Çirkin kız olmak...

R Ridicule bak şimdi aklıma geldi. Ben çok güzel bir bebekmişim, sonra ergenliğe girince sivilce, ani kilo alımı, gözlük vs derken kimsenin dikkatini çekmeyen bir kız olmuştum. Aile içinde de akrabaların saçma sapan lafları sözleri vs ile depresyona girmiştim. Aldığım kilolara, bacaklarımın okul çorabı içinde kalın göründüğüne, saçımın bakımsız olduğuna (sobalı evde yaşardık ha diye saç yıkayamazdım, annem de ilgilenmezdi saçımla ne yapabilirdim ki?) vs bir çok saçma sapan yoruma maruz kalmıştım.

Bir gün dayım gene benimle dalga geçti, kuzenim de vardı baktı üzüldüm çekti yanına beni biraz saçımı falan yaptık, kendi ergen resmini gösterdi; saçları bonustan ipek gibi dümdüz hale gelmiş istersen yaparsın şu bu...O günden sonra kilo vermeye başladım, biraz dergi şu bu karıştırarak giyim, bakım vs ufaktan başladım. Kendime güvenim geldi, hiç unutmuyorum fıstık yeşili bir hırkası vardı annemin onu giymeye ve kendimi dünyanın en güzel kızı olarak hissetmeye başladım. Sonuç mu? 4 Sene yanyana sınıflarda okuduğumuz ama beni fark bile etmeyen tüm erkekler birden çıkma teklif etmeye başladı; semtin "gözde" delikanlıları peşimde koşmaya güller vermeye çalıştı vs vs...
Sonuç ne biliyor musun? ÖZGÜVEN. Ben kendime güvenip kendimi çok güzel bulduğum için oldu bütün bunlar.

Şimdi 31 olmak üzereyim, kendimi buldum, kendime yakışanı tarzımı buldum ve özgüvenliyim. Geçen arkadaş "Afrodit" diyor bana gülmekten yıkıldım.

Sen de yapabilirsin. Estetik istiyorsan yaptır, karşı değilim. Kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle yap.

Herkese merhaba.

Çok üzgünül, çok yıprandım...
Ben açıkça sı çok çirkinim, bunu size yok güzelsindir deyin diye demiyorum. Çirkinim işte, çevremdeki insanlar da bunu söylüyor. 23 yaşındayım yakında 24 olucam. Hiç bir erkek beni sevmedi, ben hep mutlu çiftleri izledim. Ne giysem ne yapsam surat aynı surat. Kendimden iğreniyorum artık keşke annem beni hiç doğurmasaydı diyorum.
Türkiye den uzaktan bir akrabağımız (erkek) bana interneten sırnaşmaya başladı. Bende salağım ya ilk defa birinin hoşuna gittim diye içten içe çok sevindim, ilk dera birisinin ilgisini çektiğimi düşünüyordum salağım ya. Oysa ki o herif tüm paralı kadınlara kızlara asılıyormuş sonra da b*k gibi bırakıyormuş ( bunu bir sürü kıza yapmış herkesin dilinde ama ben saf olduğumdan anlamamıştım). Ben zengin bile hiç değilim. Avrupa da yaşadığımız için bizi zengin zanediyorlar oysaki aldığım elbiseler bile hepsi 2. el. Neyse o erkeğin huyunu dün kuzenim bana anlattı dedi ki : " K. çirkin kızları tavlayıp ne kadar para alabiliyorsa alıp sonra başka birisini buluyormuş" sonra dank etti işte bana...
Hayatım da ilk defa birinin hoşuna gittim diye sevinmiştim.
Arkadaşlar bu ilk değil çirkinliğimle ilgili yapılan kötülük. Çirkinliğimi ailem bile yüzeme vuruyor. Türkiye ye gittiğimde bile aynı şey. Örnek vermek gerekirse amcam beni hep bir kıza benzetir iki dakika geçmeden de "ay o kız kendine 30 kilo makyaj yapınca bile çirkin" der. Böyle size 1000 örnek verebilirim.
Size yemin ediyorum kötü birisi değilim, herkesin derdine koşan, çok sesiz birisiyim. Kendimden nefret ettim, herşeyim den nefret ettim.
Gözlerime bakıp çok çirkinsin diyen çocuğu da unutmuyorum.
Yeni bir yıl ve yine aynı şey. Usandım.
Dişlerim çok iğrençti tüm birikimimi koyup yaptırdım birşey değişmedi, çok zayıftım şeker yağ yedim şişmanladım yine birşey değişmedi. Bana hep böyle mi davranılacak? Beni hiç bir zaman biri sevmicek mi? Allah vergisi güzel olan kızlar, ablalar lütfen ne kadar şanslı olduğunuzu bilin ve benim gibi salak saf ve çirkin insanları ezmeyin.

Bana da çirkin diyenler oldu umrumda bile değil bunu çok önemsediğin icin böyle oluyor üstüne üstüne geliyorsa sorun etmeyi bırakın.Her kız güzeldir sadece bakmayın bilin kendine güven geliştir .O kadar önemli değil güzellik birisi bir şey derse de cevabınızı verin lütfen

Estetik cerrahi çok ilerledi...
Önce bşr psikoloğa aşamaz sanız bir plastik cerraha başvurun ...
Güzelim diye gezen herkes anadan doğma değil emin olun...
Misal içinizi rahatlatacaksa ben burun estetiği hollywood yanağı ben aldırma ve kaş kontörü ve dudak dolgusu yaptırmış bşr bayanım ...
Saçlarımı boyatıyorum.
Eşim burun amelyatı ve botoks
Kardeşim burun amelyatı ve dudak dolgusu
Saçları boyalı
Annem iki kez gözkapağı estetiği yaptırdık...

