Çocuk İçin Evliliğe Katlanır Mısınız?

Aynen öyle bir tipsin. Kocan bugün sana seni boşuyorum dese ayaklarını yıkar, ayaklarını yalarsın. Bu kadar ezik ve zavallısın. Burada 58 bin yorum atacak kadar kocasından ilgi görmeyen bir kadınsın.
Sizinle ilgili olmayan(!) bir konu için neden bu kadar tırnaklarınızı cikardiniz ki? Bir de girip kaç yorum yazmış diye bakmışsınız 😂
Umarım kuzeniniz ve eşi aralarındaki sorunu çözerler.

Bunca bir baltaya sap olamamış, birilerini bulup evlenmiş ve birilerinin altında eziklene eziklene yaşayan, ama forumda kendisini ağa paşa zanneden insanlarla dolmuş burası.

Burada gösterdiğiniz o ağır abla işlerini gidin sizi ezikleyip büzükleyen kocalarınıza gösterin.

Bu kadar ahmak dolu yere düştüğüme pişman oldum.
Kardeş sen nerden biliyorsun bunca kadının hayatını, evliliğini, kocasını falan ya? Kem gözlerini elalemin kocasından bi çek. Aynalamalarını sevsinler senin. Git kendine bir hayat edin. Şaşı bak şaşır olacaksın milletinkini gözetlemekten.

Emin olun tam 4.5 saat konuştuk. Kendisi getirin Kuran'a da el basarım diyor. Elimden geldiğince ilgi gösteriyorum ama hala ısrarla aynı diyor. Defalarca konuşmuş. Buraya yazdıklarımın hepsini kendisine de söylemiş. Sana öyle geliyor diyerek konuyu kapatıyormuş.

Kendisinin maddi durumu oldukça iyi. Çocukları alırsa, fazlasıyla iyi imkanlarla yetişecektir. Çocuğun halası ya da babaannesi yok.

Evet defalarca anlattım diyor. Yani her defasında sana öyle geliyor diyerek kestirip atmış. Artık sonunda çaresiz kalıp, kızın annesine de söylemiş. Böyle sorunlarımız var, son zamanlarda bana karşı çok ters konuşmaya, çok ters davranmaya başladı diye. Onlarda haklı olarak kızlarını savunuyorlar. Yani iki arada bir derede kalmış.
Ev sorununu boyle disarda anlatan erkekten hic hoşlanmam. 15 senelik evliyim hicbir sorunumuzu kimse bilmez. Hele ki esim gidip anlatacak.. Kadin neler çekiyor onu da desin bakayimm.

Öteki detaylar falan hiç umrumda değil de merak ettim neden 11🤔 düzenli olarak tartılıp takip mi ediyormuş. Karısının zulmünün fiziksel yansımalarını kaydedip kime acindirmaya çalışmış kendini ve evet neden 11🤔 yani erkek kısmı bu kadar detaylı incelemez düz 10 der mesela🤔 sırf bu detaydan adamın mıymıntı biri olduğu belli. Bir de 4,5 saat dertleşmişler. Neden 4,5 niye 5 değil 😅

