Cimri adamla bir ömür....

Biran önce delillerini topla, def et adamı. Ama sakın evi terkeden sen olma. Avukatınla da konus, şerh koydur hesaplarına. Haftalardır diyorum ben sana bunu. Allem eder kallem eder yok eder paraları.
evi ben terk edersem ben mi suçlu olurum mahkemede

Dedigim kadının anası babası emekli memur
İki kızı var sadece hayatta
Gel git yapmazlarmis masraf olur diye.
Okulda gün yapılacaktı ben katilamam evim müsait değil dedi
Ayrı eve çık dedim kira mi vereceğim diyor.
Eve gelen gelir kira malmulk tonlarca
Teyzesi varmış hiç evlenmemis onun da 4 trilyonluk evi var dedi
O da aynıymış.
Hep birikim harcama sıfır.
Evlenmeyerek çok güzel yapmış arkadaşınız, düşünsenize bugün ölse (Allah ömür versin). Geriye bıraktığı malı mülkü hiç muhattap bile olmadığı akrabalarına kalacak muhtemelen. Bunun becerip yiyemediği parayı çatır çatır yiyecekler.

Evlenmeyerek çok güzel yapmış arkadaşınız, düşünsenize bugün ölse (Allah ömür versin). Geriye bıraktığı malı mülkü hiç muhattap bile olmadığı akrabalarına kalacak muhtemelen. Bunun becerip yiyemediği parayı çatır çatır yiyecekler.
Çok değişik kafası var
40inda evlencek tüp bebek yapacak adamı da postalayacakmis😁

Sırf para gitmesin diye bu kadar hastalıklı düşünmekte garip, arkadaşınız paranın kölesi olmuş işin kötü tarafı bu tarz insanlar dışarıya harcamayıp kendilerine harcasalar neyse kendi keyiflerinden de ödün veriyorlar.
Ben evlencegini sanmıyorum sözleşme felan ister sanirim
Ve o kadar paranın birazını bile yiyemeden göçüp gidecek maalesef.

Ben evlencegini sanmıyorum sözleşme felan ister sanirim
Ve o kadar paranın birazını bile yiyemeden göçüp gidecek maalesef.
İnsan harcadığı kadar paranın sahibi oluyor bankada yada yastık altında ki paranın değil. TV programlarında çıkan belli yaş üstü teyzeler vardır ya kimseye tek kuruş faydası olmaz ama üçkağıtçı gözü açık biri gelip bir güzel malını mülkünü yer bunların.

Evet hem istemiyor hem de ev işlerine yardımcı olmak istemiyor. Sebebi de ben maaşımin dan katkı vermiyorsam ona ev işi iicn se beklenti içine girmeyecek mişim
Madem ev işlerinden maaş vermediğiniz için siz sorumlusunuz o zaman o da ev giderleri ve çocuğunuz ile sizin bakımından sorunlu.
Siz maaşınızla eve yardımcınızı alın onu hiç bir şekilde ev işi, yemek vs. ile muhatap etmeyin kalan paranızı da ister birikim yapın ister harcayın hiç bir şekilde gelire gidere karışmayın.
Oh ne ala kadın hem çalışsın para biriktirsin hem tüm evin yükünü sırtlansın hem çocuk baksın.

Zaten bunları tek başınızda yaparsınız o zaman kocaya ne gerek var?

ya diyorki ben cimri olsam kaloiferli evde oturazmışız evimizde eşyalar olmazmıs sen cimri insan görmemişsin diyor lüx gördüğü şeylere bak oturdugumuz ev eski olurmuş cimri olsa kafayı yiyecek insan
Elektriği suyu da kapatıp mağaraya taşınalım mı kocacığım, deseydiniz.
Bunun bir ilerisi mağara çünkü! Eşyalı evde oturmak lüksse lüks olmayanı mağaradır. :deli:

