorum..

gündüzleri ise;

The purest solutions %2 hyalüronik asit +b5 li serumunu kullanıyorum

Onun üstüne (bekliyorum emdikten sonra)

The purest %10 ascorbik asit c vitaminini

The purest cafeinli gözaltı serumunu

Ve Güneş kremini kullanıyorum..

Tabi hep bu rutinle gitmiyorum

Bazen gündüz rutinimde aloe vera jel sürüp güneş kremini sürüp bitirebiliyorum

Bazen gece rutinim de ginseng serum yaşlanma karşıtı serum ve peptit serum sürüp rutinimi bitiriyorum..

Sizler cildiniz için neler yapıyorsunuz?hangi markaları kullanıyorsunuz?

Benim de cildim karma, burnumdaki siyah noktaları saymazsak çok sorunlu bir cildim yok. Normalde sivilcem çıkmaz (regl dönemi çıkıp hemen geçen minikler harici) ara sıra yeni ürün deneyince içeriği bana uymazsa ardında leke bırakan sivilce bir o zaman çıkıyor işte. Onlardan kalan hafif lekeler olabiliyor bazen ama rutine çok dikkat ettiğim için zaman alsa da geçiriyorum lekelerini bir şekilde

Benim rutinim bu aralar şöyle:
Haftada bir kil maskesi

Günlük rutinde sabahları:
Köpük temizleyici (cosrx ve heimish kullanıyordum yeni bitti şimdi Nacific markasını kullanıyorum)
Aromatica hyaluronic tonik
She Vec kafeinli göz altı serumu
Skinmaster C vitamini
She Vec Firm Baby peptit krem
SVR nemlendirici göz kremi
Güneş kremi (sabit bir markam yok bunda pek bu ara la Roche ile Heliocare dönüşümlü kullanıyorum)

Akşam rutini 1 (AHA/BHA türevi aktif içerik kullanacaksan bu rutinde peptit içeriği yüksek ürün kullanmıyorum)

Heimish yağ bazlı temizleyici
Köpük temizleyici
Hyaluronic Tonik
Skinmaster BHA ya da Wishtrend Mandelic Asit ( bu iki içeriği dönüşümlü kullanıyorum akşam rutinlerinde)
Skin master hyaluronic serum
Mizon only one krem (hem göz hem yüze)

Akşam Rutini 2 (aktifsiz rutin)

Yağ bazlı temizleyici
Köpük temizleyici
Hyaluronic serum
Barulab peptit ampul
I'm From Ginseng serum
She Vec peptit krem
SVR göz kremi

Şimdilik bu rutinden memnunum. Retinol eklemek istiyorum ama bebek planlaması içinde olduğum için hala başlayamadım. Ne zaman olacak ya da olacak mı o da belli değil erteleyip duruyoruz hayatı bakalım 😆😆😆😆

Azminiz cok iyi . Yazdiklarinizin adini bile bilmeyen ben 🤣 Hicbir rutinim yoktur. Agri kesici krem disinda krem kullanmam . Beni lincleyecekler yine enerjilerini cekecegim birilerinin 🤭 Yapanlara saygim sonsuz hatta ciddi ciddi bunu rutin yapanlarin irade ve azimlerini kutluyorum 👏 cunku ben bu sebeple degilde baska bi sebeple bile rutin olusturamiyorum kendime. . Ben kendim ya ihtiyac duymuyorum kendime yapmayi gereksiz buluyorum bilmiyorum ama hic sevmiyorum da anlamiyorumda ama sizler yapiyorsunuz helal olsun ısıl ışıl parlayın 🌸

Benim de cildim karma, burnumdaki siyah noktaları saymazsak çok sorunlu bir cildim yok. Normalde sivilcem çıkmaz (regl dönemi çıkıp hemen geçen minikler harici) ara sıra yeni ürün deneyince içeriği bana uymazsa ardında leke bırakan sivilce bir o zaman çıkıyor işte. Onlardan kalan hafif lekeler olabiliyor bazen ama rutine çok dikkat ettiğim için zaman alsa da geçiriyorum lekelerini bir şekilde

Benim rutinim bu aralar şöyle:
Haftada bir kil maskesi

Günlük rutinde sabahları:
Köpük temizleyici (cosrx ve heimish kullanıyordum yeni bitti şimdi Nacific markasını kullanıyorum)
Aromatica hyaluronic tonik
She Vec kafeinli göz altı serumu
Skinmaster C vitamini
She Vec Firm Baby peptit krem
SVR nemlendirici göz kremi
Güneş kremi (sabit bir markam yok bunda pek bu ara la Roche ile Heliocare dönüşümlü kullanıyorum)

Akşam rutini 1 (AHA/BHA türevi aktif içerik kullanacaksan bu rutinde peptit içeriği yüksek ürün kullanmıyorum)

