Cocuk istegim ve kilolarim :((

Mz_

°° Ugur Bocegim °° OglumcaniminCani
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2012
125
40
Slm arkadaslar , sizlerle bir derdimi paylasmak istiyorum.
Biz 8 aydir cocuk istiyoruz , ama olmuyor. Doktora gittik doktor ilk once esimle ilgili arastirmalar yaptirdi ve sonuc cok sukur iyi simdide beni yonlendirdi hastahaneye. Doktor bana sigarayi birakman lazim dedi cok sukur biraktim ve zayiflamam gerektigini soyledi ama zayifliyamiyorum. Evlenmeden once zayifdim veya kolayca verebiliyordum ama evlendikten sonra ...
1 veya 2 hafta tutuyorum kendimi sonra bakiyorum ipin ucunu kacirmisim yine yiyorum :S veya zayifliyorum anlamadan tekrar aliyorum ya cok uzuluyorum , neden kendime soz geciremiyorum diye nasil zayifliyacam ben. Artik aklimdan cikmaz oldu ya isde her yerde aklimda zayiflamazsan cocugun olmaz Mz_ diyorum kendime boyle dusununcede cok uzuluyorum . Yardim edin ne olur ne yapabilirim, tavsiyeleriniz varmi ?? Kendi yaptiginiz bi yontem ? Veya sizinde boyle bi probleminiz oldumu?
Kilom 93 boy 1.68.
Mesela gecen yil dikkat ettim cok spor yaptim ivir ziviri kestim zayifladim ama tekrar aldimm. Ama bi bakmisim kilo almisim.
ben sigarada zorlanirim diyodum ama kolay oldu birakmam.

Son düzenleme:
Öncelikle kararlı olmalısınız, sigarayı bıraktığınız gibi iradeli olabilirsiniz bu konudada.
Bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz.
Birde Kadınlar Klubünde diyet grupları var, takımlardan birine girip oradaki arkadaşlar ile bu süreci yönetebilirsiniz, size ciddi anlamda faydası olur.
Çocuk konusundada Rabbim gönlünüze göre verir inşallah.
Sevgiler.

kilonuz hamile kalmanizi engelliyecek kadar fazla deyil.

size tetkikler yapildi mi ? Ayrica, kac yasindasiniz bilmiyorum ama ilk bir sene hamile kalamamaniz normal sayiliyor, 30 oncesinde. 30 sonrasi ise sadece 6 ay denemeyi, sonra doktora gitmeyi tavsiye ediyolar.

Bu arada bazi bayanlarin hamile kalamamsinin sebebi, yumurtlamalari ile adet olma zamanin kisaligindan kaynaklanabiliyor. Bunu olcmenizi tavsiye ediyorum. Bu donemin en az 10 gun, ve normal olarak hamile kalabilmek icin ise 12-16 gun arasi olmasi gerekiyor. internetten arastirarak ne zaman yumurtladiginizi nasil anliyacaginiza dair bir suru bilgi bulabilirsiniz.

Kolay gelsin :)

Ben kızıma 85 ,şu an karnımdaki bebeğimede 88 kilo ile hamile kaldım,yani tabi kilo versen senin için çok daha iyi olur fakat bu kilo ile de kalınabilir yani,bence eşin gibi sende tüm tetkiklerini yaptır ve bir an önce tedavine başla.hakkında hayırlısı olsun canım.

Ac kalmakla yememekle kilo verilmez.sık az yiceksin metabolizman calissin...corba yesillik salata(limonlu az yagli) meyve bunlara agirlik ver.bagirsaklarin calissin.bol bol su ic.ben 10 kilo vermistim 3 haftada..simdi asiri zayifliktan almaya ugrasiyorum..yuruyus yap..suyu ve siviyi ihmal etme..mideni bos birakma.

eğer hormonal bir sıkıntın yoksa,düzenli adet görüyorsan.rahminde ve yumurtalıklarında bir sorun yoksa vs. bu kiloda da hamile kalırsın.
ama bu sorunlara ilave bir de kilo sorunu hamile kalmayı zorlaştırır.mesela pko rahatsızlığı olanlar için kısır döngü gibidir bu.kiloları artar,adetler düzensizleşir vs.
ama tabiki yine de verebildiğin kadar kilo vermeni tavsiye ederim önemle.çünkü kilolu hamilelik beraberinde bazı sıkıntılar getirebilir.
ben de kilolu hamile kalmıştım.bir sıkıntı yaşamadım gerçi ama aşırı kilo alma kaygısı bile yetiyor insana.hep dikkat ettim ve 13-14 kilo ile tamamladım hamileliği.şeker çıkmasından da korkmuştu dr.um ama kilom ile ilgili de hemen hemen hiçbir şey söylememişti.ama aylık aldığım kiloları titizlikle takip etti ve bol bol yürümemi istemişti.
bence hiç moralini bozma .ilk etapta 85 e düşmeyi hedefle.hafifledikçe kendini iyi hissedecek ve moral bulacaksın.burada çalışmalara da devam edersiniz:))

