Çocuğu erken ergenliğe girenler yardımcı olabilir mi?

scooby-doo

Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2022
318
543
32
Herkese merhaba çocuğu erken ergenliğe giren var mı aranızda veya etrafınızda?Kızım 8 yaşını 2 ay geçti ve bir aydır aşırı saç dökülmesi mevcut cildiyeye götürdüm tüm tahliller yapıldı ferritin,çinko,selenyum gibi bir kaç vit ve mineral eksikliği çıktı takviye alıyor şuan fakat benin aklıma takılan birşey var bugün vücudunu incelediğimde genital bölgede kıllanmanın başladığını farkettim.Memelerinde büyüme yok gibi geldi bana ama emin olamadım.sizin içinizde bu durumu yaşayıp tedavi gören süreci atlatan varsa aydınlatabilir mi?bir endokronoloji doktoruna götürücem öncesinde bir bilgi edinmek istedim.

Bir tanıdığımın çocuğu da böyleydi. Doktora götürmüştü. İlaçla büyümeyi yavaşlatabiliyorlar ama küçücük çocuğa ilaç vermek istemediler. Kilo vermesi gerektiğini söylemiş doktor. Çocuk kilo verince hormon değerleri normale dönmüştü.

Merhaba, bnm de kızım da 7 yaşında belirtiler başladı. 6 ayda bir takip ediliyordu. Ankara’da iyi bir doktora götürüyorum. Şu an 10 yaş 4 aylık. Boyu 151 cm, kilosu 38.Bugüne kadar doktor hormonal olarak ergenlik başlamadığı ve meme gelişimi ilerlemediği için iğneye başlamamıştı.Ama geçen hafta biz de başladık maalesef, ve 3-4 gündür hafif pembe akıntısı var.Doktoru normal dedi ama çok üzüldüm umarım normaldir. Bilenler yazarsa sevinirim. Doktorunuz mr’ı hipofiz bezinde tümör ihtimaline karşı çektiriyor, bu da erken ergenlik belirtisi veriyor. 20 dk da bir kan alınarak yapılan test ise asıl ergenlik hormonlarının tespit edildiği test, doktorunuz doğru olanı yapmış özetle.birbirimize destek olalım, bu süreç gerçekten çok zor aileler için.

Hanimlar bende sekiz aydir kizima erken ergenlik icin igne yaptiriyorum anak kizimda cok belirgin sekilde okula karsi derslere odevlere okuma yazma akliniza ne gelirse isteksizlik var sizlerde boyle bir sey yadadiniz mi bu isteksizlik gececek mi ilactan mi sizde de oldu mu cebap yazanlar olursa sevinicem

X