Çocugumda tik başladi

motherladybird

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2015
21
4
38
Oglum 4 yasinda ve once burnunda hafif kaldirma seklinde yaptigi simdide agiz kıvirarak taptigi tikler var.cok korkuyorum.kres yada okul yok evdeki ortamda psikolojisini etkileyecek biraey mi oldu yoksa tourette sendromu yada pandas sendromu ( bunları internette gördüm)lütfen benzer durum yasayan varsa paylasabilir mi cok rica ediyorum acilen ne yapabilirim bilgisi olan varsa paylassin

Merhaba benim kardeşimde tourette sendromu eğer öyle bir durum varsa mutlaka mutlaka ilaç almalı ve terapiye gitmeli oğlunuz yaşı küçük ama büyüyünce çekilmez oluyor rabbim korusun

Oglum 4 yasinda ve once burnunda hafif kaldirma seklinde yaptigi simdide agiz kıvirarak taptigi tikler var.cok korkuyorum.kres yada okul yok evdeki ortamda psikolojisini etkileyecek biraey mi oldu yoksa tourette sendromu yada pandas sendromu ( bunları internette gördüm)lütfen benzer durum yasayan varsa paylasabilir mi cok rica ediyorum acilen ne yapabilirim bilgisi olan varsa paylassin
dikkat edin benimde 7 yaşındayken sidd etli tiklerim başladı aile ici sorunlar vede yaşanan travmalar çocukta etki bırakıyor tiklerim geçti şimdi ağır okb hastasıyım çocuğunuzla iletişim kurun vede asla üzüntü yaşatmayın sevgi verin

Oğlum susn 8 yaşında .nöroloji ve psikiyatri uzmanı bana psikolga götürdüm .hala bazı zamanlar tikler oluyor çoğu zaman belli bile olmuyor ben farkediyorum.ergenlikte ilerlemezse korkmayın dedi doktorumuz.Rabbim hepinizin evladına sihat versin

Oğlum susn 8 yaşında .nöroloji ve psikiyatri uzmanı bana psikolga götürdüm .hala bazı zamanlar tikler oluyor çoğu zaman belli bile olmuyor ben farkediyorum.ergenlikte ilerlemezse korkmayın dedi doktorumuz.Rabbim hepinizin evladına sihat versin
nörolojik bir şey çıktı mı sizde?

Bende ilkokul dönemimde 8 tik değiştirmiş insanım :KK70: Nedenini çözemedim muhtemelen psikolojik ama kendi kafamızda yarattığımız bi şey. Mesela diş gıcırdatma, ağzımı değişik şekillere sokma, göz kırpma hepside sırayla olurdu :KK70: Annemde biri bitmeden diğeri başlıyor iyi misin kızım derdi oda tabi çok önemsemiyordu geçer diye. Ama geçtide belli bir süre sonra. Siz yinede bi doktora götürün tabi onların yapabileceği bi şey vardır belki. Bazı tikler insan vücudunun istemsizce yaptığı bazıları ise bizim istemsizce sandığımız ama psikolojik olarak gösterdiğimiz tikler.

X