Biz 8 aydir cocuk istiyoruz , ama olmuyor. Doktora gittik doktor ilk once esimle ilgili arastirmalar yaptirdi ve sonuc cok sukur iyi simdide beni yonlendirdi hastahaneye. Doktor bana sigarayi birakman lazim dedi cok sukur biraktim ve zayiflamam gerektigini soyledi ama zayifliyamiyorum. Evlenmeden once zayifdim veya kolayca verebiliyordum ama evlendikten sonra ...
1 veya 2 hafta tutuyorum kendimi sonra bakiyorum ipin ucunu kacirmisim yine yiyorum :S veya zayifliyorum anlamadan tekrar aliyorum ya cok uzuluyorum , neden kendime soz geciremiyorum diye nasil zayifliyacam ben. Artik aklimdan cikmaz oldu ya isde her yerde aklimda zayiflamazsan cocugun olmaz Mz_ diyorum kendime boyle dusununcede cok uzuluyorum . Yardim edin ne olur ne yapabilirim, tavsiyeleriniz varmi ?? Kendi yaptiginiz bi yontem ? Veya sizinde boyle bi probleminiz oldumu?
Kilom 93 boy 1.68.
Mesela gecen yil dikkat ettim cok spor yaptim ivir ziviri kestim zayifladim ama tekrar aldimm. Ama bi bakmisim kilo almisim.

Tıpkı sigarayı bıraktığınız andaki gibi kararlı olmalısınız.

Maalesef yumurta kalitesini etkiliyor kilo ve sizin de kilonuz epey var.

Ben bebek istedigimde doktora gitmiştim kilom o zaman 65 ti ve doktorum bana kesinlikle kilo vermelisin demişti. Kilo+pcos+diyabet+troid birbirini ve yumurta kalitesini tetikleyen seyler.

Kilom 93 boy 1.68.

Aynı zamanda hem sigarayı bırakıp hem de kilo vermeye çalışmak hiç kolay değil.
Bence kesinlikle yardım almalısınız. Kuzenim gebeliğinde, 30 kilo alarak 90 kilo olmuştu. Lohusalık sonrası diyetisyene giderek 30 kiloyu verdi ve koruyor.
Demek istediğim düzenli ve sağlıklı yemek yemeyi öğrenmek bir bilgidir. Bu bilgiyi edinmek için yardım almalısınız. Spor yapmalı ve sağlıkl beslenmelisiniz.
İstediğiniz kiloyu muhakkak vereceksiniz, verdikçe daha da motive olacaksınız ama tekbaşınıza olmaz. Spor, diyetisyen gerekirse başlangıçta iştah kesmek için akupunktur yöntemini de kullanmalısınız.

kendini üzme canım ben ilk doğumumda 70 kıloyla hamile kaldım 75 doğuma gıttım doğumdan sonra hızlı bır kılo artısı ve 90... tabi 3 sene gecti 8 9 ay uğrastık olmadı dedım zayıflayayım ondan sonra kalırım hamile ve bebek süprız bir şekilde geldı şimdi 3 aylıkk hamileyim şükür seninde olur stres yapma kesınlıkle o 8-9 ay boyunca hep cocuk dıye dıye stres yapytım tam cocugu aklımdan cıkardım hamile kaldım

Doktora giderek hiç tahlil yaptırdınız mı tiroit,yada diger hormonlarınıza baktırdınız mı bunlarda kilo alımına sebeptir.

Kilom 93 boy 1.68.

okuyabılırsın
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=707642

Kilom 93 boy 1.68.

Tabiki kilo sağlığı tehitit eden bir unsur ancak hamile kalmanı engelleyeceğini sanmıyorum. Onlar kararlı olman ve hırs yapman için söylüyorlardır muhakkak.

Allah ne zaman nasip ederse o zaman olur sıkma canını,

Sevgiler,

Ben kızıma 85 ,şu an karnımdaki bebeğimede 88 kilo ile hamile kaldım,yani tabi kilo versen senin için çok daha iyi olur fakat bu kilo ile de kalınabilir yani,bence eşin gibi sende tüm tetkiklerini yaptır ve bir an önce tedavine başla.hakkında hayırlısı olsun canım.

