Çocuk ile boşanma

Yine suç kadında yorumları beni baya üzüyor ama kabullenmek lazım bazı durumları
Bu arada ben ayrılarak değil ama bir süre annemlerle yaşadım bebeğim 7aylıkt25gün kaldk ayrı olunca insan heralde sadece iyi şeyleri hatırlıyo. Brde eşim her kavgadan sonra süper davranır bir anda ev temizler bulaşık yıkar yemek yapar dersiniz ki mütiş bi insan. Yemin ederim beynim ambole oldu.
Dediğiniz gibi merak ettiğim konuları avukatla konuşmak daha doğru olur.
Mesela anlaşmalı boşanmada ne zaman istersen gör dediğimde evime gelip tüm gün durup yine kavga çıkarıp giderse aynı şeyleri yaşarsam bu sefer cidden cinnet geçiricem
Hayır bir de bu ara çocuk baba ile yatıyor kalkıyor. Başka odaya geçse bile arkasından düşe kalka koşuyor. Onunla gülüyor onunla yiyor. Bazen ben uyutamıyorm o uyutuyor bu da beni çok yıpratıyor
Artık gerisini psikologla konuşurum
Ama gerçekten destekleriniz için çok teşekkür ederim

Hanfendi siz eşinizi terapiste götürmeye ikna edeceğinize önce kendiniz, kendinizi iyileştirmek için gidin terapiste. Ben sadece kendiniz için para harcamış olursunuz, iyileşir bu adamı bosarsiniz belki çünkü sizin algılarınız kaymış. Konu boyunca adamın ne kadar iğrenç biri olduğundan bahsedip sonunda "çocuğumu babasız büyütmek istemiyorum" diyosunuz, çocuğunuz annesinin insan yerine konmadigi bi evde kavga dövüş içinde ruh emici bi babayla çok mu mutlu büyüyecek? Bu işkenceye alistiysaniz bırakmak istemiyosaniz bırakmayın, ama çocuğunuzu bahane etmeyin buna, çünkü böyle bi babada büyüyen çocuk size ilerde "beni babasız bırakmadin annecim teşekkür ederim" demiycek, ya zamanında bosanmadiginiz için size lanet edicek ya da eşiniz gibi iğrenç bi insan olucak, haberiniz olsun.

Mesele ters ilişki degil burda size merhamet etmeyen adam var cansa can eee sizin de can... sise nasıl kıyılıyor?? Toksik bi ilişkimi bitirdim 3 bucuk ay önce ve cok üzüldüm hala zaman zaöan dönmek istiyordum okudum kendime geldim ileride muhtemelen biz de böyle olurduk...

cocuk olunca bosanmak kolay degil ama siz siddet görüyorsunuz psikolojik ekonomik ve cinsel şiddet eger vurma kırma varsa fizyolojik bile olabilir ki bu cok korkunc.. bipolar bozukluk zordur babamda da olan bi problem ne yazıkki :/ annem cok emek verdi 10 yılda düzenli tedavi sonucu kendine geldi ama söyle diyim hacettepede bi profa götürdü annem ve biz ankarada yasamıyoruz öyle diyim... Cok emek verdi degdi mi derseniz ben 21 yasındayım bu işler ilk basladıgında 10 yasındaydım keske bosansalardı diyorum kardeşim 17 yasında o da aynı fikirde ama annemde cocuklarım için mantıgıyla hareket etti 🙁 yani evet cocuk için ama cocuk için her zaman iyi olan evli kalmak degildir... ki maddi durumunuz da varmıs.. Ekonomik özgürlüğünüzün olması o kdar degerli bişi ki.... kendinizş bu adama pas pas etmeyin. Sizi bu kadınlıktan degl insanlıktan usandırmıs yazık günah. Siz saglıklı olucaksınız ki evladınız saglıklı olsun.

özet olarak bosanın diyemem ama ben ve kardeşim kendi ailem için keske bosansalardı daha mutlu buyuyebilirdik diyoruz.. bir de dipnot daha sonradan kardeşim evdeki bu durumlar sebebiyle psikolojik yardım almak zorunda kalmıstı onun cok cok kucuklugune denk geliyor cunku :KK43: sizin dr evladınız öyle olsun istemem...

"mal" dediğiniz psikologlar müneccimlik eğitimi almıyor. Dolayısıyla söylediğinize, anlattığınıza bakarlar. Bakışlarınızdan analiz yapacak halleri yok. Böyle bir yükümlülükleri de yok. Sizin her türlü imkanınız varken kocanız psikoloğa gitsin diye kendinizi haksız gösterdiğinizi bilen bir psikolog olsam, aman çeksin bana ne derim. Neyse ki psikolog değilim.

