Cilt zimparalama 2024

balkizinruyasi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2024
49
22
Evet arkadaslar akne skarlarim icin baska cozum bulamadigim icin cildime dermabrazyon yaptirdim umarim cektigim sikintinin karsiligini az da olsa alirim. Bu islemi izel ve mustafa sandal da yaptirmisti. Izel cildinde yuzde 50 iyilesme oldugunu soylemisti. Aslinda cildimdeki cukurlar o kadar yogun degildi ama ben aynada gordukce rahatsiz oluyordum. Bugun islemden soraki 6. Gun yuzum kabuk bagladi bakalim altindan ne cikacak🙄 bu islemi topikal anestezi kremi ile yaptirabilirsiniz korkulacak bir operasyon degilmis aci sizi islem aninda olmadi.. operasyon sonrasinda hafif sizilarim oldu agri kesici bile icmedim. Cilt yara olup kabuk bagliyor 3 4 gun yemek yiyemiyorsunuz. Pipet ile corba, sut ictim diyet yapmak isteyen icin birebir =))

**(Guncelleme) bugun 8.gunum arkadaslar kabuklar dokuldu ve % 50 60 lik bir duzelme soz konusu fotograflari paylastim size gore yuzde 80 90 duzelme bile olmus olabilir ben yuzumu cok yakindan inceledigim icin yuzde 50 60 dedim=) cukurlarim eskisi gibi belirgin degil, tamamen kaybolanlar da var. Hala yerinde durup eskisi kadar belli olmayanlar da. birkac ay icerisinde kizariklik gidince yine guncelleme yapacagim. Bu islem sabir isteyen, ve herkesin yapabilecegi bir islem degil bunu soylemek isterim. Doktorun cok fazla deneyim sahibi olmasi gerekiyor. Benim skarlarim bu isleme uygundu ( ice pick skar) islem sonrasi cildinize cok iyi bakmaniz gerekiyor

Eklentiler

• Screenshot_20240229_194631_Gallery.jpg
    Screenshot_20240229_194631_Gallery.jpg
    117,9 KB · Görüntüleme: 181
  • 20240225_164044.jpg
    20240225_164044.jpg
    59,3 KB · Görüntüleme: 153
  • 20240303_173154.jpg
    20240303_173154.jpg
    143,5 KB · Görüntüleme: 133
  • 20240304_123240.jpg
    20240304_123240.jpg
    110,3 KB · Görüntüleme: 120
Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun. Ben böyle bir şeye asla kalkışmazdım. Yani acımıyor mu? O yaralar ne zaman dökülecek? İz kalmayacak mı? Çok şaşırtıcı.

Bu işlemi biliyorum ama keşke 2024 senesinde eski bir yöntemi yaptırmasaydın. eski nesil tüp televizyonu gibi düşün.her şey çok ileriye gitti.umarım plastik cerrah yaptı başkasına gittiysen geçmiş olsun. bu yöntemden hasarsız çıkabilmen için doktorun aşamalarını anlatmıştır.
bundan sonraki 2 aşama daha var onlar önemli

Çok geçmiş olsun. Ben böyle bir şeye asla kalkışmazdım. Yani acımıyor mu? O yaralar ne zaman dökülecek? İz kalmayacak mı? Çok şaşırtıcı.
Cok sagolun. Valla nasil boyle bir seye kalkistim hic bilmiyorum./ o kadar kafama takmisim ki. gerci klinikte anksiyetem tuttu, nabzim firladi .. bi de youtube da dermabrazyon videolari izlemistim. Korka korka girdim klinige ve doktorum demez mi bu islem icin anesteziye gerek yok diye.. iyice korktum kaciyodum nerdeyse=)) hocam lokal anestezi yapin yuzumu traslicaksiniz sonucta dedim. Ama acimioki dedi. Lokal daha cok acir igneleri sokcaz sonucta dedi. Oyle de oldu.. Cok korktugum icin yanaklarima lokal yapti, alnima uyusturmadan girdi valla. Ve hic aci hissetmedim alnimda da enteresan bi sekilde. Ama islem bittikten sonra sizilarim oldu. Hani yere dusup dizimizi soyariz ya ayni oyle. O da dayanilmaz bir aci degildi agri kesici kullanmadim bile. O sekilde operasyondan cikip ankaradan istanbula geldik ozel aracla. Suratta maske vs olmuyor. Ilk 3 gece uyumak sikinti oldu yuz sisti gerginlik oldu sonrasinda sislik hafifledi rahatladim. Cukur izlerinde %20 / 50 fayda sagliyor denildi kabuklar dokulunca gorcez=) tam anlamiyla gecirmese bile yuzde 30 bile benim icin iyi bir sonuc olur. Kirmiziliklar olacak bir muddet cunku deri alttan tazesini cikariyor. Makyajlar bir muddet kapayacagim😇

