Cilt ve saç sorularınızı paylaşabilirsiniz...

Cildim karma ya t bölgesi yağlı diyim öyle sivilce çıksa da bu bölgede çıkıyor. Alnım pütür pütür hele ışıkta bakınca tarla gibi uzaktan belli olmuyo dokununca hissediyorum ama bazen azıyor özelliklede mevsim geçişlerinde. Göz altlarında yanağa yakın yağ bezeleri de var çok belli olmasa da belki alaka vardır diye söylüyorum.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

tatlım cildin sanırım bazı gıdalara karşı hassasiyet göstermiş, hangi nemlendiriciyi kullanıyorsun. bir de sana çok basit bir maske önereceğim bir deneyelim onu memnun kalırsan devam edersin. ama ben biraz nemlendiricinden şüphelendim, bir de bir gıda sana dokunuyor. o sorunların arttığı dönemlerde ne tükettiğine dikkat et.

çiller için bildiğim hiç bir yöntem yok canım, keşke elimden bir şey gelse. cilt tipine uygun doğal maskeler uygula ve cildini pürüzsüzleştir, inan çillerinden hiç rahatsız olmayacaksın.

böyle berrak bir yüz istiyorum cıllerımın engelledıgını düşünüyorum ayrıca güneşte koyulaşıyorlar güneşe düşman edıyorlar hıc caresı yok mu ya :KK43:(

Canım öncelikle teşekkür ederiz güzel faydali bi konu açmışsin.. Benim cildim kuru, yalnız alnimda siyah Noktalar var. Kozmetik veya eczanede satılan ürünler/ilaclar genelde cildimin kuru olduğunu belirttiğim halde daha çok kurutan ürünler.. siyah Nokta veya sivilce çıktıktan sonra iz kalıyo özellikle çene bölgemde çok fazla iz var.. etkili bi maske veya ürün biliyor musun canım yardimci olursan çok sevinirim

Yazabilirsin tabi ürün tavsiyesi yapiyor herkes sonucta

Canım öncelikle teşekkür ederiz güzel faydali bi konu açmışsin.. Benim cildim kuru, yalnız alnimda siyah Noktalar var. Kozmetik veya eczanede satılan ürünler/ilaclar genelde cildimin kuru olduğunu belirttiğim halde daha çok kurutan ürünler.. siyah Nokta veya sivilce çıktıktan sonra iz kalıyo özellikle çene bölgemde çok fazla iz var.. etkili bi maske veya ürün biliyor musun canım yardimci olursan çok sevinirim

rica ederim canım. cildin kuru ise ona göre maske öneriyorum sana.

Canım sana bir sorum olacak ben 3gündür lavanta çayı icıyorum birde fucicort krem kullanıyorum.özellikle alın bölgemde fazlaca sivilceler çıkıyor bu çayın böyle bir özelligı var mı.yoksa başka birşey mi dokundu teşekkür ederim bilgilendirirsen sevinirim..

canım sana verdiğim öneriyi incele ve uygula. hatta şimdi bir arkadaşımda denedik ve çok faydasını gördü. umarım sende de işe yarar. hangi şampuanı kullanıyorsun? clear kepeğe karşı olan şampuan var. onun içine ekleyeceksin canım.

ahh angel her gün yazıyorum dinlemiyorsun ve her şeyi bir arada yapıyorsun, o yüzden sonuç alamıyoruz.
1 söylediğim besinleri tüketme
2 evet lavanta çayını hem iç hem de yüzünü bununla sil
3 doktorun öneridkleri hariç hiç bir kremi kullanma
4 lavantayı 5 dakika kaynat.
tamam mı canım???

canım öncelikle teşekkür ederim hemen uygulamaya başlayıp seni haberdar edeceğim inşallah clearın kepeğe karşı etkili birkaç çeşit şampuanı var hangisini önerirsin bir de kaç günde bir yıkamam gerekiyor?

canım pek anlayamadım ya. mesela cildin kuru mu yağlı mı?