Ben de 7 yıldır evliyim mesela, eşim dünya iyisidir herkes çok sever, bir tane ardından kötü konuşanı yoktur, kavgalı olduğu kimse olmamıştır. Çocuklarla ilgilenir, çocuklarım babalarını çok sever, küçüğüm kucağından inmez, sabah 7akşam 5 evde yoktur her şeyleriyle ben ilgilenirim ama kıymetlileri babalarıdır, ben şimdi çocuklarıma bakmayan ilgilenmeyen bir anne mi oluyorum size göre?
Eşim bu kadar iyiyken bizim sorunlarımız olamaz o zaman ya da oluyorsa da benden mi kaynaklıdır illa ki?
Bayram tatilinden beri çok soğuk davranıyorum eşime, yıllardır biriken ne varsa taşma evresine geçti, sineye çektiğim her şey bir bir ortalığa saçılmaya karar verdi, tahammül seviyem diplere indi. Bu bir anda oldu gibi görünen ne varsa yedi yılda oldu, bazen sustum bazen anlattım bazen bağırdım bazen sakin kaldım her ne yaptıysam da anlamadı, beni kalbimi isteklerimi dinlemedi, ben verdikçe daha çok istedi, ben tavizi arttırdıkça daha da bindi tepeme, en sonunda taşıdığım tüm yükleri bir kenara bırakıp bana yaşattığı tüm değersiz duyguları kendisine iade etme kararı aldım ve yalnızda kendim çocuklarım için yaşayacağım söz verdim.
Aynı, birebir aynı şeyler, eşime sorsanız şimdi kuzeniniz gibi dert yakınır ama o işler öyle değil maalesef. Buz dağının görünen kısmına değil arkasında gizli olan dev sorunlara odaklanın lütfen. Hemcinsimiz olarak böyle davranmamız gerekirken sizin niyetiniz, baktığınız pencere bana hiç masum gelmedi kusura bakmayın

Ben de 7 yıldır evliyim mesela, eşim dünya iyisidir herkes çok sever, bir tane ardından kötü konuşanı yoktur, kavgalı olduğu kimse olmamıştır. Çocuklarla ilgilenir, çocuklarım babalarını çok sever, küçüğüm kucağından inmez, sabah 7akşam 5 evde yoktur her şeyleriyle ben ilgilenirim ama kıymetlileri babalarıdır, ben şimdi çocuklarıma bakmayan ilgilenmeyen bir anne mi oluyorum size göre?
Eşim bu kadar iyiyken bizim sorunlarımız olamaz o zaman ya da oluyorsa da benden mi kaynaklıdır illa ki?
Bayram tatilinden beri çok soğuk davranıyorum eşime, yıllardır biriken ne varsa taşma evresine geçti, sineye çektiğim her şey bir bir ortalığa saçılmaya karar verdi, tahammül seviyem diplere indi. Bu bir anda oldu gibi görünen ne varsa yedi yılda oldu, bazen sustum bazen anlattım bazen bağırdım bazen sakin kaldım her ne yaptıysam da anlamadı, beni kalbimi isteklerimi dinlemedi, ben verdikçe daha çok istedi, ben tavizi arttırdıkça daha da bindi tepeme, en sonunda taşıdığım tüm yükleri bir kenara bırakıp bana yaşattığı tüm değersiz duyguları kendisine iade etme kararı aldım ve yalnızca kendim çocuklarım için yaşayacağıma söz verdim.
Aynı, birebir aynı şeyler, eşime sorsanız şimdi kuzeniniz gibi dert yakınır ama o işler öyle değil maalesef. Buz dağının görünen kısmına değil arkasında gizli olan dev sorunlara odaklanın lütfen. Hemcinsimiz olarak böyle davranmamız gerekirken sizin niyetiniz, baktığınız pencere bana hiç masum gelmedi kusura bakmayın
Sizin söylediklerinizi çok iyi anlıyorum.

Benim de belirtmek istediğim bir nokta var. Bu tarz evliliklerde eğer haklı/haksız sebep kimse de bence bu 3. kişilere yansıtılmamalı.
Eşimin çevresinde böyle bir çift var, ne zaman gitsem çok rahatsız olurum, artık da gitmiyorum, çünkü kadın eşine o kadar öfkeli ki, pasif agresif bir öfke. Biz misafir olduğumuzda, kalabalık ortamda ben çok geriliyorum. Bir gün hatta çocuğu verirken "tutabilecek misin bari bunu düzgün başar" gibi bir laf söyledi kocasına. Ben çok gerildim mesela, bizim önümüzde hiç gerek yoktu. Birinde başka bir konudan çok ağır bir şey söyledi, bu kez benim eşim sonrasında bana yorum yaparken (ben gitmek istemedim bir daha aşırı geriliyorum) "bir iş başaramadığını düşündüğün adamdan çocuk yapmasaydın o zaman" diye düşündüğünü söyledi. Eşim haklı ya da haksız.