Heimish yağ bazlı temizleyici
Köpük temizleyici
Hyaluronic Tonik
Skinmaster BHA ya da Wishtrend Mandelic Asit ( bu iki içeriği dönüşümlü kullanıyorum akşam rutinlerinde)
Skin master hyaluronic serum
Mizon only one krem (hem göz hem yüze)

Akşam Rutini 2 (aktifsiz rutin)

Yağ bazlı temizleyici
Köpük temizleyici
Hyaluronic serum
Barulab peptit ampul
I'm From Ginseng serum
She Vec peptit krem
SVR göz kremi

Şimdilik bu rutinden memnunum. Retinol eklemek istiyorum ama bebek planlaması içinde olduğum için hala başlayamadım. Ne zaman olacak ya da olacak mı o da belli değil erteleyip duruyoruz hayatı bakalım 😆😆😆😆

Ben çift aşamalı temizlik yapamıyorum (ki alıp birkaç kere kullanıp bıraktım)yaramadı bana..johnsons baby ile yüzümü yıkıyorum başka hiçbir yıkama jeli iyi gelmedi 😞😞..diğerlerini de kullandım halen de kullanıyorum muhteşemler ..güzel yorumun için çok teşekkür ederim canım ❤️❤️

Azminiz cok iyi . Yazdiklarinizin adini bile bilmeyen ben 🤣 Hicbir rutinim yoktur. Agri kesici krem disinda krem kullanmam . Beni lincleyecekler yine enerjilerini cekecegim birilerinin 🤭 Yapanlara saygim sonsuz hatta ciddi ciddi bunu rutin yapanlarin irade ve azimlerini kutluyorum 👏 cunku ben bu sebeple degilde baska bi sebeple bile rutin olusturamiyorum kendime. . Ben kendim ya ihtiyac duymuyorum kendime yapmayi gereksiz buluyorum bilmiyorum ama hic sevmiyorum da anlamiyorumda ama sizler yapiyorsunuz helal olsun ısıl ışıl parlayın 🌸
Çoook teşekkür ederim canım ama yapmalısın linçlemek değil kendin için yapmalısın..❤️❤️

Canım dermatoloğuna gidip seboreik dermatitli kişilerin kullanacağı ürünleri öğrenebilirsin ❤️❤️
Biliyorum biliyorum ama kendi kremleri dışında hiçbir şey önermiyorlar hatta cilt bakımı yasak, öyle diyeyim.
Kendi temizleme jelleri, nemlendiricileri o kadar.
Mümkün mertebe deri ellenmeden yaşamaya çalışma durumu.
Geçen hadi bir maske yapayım c vitaminli ne olacak dedim, sabaha kıpkırmızı uyandım😂
Olsun, okumak izlemek de zevkli☺️

Biliyorum biliyorum ama kendi kremleri dışında hiçbir şey önermiyorlar hatta cilt bakımı yasak, öyle diyeyim.
Kendi temizleme jelleri, nemlendiricileri o kadar.
Mümkün mertebe deri ellenmeden yaşamaya çalışma durumu.
Geçen hadi bir maske yapayım c vitaminli ne olacak dedim, sabaha kıpkırmızı uyandım😂
Olsun, okumak izlemek de zevkli☺️
Keşke elimden bişey gelse sana kuzum..inşallah geçer kurtulursun ❤️

Çoook teşekkür ederim canım ama yapmalısın linçlemek değil kendin için yapmalısın..❤️❤️
Daha once bir bakım konusunda enerji sömürdümde 🤭 Ya neden yapilir nicin yapilir ne ise yarar hic anlamam yapanlarada ne gerek var amaan ölcez zaten derim :) Makyaj olarak zaten yapmiyorum tesetturluyum ve ona uygun bulmuyorum. ama boyle cilt icin gerekli seyler falanda bilmem etmem halbuki cevremde herkesin bakim urunleri dolaplari aşar benim kafa cok farkli calisiyor sanırım :)

Ben çift aşamalı temizlik yapamıyorum (ki alıp birkaç kere kullanıp bıraktım)yaramadı bana..johnsons baby ile yüzümü yıkıyorum başka hiçbir yıkama jeli iyi gelmedi 😞😞..diğerlerini de kullandım halen de kullanıyorum muhteşemler ..güzel yorumun için çok teşekkür ederim canım ❤️❤️
Heimish i denedin mi canım? Ben ilk Yves Rocher'nin şu papatyalı olanı ile başlamıştım cildim hiç sevmedi resmen tövbe ettim çift aşamalı temizliğe ama içim de rahat etmiyordu güneş kremi kullandığım için tam temizlenmiyor gibi geliyordu, cosmed denedim onu da ikinci kullanımdan sonra attım çöpe o da iyi gelmedi yüzümü kurutup çöle çevirdi resmen, siberian welness denedim sonra o biraz daha iyiydi ama yine tam istediğim randımanı alamıyordum. Heimish i de bu da olmayacak diye aldım resmen ama o kadar sevdim ki anlatamam bu ikinci kavanozum. Yapısı diğerleri gibi değil donmuş krem gibi eline alınca elin ısısı ile yumuşuyor, en inatçı özel gün makyajını bile kolayca çıkarıyor üstelik çok seviyorum ben 😍💙💙💙💙

