Çirkin kız olmak...

Kusura bakmayın ama biraz sacmaliyorsunuz gerçekten bu devirde öyle güzellik çirkinlik kalmadı.
Yahu en basiti ünlülere bakın hepsi estetik yaptırmış.
Estetik yaptırmayan makyajla saçla giyim kusamla tarzı ve tavrıyla kendini on plana çıkartıyor.

Kime göre ney'e göre çirkinmişsiniz ? Uluslar arası güzellik kriterleri mi var ? Herkes gibi 10 ton makyaj yapmadığınız için mi ? Dolgulu dudaklarınız, koca bir poponuz olmadığı için mi ?? Dış görünüş bir yere kadar etkiler insanı önemli olan genel kültür, kişisel bakım, hayata bakış açınız, özgüven.. Bunlardan hiçbiri bende yok demeyin imkansız :KK45:.
Kendinizi sevin, önce siz sevmezseniz kimse sevmez.

Bencede cirkin kadin yoktur, bakimsiz ve kendine guvenmeyen kadin vardir.

Lisede bir kiz vardi. Guzel degildi ,ama o kadar kendine guveni ve dik yuruyorduki ben imreniyordum . Cirkin oldugunu soyleyeni hic duymadim.
Bazi insanlar guzel olabiliyor ekstradan tabi.
Simdi ne yapmalisin. Once kendini sev , kendine guven. Bununla ilgili kitaplar var okuyabilirsin.
Kilon normal olsun. Yani sankli daha ozguvenli oluyor insan ve saglikli tabi.
Kiyafetlerin icinde magazalardaki kombinlerden yararlanabilirsin. İnternette kiyafetlerle ilgili kombinler bulabilirsin.

Sacini guzel yaparsan , o bile yetiyor. Bazen sacjm daginik oldugunda kendimi hic begenmiyorum.
Kensini sev .bende seni cok merak ettim:)

Kisilerin yazmis oldugu yorumlara "zirva" diyerek cok samimi ve gercekci olmuyorsunuz.
Konu sahibi ve burda yorum yazan insanlar birseylerin fazlasiyla farkinda zaten.
Iyi niyet cercevesinde moral ve tavsiye veren insanlarin yorumlarina zirva demeyip saygi duyarsaniz daha güzel ve seviyeli bir forum olusturmus oluruz.
Bunu yorumları okumadan yazdım toplumun genel bakış açısı anlamında. Karşısındakini anlamayıp teselli etmeye çalışanların cümleleri olduğu için bana göre zırva.

Çirkin kadın yoktur bakımsız estetiksiz tarz giyinmeyi bilmeyen kadın vardır.

Cirkinim diyenlerin hic biri cirkin degildi. Genelde özgüven eksikligi var. Cok güzel olmasan bile, bakimli olunca, illa begeninin olur:). bana kalirsa ve gözlemledigim su: sadece asiri kilolu olanlarin (hem erkekte, hem kadinda), isi zor. Ama bunun da cözümü var, zayiflamak

Bende kendimi çok çirkin buluyorum.Etraftakiler sadece kilon var güzelsin diyorlar yaşım 23 olmasına rağmen sadece iki tane sevgilim oldu onların da beni sevip sevmediğine şüpheliyim eskiden çok takardım hatta intihara bile teşebbüs ettim ama artık takmıyorum.Zayıflık hariç resmen benim içimden geçenleri yazmışsınız.

Ah be guzelım onemlı olan kalp guzellıgı kaporta duzgun olsa ne olur olmasa ne olur.Unutmayın sızı Yaradan Mevlam muhakkak kı ozenıp bezenıp yaratmıstır,gucune gıder Mevlam ın.Bakın ınternette goruyoruz kadının her yerı yanmıs,yuzu tanınmayacak bır halde ama sevdıgı adam ondan hıc vazgecmemıs.Yanı kalbını sevecek,senı sen oldugun ıcın sevecek bırını muhakkak bulursun yada oylesını beklemelısın.Sana senı kıracak,uzecek,hayattan sogutacak kelımelerı soyleyen,yakıstırmaları yapan ınsanlara aılen de olsa sadece de kı"Unutma senı Yaradan benı de yarattı,vardır bır bıldıgı.Sana da bendekı olanı vermemıs mesela vıcdan,merhamet"de gec.Hakkında hayırlısı olsun once kendınle barıs,kendını sev,unutma sen kıymetlı bır varlıksın,degerlısın,akıllı ol kımseye aldanma.Ayrıca bende guzel degılım ınan ama evlı ve cocukluyum:KK45:zamanla olur hersey SABIR

Herkese merhaba.

