CİN, 2 HSİL(SERVİKS BİYOPSİ SONUCU)

muyga

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2021
106
44
36
Merhabalar, uzun zamandır üye olmadan bu siteyi takip ediyorum.öncelikle regaip kandiliniz mübarek olsun.33 yaşında evliyim ve çocugum var yeni yılla beraber hayatımda ilk defa ketem de hpv testi yaptırdım hpv 16 pozitif geldi,jenekolog onkologa gönderildim şok oldum cok üzüldüm ne olduğunu anlamadan onkolog kelimesininden bile korktuğum için normal bir kadın dogumcuya gittim 1 kaç tanesi beni kabul etmedi bu tarz hastalara bakmadıklarını söylediler daha da üzüldüm,daha sonra başka bir kadın dr beni kabul etti ,smear ascus çıktı ,kolposkobi oldum cin2,hgsil sonucunu aldım.geçen günlerde de sonuç kötü de gelince jinekolog onkoloğa gittim, direkt leep yapmam gerekiyor dedi,salı günü yaptrdım ,kendimi hazırlamıştım zaten ama dr acı eşiğin çok yüksek dedi de leep yaparken suratı hiç iyi değildi,çok mu kötü dedim yani kötü dedi.İnanın son 1 aydır yaşadığım moral bozukluğu stres beni benden aldı,elimden geldiğince duygularımı yaşamaya çalısıyorum çok ağladım ,neden diye sordum,eşimi suçladım.ÇOK ZOR BİR SÜREÇ.şimdi leep sonuçlarımı bekliyorum Allah rızası için bana da bugünün de hürmetine dua eder misiniz?Allah herkesin yardımcısı olsun...sadece moral bulmak için bir nebze buraya yazdım .

Mehaba ne yaptınız sonuclandi mi isleminiz acaba merak ettim birde sikayetiniz var miydi bu asamaya gelene kadar?
Merhaba sonucum daha çıkmadı ilişki sonras hafif pembemsi kan ,bazen de tel taraflı kasık avrosu hayırlısı ile sonuçlarım çıkarsa yazacağım lütfen kendinizi ihmal etmeyin sizde ve çevrenize söyleyin test yaptrsınlar şikayetleri olmasa bile

Merhaba sonucum daha çıkmadı ilişki sonras hafif pembemsi kan ,bazen de tel taraflı kasık avrosu hayırlısı ile sonuçlarım çıkarsa yazacağım lütfen kendinizi ihmal etmeyin sizde ve çevrenize söyleyin test yaptrsınlar şikayetleri olmasa bile

Iliskimolmadigi icin kanama durumunu bilmiyorum ama kasik agrisi bende de var yaa malesef bende smear sonucu bekliyorum beklemek cok zor ya :KK43: sifa her birimize insallah allah buyuk bakalim🙏🏻❤️

Iliskimolmadigi icin kanama durumunu bilmiyorum ama kasik agrisi bende de var yaa malesef bende smear sonucu bekliyorum beklemek cok zor ya :KK43: sifa her birimize insallah allah buyuk bakalim🙏🏻❤️
İnşallah temiz çıkar ama smear da da yanılma payı olabiliyor keteme hpv testi yaptırabilirsiniz ben orda yaptırmıştım hpv önemli inşallah temiz oluruz hepimiz Allah yardım etsin 🙏🙏

İnşallah temiz çıkar ama smear da da yanılma payı olabiliyor keteme hpv testi yaptırabilirsiniz ben orda yaptırmıştım hpv önemli inşallah temiz oluruz hepimiz Allah yardım etsin 🙏🙏

EVet smear temiz ciksa da hpv sinsice ilerliyormus. Siz de sigil cikti mi hic? Birde sakincasi yok ise ilk iliskinizden sonra ne kadar gecti?

Yok siğil çıkmadı geç beraberliğim oldu

Iste bu sigil cikmayanlar tehlikeliymis ya malesef hem sigil cikaran hemde cikarmayan tipleri de varmis falan... cok fena bisi bu hpv korku dolu gunler gecirtiyor ya hakkiniz da hayirlisi olsun ins kotu birsey cikmaz bizinde ahberdar edin cikarsa da bir sekilde o bilgeyi temizliyorlar leep ile falan sanirim

Iste bu sigil cikmayanlar tehlikeliymis ya malesef hem sigil cikaran hemde cikarmayan tipleri de varmis falan... cok fena bisi bu hpv korku dolu gunler gecirtiyor ya hakkiniz da hayirlisi olsun ins kotu birsey cikmaz bizinde ahberdar edin cikarsa da bir sekilde o bilgeyi temizliyorlar leep ile falan sanirim
Evet hayırlısı olsun çok teşekkür ederim 🙏

COk sindi ilerliyor bu meret kadinlar da yaa nolacak bilmiyorum bende smear sonucu bekliyorum basen kafayi yiyecek gbi oluyorim acikcasi :KK43: neyle karsilacagimi bilmiylrim cunku hayrlisi bakali
Şikayetiniz mi var ? Yoksa rutin kontrol mu sizin?

X