Çocuğu kv ye yanlız yollamak..

Ya bu nasıl cahillik.Bu yaşlılar çocukları neden böyle ayarsız seviyor anlamıyorum.
Benim de eltim kendi çocuklarını dudağından öper kayınvalidem gel bir kere öpeyim deyince çocuğa onu da dudağından öpmeye kalkar çünkü çocuğun kafasına öpmek böyle yerleşmiş bu çok yanlış sizin de çocuğunuz doğrusunu böyle sanabilir.Çocuğu tek göndermeyin çocuk için onla gidin gerekirse katlanın.

Hep aynı tarz konular ,sık sık da açıyorsunuz.
Değişen hiçbir şey yok,
Değişmez tabi çünkü siz sadece sızlanmayı biliyorsunuz
Trilyon tane öneri geliyor,hiçbirini yapmıyorsunuz.
Eğer bazı şeyleri değiştirmek istiyorsanız harekete geçin,şikayet etmekle değişmiyor hayat.
Anne dediğin kaplan gibi olur çocuğu söz konusuysa,ne yapar eder çözer sorunu.
Çünkü ortada cinsel istismar söz konusu her kim yapıyor olursa olsun.
Ayrıca sağlığı da tehlikede
Sizi kimin kurtarmasını bekliyorsunuz.

Cocugunuzu taciz edıyor ızın vermeyın
Ayrıca cocugumu gormek ısteyen gelsın evınde yanımda gorsun ne munasebet oyuncak mı emanet vereceksınız

Cesedimi ciğnerler vermem valla

Merhaba arkadaşlar..

Ben çocuğumla annemlere hep birlikte giderim,
Ama kv hep eşime çocuğu ona götürmesini söyler, ve en son kavgadan sonra (çocuğu dudagindan opmemesini söylediğim için) bende çocuğumla birlikte gitmek istiyorum, ama haftada iki gün görmek istiyor. annemlerede haftada 1 gün gitmesem kendimi kötü hissediyorum, ama onlar hiç bana gelmez, tek dertleri çocuğu görmek. neyse işte gitmek istiyorum da ama evi ne zaman toplicam onu şaşırdım, ne kendime ne eve vaktim olmuyo. evde kocam var ama keyfine göre uyanir, bende çalar saat gibi her sabah 10 dakka başında durmaktan biktim. ne evde yardim eder ne cocukla ilgilenir o zaman ben ne yapayim? cocugumu yanlız da yollamak istemiyorum.. kv desem gel bizde gör kiyameti koparir allahımmm:KK43:
En son boşanmayı düşünüyordun madem barıştınız hiç alıştırma KV senin evine görsün gelsin ne kadarlık çocuk

kızlar ne alaka istismar öyle seviyor demek ki yalnş tabiki mikrop kapar ama bu kadar büyütüp kendine zehir etmesen mi acaba hayatı

Daha öncede aynı konuyu açtınız sürekl, çocuğunuzla ve kayınvalidenizle ilgili konu açıyorsunuz farlı cümleler kullanıyorsunuz sadece yani. Siz gidemiyorsanız eşinizin torununu götürmesinde ne var. Dudağından bir kere öpmüş her konunuzda bu mesele var bir kere olmuş eşiniz uyarır artık.

Bakın bende aileme haftada 1 kere gidiyorum demişsiniz ama aynı vakti kaynanan giderken bulamıyorsun ee sen gitmiyorsun diye torununu neden görmesinler. İstismara kadar konuyu getiren olmuş. Bazı kadınlar öpüyor dudaktan sorun olarak görmüyor benim arkadaşlarımdan da var ben öper miyim hayır ama kaynanam falan öpse uyarırım yapamaz bir daha. Her konuda bu söyleniyor ama yemezler ki çocuğun yani o da anne olmuş çocuk büyütmüş o zaman vakit bulun siz de gidin.

dudaktan opmek iyi degil ya herseyden once cocuk mikrop kapar onlar bizim gibide degil dudaktan gecen bir ucuk nelere mal oluyor..bide bez bolgesini mi gostermis demissiniz ordan opuyorum diye kadın bence resmne sizi kızdırmak icin yapıyor bende gondermem tek basına cocugum yahu tamam babane ama cins cins davranıyor sokmez valla kimse bana kavgada ederim hic umrumda degil

Daha öncede aynı konuyu açtınız sürekl, çocuğunuzla ve kayınvalidenizle ilgili konu açıyorsunuz farlı cümleler kullanıyorsunuz sadece yani. Siz gidemiyorsanız eşinizin torununu götürmesinde ne var. Dudağından bir kere öpmüş her konunuzda bu mesele var bir kere olmuş eşiniz uyarır artık.

