Çirkin kız olmak...

Konuyu tamamen okumadım, göz gezdirdim.
Diyebileceğim tek bir şey var ki; gerçek ilişkilerde güzellik çirkinliğin bir etkisi yok. Çok yakından tanıdığım iki kız arkadaşım var. Aşırı derece de kilolular, erkek arkadaşları ise bayağı fit, hoş diyebileceğin tipler. Fazlasıyla da el üstünde tutuluyorlar.

Herkese merhaba.

Çok üzgünül, çok yıprandım...
Ben açıkça sı çok çirkinim, bunu size yok güzelsindir deyin diye demiyorum. Çirkinim işte, çevremdeki insanlar da bunu söylüyor. 23 yaşındayım yakında 24 olucam. Hiç bir erkek beni sevmedi, ben hep mutlu çiftleri izledim. Ne giysem ne yapsam surat aynı surat. Kendimden iğreniyorum artık keşke annem beni hiç doğurmasaydı diyorum.
Türkiye den uzaktan bir akrabağımız (erkek) bana interneten sırnaşmaya başladı. Bende salağım ya ilk defa birinin hoşuna gittim diye içten içe çok sevindim, ilk dera birisinin ilgisini çektiğimi düşünüyordum salağım ya. Oysa ki o herif tüm paralı kadınlara kızlara asılıyormuş sonra da b*k gibi bırakıyormuş ( bunu bir sürü kıza yapmış herkesin dilinde ama ben saf olduğumdan anlamamıştım). Ben zengin bile hiç değilim. Avrupa da yaşadığımız için bizi zengin zanediyorlar oysaki aldığım elbiseler bile hepsi 2. el. Neyse o erkeğin huyunu dün kuzenim bana anlattı dedi ki : " K. çirkin kızları tavlayıp ne kadar para alabiliyorsa alıp sonra başka birisini buluyormuş" sonra dank etti işte bana...
Hayatım da ilk defa birinin hoşuna gittim diye sevinmiştim.
Arkadaşlar bu ilk değil çirkinliğimle ilgili yapılan kötülük. Çirkinliğimi ailem bile yüzeme vuruyor. Türkiye ye gittiğimde bile aynı şey. Örnek vermek gerekirse amcam beni hep bir kıza benzetir iki dakika geçmeden de "ay o kız kendine 30 kilo makyaj yapınca bile çirkin" der. Böyle size 1000 örnek verebilirim.
Size yemin ediyorum kötü birisi değilim, herkesin derdine koşan, çok sesiz birisiyim. Kendimden nefret ettim, herşeyim den nefret ettim.
Gözlerime bakıp çok çirkinsin diyen çocuğu da unutmuyorum.
Yeni bir yıl ve yine aynı şey. Usandım.
Dişlerim çok iğrençti tüm birikimimi koyup yaptırdım birşey değişmedi, çok zayıftım şeker yağ yedim şişmanladım yine birşey değişmedi. Bana hep böyle mi davranılacak? Beni hiç bir zaman biri sevmicek mi? Allah vergisi güzel olan kızlar, ablalar lütfen ne kadar şanslı olduğunuzu bilin ve benim gibi salak saf ve çirkin insanları ezmeyin.
Biz insanı en güzel surette yarattık (tin) sen çirkin değilsin aksine çok değerli çok güzel bir insansın lakin bunun farkında değilsin sebebi de beş para etmez insanların seni güya begenmemeleri..pehh ..yaw salla gitsin o hatsizleri..bak tatlım güzellik görecelidir ..ve en önemlisi baki degildir..gidicidir..emin ol kismetin birgün karşına çıkacaktır.. evleneceksin çocukların olacak ve bugün bu yazdıklarına bakıp da hey gidi günler diyeceksin... sen Ahseni takvim olarak yaratilmissin ..kendine lütfen değer ver..kal sagilacakla

Bence cevreniz garip, ben de o kadar güzel değilim haşa kimseye çirkin demek haddim değil zaten ama ne böyle bir şey gördüm ne de işittim. Maymun olsa yine dr çirkinsin diyen biri duymadım. Bence çirkin değil özgüvensizsiniz. Mesela nerenizi begenmiyorsunuz kilo mu saç mı boy mu burun mu sivilce mi hepsinin çaresi var.