Çok üzgünül, çok yıprandım...
Ben açıkça sı çok çirkinim, bunu size yok güzelsindir deyin diye demiyorum. Çirkinim işte, çevremdeki insanlar da bunu söylüyor. 23 yaşındayım yakında 24 olucam. Hiç bir erkek beni sevmedi, ben hep mutlu çiftleri izledim. Ne giysem ne yapsam surat aynı surat. Kendimden iğreniyorum artık keşke annem beni hiç doğurmasaydı diyorum.
Türkiye den uzaktan bir akrabağımız (erkek) bana interneten sırnaşmaya başladı. Bende salağım ya ilk defa birinin hoşuna gittim diye içten içe çok sevindim, ilk dera birisinin ilgisini çektiğimi düşünüyordum salağım ya. Oysa ki o herif tüm paralı kadınlara kızlara asılıyormuş sonra da b*k gibi bırakıyormuş ( bunu bir sürü kıza yapmış herkesin dilinde ama ben saf olduğumdan anlamamıştım). Ben zengin bile hiç değilim. Avrupa da yaşadığımız için bizi zengin zanediyorlar oysaki aldığım elbiseler bile hepsi 2. el. Neyse o erkeğin huyunu dün kuzenim bana anlattı dedi ki : " K. çirkin kızları tavlayıp ne kadar para alabiliyorsa alıp sonra başka birisini buluyormuş" sonra dank etti işte bana...
Hayatım da ilk defa birinin hoşuna gittim diye sevinmiştim.
Arkadaşlar bu ilk değil çirkinliğimle ilgili yapılan kötülük. Çirkinliğimi ailem bile yüzeme vuruyor. Türkiye ye gittiğimde bile aynı şey. Örnek vermek gerekirse amcam beni hep bir kıza benzetir iki dakika geçmeden de "ay o kız kendine 30 kilo makyaj yapınca bile çirkin" der. Böyle size 1000 örnek verebilirim.
Size yemin ediyorum kötü birisi değilim, herkesin derdine koşan, çok sesiz birisiyim. Kendimden nefret ettim, herşeyim den nefret ettim.
Gözlerime bakıp çok çirkinsin diyen çocuğu da unutmuyorum.
Yeni bir yıl ve yine aynı şey. Usandım.
Dişlerim çok iğrençti tüm birikimimi koyup yaptırdım birşey değişmedi, çok zayıftım şeker yağ yedim şişmanladım yine birşey değişmedi. Bana hep böyle mi davranılacak? Beni hiç bir zaman biri sevmicek mi? Allah vergisi güzel olan kızlar, ablalar lütfen ne kadar şanslı olduğunuzu bilin ve benim gibi salak saf ve çirkin insanları ezmeyin.
Neden izin veriyosunuz sizinle böyle konuşmalarına.önce siz kendinizi sevmeyi öğrenin.kişiliğinizi özgüveninizi besleyin.boşverin elalemi

Bu kadar kafana takiyorsan yine birikim yap neren seni bu derece uzuyorsa yaptir 2 3 kucuk estetik dokunus ozguvenini tazeler

Bak benim lisede bir arkadasim vardi cirkin kelimesini kullanmam ben ama celimsiz bakimsiz birseydi bende ooo denilen biriydim.sonra ben erken yasta evlen bosan bir cocuk yap falan filan bir kilo al ver olunca hop estetige kostum o kiz best model secildi : )

Herkese merhaba.