Bide foto koyayım dedim belki daha iyi anlarsın diyerek :) ucunda delik varmış gibi görülenler bi kısım flasla belli oluyo kızarıklıklarda ders çalışınca sıkıyorum farkında olmadan sonra iltihap oluyo ondan sebep

Eklentiler

• $1398853777528.jpg
    $1398853777528.jpg
    67,8 KB · Görüntüleme: 538
  • $1398853798597.jpg
    $1398853798597.jpg
    20 KB · Görüntüleme: 233
Bide foto koyayım dedim belki daha iyi anlarsın diyerek :) ucunda delik varmış gibi görülenler bi kısım flasla belli oluyo kızarıklıklarda ders çalışınca sıkıyorum farkında olmadan sonra iltihap oluyo ondan sebep

Yoğurt uygula demiştin sana zahmet kaç gün uygulamam lazım bitincede fotoğraflarım böylece daha anlaşılır olur

Ya benim saçlarım banyo yaptıktan sonra çok kabarıyor ama normalde saçlarım düz. Kabarıncada düz dursun diye saçlarımı düzleştiriyorum bu seferde saçlarım kırılıyor. Zaten saçlarım kısa uzatmaya çalışıyorum böylede uzamıyor. Kabarmaması için ne yapabilirim ? Ve nasıl saçlarımı uzatabilirim ? :KK4: :KK43: :44:

kızlar arık burada yazıyorum isteyenler takip edebilir.
fiskosta cm

Merhaba, lavanta cok iyi geldi sacima ve cildime:)defne sabununa maalesef devam edemedim bana iyi gelmedi herhalde klorane onerir misiniz sampuan olarak? Bir de bb kremlerden tavsiyeniz nedir bilginiz var mi? Son olarak ben roaccutane tedavisi gordum sanki cildim yiprandi oyle hissediyorum cildimde puturler var:/ Caudalie ve nuxe urunleri kullaniyorum.sizin tavsiye ettiginiz markalar var mi dogal yontem disinda?

Arkadaşlar, bir adağım vardı; cilt ve saç sorunları olanlara karşılıksız yardım edeceğim diye. Cilt ve saç bakımı konusunda bilgilerimi paylaşmak istiyorum sizlerle. Ancak başka bir yerle anlaşmam olduğu için bilgilerimi buradan paylaşamıyorum. Siz sorununuzu buradan yazarsanız forumun akışını sağlamış oluruz. Ben de sizin cilt ve saç sorunlarınıza önerilerimi özel mesajla bildiririm. Siz de sonuçları yine buradan açıklarsınız. Tamamen doğal maskeler öneriyorum. Hem kendimi geliştirmeye devam etmek hem de bilgilerimi unutmamak amacındayım. Sizlere de bu şekilde yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.
Çalışıyorum ama vakit buldukça cevaplamaya çalışacağım.
Sevgiler...

ben saç derimi canlanrırmak için şunu yapıyorum sık sık..hatta şu an başımda duruyor..
şöyle;saçımın uzunluğuna göre bir kaç paket yaş mayayı bir kabın içine alıyorum bu mayaya 3 yumurta sarısı ve yarım çay bardağı kadar saf zeytin yağını katıyorum..bunları bi güzel karıştırıyorum maya ezilene ve krem kıvamına gelene kadar..saç diplerimden başlayarak kafamın saçımın her tarafına sürüyorum..streç flim ile sarıp üstünede havlu ile kapatıp gece boyu böyle yatıyorum..artık kaç saat se ben bu akşam 6 da yaptım yarın 9-10 gibi kalktımmı yıkarım..faydalı bence..
bir şey daha var ..bundan bir hafta önce 2 liralık kırıkkilit otu aldım aktardan bir diğer adı da at kuyruğu otu..bu saçları çabuk uzatıyormuş..bu otu 1 su bardağından biraz fazla saf zeytinyağı olan bir kapaklı şişeye kattım..bir hafta böyle durdu..az öncede bu yağıdan süzdüm yumurtalı mayalı karışıma kattım ..saç maskem süper..
ben 10 ay evvel geçen sene 10 temmuz saçlarımı açıcıyla açayım derken çalıya çevirdim yandı kurudu kopuyordu..bende aldım makası elime asker traşı gibi kestim..sanırık 2 cm vardı saçım..10 ay geçti saçım 20 cm..bakımlar işe yarıyor..saçlarımı bir daha açıyla açmadım..ve hala sürekli boyarım..bu 10 aydır saçlarıma yaptığım bakım maskeleriyle saçım uzadı yumuşak ve gür..daha önceden çok dökülürdü oluk oluk..tepem parlardı..şimdi parmaklarım saçlarımın arasına girmiyor.
ve son bir şey daha var..elidor şampuanımın içine 1 şişe çamterebentin yağı katıyorum her yıkamada bununla yıkıyorum 1 kez..sonra elidor bakım kremi..işte bu kadar..sizde ne var ne yok?saçımı daha çabuk nasıl uzatabilirim?ne önerirsiniz?elmacık kemiklerimin üstünde güneş yanıkları var bunlara evde ne yaptıysam geçiremedim..ne yapayım?