Fakat şuna eminim bence evlilikte sağlıklı iletişim kurulamıyorsa zaten boşanılmalı. Fakat bu öfkeyle, yılların birikmişiyle devam edilecekse de bence 3. kişilerin önünde bu yapılmamalı. Ben bunu çok kötü buluyorum.

Bir de 3. kişi önünde kendilerini kontrol edemeyenler zaten o evlilikte çocukların önünde neler yaşıyordur, hayır gelmez yani.

Yalnız herkese atar gider yapmışsınız ama hayır öyle değil böyle dememişsiniz. Kuzeniniz mi yoksa evli sevgiliniz mi bu adam? Sevgiliyse klasik yalanları sıralamış. Şaşırdığım nokta hala bunlara inanan kadınların olması. Çocuk için katlanıyorum en geçerli olanıdır. Metresler de çocuğa üzülür çünkü. Birden boşanmanın çocuğa zarar vereceği işlendiği için kendisi de çocuğu korumalı aksiyonlar alır. Yılan erkek bunu çok iyi kullanır, ne serden ne yardan geçer. Ama şundan emin olun, kullanılma süreniz var, bitince veya yakalanma ihtimali olunca derhal şutlar ve her yerden engeller sizi. Sandığınız gibi karılarından çekmiyorlar çünkü, evde gayet karı kocalar.

Sevgili değil de kuzeninizse oturun eşini de dinleyin. Belki o da kitaba el basar, kızeninizle ilgiki ağzınızın açık kalacağı şeyler anlatır. İstemediğiniz yorumlar gelince birden coşmanızdan, hakaretler etmenizden sizin de tarafsız olmadığınız belli. Kuzeniniz maddi manevi mükemmel ötesi ak pak lekesiz, karısı da çirkef ötesi biri olamaz.

Eğer burada yazılanlar gibi bu evli adam sevgilinizse kendinize bu kötülüğü yapmayın. Gerçekten en dip/leş ilişki türü. Bir doktordan dinlemiştim, kaçıngan bağlanma olarak bir stil var, kendine uzak ve olmayacak kişileri özellikle seçip bir nevi kendini duygusal yakınlıktan koruyan kişiler için. Belki bu tarz bir şemanız vardır.

Eğer bu değilse de adam size "çocuğum böhüü" diye ağlayıp gece gidip yatakta eşini yoklayacak ekmek çıkar mı diye.

Özür dilerim ama hiç bir kadın hak etmiyor bu iğrençliği. Dışarıda tonla erkek var.

Bir kadın kocası dinlemediği için bir yakınına anlatabilir tabiatına uygun çünkü. Lakin bir erkek karısı ile sorununu onunla değil başkası ile konuşuyorsa orda tabiatına aykırı bir şeyler oluyordur. Yani evet suçlu kuzen.

Okurken irrite olduğum nadir konulardan oldu. Kuzen olduğuna inanan varsa çok masumdur, adam neden boşanmadığını yalanlar uydurarak anlatmış.
Hadi masum düşündüm kuzen olsun, siz evli değilsiniz sanırım? Evli olmaya da gerek yok insan ilişkilerinde tek taraflı dinlenip karar verilmez herkes kendine göre anlatır olayları. kadın neler yaşadı da böyle tepkiler veriyor acaba bilemeyiz.
Her durumda da sizi ilgilendiren bir durum göremedim.

Konu sahibi yorumlardan benim de kafam karıştı. Söylenilen pozisyondaysanız muhattabım olmazsınız normalde ama diğer ihtimali düşünüp yazmak istiyorum.

Adamın beni önemsemiyor, insanlar içinde rencide ediyor benzeri şeyler demesinden bir kuzen bakışı sezdim ancak burada tepki görmenizin sebebi çok taraflı bir bakış açınızın olması. Bir de eşini dinlemek lazım diye hiç düşünmemiş, bilakis kadına cephe almışsınız. Anneliğine laf söylemişsiniz. Abim bana dert yakınsa, dur bi de yengemi dinleyeyim derim.