Bakın bende aileme haftada 1 kere gidiyorum demişsiniz ama aynı vakti kaynanan giderken bulamıyorsun ee sen gitmiyorsun diye torununu neden görmesinler. İstismara kadar konuyu getiren olmuş. Bazı kadınlar öpüyor dudaktan sorun olarak görmüyor benim arkadaşlarımdan da var ben öper miyim hayır ama kaynanam falan öpse uyarırım yapamaz bir daha. Her konuda bu söyleniyor ama yemezler ki çocuğun yani o da anne olmuş çocuk büyütmüş o zaman vakit bulun siz de gidin.
Demek istediğim tam da bu

Çocuğumu eşimle göndermem_ söylemleri yüzünden göndermeyeceğim de. Büyüyünce poposundan pipisinden öpecekmiş. Çocuğumun psikolojik sağlığı kocamdan önemli. Kavga eder yine de gidemez.

Bu söyledikleriniz hafife alınacak şeyler değil, çocukların cinsel kimliklerini ve mahremiyetini aşırı derecede zedeleyen şeyler. Siz herkesle dudaktan öpüşmüyorsunuz, belli bir fiziksel ve cinsel yakınlık yaşadığınız insanlarla oluyor bu, o yüzden çocuğun da bunu bilmesi adına ister kayınvalide olsun ister anne baba, nezlimde fark etmiyor, çocuğa kişisel alan ve mahremiyet kavramlarının öğretilmesi gerekiyor. Özellikle Türkiye gibi istismara çok açık bir ülkede. Anneler iyi niyetle öpüyor çocuklarını bundan şüphem yok, ancak çocuk neyin iyi niyet neyin kötü niyet olduğunu ayırt edemeyecek seviyede olduğundan başka birisi gelip dudağından öpmeye kalksa bunu iyi niyetli algılayacaktır, tıpkı annesi gibi. Tehlike burada başlıyor.

O yüzden çocuk için kayınvalideden korkmaya gerek yok, çocuğunuz mu önemli kayınvalidenin olay çıkarması mı? Çıkarırsa çıkarsın, görmek istiyorsa size gelip görür, kimse onun ayağına getirmek zorunda değil. Bu kadar çekinmeyin herkesten, daha kötü şeylere sebep olabilecek hatalar bunlar.

Kayınvalideniz çok cahil sanırım. Çocuğu yalnız da göndermeyin, sevsin diye kalkıp yalnız başınıza çocuğu da götürmeyin. Kendinize ait dolu dolu bir hayatınız olmalı. Kayınvalideye çocuk taşımak diye bir göreviniz yok. Haftada bir kere eşiniz, siz ve çocuk yani çekirdek aileniz hep beraber gidersiniz. Üçünüz beraber hareket edin. Hatta sizin ailenize de üçünüz gidin. Arada bir yalnız da gidersiniz ama sık sık siz bir yerde, eşiniz başka yerde, çocuk başka yerde çok saçma bir düzen. Siz bir ailesiniz, öyle davranın.

Cok sagol geçen sefer birlikte gitmiştik bu seferde yine birlikte gittik eşimi ikna ettim bundan sonra birlikte gitmeye

Önceki konularinizi da biliyorum ve ne evliliginizi ne sizi ne eşinizi sağlıklı bulmuyorum..
Çalışmayan ama sizi piyon gibi kullanan bir eş,cahil ve seviyesiz bir kayinvalide ve tüm bunlara karşılık hala oraya nasıl gotururum derdine düşmüş bir siz..
Malesef sizin yerinize kendimi koymayı deniyorum ama olmuyor..
O masum çocuğun Allah yardımcısı olsun.

Benim yanlışım ne ki ? Siz olsaniz ne yapardiniz? Hem kabgasiz gürültüsüz hallettik bugün kocamla birlikte gittik bundan sonra böyle olucak zaten

X