Cimriler diye bir program vardı orada Çinli bir kadın vardı, öyle biriyle yaşasa adam cimri olmaktan nefret eder😂
Ay evet çöpten yemek toplayıp misafir agirliyordu değil mı onlarla 🤢

Merhaba gecen ki konumu hatırlayanlar bilir eşimle maddi yönden anlaşmazlık yaşıyoruz.bosanma noktası geldik aileler girdi işin içine. Bi şekilde ikna ettiler barışın diye. Yani açıkçası benim ailem çok istedi barışın diye .kayinvalideme kalsa 6 ay ayrı kalın diyordu. Ya cocuk için deneyelim dedik bir kere daha ama yok değişmiyor adam dün markete gittik 2 tane alışveriş cantasi aldım evden hemen otoparka inince dedi ki 2 canta aldığına göre çok şey alacaksanız gibi aldığımız şeyler de süt yağ gerekli şeyler yani ben de kavga edeceksek ben geri döneyim dedim .sonra şaka yaptım dedim.markete girdik şunu da alalım bunu da alalım diye soruyorum .böyle ömür geçer mi.hafta sonları olunca evi temizliyoruz eşim evi süpürür ben de yani yarı yarıya görev bölümü yaparız çünkü cimriligi yüzünden eve temizlikçi aldırmıyor.ayda bir gelse ne olur ki parasını vereyim ben dedim .ayda bir de gelse bizim ev 4 gün sonra eski haline döner dedi.bir de kendi titiz biri .Ne olacak her hafta alan var iş yerinde şu arkadaş herhafta alıyor dedim .git onun kocası ile evlen madem dedi bana . Bugün kahvaltıda sataşti bana Bi hafta sonum var onda da temizlik yapıyorum dedi dün çalışmıştı.sen niye yapmadın dedi bilerek beni mi bekletiyorsun dedi temizlik için. Ben de dün Bi arkadaşlara gitmiştim. Yarın birlikte yaparız diye düşündüm. Eve robot süpürge istiyorum çalıştığım için cocuk da var .alacaksan al kendin ben den bes kuruş bekleme diyor .artık tahammülüm kalmadı bu adama ya gerçekten
Konularinizi okudum şimdi yani yaşadığımız hayatlar o kadar benzer ki inanamadim sanki kendim yazmış gibi okudum bende çalışıyorum benim eşim de çok cimri evimizi aldık araba aldık ama arabayi bana kullandirmaz eve eşya aldık hala doymuyor harcama da harcama diyor siz akıllılık edip yine de kendi paraniza sahip çıkmışsınız ben salak onu bile beceremedim o al derse alırım harca derse harcarım aldırmak istemezse bir kavga çıkarır aldırmaz daha dün 1 elbise 1 etek alcam diye benimle kavga etti ev aldık borcumuz var şimdi onun sırası mı diye ama çalışıyorum nihayetinde insan alıp giymek istiyor ki ben 5 senedir çalışıyorum asla özgür harcama yapamadım hep 1 tane aldıysam 2.yi aldırmaz robot supurgeymis airfree mis asla öyle şeyleri zaten almaz da aldırmaz da kızımıza da 1 tane varsa tmam der 2.ye gerek yok borç altına girdik sen de aç gozlusun der ben böyleyim s..git demeye başladı bu ara bende evden ayrılmıştım ama aileler araya girdi tabi cocuk var barışın flan dedi bende barıştım düzelir umuduyla ama nerde aynı tas aynı hamam hatta şimdi bide ben sana gelip yalvardım mi eve dön diye diyor her kavgada kızımı bırak git kendin diyo öldürürüm seni de aileni de kızımı benden götürüp saklarsan diyo bende ne olcak bu işin sonu bekliyorm