İnsanlar kendini parçalıyor kadına şiddet dursun diye. Üstelik imkanı, eğitimi olmayan mağdur kadınlar için seferber oluyorlar. Ayakları üzerinde duran kadın şiddete göz yumuyor ise kusura bakmayın kendi tercihidir.

Çocuğu bahane etmeyin. 6 yaşında evladım var. Anlattığınızın yarısı kadar olaya şahit olsa evde, "evladım için" boşanırım. Elbette her evde olduğu kadar tartışma huzursuzluk oluyor bizim evde de. Ancak babasının annesine tecavüz ettiği bir evde büyüyeceğine, babasından ayrı büyüsün daha iyi. Benimki de can demişmiş. O canı alır mabadında muhafaza ederim. Başlarım canına. Bu ne sinmişlik yahu.
Sizin tavrınız benim eşimle aynı
Nası bu kadar agresif yprun yazar kş bi insan

Hanfendi siz eşinizi terapiste götürmeye ikna edeceğinize önce kendiniz, kendinizi iyileştirmek için gidin terapiste. Ben sadece kendiniz için para harcamış olursunuz, iyileşir bu adamı bosarsiniz belki çünkü sizin algılarınız kaymış. Konu boyunca adamın ne kadar iğrenç biri olduğundan bahsedip sonunda "çocuğumu babasız büyütmek istemiyorum" diyosunuz, çocuğunuz annesinin insan yerine konmadigi bi evde kavga dövüş içinde ruh emici bi babayla çok mu mutlu büyüyecek? Bu işkenceye alistiysaniz bırakmak istemiyosaniz bırakmayın, ama çocuğunuzu bahane etmeyin buna, çünkü böyle bi babada büyüyen çocuk size ilerde "beni babasız bırakmadin annecim teşekkür ederim" demiycek, ya zamanında bosanmadiginiz için size lanet edicek ya da eşiniz gibi iğrenç bi insan olucak, haberiniz olsun.
Tam son yazdığınız gibi düşünüyorrum ve korkuyorum

Yine suç kadında yorumları beni baya üzüyor ama kabullenmek lazım bazı durumları
Bu arada ben ayrılarak değil ama bir süre annemlerle yaşadım bebeğim 7aylıkt25gün kaldk ayrı olunca insan heralde sadece iyi şeyleri hatırlıyo. Brde eşim her kavgadan sonra süper davranır bir anda ev temizler bulaşık yıkar yemek yapar dersiniz ki mütiş bi insan. Yemin ederim beynim ambole oldu.
Dediğiniz gibi merak ettiğim konuları avukatla konuşmak daha doğru olur.
Mesela anlaşmalı boşanmada ne zaman istersen gör dediğimde evime gelip tüm gün durup yine kavga çıkarıp giderse aynı şeyleri yaşarsam bu sefer cidden cinnet geçiricem
Hayır bir de bu ara çocuk baba ile yatıyor kalkıyor. Başka odaya geçse bile arkasından düşe kalka koşuyor. Onunla gülüyor onunla yiyor. Bazen ben uyutamıyorm o uyutuyor bu da beni çok yıpratıyor
Artık gerisini psikologla konuşurum
Ama gerçekten destekleriniz için çok teşekkür ederim
bence siz mutlaka terapiste gidin. cocugun babasini sevmesi guzel bir sey demek ki cok kotu bakmiyor babasi. sizinle arasi kotu diye cocuk da uzak mi dursun.

Tam son yazdığınız gibi düşünüyorrum ve korkuyorum
Korkmak bişeye çare değil eğer sizi harekete gecirmiyosa. Sizin yapmaniz gereken şey bı avukatla görüşmek, ondan yonlendirmeler almak ve bu süreçte eğer eşiniz sizi bosanmamak için manipüle ediyosa eşinizle avukatiniz olmadan iletişime girmemek. Ve herkese eşinizi çok iyi bi eş çok iyi bi baba gibi anlatmaktan vazgeçmek.

