Cizilemeyen Rota..

Icra müdürü olmak için hukuk okumaya gerek yok bunu da biliyor musunuz "siz"?

Ama hukuk okuyunca da olursun icra müdürü, icrada avukat vs

Bunun için iki yıllık okudum demek makul değil

İcra müdürlüğü ise hevesin markette çalışmak değil de sektörde ol, biraz icrada toz yut, hiç olmadı UYAP vs kullan, usul erkan gör, sonra da kazan sınavları ol müdür

Yorumum alakasız değildi sadece iç sesinizdi. Tabii ki hoşlanmadınız. Siz istediğiniz lisans bölümünü kazandınız ama inatla önlisans istediniz öyle mi ? enikonu 2 yıl yahu , ne kadar eşsiz bir akademik hayat geçirmiş olabilirsiniz ki ? Aşağılamak için söylemiyorum elimizi sallasak ünv elimizi sallasak mühendis, öğretmen, hukukçu olan bir ülkede 2 yıllık bir bölüme bu kadar mana yüklemek gerçekten altı boş bir özgüven belirtisi. Burada gaz veren çok olur, gerçekleri söyleyen azdır. Siz yalanlara inanmaya devam edin o halde ..
Bunun açıklamasını yapmıştım zaten ben teknikerlik kazanıp mühendislik istemiyorum demiyorum hanımefendi. Ben icra müdürlüğü istiyordum. Stajlarımdan birini de adliyede icra dairesinde yaptım. Elinizi sallasanız üniversite mezunuysa ben napabilirim? Mana tabiki yükleyeceğim. Bir sürü üniversite mezunu var ben haddimi bileyim gidip bir iş bulayım çalışayım mi demeliyim? Yine de teşekkürler yorumlariniz için konuya daha fazla cevap yazmayacağım.

Ama hukuk okuyunca da olursun icra müdürü, icrada avukat vs

Bunun için iki yıllık okudum demek makul değil

İcra müdürlüğü ise hevesin markette çalışmak değil de sektörde ol, biraz icrada toz yut, hiç olmadı UYAP vs kullan, usul erkan gör, sonra da kazan sınavları ol müdür
Ama iki yıllık okudum :KK70:
Neden makul değil anlamadım? UYAP eğitimi aldım, klavye kursuna da gittim. Baroda, adliyede, 2 icra avukatinin yaninda staj gördüm. Yeterince toz yuttugumu düşünüyorum. Yazmıştım zaten yukardada. Sınavları kazansam burda sormam zaten 81 aldım atanamadim dedim. Kazan mudur ol tavsiyeniz içinde teşekkürler umarım oyle olur.

Ama iki yıllık okudum :KK70:
Neden makul değil anlamadım? UYAP eğitimi aldım, klavye kursuna da gittim. Baroda, adliyede, 2 icra avukatinin yaninda staj gördüm. Yeterince toz yuttugumu düşünüyorum. Yazmıştım zaten yukardada. Sınavları kazansam burda sormam zaten 81 aldım atanamadim dedim. Kazan mudur ol tavsiyeniz içinde teşekkürler umarım oyle olur.

Makul değil dediğim iki yıllık bunun için okudum demeniz, bu bölümü seçtim ayrı özellikle iki yıllık okudum ayrı

Benim çevremdeki insanlar hukuk okuyor adliyede çalışmak için olmayan adalet okuyor

81 yetmiyorsa 91 almak için daha çok çalış işin içinde çalış uygulamayı da gör

Aslında markette ne işin var diyorum staj yaptım dediğin yerlerde neden devam etmedin de gidip markette çalıştın ben buna anlam vermeye çalışıyorum

Deden icra müdürü ise sadece onun hatrı ile dahi seni işe alacak Kişiler vardır bu yolda yürü dileğinde bulunuyorum sadece

Bir de icralar da artık eskisi gibi değil her şey online daha teknik daha huzurlu ne para ne evrak var elden ele dolaşan

okul hayatı boyunca ne yaptınız?

ben kendimi bildim bileli öğrenciyken yaz tatili hatiç istedigim saatte uyuyup uyanamadım

Simdi hafta ici sabah çalıştiğım icin hafta sonu da oğlum erken uyandigi icin erken uyanıyorum. yapacak bir sey yok alıştim.