Evet kızlar hepimiz cildimiz için farklı rutinler uyguluyoruz.ben de kendi cildim ile ilgili rutinlerimi buradan paylaşmak istiyorum..
T bölgesi değil ama sadece burnum yağlanıyor diğer yerler normal..

Benim yaptığım rutinlerim ise;
Hafta da 1 kere burnuma c vitaminli ve ya sıkılaştırıcı özellikli olan kil maskesi yapıyorum

Hafta da 2 en fazla 3 kere organik bal sürüyorum tüm yüzüme (nemlendirmek için)

Hafta da 1 kez the purest solutionsun %5 lik aha bha sını kullanıyorum

Hafta da 2 kere the purest solutionsun aha bha %10 aha %2 bha serumunu kullanıyorum

Diğer kalan günlerde ise doa kozmetik 0.025 retinal krem kullanıyorum..

gündüzleri ise;

The purest solutions %2 hyalüronik asit +b5 li serumunu kullanıyorum

Onun üstüne (bekliyorum emdikten sonra)

The purest %10 ascorbik asit c vitaminini

The purest cafeinli gözaltı serumunu

Ve Güneş kremini kullanıyorum..

Tabi hep bu rutinle gitmiyorum

Bazen gündüz rutinimde aloe vera jel sürüp güneş kremini sürüp bitirebiliyorum

Bazen gece rutinim de ginseng serum yaşlanma karşıtı serum ve peptit serum sürüp rutinimi bitiriyorum..

Sizler cildiniz için neler yapıyorsunuz?hangi markaları kullanıyorsunuz?
Ben de yazayım rutinimi 😅
Sabahları yves rocher nin tanecikli yüz temizleme jeli var onunla yıkıyorum sonra doa nın L Ascorbic serumunu sürüyorum , 15 dk sonra wmn coconut ın hyaluronik asitini sürüyorum 10 dk sonra da doa nın güneş kremini sürüyorum.

Akşamları yves rocher temizleme jeli ardından Doa nın arbutin serumunu 15 dk sonra hyaluronik asitini sürüyorum . Gözaltlarım için de deproce nin kremini kullanıyorum .

Hafta da 1 kil maskesi bir de aha BHA serum kullanıyorum . Eskiden çift aşamalı temizlik de yapardım fakat üşeniyorum artık yapmıyorum 🙈

Heimish i denedin mi canım? Ben ilk Yves Rocher'nin şu papatyalı olanı ile başlamıştım cildim hiç sevmedi resmen tövbe ettim çift aşamalı temizliğe ama içim de rahat etmiyordu güneş kremi kullandığım için tam temizlenmiyor gibi geliyordu, cosmed denedim onu da ikinci kullanımdan sonra attım çöpe o da iyi gelmedi yüzümü kurutup çöle çevirdi resmen, siberian welness denedim sonra o biraz daha iyiydi ama yine tam istediğim randımanı alamıyordum. Heimish i de bu da olmayacak diye aldım resmen ama o kadar sevdim ki anlatamam bu ikinci kavanozum. Yapısı diğerleri gibi değil donmuş krem gibi eline alınca elin ısısı ile yumuşuyor, en inatçı özel gün makyajını bile kolayca çıkarıyor üstelik çok seviyorum ben 😍💙💙💙💙
Heimishin gözaltı kremini kullanıyorum canım evet biliyorum ama hiçbiri yaramıyor❤️

Ben de yazayım rutinimi 😅
Sabahları yves rocher nin tanecikli yüz temizleme jeli var onunla yıkıyorum sonra doa nın L Ascorbic serumunu sürüyorum , 15 dk sonra wmn coconut ın hyaluronik asitini sürüyorum 10 dk sonra da doa nın güneş kremini sürüyorum.

Akşamları yves rocher temizleme jeli ardından Doa nın arbutin serumunu 15 dk sonra hyaluronik asitini sürüyorum . Gözaltlarım için de deproce nin kremini kullanıyorum .