Son düzenleme:
ben saç derimi canlanrırmak için şunu yapıyorum sık sık..hatta şu an başımda duruyor..
şöyle;saçımın uzunluğuna göre bir kaç paket yaş mayayı bir kabın içine alıyorum bu mayaya 3 yumurta sarısı ve yarım çay bardağı kadar saf zeytin yağını katıyorum..bunları bi güzel karıştırıyorum maya ezilene ve krem kıvamına gelene kadar..saç diplerimden başlayarak kafamın saçımın her tarafına sürüyorum..streç flim ile sarıp üstünede havlu ile kapatıp gece boyu böyle yatıyorum..artık kaç saat se ben bu akşam 6 da yaptım yarın 9-10 gibi kalktımmı yıkarım..faydalı bence..
bir şey daha var ..bundan bir hafta önce 2 liralık kırıkkilit otu aldım aktardan bir diğer adı da at kuyruğu otu..bu saçları çabuk uzatıyormuş..bu otu 1 su bardağından biraz fazla saf zeytinyağı olan bir kapaklı şişeye kattım..bir hafta böyle durdu..az öncede bu yağıdan süzdüm yumurtalı mayalı karışıma kattım ..saç maskem süper..
ben 10 ay evvel geçen sene 10 temmuz saçlarımı açıcıyla açayım derken çalıya çevirdim yandı kurudu kopuyordu..bende aldım makası elime asker traşı gibi kestim..sanırık 2 cm vardı saçım..10 ay geçti saçım 20 cm..bakımlar işe yarıyor..saçlarımı bir daha açıyla açmadım..ve hala sürekli boyarım..bu 10 aydır saçlarıma yaptığım bakım maskeleriyle saçım uzadı yumuşak ve gür..daha önceden çok dökülürdü oluk oluk..tepem parlardı..şimdi parmaklarım saçlarımın arasına girmiyor.
ve son bir şey daha var..elidor şampuanımın içine 1 şişe çamterebentin yağı katıyorum her yıkamada bununla yıkıyorum 1 kez..sonra elidor bakım kremi..işte bu kadar..sizde ne var ne yok?saçımı daha çabuk nasıl uzatabilirim?ne önerirsiniz?elmacık kemiklerimin üstünde güneş yanıkları var bunlara evde ne yaptıysam geçiremedim..ne yapayım?

tatlım uyguladığın maske çok güzel ama o kadar uzun süre saçında kalabilecek bir maske değil. kesinlikle 1-2 saat bekletip yıka. çünkü saç derini tahrik edebilirsin. mayanın üzerine bir de streç film sarım sabaha kadar bekletip, saçları yanan ve saç derisi mantar olan arkadaşlar tanıdım ben. lütfen yapma bunu. 1-2 saat beklet yıka.

Merhaba, lavanta cok iyi geldi sacima ve cildime:)defne sabununa maalesef devam edemedim bana iyi gelmedi herhalde klorane onerir misiniz sampuan olarak? Bir de bb kremlerden tavsiyeniz nedir bilginiz var mi? Son olarak ben roaccutane tedavisi gordum sanki cildim yiprandi oyle hissediyorum cildimde puturler var:/ Caudalie ve nuxe urunleri kullaniyorum.sizin tavsiye ettiginiz markalar var mi dogal yontem disinda?

Mehmet aydının zeytinyağlı defne sabunu ısrarla öneriyorum saçın için. bir ay aralıksız kullan. saçın alışacak ve çok seveceksin. roaccutane tedavisinden sonra cildine hiç bir şey kullanma, yeterince yorulmuştur cildin. akşamları maden suyuyla silip yat. kızılayın maden suyunu kullanabilirsin. bence bb krem de kullanma şimdilik. rahat bırak cildini.

tatlım uyguladığın maske çok güzel ama o kadar uzun süre saçında kalabilecek bir maske değil. kesinlikle 1-2 saat bekletip yıka. çünkü saç derini tahrik edebilirsin. mayanın üzerine bir de streç film sarım sabaha kadar bekletip, saçları yanan ve saç derisi mantar olan arkadaşlar tanıdım ben. lütfen yapma bunu. 1-2 saat beklet yıka.

şimdiye dek birşey olmadı ama bundan sonrada olmayacak diye bir şey yok..doğru saatlerce ıslak kalan ve hava almayan kafada mantar oluşabilir..dediğiniz gibi 2 saat bekletme yeter..ama yeterince maya yumurta ve yağı saç kökleri alır mı 2 saat içinde?

X