Cilt ve saç sorularınızı paylaşabilirsiniz...

ben azayım sorunumu. 29 yaşındayım, saçlarımı sağlıklı bir şekilde uzatmak istiyorum. 2 ay önce kırıklarını aldırmak zorunda kaldım 5-6 parmak saçım gitti, şimdi üstlerde yine kırık oluşmaya başladı, bu kırıkların oluşmasını engelleyebilir miyim? kırık oluşan yerlerde biraz boya var onu da belirteyim.

Bu yazıya nerden ulasacagız?

henüz yazımı hazırlayamadım ama ''fiskosta'' yazıyorum kızlar. sanırım link veremiyoruz :)

Son düzenleme:
benim de saç diplerimde kuruluk var kepek gibi değil ama resmen saç derim kabuklaşıp kavlıyor ne yapabilirim

canım beni biliyorsun zaten hatırlamazsan kısaca rahatsızlığımdn bahsederim...dün lavanta çayına başladım 1 hafta sonra da doktorumun verdiği spreyleri kullanacağım yüzüme..bu spreyler mantar içinmiş ama sivilce içinde veriyoruz sende mantar yok dedi doktoruma güvenmek istiyorum ama 6 aya girdim hala bitmedi evet azaldı ama bitmedi.şu anda alnımda çıkıyor ve kaşınıyorlar...lavanta çayının faydasının olacağını pek sanmıyorum ama deneyeceğim 15 gün

merhaba turuncu yagli cilt ve sac icin alternatif tavsiyelerini merakla bekliyorum.defne sabunu bana hic yaramadi:KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Benim sorunuma çare olur mu bilmem ama soracağım daha tarif bile edemiyorken(!) Alnımda pütür pütür pürüzler oluyo aynadan yakından bakınca ortasında küçücük minicik delikler oluyor sıkıyorum ufacık sert bi şey çıkıyo içinden hani nasıl desem sanki kuruyup sepsert olmuş iltihap gibi kil maskesi bilmem ne yapıyorum ama bana mısın demiyo var mı önerin?

Benim sorunuma çare olur mu bilmem ama soracağım daha tarif bile edemiyorken(!) Alnımda pütür pütür pürüzler oluyo aynadan yakından bakınca ortasında küçücük minicik delikler oluyor sıkıyorum ufacık sert bi şey çıkıyo içinden hani nasıl desem sanki kuruyup sepsert olmuş iltihap gibi kil maskesi bilmem ne yapıyorum ama bana mısın demiyo var mı önerin?

Bu arada ben de 25 yaşındayım

benim de saç diplerimde kuruluk var kepek gibi değil ama resmen saç derim kabuklaşıp kavlıyor ne yapabilirim
canım sana verdiğim öneriyi incele ve uygula. hatta şimdi bir arkadaşımda denedik ve çok faydasını gördü. umarım sende de işe yarar. hangi şampuanı kullanıyorsun? clear kepeğe karşı olan şampuan var. onun içine ekleyeceksin canım.

canım beni biliyorsun zaten hatırlamazsan kısaca rahatsızlığımdn bahsederim...dün lavanta çayına başladım 1 hafta sonra da doktorumun verdiği spreyleri kullanacağım yüzüme..bu spreyler mantar içinmiş ama sivilce içinde veriyoruz sende mantar yok dedi doktoruma güvenmek istiyorum ama 6 aya girdim hala bitmedi evet azaldı ama bitmedi.şu anda alnımda çıkıyor ve kaşınıyorlar...lavanta çayının faydasının olacağını pek sanmıyorum ama deneyeceğim 15 gün

ahh angel her gün yazıyorum dinlemiyorsun ve her şeyi bir arada yapıyorsun, o yüzden sonuç alamıyoruz.
1 söylediğim besinleri tüketme
2 evet lavanta çayını hem iç hem de yüzünü bununla sil
3 doktorun öneridkleri hariç hiç bir kremi kullanma
4 lavantayı 5 dakika kaynat.
tamam mı canım???

Arkadaşlar, bir adağım vardı; cilt ve saç sorunları olanlara karşılıksız yardım edeceğim diye. Cilt ve saç bakımı konusunda bilgilerimi paylaşmak istiyorum sizlerle. Ancak başka bir yerle anlaşmam olduğu için bilgilerimi buradan paylaşamıyorum. Siz sorununuzu buradan yazarsanız forumun akışını sağlamış oluruz. Ben de sizin cilt ve saç sorunlarınıza önerilerimi özel mesajla bildiririm. Siz de sonuçları yine buradan açıklarsınız. Tamamen doğal maskeler öneriyorum. Hem kendimi geliştirmeye devam etmek hem de bilgilerimi unutmamak amacındayım. Sizlere de bu şekilde yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.
Çalışıyorum ama vakit buldukça cevaplamaya çalışacağım.
Sevgiler...