Evet hepimiz manken gibi değiliz ama kendimizce gözümüze batan psikolojimizi olumsuz etkileyen şeyleri değiştirdik ve rahatladık ....

Devir teknoloji devri imkan varsa neden değerlendirmeyelim ...
hollywood yanağı ameliyatında ilk günler şişlik oldu mu benim şuan yüzüm davul gibi

Onlar nasıl aileyse, Allah’ın gücüne gider bu kadar çirkinim demek, yüzüne kezzap atılan kadınlar var, yangında yüzümüz yanabilir şükret ve çirkinim deme. Kendine güven biraz

Sorun sevgili yapmaksa nice cirkinler var adam gözlerini alamiyo umudunuzu yitirmeyin hersey allahtan eger yapabiliyosaniz yüzünü atar misin merak ettim belki ugak tefek bir degisiklik yapilabilir. Yada zahide yetişe katilsana valla aynada bende kendimi hic beğenmem kirpiklerim kaslarim azdir yüzüm copur copur yara izi dudaklarim ince kocaman burnum var orta halli kiloluyum kocaman popom var bu halimle begenilirdim bende beni nasil begeniyolar ki diyodum sonra evlendim aldatildim hele simdi hic aynaya bakasim yok cirkinim yani amaaaannnnn Allah iyi insanlar cikarsin takmamaya çalış

Çirkinlik insanların kalbinde halbuki.Nice güzel var içi katran siyahı,senin tabirinle nice “çirkin” var içi gül bahçesi.

Allah’ın yarattığı her varlık güzeldir.Ama psikolojik olarak aşamıyorsan estetik yaptır canım.Yani ben karşı değilim eğer gerçekten psikolojini etkiliyorsa.Ben de yanaklardan muzdaribim😁

Ya ben de düşünüyorum açıkçası nasıl bir işlem çok ağrılı sızılı mı? Lokal mi genel mi oldunuz?Kaç dakika sürüyor?
benim şuan 3.günüm yüzümden alınan yağ çeneyede enjekte edildi kendimde asla güvenmez kendimi beğenmezdim şuan çok pişmanım keşke hiç yaptırmasaydım yüzüm davul gibi her an daha da artıyo şişliği ağrı var ama şişlik yanında rahatsız etmiyo genel anestiziyle yapılmıştı bence çok bi probleminiz yoksa yaptırmayın keşke bende yaptırmadan yapan birine danışsaydım

benim şuan 3.günüm yüzümden alınan yağ çeneyede enjekte edildi kendimde asla güvenmez kendimi beğenmezdim şuan çok pişmanım keşke hiç yaptırmasaydım yüzüm davul gibi her an daha da artıyo şişliği ağrı var ama şişlik yanında rahatsız etmiyo genel anestiziyle yapılmıştı bence çok bi probleminiz yoksa yaptırmayın keşke bende yaptırmadan yapan birine danışsaydım
Ama şiş olması çok normal.Çok yeni.Geçer bence.

hem ileriki yaşlarda o yağlar lazım oluyomuş görüştüğüm bi kaç doktor bu yüzden yapmamıştı bu işlemi eğer şişlikler geçerse yine daha iyi bilgilendirebilrim sonuç açısından acı değil de ödemler problem oluyo yüzüm patlayacak gibi sadece sıvıyla beslenebiliyorum

hem ileriki yaşlarda o yağlar lazım oluyomuş görüştüğüm bi kaç doktor bu yüzden yapmamıştı bu işlemi eğer şişlikler geçerse yine daha iyi bilgilendirebilrim sonuç açısından acı değil de ödemler problem oluyo yüzüm patlayacak gibi sadece sıvıyla beslenebiliyorum
Haydi ya🙄niye lazım oluyormuş acaba.Benim yüzüm çok ablak çıkıyor fotolarda.O yüzden sinir oluyorum biraz.

Benim yanaklar böyle.Kendi çektiğim fotolar hariç her fotoda yüzüm ablak çıkıyor.Sanki tüm yağlar yanakta toplanmış.

Eklentiler

• 531FA064-28E7-4DB4-8728-2F914B13E56C.jpeg
    531FA064-28E7-4DB4-8728-2F914B13E56C.jpeg
    47,7 KB · Görüntüleme: 57
Gayet guzelmis yuzun panpa
Yas ilerleyince yanaklar zaten gidiyor, yuzdeki yaglar gidince de zaten kirisiyorsun. Yukardaki doktor dogru soylemis yani, yuzdeki yaglara iihtiyacimiz var.
O zaman ben kırışıksız öleceğim panpa🤣Bu yanaklar mezarda bile en son çürüyüp eriyen bölge olur😒

Çirkin insan yok rabbim herkese bi kusur vermiştir kendini sev en önemlisi bu sen böle dersen başkaları ne der yapma kendine haksızlık oldumu cnm

O zaman ben kırışıksız öleceğim panpa🤣Bu yanaklar mezarda bile en son çürüyüp eriyen bölge olur😒
Yaşın kaç?
Ben çocukluk ergenlik ve 20 li yaşların başlarında yuvarlak yüzlüydüm. Hani yanaklarım falan vardı yani :) Yaşım ilerledikçe yüz hatlarım oturdu ve kaşık kadar kaldı yüzüm. Bide kilon nasıl kilo verince yüzünden de verir misin?

Yaşın kaç?
Ben çocukluk ergenlik ve 20 li yaşların başlarında yuvarlak yüzlüydüm. Hani yanaklarım falan vardı yani :) Yaşım ilerledikçe yüz hatlarım oturdu ve kaşık kadar kaldı yüzüm. Bide kilon nasıl kilo verince yüzünden de verir misin?
28 yaşındayım kilo versem de yüzüm yine vücuduma oranla ablak kalıyor.

X