Kırmızı logolu marketin sartları ağir gelmis olabilir başka is bakın.

ön lisans mezunuymuşsunuz alanınızla ilgili bir is olabilir mesela. kabul ediyorum iş bulmak o kadar kolay değil ama cabalarsanız hic degilse cabalıyorum diye içiniz rahat olur.

ÇOk çalışma hayatım olmadı olanlar da hep beden yorgunluğu çok olan ve zorlandığım işlerdi o yüzden bende de öyle ataklar oluyor iş hayatı deyince maalesef bu alışık olmadığımız için sanırım Türkiye’de de çalışma şartları malum 10-12 saat

Bunun açıklamasını yapmıştım zaten ben teknikerlik kazanıp mühendislik istemiyorum demiyorum hanımefendi. Ben icra müdürlüğü istiyordum. Stajlarımdan birini de adliyede icra dairesinde yaptım. Elinizi sallasanız üniversite mezunuysa ben napabilirim? Mana tabiki yükleyeceğim. Bir sürü üniversite mezunu var ben haddimi bileyim gidip bir iş bulayım çalışayım mi demeliyim? Yine de teşekkürler yorumlariniz için konuya daha fazla cevap yazmayacağım.
İcra müdürü nasıl olunur biliyorum, kaç yıllık memur arkadaşlarım girip olamıyor. Defalarca denemek gerekebilir, kazanabilirsiniz de. Neden olmasın ? çok iyi yerlerde staj yaptım dediğinizde tubitak ne bileyim sektörde lider kurumsal firmalar falan geldi aklıma 😂 siz bambaşka bir noktadaymışsınız. Bende memurum üzgünüm ama memuriyette de mesai 08:30nda başlıyor 17:00 de bitiyor. Ve maaş kuş kadar, icra dairesini hayatınızda gördünüz mü bilmiyorum ? İcra dairesinde yaşananlar apayrı bir konu olur, mesaisi esnektir, çalışma saatleri koşulları standart memurlar gibi değildir. Muhatap olduğunuz tipler aklınızı alır sulu getirip susuz götürür. Bim de çalışamayan icrada delirir.

Sırf bu konuyu açmak için üye oldum. Uzun zamandır dışarıdan takip ediyordum. Umarım hislerimi size geçirebilirim.

Önlisans mezunuyum. Okurken çok iyi yerlerde uzun süre staj yaptım. Mesleki anlamda hayalleri vardı. Uzun zaman iş aradıktan sonra alanımda bulamadım ve başka sektörlere yöneldim. Kırmızı logolu zincir markete Iskur aracılığıyla girdim 3 ay çalıştım ve dayanamadigim için kendi isteğimle çıktım. Kalmamı çok istediler , hala çoğu iş arkadaşımla görüşürüm , ziyaretlerine giderim.
Çalışma hayatımı özetleyecek olursam; eve geldiğimde karnım aç olurdu ama yemek yemezdim ki zaman kaybetmeyeyim. Hemen dusa girip uyurdum, öyle bir yorgunluk ki son zamanlarda dusa bile girmeden salondaki koltuğa yığılırdım.
Tabii sorunsuz ve severek çalışan da çok arkadaşım vardı bu tamamen benimle ilgili olabilir. Sorumluluğu fazla olan bir sektör ve ben kaldıramamış olabilirim.
Bunun dışında sürekli ağlama isteği, üstündeki tişörtü çıkarıp dışarı koşma isteği, baş ağrısı, kalp çarpıntısı, ateş basması yaşıyorum iş ortamında. Belli etmemeye çalışıyorum ama beni zorluyor.
Işten çıktıktan sonra doktora gittim doktor "bunun ilacı yok hop içelim geçsin , sen üstüne gideceksin yasaya yasaya yok edeceksin " dedi. Teşhis koymadı ama ben anksiyete olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum , sadece iş düşününce oluyor bu.
Şimdi evdeyim 2 yıldır. Bir yandan ibadetlerimi yapıyorum kendimce, bir yandan yemek yapıyorum, dizi izliyorum, biraz yürüyüş derken gün geçip gidiyor.
Küçüklüğümden beri ayaklarının üzerinde dur kızım, kimseye muhtaç olma kızım diye büyütüldüm. Her animda işi düşünürdüm nasıl kariyer yapabilirim hayata nasıl karisabilirim diye düşünürken pat diye bu duruma düşmek göğsümde büyük bir boşluğa sebep oldu sanki , nereye gitsem o bosluk benimle birlikte.
Bugün arkadaşımla konuştum oda gel gir ise bak maaşlarda yükseldi dedi. Yine kalp çarpıntısı, evde dolaşmaya baslamalar, derin nefes almalar...

