Cinsel ilişkiden sonra çocuk emzirmek

Beautiful woman

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2018
894
295
26
Eşimle ilişkiden sonra hemen banyoya girip abdest aldıktan sonra çocuğumu emziriyorum günah diye duydum öyle emzirsem sorun olur mu ya her dakika her saniye abdest alınmıyor yani bilgisi olan varmı

Bunu ben de duydum. Annem hep öyle yapmış bize. Ama günümüzde bu kadar hassas dikkat eden var mı bilmiyorum

Duymanız önemli değil, sonuçta gerçekler var.
Cenabet iken bebek emzirilmesi caizdir yazıyor birçok farklı kaynakta. Az rastlanılan göğsü yıkamadan emzirmek mekruh diyor, hiçbirinde abdeste girmiyor.
Bu arada dini içerik yasak.

Screenshot_2024-03-27-01-32-12-136-edit_com.android.chrome.jpg
Diyanetin fetvası bu şekilde. :KK68: Regl döneminde emzirilebiliniyorsa mantıken aynı şekilde düşünülebilir .

dini kaygılar için dert ediyorsanız böyle bir yükümlülük yok. gusül abdesti, namaz kaçırılmayacak şekilde geciktirilebilir. benim annemin de “cünüpken attığın her adımda melekler lanet okuyormuş” dediğini duymuştum ama bunun islami dayanağı yok. ilişki esnasında ağlasa, çocuk çatlayana kadar duşa girip abdest alarak bebeği bekletmek mi gerekir

• Beğen
Reactions: The
Gece olsa abdesti öğleden sonra alsak arada da baya zaman oluyor ama bilemedim iştw
Gece olursa sabah kalkınca banyo yapın. Emzirme konusunda ben hiç o şekilde emzirnedim, tamam belki kolaylık sağlamış ama bu kadar imkanın içinde beklemenin anlamı yok.
Annem anlatır o konuda değil de köyde bekarken banyo yapmak için, önce çeşmeden su taşırlarmış sonra odun getirirlermiş ocağı yakıp suyu ısıtıp öyle bsnyo yaparlarmış.

Olabilir. Ama kimse kimsede o kadar uzun kalmasın bence ya iki dakikalık bi duş almak bile dert oluyor işte böyle..
Biz kalıyoruz çünkü annemlerle aramızda bin km’den fazla var, 2-3 hafta kalıyoruz. Yazın gidiyoruz genelde, her sabah duş alıyoruz. O işi yapmıyoruz tabi. Düşününce çok tuhaf ya 🤭

X