Konularinizi okudum şimdi yani yaşadığımız hayatlar o kadar benzer ki inanamadim sanki kendim yazmış gibi okudum bende çalışıyorum benim eşim de çok cimri evimizi aldık araba aldık ama arabayi bana kullandirmaz eve eşya aldık hala doymuyor harcama da harcama diyor siz akıllılık edip yine de kendi paraniza sahip çıkmışsınız ben salak onu bile beceremedim o al derse alırım harca derse harcarım aldırmak istemezse bir kavga çıkarır aldırmaz daha dün 1 elbise 1 etek alcam diye benimle kavga etti ev aldık borcumuz var şimdi onun sırası mı diye ama çalışıyorum nihayetinde insan alıp giymek istiyor ki ben 5 senedir çalışıyorum asla özgür harcama yapamadım hep 1 tane aldıysam 2.yi aldırmaz robot supurgeymis airfree mis asla öyle şeyleri zaten almaz da aldırmaz da kızımıza da 1 tane varsa tmam der 2.ye gerek yok borç altına girdik sen de aç gozlusun der ben böyleyim s..git demeye başladı bu ara bende evden ayrılmıştım ama aileler araya girdi tabi cocuk var barışın flan dedi bende barıştım düzelir umuduyla ama nerde aynı tas aynı hamam hatta şimdi bide ben sana gelip yalvardım mi eve dön diye diyor her kavgada kızımı bırak git kendin diyo öldürürüm seni de aileni de kızımı benden götürüp saklarsan diyo bende ne olcak bu işin sonu bekliyorm
Kendi ayaklarınızın üstünde durabilen de bir kadınsınız , çalışıyorsunuz da peki neden böyle adamlarla ömür çürütüyorsunuz ?
Daha kendi çalışıp kazandığınız parada bile söz hakkınız yok .

Kendi ayaklarınızın üstünde durabilen de bir kadınsınız , çalışıyorsunuz da peki neden böyle adamlarla ömür çürütüyorsunuz ?
Daha kendi çalışıp kazandığınız parada bile söz hakkınız yok .
Yok valla yok 5 senedir çalışıyorum her çalıştığım kurusu eline saydım cep harçlığımı verir kıyafet alım derim ihtiyaçsa al der hadi dedim tmam ev alcaz diye birikim yapıyoruz çok şükür aldık evimizi ama insan yine de biraz harcamak istiyor ne zmana kadar ev alalım diye birikim yapıp durcak 28 yaşındayım bu yaşta giyip yemiceksem ne zman yiyeceğim diye de soruyorum düzelir belki artık karışmaz yada az da olsa rahat bırakır diye döndüm eve ama çok yanlış düşünmüşüm adamın hala derdi para birikim

Yok valla yok 5 senedir çalışıyorum her çalıştığım kurusu eline saydım cep harçlığımı verir kıyafet alım derim ihtiyaçsa al der hadi dedim tmam ev alcaz diye birikim yapıyoruz çok şükür aldık evimizi ama insan yine de biraz harcamak istiyor ne zmana kadar ev alalım diye birikim yapıp durcak 28 yaşındayım bu yaşta giyip yemiceksem ne zman yiyeceğim diye de soruyorum düzelir belki artık karışmaz yada az da olsa rahat bırakır diye döndüm eve ama çok yanlış düşünmüşüm adamın hala derdi para birikim
Böyle adamlar düzelmez , sizin adınıza gerçekten üzüldüm. Böyle hayat geçmez ki hiç mi gönlünüzce harcayamayaksınız ?

Böyle adamlar düzelmez , sizin adınıza gerçekten üzüldüm. Böyle hayat geçmez ki hiç mi gönlünüzce harcayamayaksınız ?
Sanırım bu insanla devam edersem öyle olacak telefonum bozuldu bi telefon aldım kendime o zman da aramız kötüydü karışamıyordu 8 bin TL ye aldım 3 taksit ile 3 ay laf etti telefona o kadar para verilir mi diye insAllah birgun karışmayı bırakır az da olsa kızımız için düzelir hersey

X