Çocuk Hastalıkları Çocuğu Krup hastalığı geçiren var mı? Ne yapacağımı şaşırdım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

ananas

aşkısının hatunu
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2008
114
1
ne yapıcağımı şaşırdım çocuğum krup diye bi rahatsızlık geçiriyo havlar biçimde bi öksürük ve nefes darlığı çekiyor.öksürük çok şiddetli ve kısa kısa aralıklarla sıksık oluyo bu da kızımı canından bezdirdi .burnuda tıkandı ne ağızdan ne burundan nefes alamıyor.doktor bi takım ilaçlar verdi ama bilgi sahibi olan varsa bu konuda bana fikirlerini yazabilirmi lütfen kızım belkide sizin sayenizdede biraz rahatlıycak.

öncelikle geçmiş olsun.kurup hastalığı aslında allerj,k kökenli bir hastalıktır,larenjitde denebilir.benimde oğlumda sık sık oluyordu .hastanede buhar tedavisi ile ödemi çözülüyordu ve havlar gibi öksürüğü geçiyordu.önemli olan üst solunum yolları enfeksiyonundan korumak.virüslere bağlı oldoğundan genelde sık oluyordu .korkmayın geçer. çok sık oluyorsa eve buhar makinası almakta fayda var.tekrar geçmiş olsun.

çok sağolun.bugün kızım hastanede müşahadede buhar aldı iğne vuruldu evdede odasında buhar makinesi var çalışıyo ama bunlara rağmen hala deli gibi öksürüyo çok üzülüyorum.kızımda artık öksürmek istemiyorum diye ağlıyo daha 4 yaşında .neler yapabilirim diye araştırıyorum onun için çok sağolun tekrar.geçiceğini bilmek içimi rahatlattı biraz.

geçmiş olsun ananas
benimde çocuğum sürekli krup oluyordu. tek çaresinin soğuk buhar olduğunu söyledi doktorumuz.
sakın sıcak buhara verme ve sıcak odada yatırma, daha kötü olur.
soğuk buhar makinesi aldık belirli periyodlarla (1-2 saat te 5-10 dk.) ve antibiyotik ile mukolitik şurup kullandık ancak uyuduğu odadada soğuk buhar makinesinin sürekli çalışıyor olması gerekiyor.. hem çocuğa hemde oda için bulunduracağın soğuk buhar cihazlarını kullanıp birde antibiyotik(eğer istersen bizde kullanılan ilaçlarıda sana yazarım) kullanırsan 3 gün içerisinde geçecektir inan.
2 senedir odada sürekli soğuk buhar cihazı çalıştırıyorum (ki bu büyük-küçük, yaşlı-genç herkes için faydalıdır) çok şükür 2 senedir 3 çocuğumdada öksürük dahi yok.
unutma sıcak yok, sıcak buhar hiç yok. 24 saat odada soğuk buhar oluşturulmalı
geçmiş olsun

çok teşekkür ederim paylaşımınız için inanın buhar makinesini devamlı çalıştırıyorum.ilaçlarınıda düzenli veriyorum ama yavrum o kadar çekiyoki bu kuru öksürükten çok üzülüyorum.elimden başka ne gelir diye araştırıyorum işte.eve soğuğun etkisini bende farkettim hatta bazen çok sıklaşıyo öksürüğü camdan dışarı baktırıyorum biraz .ilaçlarınıda benimle paylaşırsan sevinirim.

ananas
amerikan hst. yılllardır vazgeçmediğimiz ve bir okadar güvendiğimiz doktorumuzzinnad oraceftin ventolin gibi ilaçlar vermişti. tam olarak bulamadım hangi ilaçlar olduğunu size hangi ilaçları verdiler.
benim çocuğum 3 gün hastanede yattı. doktor ve hemşire kontrolleriyle ilaçları verilip soğuk buhar uygulandı. sonra ede buhara devam ettik ventolin konularak verilenin dışında normal soğuk buharda veriyorsun değilmi. sürekli ventolin buğuseptil de verilmemeli biliyorsundur.
çocuğunda geniz etide varmı acaba

evi sürekli havalandır nem girmeli eve. birde evi özellikle gece yatarken çok sıcak tutmamalısın.sıcak tetikler. buhar makineside çocuğa yakın bir yerde çalışsın ki daha etkili olsun. süreklide su içir tecrübe ile sabittir.
belkide şu ana kadar geçmiştir bile ama yinede geçmiş olsun

sadece acil şifalar dilerim çocuklara keşke bir bilgim olsaydı paylaşsaydım.okuyunca üzüldüm.Rabbim tez zamanda şifalar versin..:Saruboceq:

çok teşekkür edrim hepinize tabiki geçti kzımın kurupu ama arasıra kuru öksürük tutuyo ben hemen önlem alıyorum ilerlemiyo çok şükür valla tam 1 hafta sürdü ama kızımı canından bezdirdi o kadarda bilinçli ki yavrum şunu yapmıyım bunu yapmıyım yoksa krp olurum diyo yavrum daha 4 yaşında.allah hepimizin yavrularını korusun.

selam,
interneti dolasırken sizin yazınızı gördüm çocugunuz nasıl oldu..
benim oğlum 7 yaşında bız bir yaşından beri bu sorunu yaşıyoruz .. 20 gun önce hastaneye yatırdık. kurup hastalıgının ceşitleri varmıs biz galiba hepsini gecirdik. size cevapları okudum ben hepsini denedim evimizde nebül cihazımızda var ventolin pulmicort kullanyoruz. ama banamısın demedı.
sizin nasıl oldu bir caresini bulabildinizmi??