Ben açıkça sı çok çirkinim, bunu size yok güzelsindir deyin diye demiyorum. Çirkinim işte, çevremdeki insanlar da bunu söylüyor. 23 yaşındayım yakında 24 olucam. Hiç bir erkek beni sevmedi, ben hep mutlu çiftleri izledim. Ne giysem ne yapsam surat aynı surat. Kendimden iğreniyorum artık keşke annem beni hiç doğurmasaydı diyorum.
Türkiye den uzaktan bir akrabağımız (erkek) bana interneten sırnaşmaya başladı. Bende salağım ya ilk defa birinin hoşuna gittim diye içten içe çok sevindim, ilk dera birisinin ilgisini çektiğimi düşünüyordum salağım ya. Oysa ki o herif tüm paralı kadınlara kızlara asılıyormuş sonra da b*k gibi bırakıyormuş ( bunu bir sürü kıza yapmış herkesin dilinde ama ben saf olduğumdan anlamamıştım). Ben zengin bile hiç değilim. Avrupa da yaşadığımız için bizi zengin zanediyorlar oysaki aldığım elbiseler bile hepsi 2. el. Neyse o erkeğin huyunu dün kuzenim bana anlattı dedi ki : " K. çirkin kızları tavlayıp ne kadar para alabiliyorsa alıp sonra başka birisini buluyormuş" sonra dank etti işte bana...
Arkadaşlar bu ilk değil çirkinliğimle ilgili yapılan kötülük. Çirkinliğimi ailem bile yüzeme vuruyor. Türkiye ye gittiğimde bile aynı şey. Örnek vermek gerekirse amcam beni hep bir kıza benzetir iki dakika geçmeden de "ay o kız kendine 30 kilo makyaj yapınca bile çirkin" der. Böyle size 1000 örnek verebilirim.
Size yemin ediyorum kötü birisi değilim, herkesin derdine koşan, çok sesiz birisiyim. Kendimden nefret ettim, herşeyim den nefret ettim.
Dişlerim çok iğrençti tüm birikimimi koyup yaptırdım birşey değişmedi, çok zayıftım şeker yağ yedim şişmanladım yine birşey değişmedi. Bana hep böyle mi davranılacak? Beni hiç bir zaman biri sevmicek mi? Allah vergisi güzel olan kızlar, ablalar lütfen ne kadar şanslı olduğunuzu bilin ve benim gibi salak saf ve çirkin insanları ezmeyin.
Kızzz boşver. Ben de öyleydim. Yüzümde çiller, dişlerim yamuktu. Tel taktırdım düzeldi. Burnumun delikleri büyük, göğüslerim küçük, hafif balık etliyim, kıl tüy uğraşıyoruz. Sonra ne mi oldu? Karşıma eşim çıktı. Konuşurken tanışırken duygularını anlattı. Ben inanmadım, niye inanayım ki? Sonuçta ben de Yurtdışında yaşıyordum. Derken şimdi evliyiz, ve bir çocuğumuz var. O ara ara benle yine dalga geçer laf arasında, mesela severken çillim gel der, ya da başka bi yerime bişey der. Gülüp geçerim. Insanlar kusurlarıyla güzeldir. Seni eşsiz kılan da o. Kendini sev, seni sevmeseler de olur. Doğru kişi karşına çıkar, bu sefer güzelliğine cebine değil, kalbine bakar.

Bak benim lisede bir arkadasim vardi cirkin kelimesini kullanmam ben ama celimsiz bakimsiz birseydi bende ooo denilen biriydim.sonra ben erken yasta evlen bosan bir cocuk yap falan filan bir kilo al ver olunca hop estetige kostum o kiz best model secildi : )
Ay çok merak ettim kim o:emir_bebek:

Herkese merhaba.

çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır. tecrübeyle sabittir. ilk şart kendinize güvenin. az makyaj yapın, saçı fönleyin, ideal kiloda olun, güzel giyinin yeterli bence

Yani kendine cirkin demen hoş değil ama bu senşn ayıbın değil sana bu kelimeyş yakıştıranların ayıbı.. kimse kiöseyi beğenmel cok güzelsn demek zorunda değil..
bak bende lisede olsun üni nin ilk yıllarında olsun kendimi çok çirkin buluyodum herkes bana cirkin olduğum için burnum büyük olduğu için bakıyor falan sanıyordum.. ama sonra gectim aynanın karsısına ve dedim ki “kızım Allah sana bu sıfatı yakıştırıp vermiş sen kimsşn ki kendini güzel bulmuyosun, sana cirkin diyenleri takıyosun?” Evet ilk baslarda bu cümlem pek etkili olöadı ama kimseye bna cirkinsin deme lüksü vermedim.. şuan kendşmi çok seviyorum ve gercekten cok tatlı bir kocam var . Onu etkilediğime göre güzelim diye kendimi teselli ediyorum bu sefer de ..:)
Bence sen de kendini bi şekilde sev .. makyaj falan yap bakımlı ol.. arada aynaya bakıp kendini öv falam .. tamam genelde kusurlarını görürsün olsun dalga gec kendinle:) sev o yönünü burnum büyğk ama dudaklarıö çok gğzel kirpiklerim az ama gözlerim çok güzel de vs vs yap bunu

Şimdi hepimiz senden fotoğraf istiycez abartıyorsun diye düşünerek..
Eğer paylaşmaya çekinmezsen faydası olur.
Stil önerisi falan gelir belki..

Güzeller çok şanslı diye bir şey yok sil aklından öncelikle.
Ne güzeller gördüm, soldurdular..
Allah bahtın güzelini versin, yüzün değil.
ben güzeldim solayazdım

X