Sağlıklı olan eğer aileler işin içine girecekse, ki girmemeliler bence eşler kendi aralarında çözmeli, aile terapisi vs ama eğer olmuyorsa boşanmadan önce son bir çare olarak, kadının ailesinden tarafsız, güvenilir bir kişi ve aynı özellikte adamın ailesinden bir kişi ile sorunlar konuşulabilir belli bir çerçevede. Kuzeninizin sadece sizinle oturup konuşması ağır dedikodu olmuş. Benim eşim yapsa çok bozulur ve bu davranış için ekstra trip atar, mahkeme duvarı suratımı afsızından, ağız ceza mahkemesi kıvamında tutardım. Siz de umarım dinlediklerinizi konu, komşu akrabaya anlatmaz, bu evliliğe iyice dinamit koymazsınız.

Yalnız herkese atar gider yapmışsınız ama hayır öyle değil böyle dememişsiniz. Kuzeniniz mi yoksa evli sevgiliniz mi bu adam? Sevgiliyse klasik yalanları sıralamış. Şaşırdığım nokta hala bunlara inanan kadınların olması. Çocuk için katlanıyorum en geçerli olanıdır. Metresler de çocuğa üzülür çünkü. Birden boşanmanın çocuğa zarar vereceği işlendiği için kendisi de çocuğu korumalı aksiyonlar alır. Yılan erkek bunu çok iyi kullanır, ne serden ne yardan geçer. Ama şundan emin olun, kullanılma süreniz var, bitince veya yakalanma ihtimali olunca derhal şutlar ve her yerden engeller sizi. Sandığınız gibi karılarından çekmiyorlar çünkü, evde gayet karı kocalar.

Sevgili değil de kuzeninizse oturun eşini de dinleyin. Belki o da kitaba el basar, kızeninizle ilgiki ağzınızın açık kalacağı şeyler anlatır. İstemediğiniz yorumlar gelince birden coşmanızdan, hakaretler etmenizden sizin de tarafsız olmadığınız belli. Kuzeniniz maddi manevi mükemmel ötesi ak pak lekesiz, karısı da çirkef ötesi biri olamaz.

Evli erkekleri ne kadar dogru anlatmissiniz..Aynen metreslerin kullanma sureleri vardir...Yakalanma ihtimali olmasa bile biyerde sıkılıp birakirlar herhalde bi kavgayi bahane ederek..Yenisi gelmistir belki de

Iyyy el iyisi ev kötüsü erkek, en en beteri.
Siz de bunları yediniz ha?
Kadını deli dürtüyor değil mi milletin içinde de konuşuyor, halbuki evden nasıl çıktı ya da evde o konuşulan şeyin aksi için nasıl muamele gördü de dışarıda devam ediyor?
Sırf şuradan bile buram buram duyarsız sevgisiz adam imajı çiziyor çift karakterli, kadına yazık valla.

Selamlar, burayı ben uzun zamandır üye olmadan takip ediyordum. Bayram dolayısıyla kuzenimler misafirliğe geldi, dertleştik o kadar dolmuş ki o kadar şeyler anlattı ki doğrusu aklıma buraya sormak geldi. Kendisine yardımcı olmak istiyorum ama elimden gelen birşey olmadı. Buradaki cevaplarla belki ona çıkar bir yol gösterebilirim.

Kuzenim 36 yaşında erkek ve son 4 aydır resmen hayatı zindan olmuş o anlattıkça ben dertlendim. Ne yazık ki kendisi kafasında evliliğini tamamen bitirmiş ama çocuktan dolayı bunu asla yapamam diyor. Eşini bayram nedeniyle bugün sabah annesinin evine bırakıp gelmiş. Gidip alasım dahi gelmiyor diyor.