Merhaba benim cildim kuru yüzüm özellikle T bölgem pul pul dökülüyo kuru cildim var
birde boyalı sert kuru saclarım var
bu sorunlarıma çare olarak ne önerebilirsiniz?

merhaba turuncu yagli cilt ve sac icin alternatif tavsiyelerini merakla bekliyorum.defne sabunu bana hic yaramadi:KK43:

tamam canım sana çok güzel şeyler öneriyorum. ya her 5 dakikada bir mesaj atılabiliyor, bu yüzden çok zaman alıyor. bekle yazıyorum :)

canım sana verdiğim öneriyi incele ve uygula. hatta şimdi bir arkadaşımda denedik ve çok faydasını gördü. umarım sende de işe yarar. hangi şampuanı kullanıyorsun? clear kepeğe karşı olan şampuan var. onun içine ekleyeceksin canım.

ahh angel her gün yazıyorum dinlemiyorsun ve her şeyi bir arada yapıyorsun, o yüzden sonuç alamıyoruz.
1 söylediğim besinleri tüketme
2 evet lavanta çayını hem iç hem de yüzünü bununla sil
3 doktorun öneridkleri hariç hiç bir kremi kullanma
4 lavantayı 5 dakika kaynat.
tamam mı canım???

Yok cnm tamda bu yazdıklarının hepsini yapıyorum:-) doktorun verdigi ilaçları kullanyrm başka hç birsey kullanmıyorum.ama çayı 10dk kaynatıyordum 5e dusururm çok sagol cnm

canım pek anlayamadım ya. mesela cildin kuru mu yağlı mı?

Merhaba benim cildim kuru yüzüm özellikle T bölgem pul pul dökülüyo kuru cildim var
birde boyalı sert kuru saclarım var
bu sorunlarıma çare olarak ne önerebilirsiniz?
tamam canım sana 2 ayrı sorun için maske öneriyorum. bunları uygulayan herkes çok memnu kalıyor. umarım sana da iyi gelir, sonuçlarını bize yaz olur mu?

kızlar sizin geri dönüşümleriniz benim için faydalı oluyor, şunu denedim işe yaramadı, ya da şundan çok memnun kaldım diye beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. hazırladığım yazıları da takip edebilirsiniz. konu isteyebilirsiniz. mesela deniz sezonu açıldı, nasıl daha iyi bronzlaşırsınız doğalla yollarla bunu yazmak istiyorum şimdi.

kızlar sizin geri dönüşümleriniz benim için faydalı oluyor, şunu denedim işe yaramadı, ya da şundan çok memnun kaldım diye beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. hazırladığım yazıları da takip edebilirsiniz. konu isteyebilirsiniz. mesela deniz sezonu açıldı, nasıl daha iyi bronzlaşırsınız doğalla yollarla bunu yazmak istiyorum şimdi.

cok tsk ederim faydalı olacagna inanıyorum en kısa zamanda denicem size geri dönüş yaparım
peki güneşten cildimizin en az etkilenmesi için ne yapabiliriz ?

Arkadaşlar, bir adağım vardı; cilt ve saç sorunları olanlara karşılıksız yardım edeceğim diye. Cilt ve saç bakımı konusunda bilgilerimi paylaşmak istiyorum sizlerle. Ancak başka bir yerle anlaşmam olduğu için bilgilerimi buradan paylaşamıyorum. Siz sorununuzu buradan yazarsanız forumun akışını sağlamış oluruz. Ben de sizin cilt ve saç sorunlarınıza önerilerimi özel mesajla bildiririm. Siz de sonuçları yine buradan açıklarsınız. Tamamen doğal maskeler öneriyorum. Hem kendimi geliştirmeye devam etmek hem de bilgilerimi unutmamak amacındayım. Sizlere de bu şekilde yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.
Çalışıyorum ama vakit buldukça cevaplamaya çalışacağım.
Sevgiler...

mrb canmm benm cıldım eskıden yaglı ve sıwılcelıydı ama artık kuru ve putur putur yanaklarımda da kızarıklıklar oluyo onerebılcegın maske varmı???

canım pek anlayamadım ya. mesela cildin kuru mu yağlı mı?

Cildim karma ya t bölgesi yağlı diyim öyle sivilce çıksa da bu bölgede çıkıyor. Alnım pütür pütür hele ışıkta bakınca tarla gibi uzaktan belli olmuyo dokununca hissediyorum ama bazen azıyor özelliklede mevsim geçişlerinde. Göz altlarında yanağa yakın yağ bezeleri de var çok belli olmasa da belki alaka vardır diye söylüyorum.

mrb canmm benm cıldım eskıden yaglı ve sıwılcelıydı ama artık kuru ve putur putur yanaklarımda da kızarıklıklar oluyo onerebılcegın maske varmı???

canım senin cildin kullandığın nemlendiricileri pek sevmemiş ve reaksiyon göstermiş, cildin biraz hassas demek ki, sana bir maske yazacağım bunu düzenli uygula.
bir de arkadaşlar bunlar doğal maskeler bir kaç kez kullanıp işe yaramadı demeyin. mesela defne sabunu önerdim bir arkadaşa, onu uzun süreli kullansın ki farkı anlasın. örneğin 1 ay deneyin söylediklerimi, sonucu ancak belli olur.
ısrarla makyaj malzemesi ve markası soruyorsunuz. ben size belki kendi kullandıklarımdan önerebilirim. ben içeriğine bakıyorum, çok ucuz şeyler almayın ve içeriğinde paraben bulunan ürünlerden de kaçının.
burda sabun, şampuan markası yazabiliyor muyum bilmiyorum, kendimde deneyerek memnun kaldığım daha doğal ürünleri tercih ediyorum. isteyene bunları yazarım.

X