bence siz mutlaka terapiste gidin. cocugun babasini sevmesi guzel bir sey demek ki cok kotu bakmiyor babasi. sizinle arasi kotu diye cocuk da uzak mi dursun.
Çocuktan uzak durmasın diye adamı zaten besliyom bakıyom :KK43: Zaten en son kavgalardan önce ikimizde birbirimizi artık sevmiyoruz ok. Ama şuan çok bakıma ihtiyacı var kreşe vs gidene kadar sabredelim dedik.ne oluyosa sonra barışmak istiyo ben artık tamamen olumsuzluklar çocuğa yansımasın diye barışmış gibi yapıyorum. Ben seni çokl seviyorum sen de beni seviyosun dimi diye sorduğunda bile artık hayır diyebiliyorum. Babası ile oynuyor parka gidiyor babası mecbur yemek yediriyor ben toplamtıdaysam. Ben kavga çıkarıyorum ki tv izlemesin diye gitar çalıyor ozaman susayım diye. Ev zaten küçük odaya kapatıyor çocuk enerjisini atamayınca gece 1 de uyuopr.neyse ben akşamları baya bi koşturtmaya başladım uykusu düzene girdi yeniden. Artık akşam mutfağa kapanıp yemek bulaşık takılmıyırum yemek sepeti sandviç allah ne verdiyse çocuğumla ilgileniyorum banane ben de iletişim kurmak istiyorum çocuk sadece emerken görücekti yoksa beni öğlenleri...
Kesinlikle avukat ile birlikte terapiye gitmem lazım yoksa ben kaldıramam bunu ölmek istiyorum bazen diyırum beyin kanaması bişi geçiriyim tertemiz öliyim hayattan bi beklentim kalmadı nolcaksa olsun

Psikologdan bahsederken Mal diye hakaret eden siz, benim yorumumu agresif mi buluyorsunuz :)
Özürr dilerim!!! psikologlardan ayrıntılı anlatamadığım için bilemezsiniz belki ??
Ama 4.5 terapi boyunca hep eşim konuştu ve beyfendi siz eşinize yaptığınız şiddetin farkında değilmisiniz demedi
Eşim bunların sonunda bak sorun sendeymiş zaten parası çok diyip bıraktığında arayıp devam edin neden bırakıyorsunuz denmedi. Terapi bu mu? 3500 tl para ödeyip hiç bi sonuç almadığınız bir tedaviniz oldu mu? Bana çok ağır geliyor bu kadar önemsiz olmak

Çocuktan uzak durmasın diye adamı zaten besliyom bakıyom :KK43: Zaten en son kavgalardan önce ikimizde birbirimizi artık sevmiyoruz ok. Ama şuan çok bakıma ihtiyacı var kreşe vs gidene kadar sabredelim dedik.ne oluyosa sonra barışmak istiyo ben artık tamamen olumsuzluklar çocuğa yansımasın diye barışmış gibi yapıyorum. Ben seni çokl seviyorum sen de beni seviyosun dimi diye sorduğunda bile artık hayır diyebiliyorum. Babası ile oynuyor parka gidiyor babası mecbur yemek yediriyor ben toplamtıdaysam. Ben kavga çıkarıyorum ki tv izlemesin diye gitar çalıyor ozaman susayım diye. Ev zaten küçük odaya kapatıyor çocuk enerjisini atamayınca gece 1 de uyuopr.neyse ben akşamları baya bi koşturtmaya başladım uykusu düzene girdi yeniden. Artık akşam mutfağa kapanıp yemek bulaşık takılmıyırum yemek sepeti sandviç allah ne verdiyse çocuğumla ilgileniyorum banane ben de iletişim kurmak istiyorum çocuk sadece emerken görücekti yoksa beni öğlenleri...
Kesinlikle avukat ile birlikte terapiye gitmem lazım yoksa ben kaldıramam bunu ölmek istiyorum bazen diyırum beyin kanaması bişi geçiriyim tertemiz öliyim hayattan bi beklentim kalmadı nolcaksa olsun
hem cocuga bakamiyor diyorsunuz hem de cocuk kres yasina gelene kadar rol yapalim diyorsunuz, bence mantikli konusmalar degil bunlar, mutlaka yardim alin

Bu arada maddi güçten bahsetmiş birçok arkadaş ben sanırım kendimi maddi güçte hissetmiyorum çünkü elime 1 lira bile kalmıyor. Giderler kredi ödemeleri kartlar kiralar (eşim de pandemi yüzünden iyice işsiz kalınca onun dükkan kirasıda yüklendi saolsun bide deli gibi zam yaptı tüm mal sahipleri) ben resmen 50tl ile geziyorum çocuğum doğduğundan beri 1 kere altın takabildim o kadar. Maddi güç.sayılırmmı bu bilmiyorum tabiki işsiz sosyal yardımla geçinen bir anne değilim. Ama psikologda değilim kaybedecek birşeyi kalmayan insanlar belki daha cesur atım atabilirler. Ben konfor alanımı resmen kıramıyorum
İş yerinde de okulda da evde de böyleyim
Bu çok ezik bi durum bundan dolayı zaten utanıyırum kendimi suçluyorum kızıyorum çok uzun zamandır değişik yaptığım hareket buraya yazmak oldu bu. Bile benim için muazzam bişi.

hem cocuga bakamiyor diyorsunuz hem de cocuk kres yasina gelene kadar rol yapalim diyorsunuz, bence mantikli konusmalar degil bunlar, mutlaka yardim alin
Evet online psikologlar buldum bugün konuyu sizlere açtıktan sonra...
Çocuğa bakarken rol de yapamıyoruz yapsak zaten gerisi umrumda olmazdı heralde o kadar vazgdçmiş durumdaydım.