Cok rahatsizsan kendinden, ben olsam para biriktirip estetik olmaya baslardim bir yerden. Param oldukca yapardim bunu. Bu yasa kadar kendinle barismamissin cunku.

Canım bu kadar kişi boşa konuşmuyor , kendim güzel olacağıma keşke şansım güzel olsaydı, sen kalbini temiz güzel tut , önemli olan o herkes mutlaka bi gün bunun farkına varır

Allah askina bana ozelden resmini atarmisn cok merak ettm bende sana 20 yasindaki halimi atacagim. Yaptigim degisikliklerle 21 yasindan sonra evrime kafa attm reddedilgm erkekler sana ne olmus diyip betleri benzleri atti sonra evlendim dusu

allah askina bana ozelden resim atarmisn bende sana atacagm benim 20li yaslarimdaki halimi gorseydin haline sukrerderdin. Benim yuzume kazada camlar delik desik etmisti. Bana rsm atarsan seni yonlendirecegm.suan yaptgm hafif estetiklerle ben evlendim oyleki insanlar benden bahsedince masallah guzel kiz diyorlar. Rumuzuuma aldanma bende sana resim atarim. Rumuz aceleye geldi :)
İki ayrı yorum çok acaip

Çirkinin halinden çirkin anlar diyerekten geldim :KK70:

Şimdi ben de aynadan bakınca bi besmele çekiyorum yani. Bir de evde yatmış telefonla uğraşırken bazen yanlışlıkla ön kamera açılıverir de acı gerçekle karşılaşırsın ya hani :KK70:Arada aileme diyorum “acaba beni yaratırken gülüp eğlenmişler midir şu tipe bak diye” :KK70:

Toplumun belli bir güzellik algısı var. Onun çok dışında olduğumu aynadan bakınca görüyorum. O mankenler, oyuncular kadınsa ben neyim? Un kurabiyesi mi :KK53:

Her şeye rağmen kendimi beğeniyorum ama ne yapayım :KK8:

Çevrenizi takmayın derim ben. Aynadan şöyle bi bakın. İnsanlar sizi eleştirdiği için değiştirmek istediğiniz şeyleri değil de ben aslında kendimde neyi beğenmiyorum diye düşünün. Burun mu, çene mi neresi? Hepsinin çözümü var sonuçta. Okul bitince yaptırırsınız istediğiniz yerinizi. Önemli olan sizin kendinizi sevmeniz :KK68:

Estetik cerrahi çok ilerledi...
Önce bşr psikoloğa aşamaz sanız bir plastik cerraha başvurun ...
Güzelim diye gezen herkes anadan doğma değil emin olun...
Misal içinizi rahatlatacaksa ben burun estetiği hollywood yanağı ben aldırma ve kaş kontörü ve dudak dolgusu yaptırmış bşr bayanım ...
Saçlarımı boyatıyorum.
Eşim burun amelyatı ve botoks
Kardeşim burun amelyatı ve dudak dolgusu
Saçları boyalı
Annem iki kez gözkapağı estetiği yaptırdık...

Evet hepimiz manken gibi değiliz ama kendimizce gözümüze batan psikolojimizi olumsuz etkileyen şeyleri değiştirdik ve rahatladık ....

Devir teknoloji devri imkan varsa neden değerlendirmeyelim ...
Merak ettim sizi hepsinden yaptırmak istiyorum Çünkü :) ek olarak dudak dolgusu eriyor mu yoksa kalıcı mı ???

Çirkinim şansım yok diyorsunuz ikisi bir arada olmaz boşa demezlermi çirkin şansı olsun diye şansım yok diyorsanız demekki çirkin degilsinix bence birde böyle düşünün

Ne kadar çirkin olabilirsinki herkes çirkin diyormuş bence senin etrafindakilerin gönlü çirkin ben böyle bişey ne gördüm ne duydum insanın yuzune öyle bişey söylemek kendinden soguyacagina cevreni değiştir bi resim Atta bizde bakalım geçenlerde bi genç kizimizda yazmıştı ağzım yamuk cirkinim filan diye gayette güzeldi

İki tane çok çok güzel arkadasım var. İkisi de evlendi . Biri aldatıldı kocası metresıyle evlendi ,diğeri de hem aldatıldı hem kocası tarafından dolandırıldı hemde siddet gördü. İkisi de boşandı ve mutsuzlar ,insallah bundan sonra yüzleri guler. Güzellik önemli değil insanda şans olacak baht olacak inan ki. Mutlu olmak için güzel olmak yetmiyor. Ama bu kadar rahatsızsan estetik operasyon gecir canım.

