Cimri kayınpeder ..

renginar

Seviyorum uleyn :)
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2009
913
698
Merhaba arkadaşlar biraz uzun olacak ama durumu anlamanız açısından her detayı yazıyorum
23 yaşında üniv. son sınıf öğrencisiyim, 2 yıldır devam eden gayet güzel bir ilişkim var. Allah kısmet ederse mezun olup atandıktan sonra evlenmeyi düşünüyorum ancak kafamda dönüp duran bir sürü sıkıntı var biraz bahsedip sizden de fikir almak istiyorum...
Sözlüm 3 erkek kardeş. Ailesi bir ilçenin köyünde yaşıyor ve tarım vs ile uğraşıyor. Ayrıca babası memur emeklisi tarım ve köyişlerinden 2 bin tl ye yakın emekli maaşı alıyor. Bunun dışında yaptıkları tarım hayvancılık vs ordan da aylık en az 4 5 bin gelirleri var kısacası durumları gayet iyi. Bunları neden belirtiyorum çünkü sıkıntımız burda başlıyor.
Sözlüm en küçük kardeş diğer iki abisi evlenmiş. Birinin eşi anlaşmazlık yaşayarak düğünde takılan bütün takıları alıp evden kaçmış. Boşanmışlar. Diğer gelin yani müstakbel eltim çok paragöz bir insan. Kendi okumuş olmasına rağmen asla çalışmamş evlendiğinden beri. Zaten 40 yaşına yakın evlenmiş, evlendikten sonra hemen çocuk yapmış şu an evde oturuyor. Kayınpedere rest çekmiş zamanında abisi, sıfır ev alıcaksın bize yoksa evlenmem falan diye. (büyük ihtimal eltinin gazına gelmiş ) neyse babası kendi elindeki bütün toplu parayı vererek 100 bin tlye ev almış şu an o evde oturuyorlar...Evin tapusunun yarısı abisinin yarısı da babasının üzerine.
Şimdi sorun şu ben diyorum ki mezun olup atandığımda kredi çekip ev alalım boşa kira ödemeyelim. Sözlümün dediğine göre babası iki abisine de ev vs full eşyalarını döşemiş, bana da öyle yapacak diyor. Ancak ben bundan kuşkuluyum. Çünkü 1 tlnin lafını eden bir insan. Örneğin dışarı çıksın kesinlikle dışarda yemek yemezmiş.Her seferinde ağzında bir para lafı. Sözlüm 18 yaşında motorla kaza yapmış, yoğun bakımda kalmış 1 ay. 4 tane ameliyat geçirmiş. O zamanlar kan parası vs binlerce lira harcamış babası. Ve hala bunu sözlümün başına kakıyor her fırsatta evde kavga çıkarıyor. Sen kaza yaptın da ben ödedm de vs. çalışıyorsun bana para vermiyorsun diyor. Onun dusuncesıne göre sözlüm aldığı paranın hepsını ona vericek o da ona harclık vericekmiş öyle kafada bir insan. (30 yasında bir insan babasından günlük 10 tl falan alıcak heralde şaka gibi) ve yine her fırsatta para vermediğini öne sürerek yarın öbür gün evleniceksin görcem seni falan diye tehdit ediyor....
Kredi çekmek için bize toplu bir para lazım. 30 -35 bin kadar olsa ben kredi çekip kalanını ödicem ancak bu parayı kesinlikle vermez sadece eşya vs yardımında bulunur gibi geliyor ki eğer sözlüm babasıyla tartışırsa ben rest çekip herşeyi taksitle kendimiz ödeyelim demeyi düşünüyorum. Adamın iki gelini de hiç çalışmamış ve biri altınları alıp kaçmış diğeri de sürekli kayınpederden para istiyor.
Sorum şu
Sizce kp bize 30 35 bin gibi bir meblağ verir mi ev almak için ? (hiç umudum yok )
İkincisi böyle bir kp ile evlilik nasıl olur gidip geldiğimde çok sorun yaşarım diye düşünüyorum. İstediğim beyaz eşyayı vs almaz kafasına göre kendi istediğini alıcak gibi geliyo bana. O yüzden rest çekip herşeyi kendimiz yapsak kiraya çıksak çok mu sıkıntı çekeriz diye düşünüyorum. İkimiz de çalışırsak aylık 4500 gibi bir gelirimiz olcak inş.
Yardımlarnızzı bekliyorum teşekkür ederim...

ne şamın şekeri ne de arabın yüzü
yani, ne yapıyorsan kendiniz yapın. cimri adamdan size bişi çıkmaz
çıksa da herşeye hakim olmak ister :KK66:
burnu hep hayatınızda olur

Ben de böyle düşünüyorum bu hayatta ne yaptıysam kendim yaptım bu zamana kadar. Ama bizimkine laf anlatamıyorum o biraz inada bindirmiş durumda aralarındaki anlaşmazlıktan dolayı. Abimlere ne yaptıysa bana da yapıcak diyor.

Ben de böyle düşünüyorum bu hayatta ne yaptıysam kendim yaptım bu zamana kadar. Ama bizimkine laf anlatamıyorum o biraz inada bindirmiş durumda aralarındaki anlaşmazlıktan dolayı. Abimlere ne yaptıysa bana da yapıcak diyor.
onu sana değil yerse babasına söyler :=) ama pısmış şekilde değil, adam gibi alır karsısına konusur.
babası alsa bile kendi uygun gördüğü şeyi, uygun gördüğü yerden alır ve size soran olmaz. e nolur bu sefer? adam kendı zevkıne göre evi döşemiş olur..adam cimri çünkü

nişanlın denesin bakalım bi şansını istediği şekilde oluyor mu :=) sanmam...

