Cocugumu kresten aldım:(

Devlette yapılıyo artık muayne ücreti 5 lira ödüyosunuz okadar
Özelde 1000 lira civarı olması lazım

Ozelde cok pahali evet.Devlette yaptıracagiz.Cocuk doktorumuz özelde o da oyle önerdi.Alerji uzmani yapabiliyor sadece.

1 ay boyunca hacettepe yetişkin alerjiden sıra almaya çalıştım. Başarılı olamayınca sinirlenip özelde yaptırmıştım.
Zamanında çocuk alerjide yaptırdığımı hatırlıyorum ama o zaman nasıldı sıra alma durumları hatırlayamadım.

Mrb ,eylulden beri bitmeyen hastalıklar yüzünden kresten aldim umarim dogru yapmışımdir moralim cok bozuk buraya yazip rahatlamak istedim.Bulundugum sehrin en iyi okulu cok guzel bir okul.Ama basladigimiz haftadan bu yana surekli hasta.Surekli ilac doktor.Bir hafta iyiyse 2 hafta hasta abartmıyorum onceki ay her hafta ilac bitiyor ates tekrarlıyor surekli ama.Teshis alerji.Arada viral enfeksiyon oluyor.Neye oldugu belirsiz test yapılamadi ilacsiz bir hafta gecmek zorunda çünkü..Kullanmadigimiz alerji ilaci kalmadi.2 ay filan araliklarla evde tuttum tam gidiyor 2.gunde yine basliyor öksürük tikaniklik.2 hafta evde durdu gecen hafta gitti 2.gunden beri yine hasta.Okulu servisi hepsini cok sıkıştırdım bu kadar hasta olmasi normal değil diye.Servisten cok terli geliyordu. Doktorumuz okuldan alin dedi biz direndik bu zamana kadar.Ama artik benim de gucum kalmadı esimin de oyle.Calisan insanlarız is yapamaz hale geldik evde huzurumuz kalmadi.Cocugum 4 yasinda suan,3 bucuk iken okula basladi.Alerjik bir bünyesi var.Annem bakicak bundan sonra.Seneye de ne yapacağımı bilmiyorum.Var mi cocugunda bu durumu yasayan?
cooookkkk var senin gibi olan...
maske takmalı. toplu ortamlardan uzak kalmalı. ve alerji ilaçlarını içti - hastalıgı gecti yapmaz. süreklilik ve sabır ister. antihistaminikler sürekli içecek. mevsim dönüşlerinde kesinlikle içecek.
tabi doktr daha iyi izah eder.
acaba siz tatil beldesinde mi yaşıyorsunuz ?
cocugun d vitamini de dogru aldıgına emin olun. doktr. bununda testini isteyin.
maalesef bu güneş kremleri ve hangi zsamanda kim nerden ne kadar d vitamini alırı tam bilmedigmiz için cocuklarımız ve biz yetişkinler d vitamininden uzak kalıyoruz. ne kadarr düneşli bir yede otursak da bu değişmiyor olabiliyor.

cooookkkk var senin gibi olan...
maske takmalı. toplu ortamlardan uzak kalmalı. ve alerji ilaçlarını içti - hastalıgı gecti yapmaz. süreklilik ve sabır ister. antihistaminikler sürekli içecek. mevsim dönüşlerinde kesinlikle içecek.
tabi doktr daha iyi izah eder.
acaba siz tatil beldesinde mi yaşıyorsunuz ?
cocugun d vitamini de dogru aldıgına emin olun. doktr. bununda testini isteyin.
maalesef bu güneş kremleri ve hangi zsamanda kim nerden ne kadar d vitamini alırı tam bilmedigmiz için cocuklarımız ve biz yetişkinler d vitamininden uzak kalıyoruz. ne kadarr düneşli bir yede otursak da bu değişmiyor olabiliyor.
Evet onu da bakicak kan testinde.Bu yil.yazin ozellikle önem vericem bu konuya.Mumkun olduğunca gunese cikiyor evimiz ful gunesli balkonlar.Ayrica pek kisin yasanmadigi oldukca güneşli bir sehirdeyiz.Ama dr da bunu söyledi gerekirse yazlik alip ya da kiralayip yazin 3 ay denize ve gunese koyucam bağışıklık icin.

1 ay boyunca hacettepe yetişkin alerjiden sıra almaya çalıştım. Başarılı olamayınca sinirlenip özelde yaptırmıştım.
Zamanında çocuk alerjide yaptırdığımı hatırlıyorum ama o zaman nasıldı sıra alma durumları hatırlayamadım.
Simdi telefonla ya da ınternetten.Ama bi arkadasim var orda calisan yardimci olucak.