çok teşekkür edrim hepinize tabiki geçti kzımın kurupu ama arasıra kuru öksürük tutuyo ben hemen önlem alıyorum ilerlemiyo çok şükür valla tam 1 hafta sürdü ama kızımı canından bezdirdi o kadarda bilinçli ki yavrum şunu yapmıyım bunu yapmıyım yoksa krp olurum diyo yavrum daha 4 yaşında.allah hepimizin yavrularını korusun.

Çok geçmiş olsun benm bebişimde 10 yıl önce yakalnmıştı 1yaşında iken dr götrdüğüm zamn ilaçlar vs birde ventolin vermişti ventolinin prospektüs ünü okuyunca çok üzülmüştüm hemn kekik nane limon ıhlamur karanfil koyup kaynatıp buharına tuttum hırıltısı öksürüğü kesilene kadar tekrarladım göğsüne ballı karabiber sürdüm havlu ile sardım o gece çok güzel uyudu rahatladığını nefes alıp verirken yüz ifadesinden anlıyorsunuz .. dr gittim bana bronşlar acılmış bu kadar cabuk biz ne versek verelim acılmaz ne kullandın dedi ben buhar dedim dr bu buhar işi deil ne kullandıysan devam et annesi dedi. iyce iyileşene kadar tekrarladım buharı kekik içirdim kekiği civanpercemini 40 günlükken içirmeye başlamıştım bir çay kaşığı hergün Rabbime şükür küçükken hastalanacağını anladığım an buhar yapp oyun gibi içimize çekiyorduk... Tavsiyem aylık bebişler için 1 tatlı kaşığı pekmeze 1 çaykaşığı su ve 1tutam karabiber kaynatıp çay kaşığı gün aşırı 1 yaşlar büyükler içinde tatlı kaşığı bri veya birkaç kez verin Karabiber akciğer dostudr kekik haftada enaz 4 gün içirin kanı temizliyor bağışıklık sitemini kuvvetlendiryor ....Soğuk algınlığına mandalinayı ısıtın sıcak olarak yiyin bebişlere çocuklara ılık suyu içirin hemn geçiriyor... Boğaz ağrılarına bademciklere elmayı sıtıp ezip sarın sabaha çok rahatlamış olursunuz .....Rabbim tüm bebişelrimize acil şifalar versin inş dayanamm hasta olmalarına :KK43:

merhaba.iki çocuğumuzda aynı.biri7 diğeri 1 buçuk yaş.ufak olaında daha şiddetli geçiyor.yapmadığımız kalmadı.son olarak sürekli kullandığımız infilakort fısfıs ın yanında hergün tarhana çorbasına un gibi ezilmiş bir çay kaşığı çörek otu ve grip olduklarında odalarına bir soğan parçalayıp koyuyoruz.şuan size yazarken çocuklar yine hasta ama bu inşallah tıkanmadan geçirdikleri 2. grip olcak bakalım.sizlerde deneyin.

2014 e gırmeye az kaldı ve oglum hala cok sık ve cok şiddetli hastalanıyor :KK43:

Çok geçmiş olsun benm bebişimde 10 yıl önce yakalnmıştı 1yaşında iken dr götrdüğüm zamn ilaçlar vs birde ventolin vermişti ventolinin prospektüs ünü okuyunca çok üzülmüştüm hemn kekik nane limon ıhlamur karanfil koyup kaynatıp buharına tuttum hırıltısı öksürüğü kesilene kadar tekrarladım göğsüne ballı karabiber sürdüm havlu ile sardım o gece çok güzel uyudu rahatladığını nefes alıp verirken yüz ifadesinden anlıyorsunuz .. dr gittim bana bronşlar acılmış bu kadar cabuk biz ne versek verelim acılmaz ne kullandın dedi ben buhar dedim dr bu buhar işi deil ne kullandıysan devam et annesi dedi. iyce iyileşene kadar tekrarladım buharı kekik içirdim kekiği civanpercemini 40 günlükken içirmeye başlamıştım bir çay kaşığı hergün Rabbime şükür küçükken hastalanacağını anladığım an buhar yapp oyun gibi içimize çekiyorduk... Tavsiyem aylık bebişler için 1 tatlı kaşığı pekmeze 1 çaykaşığı su ve 1tutam karabiber kaynatıp çay kaşığı gün aşırı 1 yaşlar büyükler içinde tatlı kaşığı bri veya birkaç kez verin Karabiber akciğer dostudr kekik haftada enaz 4 gün içirin kanı temizliyor bağışıklık sitemini kuvvetlendiryor ....Soğuk algınlığına mandalinayı ısıtın sıcak olarak yiyin bebişlere çocuklara ılık suyu içirin hemn geçiriyor... Boğaz ağrılarına bademciklere elmayı sıtıp ezip sarın sabaha çok rahatlamış olursunuz .....Rabbim tüm bebişelrimize acil şifalar versin inş dayanamm hasta olmalarına :KK43:

Merhabalar

ne yapıcağımı şaşırdım çocuğum krup diye bi rahatsızlık geçiriyo havlar biçimde bi öksürük ve nefes darlığı çekiyor.öksürük çok şiddetli ve kısa kısa aralıklarla sıksık oluyo bu da kızımı canından bezdirdi .burnuda tıkandı ne ağızdan ne burundan nefes alamıyor.doktor bi takım ilaçlar verdi ama bilgi sahibi olan varsa bu konuda bana fikirlerini yazabilirmi lütfen kızım belkide sizin sayenizdede biraz rahatlıycak.
Yeğenim geçirdi. Ateşli hastalık geçiren çocuklarınıza ekokardiografi yani kalp ultrasonu çektirin. Çocuğumuzun kalbinin mitral kapakçığında darlık oluşmuş.

X