Cilt Sorunlarında Muhteşem uygulama : " DERMAROLLER "

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.733
27.655
48

Dermaroller Nedir ?

Dermaroller Uygulaması Cildin Deri yüzeyini ve alt tabakalarını uyararak beyine gönderilen sinyal sayesinde cildi bakıma alma sürecidir.
Üzerinde bulunan iğneler sayesinde Ciltte Mikro kanallar açılır ve cilt uyarılır belirli seans aralıklarıyla kullanılan dermaroller size kullanım kolaylığı sağlar.
Genel olarak güneş görmemesi gereken bu uygulama akşam saatlerinde uygulanırsa ertesi güne rahatlıkla kendini toplamış bir cilt elde edilir.
Problemlere yönelik olarak belirli iğne tiplerini seçmeniz ve uygulama yapmanız gerekiyor..

Dermaroller uygulama alanları :
Akne Kalıntıları ; Sivilcelerin kalıntıları herkes için problem olmuştur Dermaroller deri altında oluşan kaybı beyini uyararak doldurur ve gerek çukur gerekse akne kalıntılarında %90’a varan iyileşme sağlar

Gözenekli Deri ; Güneş Etkileri ile veya doğuştan gelen bu problem genelde insanlar üzerinde problem oluşturmasada görünümün kusursuz olmasını isteyenler için önemli bir nitelik bu problemin önüne geçebilmek için dermaroller’ın sıkılaştırma özelliğinden faydalanmak gerekiyor.

Saç İçin Uygulamalar ; Saç uygulamalarında Saç çıkarma veya saç güçlendirme etkilerinin olmadığını belirtebiliriz fakat kullanmış olduğunuz kremler serumlar veya şampuanların normal kullanımda etkisi sadece %3’tür. Dermaroller uygulamalarından önce veya sonra kullanıldığından deri altıa emilme etkisi %150 - %200 Olarak kanıtlanmıştır.

Selülit Problemi ; Selülit problemi yaşa coğrafik bölgere ve cilt tipine göre değişiklik gösterebilir, Dermaroller için bu etkenler kesinlikle dert değil çünkü dermaroller kullanımı cildinizin selülitli bölgelerinde muhteşem bir cilt yenileme yaparak portakalımsı görüntüyü tamamen ortadan kaldırabiliyor.

Çatlak Problemi ; Esnekliğini kaybetmiş bazı deri bölgelerinde oluşan deri gerilmesine bağlı olarak oluşan probleme çatlak denir. Çatlak Genelde çizği şeklinde olup ortası çukur bir görüntüye sebebiyet verir bu çukurluk deri altındaki gerilme sonucunda kasılan bölgenin boş kalmasıyla oluşur dermaroller boş kalan kısımı Sağlam hücre Ölü hücre taktiği ile doldurarak deri yüzeyinin pürüzsüz olmasına yardımcı olur.

Sarkmalar ; İlerleyen yaşlarda derinin gerginliğinin kaybedilmesi sonucu oluşan sarkmalar deri altındaki kas hücrelerinin canladırılmasıyla yeniden kazandırılabilir dermaroller ölü kas hücrelerinin dokusunu değiştirer canlı hücrelerle yer değişimini sağlar ve gergin bir kas yapısı oluşmuş olur.

Kırışıklık ; Gerek mimik kırışıkları gerekse yaşlanmaya bağlı olarak deri fazlalığından dolayı oluşan kırışıklıklar derinin büzüşmesi sonucu ortaya çıkar cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu üst üste binen cilt kırışıklığa sebebiyet verir bu durumda kullanılan dermaroller ölçüsü önem arz eder çünkü dermaroller’ın deri altına daha derine ulaşması gerekir kas yapısının uyarılması deri elastikiyeti açısından önemlidir ve gerilmeyen cilt kırışık kalır derinin alttan tampon oluşturularak doldurulması ve gerginliğin arttırılması gerek dermaroller bu bakım tipi sayesinde derinin gerilmesine doldurulmasına ve kırışıklıların azaltılmasında büyük bir etkendir.

Gençleştirme ; Deri elastikiyeti, hücre canlılığı, kas yapısının uzun süre çalışmaması ve yaşlılığa bağlı çeşitli deri problemleri gençleştirme tedavisinin başlıca etki etmesi gerek konulardır ve bu durumların hepsi cildi tekrar harekete geçirmek, hücreleri aktifleştirmek gerekmektedir. Dermaroller uyguladığı iğneleme sayesinde Hücreleri uyararak beyine gönderilen yara sinyali ile derinin bakıma alınmasını sağlamaktadır. Beyini kandırma yöntemide diyebiliriz çünkü legaldir ve kişiye kesinlikle zarar vermeyen en etkisi anti-Aging gençleştirme tedavisi yönetmidir.

Çok iyiymiş aslında. ben düşünmeye başladım. yaş aldı başını gidiyor MAŞALLAH:))
Sanırım artık birşeyler yapma vakti geldi bende!!
Çok pahalı mıdır acaba bu yöntem? Bir de bazen bırakınca hemen eski hale dönüyor cilt.
Deneyen var mı ki arakadaşlar??

Çok iyiymiş aslında. ben düşünmeye başladım. yaş aldı başını gidiyor MAŞALLAH:))
Çok pahalı mıdır acaba bu yöntem? Bir de bazen bırakınca hemen eski hale dönüyor cilt.

Ben yaparım arada bir... Eskiden düzenli olarak göğüs bölgemdeki çatlaklara uygulamış ve gözle görülür sonuçlar almıştım. Çatlak konusunda gerçek iyileştirici etkisi var. Ama yüzümde öyle bir etki hissetmiyorum. Bazı doktorlar kök hücre serumu kullanmadan dermaroller tek başına işe yaramaz diyor. Belki de püf noktası budur.

Ben yaparım arada bir... Eskiden düzenli olarak göğüs bölgemdeki çatlaklara uygulamış ve gözle görülür sonuçlar almıştım. Çatlak konusunda gerçek iyileştirici etkisi var. Ama yüzümde öyle bir etki hissetmiyorum. Bazı doktorlar kök hücre serumu kullanmadan dermaroller tek başına işe yaramaz diyor. Belki de püf noktası budur.
serum kremle etkili olur

201502.jpg cildini yenile mek istiyorsan bir takım kozmetikler kullanmak şart. 3 hafta sadece dermaroller yaptım sonra soz konusu yaralanmalar oldu ve hafif değişiklikler gördüm. kardeşime 2. bir dermaroller sipariş edecekken kendime ampul sipariş ettim. kırışıklık karşıtı anti aging etkili bir çok çeşidi var. deneyebilirsin. aldığım sonuç gözle görülür şekilde hız kazandı. yalnız kullandıgın dermaroller a dikkat etmen gerek her marka rollera güvenme. bu işi uzun sürelerdir yapan firmalar var onları tercih etmeni öneririm.

yapılıyor mu yaptırılıyor mu?

evde rahatlıkla yapabilirsiniz. 2 sene önce kardeşim ve ben bir salona epilasyona gidiyorduk orada duyduk internette araştırınca birkaç firma çıktı bir tanesinden sipariş ettim denemek için dermacild diye bir roller gönderdiler. siparişte satıcı ile görüşün yaş ve cild tipiniz cildinizin yenilenmesi için seçeceğiniz derma roller ebatı önemli her konuda yardım ediyorlar. evde daha sağlıklı özellikle gece yatmadan önce yaptığınızda cildinizin dinlenmesini sağlıyor cildini yenilenmiş oluyor. tavsiye ederim.

X