Bir tarafım diyor ki iş olunca değil kendine zaman ayırmak sevdiklerini göremiyorsun, yemek yiyemiyorsun, bir yere gidemiyorsun. Istedigim saatte uyanmak en buyuk lüksüm. Bir tarafım da (yaza düğünüm var) evleneceksin git çalış, şu ataklarının üstüne git diyor.

Bu forumda okuduğumuz çoğu şey kadınların kayınvalide sorunlarıyla da ilgili. Misafirliği seven bir aileye gideceğim ama ben sevmiyorum. Çalışırsam bahanem de hazır olur diyorum.

Parayı kazanıyorsun çalışıyorsun bir hafta sonra maaş yok ortada. Diyorum bunun için mi çalışayım ben? Zaten yok zaten yok, herşey çok pahalı.

Bazen şelale akıp gidiyor da ben o selaledeki sabit duran taş gibi hissediyorum kendimi.

Ne istediğimi biliyorum, ne aradığımı biliyorum, hiçbirşey bilmiyorum sanki kafam karmakarışık.

Çevre baskısını çoktan geçtim , artık tıkadım kulaklarımı.

Ama sanki bir isim olursa herşey tamam olacak gibi hissediyorum ama ataklar ve bir taraftan zorluğu...

Başka iş konusunda çok aradım ama yaşadığım şehirde tüm istihdamı neredeyse avm mağazaları ve zincir marketler sağlıyor.

Ya gidip tekrar başvuru yapacağım, gerekli kişilerle görüşüp ( gireceğim kesin gibi ) ya da böyle evde sakin , sessiz mutsuz ama huzurlu bir hayat süreceğim. Siz aynı durumda olsanız nasıl hareket edersiniz?

Kafa karışıklığımı maruz görün. Allah sıkıntıda olan herkese ferahlık nasip etsin.
Ben olsam çalışırım ki yıllardır çalışıyorum memur olana kadar fabrikadada çalıştım vardiyeli iyiki çalışmışım orda bile edindiğim arkadaşlarım var. Yapmadığım iş kalmadı gibi. Ama iyi tarafı kimseye hesap vermek zorunda olmamak.

Okudugunuz bolumle alakali hedeflediginiz isi yapabilseniz super olurdu tabii ancak kac kisi bunu yapabiliyor ki? Hele ki onlisans mezunuysaniz ve istihdami bol bir bolumde okumadiysaniz. Calismak sadece paraya ihtiyaci olanlarin yaptigi bir sey degildir. Bir suru icsel motivasyon da barindirir. Her gun evde istediginiz saatte uyanmak da hayat boyu doyum saglamiyor-kaldi ki o da cocuk olana kadar en fazla. Calismak-hayattan beklenti- mutluluk gibi kavramlarin sizin icin ne ifade ettigini bir daha dusunun bence

X