Çocuk büyütmek mi kariyer mi?

Boşanma sonrası iki küçük çocukla yapayanlız kalırsanız ne yapardınız?

• Ankete Katılan
    53
  • Anket Kapalı .

Lizan

Benim kalabalığım içimde
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2022
645
806
İşletme mezunuyken ve işimi bulmuşken eşimin aldatmasıyla boşanma aşamasına gelirseniz.çocuklarınız küçükse ve aileniz yoksa akrabalarınızda eleştiriyorsa boşanıp dul kademesine terfi etmenizi.Çocuklara işe girip bakıcı mı tutardınız,yada kendinizmi bakardınız daha fazla travma yaşamamaları için?

İşletme mezunuyken ve işimi bulmuşken eşimin aldatmasıyla boşanma aşamasına gelirseniz.çocuklarınız küçükse ve aileniz yoksa akrabalarınızda eleştiriyorsa boşanıp dul kademesine terfi etmenizi.Çocuklara işe girip bakıcı mı tutardınız,yada kendinizmi bakardınız daha fazla travma yaşamamaları için?
Daha fazla travma yaşamamaları için o ortam kaçarak uzaklaşır, aldatan kocası donuna kadar alarak boşar, bir güzel ayaklarımın üzerinde gururumla durur çocuklarıma çalışır bakarım. Akrabalar b*k yiyebilir.

Aldatan kocayla işim olmaz.

Sağlıklı anneler sağlıklı çocuklar yetiştirir diye düşünüyorum. Eşiniz sizi aldatmışken sürekli yeniden aldatır mı diye düşüneceksiniz ve sağlıklı bir birey olmayacaksınız. Sağlıklı bir ilişkiniz olmayacak. Çocuklara yansıyacak.

Ayrıca çocukta yaparım kariyerde diyen birisiyim. Çok yorucu ama oluyor mu oluyor. Birisi olunca diğeri olmuyor diye düşünmemek lazım.

Geciminizi saglamak icin calismak derim. Normalde cocuklariniza kendiniz bakin imkan varsa derim, ama su anda sizin icin maddi bagimsizlik cok önemli. Allah akrabalariniza akil fikir versin. Yardim edecek yerlerinde yük oluyorlar.
Düşmeye gör çelme takan hep yakınındakiler oluyor hep👍

Daha fazla travma yaşamamaları için o ortam kaçarak uzaklaşır, aldatan kocası donuna kadar alarak boşar, bir güzel ayaklarımın üzerinde gururumla durur çocuklarıma çalışır bakarım. Akrabalar b*k yiyebilir.

Aldatan kocayla işim olmaz.
Çok tatlısınız tüm duygu ve düşünceme ortak olmuşsunuz😇👏👏

Kendiniz bakmanız için boşanmamanız mı gerekiyor? Sabit bir geliriniz yoksa gelecek kira vs. gibi bence bakıcı tutmak daha mantıklı. Çocuklar o ortamdaki huzursuzluğu farkedecektir, boşanırsanız daha huzurlu bir ortamda büyüyebilirler. Akrabaların lafıyla da çöp atmaya bile gidilmez, kimseye hayırları olmaz anca konuşmayı bilirler duymayın.

Akrabalar dul demesin diye aldatılmaya devam mi edeceksiniz

çalışmak diyprum o zaman
Hem size de iyi gelecektir
Bulduğunuz iş ne üzerine
Henüz karar veremedim
Kendiniz bakmanız için boşanmamanız mı gerekiyor? Sabit bir geliriniz yoksa gelecek kira vs. gibi bence bakıcı tutmak daha mantıklı. Çocuklar o ortamdaki huzursuzluğu farkedecektir, boşanırsanız daha huzurlu bir ortamda büyüyebilirler. Akrabaların lafıyla da çöp atmaya bile gidilmez, kimseye hayırları olmaz anca konuşmayı bilirler duymayın.
Boşandım

Sağlıklı anneler sağlıklı çocuklar yetiştirir diye düşünüyorum. Eşiniz sizi aldatmışken sürekli yeniden aldatır mı diye düşüneceksiniz ve sağlıklı bir birey olmayacaksınız. Sağlıklı bir ilişkiniz olmayacak. Çocuklara yansıyacak.

Ayrıca çocukta yaparım kariyerde diyen birisiyim. Çok yorucu ama oluyor mu oluyor. Birisi olunca diğeri olmuyor diye düşünmemek lazım.
Doğru diyorsunuz,çocuklar huzursuz olmasın kavga görmesin psikolojilerini düşünüp boşandım kurtuldum şükür👍bir kez aldatan her zaman yaparmış bunun en net örneğiydi eski kocam😉

Akrabalar dul demesin diye aldatılmaya devam mi edeceksiniz

çalışmak diyprum o zaman
Hem size de iyi gelecektir
Bulduğunuz iş ne üzerine
Henüz işe girmedim,çocukları emanet edip güvenemedim hiç

Çocuklar için yeterli ilgi ve sevgiyi verebilmemiz için bence çalışmalısınız. Çünkü çalışmak sadece maddi olarak değil manevi olarakta sizi çok daha iyi bir joktaya getirecek emin olun. Cocuklarinizla çok daha keyifli zaman gecireceksiniz

Kariyer yaparken çocuk büyüttünüz mü nasıl idare ediyorsunuz

Çocuklar çok küçükse ve bir geliriniz varsa bir süre daha çocuklarla kalıp sonra çalışmaya devam edilebilir diye düşünüyorum ama 7-8 yaşını geçtilerse güvenilir birini bulup çalışmaya başlayabilirsiniz. Hem sizin hem onların geleceği için faydalı olur.

X