Bu arada ben ısrar olayının tecavüz sayıldığını bilmiyordum. Ben tecavüzü baya fiziki şiddet kullanarak yapılan bişey sanıyordum.
Ben canım yandı dediğimde eşim ısrarcı davranıp çeşitli "şımarıklıklar" yapıp öyle fenayım böyle fenayım dedikçe kendimi kötü hissettim. İstemezsen yapmayalım diyip 2d"k sonra tekrar şansını deneyip beni mütiş bir baskıya aldı.
Birçok denememiz başarısız oldu benim sinirlenip gittim küstüm bazısında dişimi sıktım tamam çok acımıyo dedim bunların hepsi sürekli bir ısrar neticesinde ol du. Kimi zaman kadınlığımı sorgulafım kimi zaöan ben mş abartıyırum dedim. Yani aklımdan ezikçe bi sürü şey geçti ve sonunda eşimden soğudum. Ters ilişki teklifini de hayatımız renklensin hep canın acımasın diye ufak ufak yedirdi ama istemiyorum işte. Zorlamakla olmuyo şimdi komple istemiyorum

Yok eşimin 1k Civarında Pandemi yardım parası var 40k kazanmıyorum..pandemi sebebi ile çalışamıyor. Bazen özel ders veriyor online
1 k 1000 TL sanırım. Olsun o zaman da 20 bin kazanıyorsunuz demektir. O da yeter😄 Her şey bi yana doğduğundan beri çocuğunuza yaptığınız haksızlıklar ömür boyu yeter de artar ona. Boşanmanız ona iyilik olur böyle bi ailede büyümesindense. Kadınlar yapmayın ya böyle evliliklere hapsetmeyin kendinizi. Sonra da en büyük zararı evli kalarak verdiğiniz çocuğunuza fedakarlık yapıyormuş ayaklarına yatmayın. Bu sizlerin takıntısı. B.ku zavallı çocuklarınıza atmayın

1 k 1000 TL sanırım. Olsun o zaman da 20 bin kazanıyorsunuz demektir. O da yeter😄 Her şey bi yana doğduğundan beri çocuğunuza yaptığınız haksızlıklar ömür boyu yeter de artar ona. Boşanmanız ona iyilik olur böyle bi ailede büyümesindense. Kadınlar yapmayın ya böyle evliliklere hapsetmeyin kendinizi. Sonra da en büyük zararı evli kalarak verdiğiniz çocuğunuza fedakarlık yapıyormuş ayaklarına yatmayın. Bu sizlerin takıntısı. B.ku zavallı çocuklarınıza atmayın
evet cnm
ben de senin gibi düşünüyorum uygulamaya çalışıyorum bazen o da boyle olmuyo boşanalım ben arada gelir yoklarım sizi bir ihtiyacınız varsa yanlız bırakmam vs diyo
sonra içindeki canavar mı ne artık beni çocuumda ayıramazsın moduna giriyo.
bırak çocuğu git falan diyo deli mi ya.

Özürr dilerim!!! psikologlardan ayrıntılı anlatamadığım için bilemezsiniz belki ??
Ama 4.5 terapi boyunca hep eşim konuştu ve beyfendi siz eşinize yaptığınız şiddetin farkında değilmisiniz demedi
Eşim bunların sonunda bak sorun sendeymiş zaten parası çok diyip bıraktığında arayıp devam edin neden bırakıyorsunuz denmedi. Terapi bu mu? 3500 tl para ödeyip hiç bi sonuç almadığınız bir tedaviniz oldu mu? Bana çok ağır geliyor bu kadar önemsiz olmak

Oldu :) oğlumu 9 seans oyun terapisine götürdüm sonuç; büyüyünce geçer hahahjs. Büyüyünce geçti.

Siz kendiniz dediniz eşim devam etsin diye psikoloğu yanlış yönlendirdim diye. E bu sonuç normal değil mi?

Ya simdi sisin esinize sayginiz ve tahammulunuz kalmadigi icin aslinda cok buyutulmemesi gereken seyler kavga sebebi olmus, cocugun kirli mama sandalyesinde tekrarmi yedirmesi, tv acip yedirmesi ya da bunun gibi seyler oyle cooook buyutulecek seyler degil esasinda.
Bosanmaniz sart olmus hem o adama hem kendinize yazik artik.Cinsellik konhsunda esiniz igrenc.
Birde bu digital tasarim isi 0 dan nasil ogrenilir, ek is olarak yapabilir miyiz sizce?

X