Bu işlemi biliyorum ama keşke 2024 senesinde eski bir yöntemi yaptırmasaydın. eski nesil tüp televizyonu gibi düşün.her şey çok ileriye gitti.umarım plastik cerrah yaptı başkasına gittiysen geçmiş olsun. bu yöntemden hasarsız çıkabilmen için doktorun aşamalarını anlatmıştır.
bundan sonraki 2 aşama daha var onlar önemli

Ah ne yazik ki 2024 olmasina ragmen akne cukurlarini gecirecek duzgun bir yontem ya da cihaz bulamadilar. Tum cihazlari denedim lazerler, mezoterapi, prp etkileri olmadi. Zaten cogu doktor dermabrazyon ve fenol un hala en etkili yontem oldugunu soyluyor evet riskleri cok fazla fakat lazerlerin de etkisi olmadi. Plastik cerraha yaptirdim. Umarim bu islemin az da olsa faydasi olur.. Doktorum islemden sonra 1 sene direkt gunese maruz kalmamam ve bu surecte surekli gunes kremi kullanmam gerektigini soyledi farkli bir sey daha mi var😇

Merhaba Mustafa sandalın cidden izleri gitmiş fark ettim bnce o yurt dışında işlem yaptırdı.Yıldız çağrı atiksoyun da gitmiş fark ettim.bnce sürekli tekrarlanması gereken işlemler

Doktorum islemden sonra 1 sene direkt gunese maruz kalmamam ve bu surecte surekli gunes kremi kullanmam gerektigini soyledi farkli bir sey daha mi var😇
Parayı doktor alsın aşamaları ban arsızı yazsın😔

Uzun uzadıya anlatmayacağım ama bu işlem tek çeşit değil bir kaç çeşidi var, kimyasal,lazer,büyük ihtimal siz mekanik olanını yaptırdınız(inşallah değildir)
yapılmış işlem ilk adım,asıl sonuca ulaşmak için 2-3 aşama daha yaptırmanız lazım(yani doktorunuz bu tedavinin tek seansta biteceğini söylemiş olamaz)
1.needleng+collagen
2. resurfacing+plazmolifting

Adı dahi ürkütücü. Cilt bariyerine zarar verir böyle şeyler. Kısa vadede iyi gibi durur ama uzun vade için aynı şeyi diyemem.

Ben de kucuk gozenekler icin baby face yaptirdim ama lazer bana pek iyi gelmedi. O yuzden bu islemi dusunuyorum. İstanbul’da mi yaptirdiniz?

Merhaba Mustafa sandalın cidden izleri gitmiş fark ettim bnce o yurt dışında işlem yaptırdı.Yıldız çağrı atiksoyun da gitmiş fark ettim.bnce sürekli tekrarlanması gereken işlemler
Mustafa sandal dermabrazyonunu turkiyede yaptirmis hatta youtube da videosu da var bu konu ile alakali =) evet dermabrazyon karlarina iyi gelmis buyuk oranda göze batmiyorlar