Merak ettim sizi hepsinden yaptırmak istiyorum Çünkü :) ek olarak dudak dolgusu eriyor mu yoksa kalıcı mı ???

Ahahha ... ben yaptırdıklarından gayet memnunun yani aşırı takıntılarım aşırı adriana lima olmak gibi büyük beklentilerim yoktu ...olabilecek ufak kusurları baştan kabul etmeye meyilli toleranslı bir yapıya sahibim ...
Sadece simetri olsun doğala mümkün en yakın olsun istiyordum ...beklentimi de karşıladı ...dudak dolgusu çok öpüşüp(evliyim):KK55: çok sigara içenlerde (içmiyorum)
daha erken eriyor):KK48:

Kardeşim bekar çok minik bir erimesi var ama ben gibi değil(o opüşmüyor)
:olamaz::KK48:
Yani eninde sonunda erime oluyor da erime hızı değişken ....belli aralıklarla tekrarlatmak gerekiyor

Öncelikle sizin kendinizle barışık olmaniz gerekiyor şunu asla unutmayin insanin en iyi dostu kendisidir...
Aynaya baktığınızda sukredecek o kadar cok seyinizin oldugunu görün... Allah ne kadar güzel yaratmış bizleri cok şükür sağlığınız yerinde... kendinize biraz zaman ayırın ufak tefek degisiklikler yapin kuaföre gidin... Ben her sabah aynanin karsisina gecip Rabbim ne kadar güzel yaratmis beni şükürler olsun kendimim benim diyip kendimden makas aliyorum güne güzel basliyorum:KK48:... kendimi kendim motive ediyorum... Hic kimse 4x4 lük değil bunu unutmayin... insanlar size olumsuz yorum yapinca Allah karakter Çirkinliği vermesin gonul cirkinligi vermesin halime cok şükür diyin gecin... Umursamayin insanlarin ne dediklerini...:KK69:

Ahahha ... ben yaptırdıklarından gayet memnunun yani aşırı takıntılarım aşırı adriana lima olmak gibi büyük beklentilerim yoktu ...olabilecek ufak kusurları baştan kabul etmeye meyilli toleranslı bir yapıya sahibim ...
Sadece simetri olsun doğala mümkün en yakın olsun istiyordum ...beklentimi de karşıladı ...dudak dolgusu çok öpüşüp(evliyim):KK55: çok sigara içenlerde (içmiyorum)
daha erken eriyor):KK48:

Kardeşim bekar çok minik bir erimesi var ama ben gibi değil(o opüşmüyor)
:olamaz::KK48:
Yani eninde sonunda erime oluyor da erime hızı değişken ....belli aralıklarla tekrarlatmak gerekiyor
Teşekkürler cevap için ben 1 ml ilk yaptırmak istiyorum, açıkçası artık bunu yapan insan sayısı artıyor ve artık her yerde aynı yüzler var gibi oluyor bu yüzden kaygılarım var :eğlence:

Aylar önce bu konuyu bir daha okudum ben,yanılmıyorum değil mi? Başka üyelik mi?

Ne yani yüzüne karşı çirkinsin mi diyorlar? Bu kadar mı acımasız oldu bu insanlar? Ve şunu bil ki güzellik gerçekten göreceli bir kavram. Şu dünyada tanıdığım en karizma en yakışıklı adamın eşini gördüğüm günden beri kendime güvenim yerine geldi. O adam o yakışıklılığa rağmen o kadınla evlendiyse vardır mutlaka gördüğü farklı birşey. O yüzden etrafındakilere aldırma yaşın da daha küçük zamanla oturacaktır yüzün fiziğin

X