Evet onu da bakicak kan testinde.Bu yil.yazin ozellikle önem vericem bu konuya.Mumkun olduğunca gunese cikiyor evimiz ful gunesli balkonlar.Ayrica pek kisin yasanmadigi oldukca güneşli bir sehirdeyiz.Ama dr da bunu söyledi gerekirse yazlik alip ya da kiralayip yazin 3 ay denize ve gunese koyucam bağışıklık icin.
güneşli bir yerdeysen abartma istersen yazlık kiralmayı filan... 10 dk. sabah erken saatte tam vakitlerini hatırlamıyorum sabah 8 ile 10 arası mıydı küçüklerde ne bilemedim...10dk belirli saatler bir parka balokona bile cıksan bu bu yeter.
kollardan d virtamini gelir. kol içlerinden o bölgeler acık olsun yeter.
ilaa denizli bir ortam lazım degil.

güneşli bir yerdeysen abartma istersen yazlık kiralmayı filan... 10 dk. sabah erken saatte tam vakitlerini hatırlamıyorum sabah 8 ile 10 arası mıydı küçüklerde ne bilemedim...10dk belirli saatler bir parka balokona bile cıksan bu bu yeter.
kollardan d virtamini gelir. kol içlerinden o bölgeler acık olsun yeter.
ilaa denizli bir ortam lazım degil.
:)yok deniz suyunun da bagisikliga iyi geldigini soyluyorlar gerci biz hep sokuyoruz tatillerde havuza hic sokmam ama sorun bunlarla kaynakli olmasa bile elimizden geleni yapicaz onun alerjik bunyesini guclendirmek icin.

:)yok deniz suyunun da bagisikliga iyi geldigini soyluyorlar gerci biz hep sokuyoruz tatillerde havuza hic sokmam ama sorun bunlarla kaynakli olmasa bile elimizden geleni yapicaz onun alerjik bunyesini guclendirmek icin.
o kadar güneşli bir yerde deniz yok mu?

Mrb ,eylulden beri bitmeyen hastalıklar yüzünden kresten aldim umarim dogru yapmışımdir moralim cok bozuk buraya yazip rahatlamak istedim.Bulundugum sehrin en iyi okulu cok guzel bir okul.Ama basladigimiz haftadan bu yana surekli hasta.Surekli ilac doktor.Bir hafta iyiyse 2 hafta hasta abartmıyorum onceki ay her hafta ilac bitiyor ates tekrarlıyor surekli ama.Teshis alerji.Arada viral enfeksiyon oluyor.Neye oldugu belirsiz test yapılamadi ilacsiz bir hafta gecmek zorunda çünkü..Kullanmadigimiz alerji ilaci kalmadi.2 ay filan araliklarla evde tuttum tam gidiyor 2.gunde yine basliyor öksürük tikaniklik.2 hafta evde durdu gecen hafta gitti 2.gunden beri yine hasta.Okulu servisi hepsini cok sıkıştırdım bu kadar hasta olmasi normal değil diye.Servisten cok terli geliyordu. Doktorumuz okuldan alin dedi biz direndik bu zamana kadar.Ama artik benim de gucum kalmadı esimin de oyle.Calisan insanlarız is yapamaz hale geldik evde huzurumuz kalmadi.Cocugum 4 yasinda suan,3 bucuk iken okula basladi.Alerjik bir bünyesi var.Annem bakicak bundan sonra.Seneye de ne yapacağımı bilmiyorum.Var mi cocugunda bu durumu yasayan?[/QUOTE
öncelikle çok geçmiş olsun.alerji demişsiniz tam olarak neye alarjisi var bunun için test yapıldı mı?

Cok sagolun neye oldugunu henüz bilmiyoruz ama belirtiler alerji dedi cocuk dr alerji doktoruna yönlendirdi test yapilacak ama kullanacagi ilaclar yine suan kullandigi gibi.Acikcasi okula baslayinca bu durum ortaya çıktı aylardir tam olarak anlamandiramadik biz de hep kres hastaligi dedik ama bu kadari fazla geldi.Ilaclarla iyilesiyo evde dinleniyor okula basliyor 2 gun sonra yine öksürük..

Cok sagolun neye oldugunu henüz bilmiyoruz ama belirtiler alerji dedi cocuk dr alerji doktoruna yönlendirdi test yapilacak ama kullanacagi ilaclar yine suan kullandigi gibi.Acikcasi okula baslayinca bu durum ortaya çıktı aylardir tam olarak anlamandiramadik biz de hep kres hastaligi dedik ama bu kadari fazla geldi.Ilaclarla iyilesiyo evde dinleniyor okula basliyor 2 gun sonra yine öksürük..
öncelikle size tavsiyem bir alerji doktoruna gidin ve detaylı olarak testlerini yaptırın.birde immünolojik testlerine de baktırın bunlar bağışıklık düzeyini ölçen testler.bunlarda düşdüklük varsa ona göre tedavi alırsınız.tekrar kreşe vermeden önce bunları yaptırın mutlaka.şimdi kreşten aldınız ama bu çocuk eninde sonunda okula gidecek bu yüzden ilk önce bunların çaresine bakın.