Parayı doktor alsın aşamaları ban arsızı yazsın😔

Uzun uzadıya anlatmayacağım ama bu işlem tek çeşit değil bir kaç çeşidi var, kimyasal,lazer,büyük ihtimal siz mekanik olanını yaptırdınız(inşallah değildir)
yapılmış işlem ilk adım,asıl sonuca ulaşmak için 2-3 aşama daha yaptırmanız lazım(yani doktorunuz bu tedavinin tek seansta biteceğini söylemiş olamaz)
1.needleng+collagen
2. resurfacing+plazmolifting
Mekanik yaptirdim dermabrazyonu. 2 3 asamadan bahsetmedi doktorum.Yani sadece 1 islemle bitirdi.. bakalim kabuklar dokuldukten sonra izlerin bi kismi yuzeysellesirse benim icin yeterli olur.. doktor durust davrandi cukurlarin hepsi gitsin diye bi sey bekleme dedi .. Mekanik dermabrazyonun amaci cukurlu bolgeyi yuzeye yakin duzlemek.. bu islem disinda hicbir islem lazer, kimyasal yuzde 20 / 40 a varan sonuc vermiyor. Siz bu islemi yaptirdiniz sanirim?

Mekanik yaptirdim dermabrazyonu. 2 3 asamadan bahsetmedi doktorum.Yani sadece 1 islemle bitirdi.. bakalim kabuklar dokuldukten sonra izlerin bi kismi yuzeysellesirse benim icin yeterli olur.. doktor durust davrandi cukurlarin hepsi gitsin diye bi sey bekleme dedi .. Mekanik dermabrazyonun amaci cukurlu bolgeyi yuzeye yakin duzlemek.. bu islem disinda hicbir islem lazer, kimyasal yuzde 20 / 40 a varan sonuc vermiyor. Siz bu islemi yaptirdiniz sanirim?
Yok hayır ben yaptırmadım.Ama alan olarak tüm işlemleri bilirim,cilt,dış görünüş düşkünüm.Bu işlem bizim ülkemizde hala popüler olabilir ama yurtdışında artık demode ve ilkel bir işlem.
Sizin cildinizde öyle aşırı bir kusur yok ki,yaşınızı bilmiyorum ama ben sadece 20 li yaşların başından 30 kadar cildine yatırım yapmamış,gerektiği kadar bakmamış,paket gıda,çikolata kahve kola tüketmiş,kolajen-nemlendirme-güneş kremini disiplinli şekilde uygulamamış sonrasında dank edip cildine bakmaya başlayan kadın yüzü görüyorum

Yok hayır ben yaptırmadım.Ama alan olarak tüm işlemleri bilirim,cilt,dış görünüş düşkünüm.Bu işlem bizim ülkemizde hala popüler olabilir ama yurtdışında artık demode ve ilkel bir işlem.
Sizin cildinizde öyle aşırı bir kusur yok ki,yaşınızı bilmiyorum ama ben sadece 20 li yaşların başından 30 kadar cildine yatırım yapmamış,gerektiği kadar bakmamış,paket gıda,çikolata kahve kola tüketmiş,kolajen-nemlendirme-güneş kremini disiplinli şekilde uygulamamış sonrasında dank edip cildine bakmaya başlayan kadın yüzü görüyorum
Hic kahve, abur cubur tuketmedim stres kaynakli kistik sivilce sonrasinda kalan cukurlar bunlar roaccutane sagolsun. Dermabrazyon ilkel yontem gibi gozukuyor ama lazer cihazlari tamamen para sömürme icin uretilen makineler... ben ve arkadaslarim o ilkel olmayan cihazlara kac bin tl harcadik belli degil ! Sonuc 0 ! Bakalim bundan birazcik da olsun sonuc alabilirsem arkadaslar da bekliyor sonuclari paylasirim burdan da sevgiler

Ben de kucuk gozenekler icin baby face yaptirdim ama lazer bana pek iyi gelmedi. O yuzden bu islemi dusunuyorum. İstanbul’da mi yaptirdiniz?
Merhabalar ben ankarada yaptirdim bu islemi. Exoderm + dermabrazyon sonuclari guzel olursa doktor ismini yazacagim diger turlu kimsenin vebaline giremem=)

X