Sizce kp bize 35 bin verirmi derken? Numarasını Verde Soralım istersen, nerden bilelim yahu. Sana anca fikir verebiliriz ve şu kadarını söylüyorum "tırnağın varsa başını kaşı" diye bi laf var yada "kurda sormuşlar, ensen niye kalın diye, kendi işimi kendim yapıyorum diye cevap vermiş" diye Güzide deyimlerimiz var. Kan Parasını başına kakan bi adamdan bahsediyorsun, kendiniz alın evinizi kimseye eyvallahınız Olmasın.

onu sana değil yerse babasına söyler :=) ama pısmış şekilde değil, adam gibi alır karsısına konusur.
babası alsa bile kendi uygun gördüğü şeyi, uygun gördüğü yerden alır ve size soran olmaz. e nolur bu sefer? adam kendı zevkıne göre evi döşemiş olur..adam cimri çünkü

nişanlın denesin bakalım bi şansını istediği şekilde oluyor mu :=) sanmam...

Haklısınz alırsa da hiçbişey benim istediğim gibi olmaycak gibi geliyor bu yüzden hiç bu laflara girmeden ben atlayıp herşeyi ikimiz yapalım demeyi düşünüyorum ama tepki alırım diye korkuyorum.

Sizce kp bize 35 bin verirmi derken? Numarasını Verde Soralım istersen, nerden bilelim yahu. Sana anca fikir verebiliriz ve şu kadarını söylüyorum "tırnağın varsa başını kaşı" diye bi laf var yada "kurda sormuşlar, ensen niye kalın diye, kendi işimi kendim yapıyorum diye cevap vermiş" diye Güzide deyimlerimiz var. Kan Parasını başına kakan bi adamdan bahsediyorsun, kendiniz alın evinizi kimseye eyvallahınız Olmasın.

O soru biraz yanlış olmuş :) Oğlunun kan parasını sürekli başına kakan insandan da hiçbişey isteyesim gelmiyor zaten...

Haklısınz alırsa da hiçbişey benim istediğim gibi olmaycak gibi geliyor bu yüzden hiç bu laflara girmeden ben atlayıp herşeyi ikimiz yapalım demeyi düşünüyorum ama tepki alırım diye korkuyorum.
e tabi çok diretıyorsa
bırak şansını denesın. eşya konusunda da kesin konusursun onunla

e tabi çok diretıyorsa
bırak şansını denesın. eşya konusunda da kesin konusursun onunla
Şu an öğrenci olduğum için bana çok yardımı oldu erkek arkadaşımın. Geçen sene ev tuttuk eşya aldı vs . sağolsun. Yani bunu bile laf ediyormuş o kıza şöyle yapıyorsun böyle yapıyosun ama seni bırakırsa napcaksn falan diye laf sokuyormuş. Adamı tanımadan buz gibi soğudum maddiyattan ziyade böyle ters bi insanla aynı masada yemek yemek bile gericek beni.. :KK43:

Mezun olacaksın da, daha atanacaksın da ohoo... Daha çok zaman var. Neden bunlara şimdiden kafa yoruyorsun?

Şu an öğrenci olduğum için bana çok yardımı oldu erkek arkadaşımın. Geçen sene ev tuttuk eşya aldı vs . sağolsun. Yani bunu bile laf ediyormuş o kıza şöyle yapıyorsun böyle yapıyosun ama seni bırakırsa napcaksn falan diye laf sokuyormuş. Adamı tanımadan buz gibi soğudum maddiyattan ziyade böyle ters bi insanla aynı masada yemek yemek bile gericek beni.. :KK43:
cimriler öyledir
benim kayınvalıdem de tam bir varyemez

Mezun olacaksın da, daha atanacaksın da ohoo... Daha çok zaman var. Neden bunlara şimdiden kafa yoruyorsun?

Erken olduğunu düşünmüyorum mezun olmama 1 sene var evliliği uzatmayı düşünmüyoruz. Atanamazsam da özelde çalışıcam yine evlenicez yani...

Daha okulu bitireceksin, atanacaksın o süreçte ayrılmamiş yahut Allah'ın izniyle ölmemiş olacaksınız. Daha ortada hiçbir şey yokken oturup para mevzusunu konuşmak bana çok itici geliyor yahut bunları düşünmek.

Haklısınız ama benim bakmam gereken bir de annem var yalnız yaşıyor babamla ben 10 yaşındayken boşandılar ve maddi hiçbir yardımı olmadı bize.Yani evlenince ona da yardım etmek zorundayım bunca yıl ne zorluklarla okuttu beni. İnsan mutsuz olmak için evlenmiyor kim ne derse desin maddiyat önemli . Geçinemeyip sıkıntı çekiceksem evlenmeyi 3 5 sene ertelerim daha iyi...

30 binin de sürekli kafana kakılmasını istemiyorsan alma tabiki. Kendiniz yapın ki ilerde laf yiyeceğiniz malzeme vermeyin belli ki bunu sürekli yapcak bi insan

Böyle cimri insanları allaha havale ediyorum :KK14: Benimde başımda var aynısından. Baba ile evlat arasında paranın lafı mı olur ya.. Hiçbir zaman anlayamam bu parası olup da evladından hala bir şeyler bekleyen paragöz çıkarcıları... :KK11: Kendi ailemden asla bu tarz şeyler görmediğim için karşı tarafta olunca çok tuhaf geliyor :KK12:

X