Bunlar 7 yıldır evliler ve 2.5 yaşında bir erkek çocukları var. Dışarıdan biz hep mutlu görüyorduk, hiç sorunları yok gibi görüyorduk ama son 4 aydır resmen kuzenim erimiş bitmiş. En son 6 ay önce görmüştüm, o günden bu güne tam 11 kilo vermiş.

Eşi sürekli kuzenim ne derse tersini diyor, milletin içinde dahi eşim konuşurken lafa dalıyor, onun anlattığının tersini söylüyor, milletin içerisinde sen onu yapamazsın, sen bunu yapamazsın gibi şeyler söylüyor. Bu son 4 aydır artık dayanılmaz hal aldı diyor. Sürekli bir tartışma çıkarma çabası, normal bir şey dahi söylerken bağırarak, azarlayarak söylemesi, kuzenimi hiçbir şey için takdir etmemesi, kuzenim kendisiyle ilgili ya da işiyle ilgili bir şey anlatırken onu kesip durması gibi şeyler artık çileden çıkarmış.

Kuzenim Makine mühendisi olarak çalışıyor. İyi bir işi, iyi bir geliri var. Kendilerine ait evleri, arabaları falan da var. Yani maddi olarak bir sorunları yok. Kendi halinde, kimseye zararı olmayan, herkesle iyi anlaşan birisi olarak bilinir zaten.

Kuzenimin herhangi bir alkol ya da sigara gibi bir alışkanlığı, arkadaş ortamıyla dışarı çıkmak gibi bir alışkanlığı da yok.

Eskiden ayda bir çıkardım sorun olmazdı, şimdi 2 ayda bir çıkıyorum, eve geldiğimde ise resmen mahkeme duvarı ile karşılaşıyorum diyor.

Anlayacağınız artık bardak taşma noktasına gelmiş. Ben tamamen bitirdim lakin çocuk benim mabedim diyor. Asla onu bırakamam, onsuz onu görmeden 1 gün dahi geçiremem diyor. E şimdi boşansam mahkeme büyük ihtimal çocuk küçük olduğu için ona verecek diyor.

Çocuk aşırı derecede babasına düşkün yani babası tuvalete dahi gitse çocuk tuvaletin kapısından bir an olsun ayrılmıyor. Asla anne diye ağlamıyor, asla annesinden bir şey istemiyor. Tamamiyle çocuğun herşeyi baba olmuş durumda.

Haliyle çocuk böyle olunca baba da çocuğa ayrı bir düşkün olmuş.

Bu durumda kuzenim ne yapabilir? Onun düşüncesi çocuk 8 yaşına gelene kadar bu evliliğe sabretmek, 8 yaşından sonra boşanmak. Ama böyle de devam ederse ben 8 yıl göremem kanserden, stresten ölürüm diyor.

Öyle kalabalık bir sülale değiliz. Fikir alabileceği bir büyüğü de yok. Ben düşündükçe dertleniyorum. Sizce bu işin içinden nasıl çıkılır?

Kuzenimi burada anlatmak istemedim. Çünkü övüyor gibi olur. Sonuçta akrabayız. Ama şu kadar diyeyim, dünya iyisi birisidir. 7 yaşında çocukta deli olur, 70 yaşında amcalarda teyzelerde. O kadar güleryüzlü birisiydi ki, şuan resmen hayat enerjisi elinden alınmış gibi
Benim eski eşimde tıpkı bu anlattiginiz şekilde yorumlanan biriydi (kuzeniniz gibi)ama içini gelin birde siz bana sorun ,yerinizde olsam aile terapisi tavsiye ederdim,çünkü gerçekten çok farklı şeyler çıkıyor ortaya ,yani oluruna birakmasindansa ,çaba sarfetmeli diye düşünüyorum,ha yinede olmazsa bence 8 yaşını vs beklemeye gerek yok mantiksiz,mutsuz bir ailede buyucegine ayri ayrı mutlu ebeveylerle büyür

X