Çocuğu olmayanlara, düşünmeyenlere 'bire ikiye az, çocuk yapın, güzel şey" diyen dış minnaklara verilebilecek alternatif cevaplar...

Pandemiyi bekliyoruz ne olacagi belli degil riske atamam ne kwndimi ne cocugy. Ekonomi de belirsiz su sartlar altinda dogru bulmuyorm. Yoksa cocuk dedign dusunmeden 3-5 yapilir Allah da isterse tabi ama etrafimdakiler daha cok istiyor herkesin bir dusundugu var dersin.
Cocuk kismetiyle gelirmiş hele bir olsun buyur bir şekilde diyorlar beni çileden çileye sokuyorlar 🤮mantıklı hiç bir açıklama kesmiyor ne yazık ki halbuki ne kadar güzel yazmışsın bana biri dese böyle ben ikna olurum

Bu açıkça milletin yatak odasına girmektir 😂 küçükken bende böyle sorular sorardım sonra beni karşılarına alıp konuştu ailem. Bu biraz da terbiye ile alakalı bir durum. En yakınıma bile soramam bu soruyu şimdi. O günden beridir milletin özel hayatına burnumu sokmuyorum 😂
Ne güzel aileniz varmış ellerinden öperim öyle katılıyorum ki kesinlikle ailenin bu konuda uyarması gerek bilmiyor olabiliriz ama bu ayıp değil öğrenmemek öğretmemek ayıp.

Valla ben evlide değilim ama bana kimse çocuk evlilik konusunu tanıyanlar özellikle kolay kolay açamıyor konuşurken iki kez düşünürler hepsinin haddini çok güzel bildirdiğim için o korku dolu anları bir daha yaşamak istemezler diye umuyorum :KK70: Hatta en son köyde remzi enişte diye bir cahille ( hoş hepsi cahilde ) tartıştım geç kalmışımda evlenecekmişimde çocuk yapacakmışımda sanki maaşa bağlayacak hepsini kendisine büyük katkısı olacakmış gibi konuşuyor. Onada lafını verdim kendi çocuklarından girdim sülalesinden çıktım tabi küfür olarak değilde asla susmamda yani :KK70: Uzun bir tartışma olsa da kazanan ben oldum asdfgh en sonunda özür dileri abarttım diye bunu beklemiyordum tabi ama köyün delisi de olsa hayatıma müdehale etmelerine katlanamıyorum katlanmamda herkes yerini ve sınırını bilmeli. Ben sormam ya sorsamda kibar bir dille konuşurum ikilemem tamam merak ediyorsundur onu da anlarım ama çocuğu yapma aşamasında bile gelmek isteyecekler utanmasalar iyice bokunu çıkardılar bu çocuk işinin. Hepsininde birbirinden zibidi işe yaramaz çocuğu var keşke doğurmasaydım diyeceğiniz tiplerden ama ben onlara bile laf etmiyorum etmemde geliyorlar bizim doğurmadıklarımıza laf ediyorlar ruh hastaları :KK70: Boşver ben çocuk istemiyorum ama olsa bile 1'i geçsin istemiyorum napalım hayırlısı olsun demek en güzeli :)
Zevkle okudum yazdıklarını en iyisini yapıyorsun kesinlikle had bildirmek gerek yoksa sınırı aşıyorlar. Ne münasebet sen benim hayatıma bu kadar müdahil oluyorsun dimi hangi sıfatla kaldı ki kimsenin buna hakkı yok. Söyleyecek çok şey var da işte neyse...

Ne güzel aileniz varmış ellerinden öperim öyle katılıyorum ki kesinlikle ailenin bu konuda uyarması gerek bilmiyor olabiliriz ama bu ayıp değil öğrenmemek öğretmemek ayıp.
Kesinlikle haklısınız ben o yaşta meraktan soruyordum ama merak etsek bile böyle şeyleri sormak ayıp. İstemiyor da olabilirler ama belki olmuyor olabilir kalp kırıyoruz bu sorularla. Okul varken ne zaman bitecek diye sorarlardı bana şimdi okul bitti sevgili durumlarını soruyorlar o bitecek evlilik sonra çocuk..

X