Tsk ederim , Evet korkum birazda hamile kaldiktan sonra ustune tekrar kilo almak. Ev doktorum hastahaneye bildiri gonderdi haber bekliyorum. Eve mektub gelecekmis.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ac kalmakla yememekle kilo verilmez.sık az yiceksin metabolizman calissin...corba yesillik salata(limonlu az yagli) meyve bunlara agirlik ver.bagirsaklarin calissin.bol bol su ic.ben 10 kilo vermistim 3 haftada..simdi asiri zayifliktan almaya ugrasiyorum..yuruyus yap..suyu ve siviyi ihmal etme..mideni bos birakma.

Haklisiniz , deneyecegim dediklerinizi ama su problemim var icemiyirum zorlayarak iciyorum. Tsk yorumunuz icin

Aynı zamanda hem sigarayı bırakıp hem de kilo vermeye çalışmak hiç kolay değil.
Bence kesinlikle yardım almalısınız. Kuzenim gebeliğinde, 30 kilo alarak 90 kilo olmuştu. Lohusalık sonrası diyetisyene giderek 30 kiloyu verdi ve koruyor.
Demek istediğim düzenli ve sağlıklı yemek yemeyi öğrenmek bir bilgidir. Bu bilgiyi edinmek için yardım almalısınız. Spor yapmalı ve sağlıkl beslenmelisiniz.
İstediğiniz kiloyu muhakkak vereceksiniz, verdikçe daha da motive olacaksınız ama tekbaşınıza olmaz. Spor, diyetisyen gerekirse başlangıçta iştah kesmek için akupunktur yöntemini de kullanmalısınız.

Evet hem sigara hem diyet cok zor, ben sigarayi zor birakirim derken diyet daha zor oldu. Bi ara arkadasim benle iddaya girdi zayiflayayim diye gaza geldim basladim ama sonu husran. Dediginiz gibi belkide yardim almam gerek

Doktora giderek hiç tahlil yaptırdınız mı tiroit,yada diger hormonlarınıza baktırdınız mı bunlarda kilo alımına sebeptir.

Tahlil henuz yaptirmadim, ama doktorum hastahaneye bu bolume yonlendirdi beni kontrol tetkikler yaptirmak icin , cokta korkuyorum. Hayirlisi insaAllah.

kilonuz hamile kalmanizi engelliyecek kadar fazla deyil.

size tetkikler yapildi mi ? Ayrica, kac yasindasiniz bilmiyorum ama ilk bir sene hamile kalamamaniz normal sayiliyor, 30 oncesinde. 30 sonrasi ise sadece 6 ay denemeyi, sonra doktora gitmeyi tavsiye ediyolar.

Bu arada bazi bayanlarin hamile kalamamsinin sebebi, yumurtlamalari ile adet olma zamanin kisaligindan kaynaklanabiliyor. Bunu olcmenizi tavsiye ediyorum. Bu donemin en az 10 gun, ve normal olarak hamile kalabilmek icin ise 12-16 gun arasi olmasi gerekiyor. internetten arastirarak ne zaman yumurtladiginizi nasil anliyacaginiza dair bir suru bilgi bulabilirsiniz.

Kolay gelsin :)

Evet soylediginizi ev doktorumda anlatti, ilk yili / ikinci yil deneyim yuzdelerini , bana gencsin dedi olur dedi ama hastaneye yonlendirdi, sabirsizlikla bekliyorum beni nelerin bekledigini :KK43:
Testlerde denedim, ovulasyon testleri, ama yine olmadi.

canım öncelikle umutsuzluğa kapılma... zayıflarsın tabiki ama hayatında radikal kararlar alman gerekli... mesela spor gibi veya aksam belli bi saatten sonra yememek gibi. inan bana zayıflanıyo. kendimden biliyorum martın 3 ünden bu yana toplam 7 kilo verdim. yani anlayacağın hiçbişeyi kendine engel görme istersen yaparsın.

Evet hem sigara hem diyet cok zor, ben sigarayi zor birakirim derken diyet daha zor oldu. Bi ara arkadasim benle iddaya girdi zayiflayayim diye gaza geldim basladim ama sonu husran. Dediginiz gibi belkide yardim almam gerek

Tabii moralinizi bozmayın. Herkes nasıl zayıflıyor ki, hiç yardım almadan zayıflayan çok az. Kendiniziharap ettiğinize de değmez, herşeyin kolayı var inanın:)

Canım iyi bir spor salonuna yazil.. diyetisyene git inan verirsin spor çok önemli

X