öncelikle size tavsiyem bir alerji doktoruna gidin ve detaylı olarak testlerini yaptırın.birde immünolojik testlerine de baktırın bunlar bağışıklık düzeyini ölçen testler.bunlarda düşdüklük varsa ona göre tedavi alırsınız.tekrar kreşe vermeden önce bunları yaptırın mutlaka.şimdi kreşten aldınız ama bu çocuk eninde sonunda okula gidecek bu yüzden ilk önce bunların çaresine bakın.
Evet okuldan alip biraz toparlanmasini istedim sonra testleri yaptircaz mutlaka.

Benim kızım da anaokuluna ilk basladıgında nerdeyse her ay antibiyotik,hava veriliyrdu.Simdi 1.sınıf.Cok korkuyordum yine aynı seyleri yasarız diye.Cok sükür ki bu sene cok daha az ve hafif atlatıyr.Kalabalık ortama ilk grdiklerinde bu mutlaka yasanıyor. Bu sene gondermezseniz,seneye yine olacak. Maalesef ki kacıs yok.Zamanla bagısıklık kaxanıyrlar.

Benim kızım da anaokuluna ilk basladıgında nerdeyse her ay antibiyotik,hava veriliyrdu.Simdi 1.sınıf.Cok korkuyordum yine aynı seyleri yasarız diye.Cok sükür ki bu sene cok daha az ve hafif atlatıyr.Kalabalık ortama ilk grdiklerinde bu mutlaka yasanıyor. Bu sene gondermezseniz,seneye yine olacak. Maalesef ki kacıs yok.Zamanla bagısıklık kaxanıyrlar.
Her ay olsa yine sabrederdik ama abartisiz her hafta okula basliyor 2.gunde hastalaniyor.Ayda bir ust solunum yolu olsa o zaten normal.Biz havadan nem kapar hale geldik.ilk donem surekli hava ve alerji ilaclariyla gecti dönemi bile bitiremedi karne gunu bile gidemedi yani devam icin zorladim sonrasi bana daha siddetli döndü.Bir ay abartisiz her haftasonu acildeydik.Oncesinde max 2 haftada bir o da ilac icmesine ragmen 2 haftaydi ama bu donem başladığından beri sadece 1 hafta gidebildi.

Bende test için yer arıyorum.Bulamadım.Medicana çocuk alerjisi profesörüne gönderiyor.Muayene ücreti 350 miş.O test tahlil isteyecekmiş.Ayrıca onada ücret ödeyeceğim.Muayene olacak bişeyim olsa gam yemem.
Biorezinans merkezine mi gitsem ya
Üç damla kanla 6400 maddeye alerji testi yapıyoruz diyorlar.400 liraymış.Güvenilir mi sonucuna sizce

Oksuruk uzun sure bizde de gtmiyordu.Bir de ben bu sene corek otu-pekmez karısımı iciriyorum her gun birer kasık. Isterseniz siz de deneyin. Keske minikler hic hasta olmasa:KK43:

Oğlum için alerji testlerinin hepsi yapıldı ama sebebi bulunamadı. Özellikle mevsim geçişlerinde hep hasta. Geçen yıl doğal dut pekmezi bulmuştum, her gün bir yemek kaşığı çok iyi gelmişti, bir de kreşe gideb çocuklara öneriyorum demişti eczacımıZ bir vitamin, adını hatırlayamadım, onu veriyordum. Hafif atlatır olduk. Kreşten almadım.
Ama sizin zamanlamanız pek iyi gelmedi bana, hani kış bitiyor, rahat ederdi belki artık okulda da, bilemedim.

Bende test için yer arıyorum.Bulamadım.Medicana çocuk alerjisi profesörüne gönderiyor.Muayene ücreti 350 miş.O test tahlil isteyecekmiş.Ayrıca onada ücret ödeyeceğim.Muayene olacak bişeyim olsa gam yemem.
Biorezinans merkezine mi gitsem ya
Üç damla kanla 6400 maddeye alerji testi yapıyoruz diyorlar.400 liraymış.Güvenilir mi sonucuna sizce

Hiç bilemedim. ben de ilk defa duyuyorum. Ama bir araştıracağım.

Oğlum için alerji testlerinin hepsi yapıldı ama sebebi bulunamadı. Özellikle mevsim geçişlerinde hep hasta. Geçen yıl doğal dut pekmezi bulmuştum, her gün bir yemek kaşığı çok iyi gelmişti, bir de kreşe gideb çocuklara öneriyorum demişti eczacımıZ bir vitamin, adını hatırlayamadım, onu veriyordum. Hafif atlatır olduk. Kreşten almadım.
Ama sizin zamanlamanız pek iyi gelmedi bana, hani kış bitiyor, rahat ederdi belki artık okulda da, bilemedim.
Surekli ara verip tekrar basa döndük okula alismasi acisindan kotu oldu cunku okula gitmek istemiyor yalvariyor bana ,gece uykusunda okul yok mu ben gitmicem diye agliyor.Baştan da isteyerek hic gitmedi.Gidince egleniyordu ama sabah servise bindirmek cok zordu her sabah stresle kalkıyorum bugun ne problem cikaracak diye.Her sabah diretiyordu.Kisacasi cok zorsundu bunun da etkisi olabilir bu kadar hastalanmasinda.

X