Hafta da 1 kil maskesi bir de aha BHA serum kullanıyorum . Eskiden çift aşamalı temizlik de yapardım fakat üşeniyorum artık yapmıyorum 🙈
Doanın sadece lascorbik asidini kullanmadım çünkü içinde e vitamini var..bana e vitamini yaramıyor beyaz yağ bezecikleri yapıyor..the purestin ascorbik asidi de aynı ❤️

Doanın sadece lascorbik asidini kullanmadım çünkü içinde e vitamini var..bana e vitamini yaramıyor beyaz yağ bezecikleri yapıyor..the purestin ascorbik asidi de aynı ❤️
Aaaaa öyle mi ilk defa duydum .
Ben genelde doa nın ürünlerini seviyorum.
BHA yüz temizleme jelini, cilt temizleme yağını falan da kullanıyorum .
Sadece niacinamide yi sevmedim.

The purest in tonikleri nasıl ?
Kullandın mı hiç ?

Aaaaa öyle mi ilk defa duydum .
Ben genelde doa nın ürünlerini seviyorum.
BHA yüz temizleme jelini, cilt temizleme yağını falan da kullanıyorum .
Sadece niacinamide yi sevmedim.

The purest in tonikleri nasıl ?
Kullandın mı hiç ?
Aha bha toniğini kullanıyorum çok iyi

Kuzum hayırlı olsun başlığın ❤️ Zaten bana sözün var güneş lekelerim için doğum sonrasına 🥰
Benim kozmetikle pek aram yok. Ev alıp hiç kullanmadığım ürünlerle dolu. Hangilerini kullanıyorum diye dolaptan çıkardım 🙂
Rutin olarak ziaja manuka tree yüz temizleme jelini kullanıyorum. Doktor bunun yerne dermoskin acngun yazdı.
Haftada bir StIves Apricot Scrub yapıyorum
Aloe Vera’ya aşığım 😍 Skinfood Shooting Jeli var. Nemlendirmek için kullanıyorum. Neutrogena Hydro boost’ta nemlendirici olarak tercih ettiğim bir ürün. Bio-oil’de sevdiğim ürünlerden.
Dilan Polat’ın aloe veralı sabununu aldım. Lifli tarafını kullanmıyorum. Yüzümü çizer diye endişe ettim.
Nivea Cellular Filler Leke kremi aldım. Faydasını görmedim 🙁
Murad’ın, Clinique bir kaç ürünü var. Hiç ellememişim bile.
Loreal’in üç etkili Işık veren tonik’i ile yüzümü siliyorum.
Güneş kremi olarak La Roche Posay’dan memnun kaldım.
Hamile kalmadan önce Lekelerim için yılda bir 3 seans altın iğne yaptırıyordum.
Yaşlanma karşıtı içinde botoks ve dolgu yaptırıyorum. Bu rutin, süreç hiç benlik değil. Daha kısa sürede daha uzun vadeli sonuç beklentisi içerisindeyim ☺️

Eklentiler

• 2309018F-229C-49C6-8362-EA53653F657F.jpeg
    2309018F-229C-49C6-8362-EA53653F657F.jpeg
    144 KB · Görüntüleme: 233
Kuzum hayırlı olsun başlığın ❤️ Zaten bana sözün var güneş lekelerim için doğum sonrasına 🥰
Benim kozmetikle pek aram yok. Ev alıp hiç kullanmadığım ürünlerle dolu. Hangilerini kullanıyorum diye dolaptan çıkardım 🙂
Rutin olarak ziaja manuka tree yüz temizleme jelini kullanıyorum. Doktor bunun yerne dermoskin acngun yazdı.
Haftada bir StIves Apricot Scrub yapıyorum
Aloe Vera’ya aşığım 😍 Skinfood Shooting Jeli var. Nemlendirmek için kullanıyorum. Neutrogena Hydro boost’ta nemlendirici olarak tercih ettiğim bir ürün. Bio-oil’de sevdiğim ürünlerden.
Dilan Polat’ın aloe veralı sabununu aldım. Lifli tarafını kullanmıyorum. Yüzümü çizer diye endişe ettim.
Nivea Cellular Filler Leke kremi aldım. Faydasını görmedim 🙁
Murad’ın, Clinique bir kaç ürünü var. Hiç ellememişim bile.
Loreal’in üç etkili Işık veren tonik’i ile yüzümü siliyorum.
Güneş kremi olarak La Roche Posay’dan memnun kaldım.
Hamile kalmadan önce Lekelerim için yılda bir 3 seans altın iğne yaptırıyordum.
Yaşlanma karşıtı içinde botoks ve dolgu yaptırıyorum. Bu rutin, süreç hiç benlik değil. Daha kısa sürede daha uzun vadeli sonuç beklentisi içerisindeyim ☺️
Çoooook teşekkür ederim kuzum evet hele sağlıkla huzurla gelsin bebişin emzirme dönemin bittiği gibi rutinine başlıycaz bebeğim..nivea bende alerji yapıyor neden bilmiyorum ziaja hiç kullanmadım kuzenim kullanıyor çok memnun
Ben sana süper etkili içerikler aldırıcam kuzum azcık daha sabır❤️❤️❤️❤️

X